Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca a operacja
Autor Wiadomość
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
  Wysłany: 2018-11-24, 20:07   Praca a operacja

Chciałbym w końcu udać się na jedynkę, ale mam mały problem nie wiem co powiedzieć w pracy, gdzie znikam.Nie mówię oczywiście o pracodawcy bo L4 dostanie, ale mowa o współpracownikach.Ile czasu zajęło Wam wylizanie się po operacji? Dodam, że pracuje w gastro więc wiadomo praca fizyczna. I jak Wy poradziliście sobie z pytaniami ludzi?
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 14:47   

Czasem po najmniejszej linii oporu może być najłatwiej ;) Zależy od pory roku, ale teraz np. możesz powiedzieć, że grypa cię rozłożyła i tyle. Ewentualnie jeśli miałeś jakieś operacje o których nikt nie wie / wymagana jest poprawa to możesz tak powiedzieć. (W moim przypadku wystarczy rzucić, że ponowna operacja kolana bo cośtam i tyle)

Z rzeczy niewidocznych, usunięcie migdałków? 3 dni na oddziale + troszkę w domu, unikać wysiłku i chwilowa zmiana diety


Opcja 3 i 4 to bez kłamania, albo nic nie mówić albo powiedzieć prawdę co raczej w grę nie wchodzi
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-25, 14:55   

Majka, ee... aż strach wycinać migdałki jeśli przy okazji wycinają cycki :mrgreen:

Ale jeśli małe i tak nie wiele widać, to może przejdzie.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2018-11-25, 19:28   

Niestety nie małe więc może być to widoczne. Operacje na kolano też.mialem więc może jednak pójdę w ten kierunek
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2018-11-25, 22:40   Re: Praca a operacja

buk18 napisał/a:
Chciałbym w końcu udać się na jedynkę, ale mam mały problem nie wiem co powiedzieć w pracy, gdzie znikam.Nie mówię oczywiście o pracodawcy bo L4 dostanie, ale mowa o współpracownikach.Ile czasu zajęło Wam wylizanie się po operacji? Dodam, że pracuje w gastro więc wiadomo praca fizyczna. I jak Wy poradziliście sobie z pytaniami ludzi?


Pracodawca otrzymuje L4 ale bez kodu ICD tj kodu oznaczającego schorzenie, tylko ZUS wie z powodu jakiego schorzenia, masz niezdolność do pracy.
Trudna sprawa, jak nie masz coming outu to mogę być jako powód te przysłowiowe migdałki hihi
Jeśli już wyszłeś z szafy to po co kombinować, moze przyznać się otwarcie do zabiegu,u mnie wszyscy wiedzieli gdzie idę i po co na zabieg
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 07:04   

Prosta odpowiedź, nie lubię chwalić się swoimi chorobami. Chciałbym już wyzdrowieć i o nich zapomnieć.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-26, 19:56   

Najlepiej to tak jak już wyżej pisali, ale gdybyś musiał np. nosić ubranko uciskowe i mogłoby być to widoczne, to inną taką wymówką jest operacja kręgosłupa czy tam nie wiem - żeber - niby przy tym cięcia są podobne.
_________________
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2018-11-26, 22:19   

Arisa napisał/a:
Adatoproste, to kiedyś nie bylo takie proste, nawet ostatnio gdy chorowałam. Nie wiem jak jest w tej chwili, ale kiedyś było to na drukach wypełniane. Odcisk długopisu pozostawał, musiałam brać kartkę i przez nią na druku spowodować odciski innych kodów ICD-10, by bylo nieczytelne prze odpowiednim podświetleniu. Ile razy w pracy się pytali a na co chorowałam.


Od pierwszego grudnia L4 tylko elektroniczne pracodawcy kodu nie bedą znali, nie ma co się odbić na kopii :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 9