Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego osoby TV chcą podpiąć się pod TS?
Autor Wiadomość
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-17, 10:17   

wendigo napisał/a:
Boże kochany... nawet Ty nie odróżniasz drag queen od transwestytów? Ani imprezy (jaką jest parada) od życia codziennego? Że już o czerpaniu argumentow z demotów nie wspomnę...

Odróżniam, ale ludzie nie odróżniają. Ich właśnie nazywają TV, a zdarza się, że znajdą się na jakiejś fotce pod artykułem o TS.

I skąd masz pewność, że osoby na zdjęciu nie są TV, poza byciem drag queen? Jaki jest wzorcowy model osoby TV (wrzuć fotkę)?

Czerpanie argumentów z demotów? Wendigo, kiedy mówimy o polskim społeczeństwie demoty całkiem dobrze odzwierciedlają, co ono myśli o różnych sprawach.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-10-17, 10:46   

TV i dragi, to jeszcze pół biedy.Ale takie np. osoby transseksualne, tu dopiero jest skandal. Na pewno chcemy z nimi współpracować? A może one nie są tró?

 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-17, 11:19   

Freja napisał/a:
TV i dragi, to jeszcze pół biedy.Ale takie np. osoby transseksualne, tu dopiero jest skandal. Na pewno chcemy z nimi współpracować? A może one nie są tró?

Obrazek

Skandal może jeszcze nie, ale kicz totalny. I rzeczywiście, Amanda Lepore jest TS, ale może mieć też coś wspólnego z autofetyszyzmem (a to takie zaburzenie, które mogło wpłynąć na powstanie u niej TS).

Porównaj sobie ją chociażby z Lynn Conway - normalną TS m/k, po prostu zwyczajną kobietą.

_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-10-17, 12:01   

Kurcze ale o co tu bić pianę? Czy każdy Niemiec to faszysta? Każdy Polak to alkoholik i złodziej? Każda Ukrainka to prostytutka? Po co porównywać się z kimś kim nie jesteśmy? czy mam się porównywać z obrazkiem z parady? Ani tak się nie zachowuję, ani nie ubieram ani nie wyglądam więc dlaczego ktoś miałby mnie do nich przyrównywać? Jeśli się niczym nie wyróżniasz (czyt. nie świrujesz) to nikt Ci nic złego nie powie. A że są tacy co lubią takie bajki to ich sprawa. Dla mnie te osoby są dalekie jak rybie pustynia więc dlaczego mam bić pianę o to, że tacy są? nie porównujmy osób TS czy nawet TV do takich obrazków bo TS nie mają z nimi nic wspólnego a i większość TV też. ci ludzie robią to dla draki, zabawy tak samo jak kolędnicy w wigilię tylko święto inne :mrgreen:
A z tą pomocą to bym nie przesadzała bo jak widać wewnątrz naszego kręgu na pomoc nie ma co liczyć a mieli byśmy liczyć na pomoc innych zainteresowanych sobą? ;-)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-17, 17:56   

"Normalne ts-ki"... Dyskusja jest chyba zakończona.
Czy Sasha Grey jest normalną kobietą? A łysy z brazzers normalnym facetem?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-17, 18:04   

Gabi napisał/a:
więc dlaczego ktoś miałby mnie do nich przyrównywać?

ja cię porównuję. bo motor na awatarze. jak butch lesbijki na amerykańskich paradach. także wiesz, Gabi. robisz nam wszystkim wstyd i obciach przed normalnymi amerykanami którzy mogliby wejść na to forum. Chcieliby zobaczyć jak wyglądają transy w Polsce a tu nagle wyłażo lesby na motorach.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-10-17, 22:47   

:mrgreen: Ha, ha. Ale ja lubię swój motor i się tego nie wstydzę :-P Jedne wolą śmigać na różowych rowerkach a ja wolę swój czarny motocykl.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-18, 03:24   

Bruce napisał/a:
Odróżniam, ale ludzie nie odróżniają.

To mają problem i stąd ten ból pupy mają może.

Bruce napisał/a:
I skąd masz pewność, że osoby na zdjęciu nie są TV, poza byciem drag queen? Jaki jest wzorcowy model osoby TV (wrzuć fotkę)?

Nie mam, oczywiście mogą być TV. Tak jak kobiety, które ja wrzuciłem mogą być na co dzień nauczycielkami, matkami...

Bruce napisał/a:
Czerpanie argumentów z demotów? Wendigo, kiedy mówimy o polskim społeczeństwie demoty całkiem dobrze odzwierciedlają, co ono myśli o różnych sprawach.

No ale czy my na tym forum musimy równać w dół? i uciekać się do tak niskiej argumentacji?

Bruce napisał/a:
Porównaj sobie ją chociażby z Lynn Conway - normalną TS m/k, po prostu zwyczajną kobietą.

Obrazek

No i czego to dowodzi? Przecież wśród cisów też są "normalni, zwyczajni" i... no nie wiem, tacy co przesadzają z operacjami.
_________________
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-18, 15:30   

wendigo napisał/a:
No ale czy my na tym forum musimy równać w dół?

To może zróbmy badania socjologicznie. Albo nie, przecież i tak większość społeczeństwa ogląda telewizję, więc może przyjrzymy się sposobie ukazywania parad równości i wnioski nasuną się same. A to, że w democie napisali, że parada to "cyrk" (IMHO są obciachowe), to myślisz, że ja tego osobiście nie słyszałem w rozmowach ludzi przez szereg lat (z uczelni/pracy/rodziny/innych źródeł)? Nawet gorsze opinie słyszałem i jakoś nie chce mi się tego bronić. Oceniam je krytycznie, dopóki tak wyglądają. To już wolę, żeby ich nie było, a pieniądze z organizacji parad były przekazywane na ośrodek dla bezdomnych LGBT.

Nie zmieni się sposobu myślenia Polaków typu "jak cię widzą, tak cię piszą", ale można zmienić formę parad i zrobić z nich marsze, jeśli już koniecznie muszą być. Bez platform i bez postaci, których występy w klubach nawet są fajne (byłem, kiedyś, widziałem), natomiast na ulicy już niekoniecznie. Bo tak, jak pisze Gabi: "Jeśli się niczym nie wyróżniasz (czyt. nie świrujesz) to nikt Ci nic złego nie powie".

wendigo napisał/a:
Przecież wśród cisów też są "normalni, zwyczajni" i... no nie wiem, tacy co przesadzają z operacjami.

No tak, chociaż nie chodzi tu o przesadzanie z operacjami plastycznymi, tylko o całokształt, prezencję i zachowanie w miejscach publicznych. I właśnie: są normalni cisi (czy jak tam się odmienia) i dziwni cisi, są normalne lesbijki i dziwne lesbijki, są normalni geje i dziwni geje, są normalne osoby TS i dziwne osoby TS, są normalne osoby TV i dziwne osoby TV etc.

Tylko pytanie: czy w ogóle można o tym napisać na forum, że czyjeś zachowania są dziwne, więc całkiem normalne to one nie są (skoro chyba nawet słowo "cudować" jest na cenzurowanym), bo zaraz może przyjść jakaś bez dystansu, zaciekła osóbka, wmawiać uprzedzenia i łapać za słówka :-P
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-18, 22:24   

Bruce napisał/a:
wendigo napisał/a:
No ale czy my na tym forum musimy równać w dół?

To może zróbmy badania socjologicznie. Albo nie, przecież i tak większość społeczeństwa ogląda telewizję, więc może przyjrzymy się sposobie ukazywania parad równości i wnioski nasuną się same. A to, że w democie napisali, że parada to "cyrk" (IMHO są obciachowe), to myślisz, że ja tego osobiście nie słyszałem w rozmowach ludzi przez szereg lat (z uczelni/pracy/rodziny/innych źródeł)? Nawet gorsze opinie słyszałem i jakoś nie chce mi się tego bronić. Oceniam je krytycznie, dopóki tak wyglądają. To już wolę, żeby ich nie było, a pieniądze z organizacji parad były przekazywane na ośrodek dla bezdomnych LGBT.

W jaki sposób ten fragment Twojej wypowiedzi odnosi się do tego co ja napisałem? Ja tylko zapytałem czy my zamiast tłumaczyć, albo chociaż wskazać ludziom interpretację, musimy się pod nią podłączać?

Bruce napisał/a:
Nie zmieni się sposobu myślenia Polaków typu "jak cię widzą, tak cię piszą", ale można zmienić formę parad i zrobić z nich marsze, jeśli już koniecznie muszą być. Bez platform i bez postaci, których występy w klubach nawet są fajne (byłem, kiedyś, widziałem), natomiast na ulicy już niekoniecznie. Bo tak, jak pisze Gabi: "Jeśli się niczym nie wyróżniasz (czyt. nie świrujesz) to nikt Ci nic złego nie powie".

A po co robić takie marsze? Co to komu da że przejdzie grupa smutnych ludzi kompletnie się niczym nie wyróżniających? Nikt nawet nie zwróci uwagi.

Bruce napisał/a:
I właśnie: są normalni cisi (czy jak tam się odmienia) i dziwni cisi, są normalne lesbijki i dziwne lesbijki, są normalni geje i dziwni geje, są normalne osoby TS i dziwne osoby TS, są normalne osoby TV i dziwne osoby TV etc.

Tak, czyli ani geje ani TS ani TV nie odbiegają w niczym od reszty ludzi. I tyle.

Bruce napisał/a:
Tylko pytanie: czy w ogóle można o tym napisać na forum, że czyjeś zachowania są dziwne, więc całkiem normalne to one nie są (skoro chyba nawet słowo "cudować" jest na cenzurowanym), bo zaraz może przyjść jakaś bez dystansu, zaciekła osóbka, wmawiać uprzedzenia i łapać za słówka :-P

Bo znaczenie ma kontekst, nie mów, że tego nie czujesz, bo nie uwierzę (ja mam nieco więcej cech autystycznych niż przeciętna osoba i miałem podejrzenie Zespołu Aspergera, a łapię takie rzeczy, więc nie wierzę, że inni nie, chyba że nie chcą widzieć). Skoro można TV jako grupę nazwać cudakami i jest wszystko ok (to przecież tylko opinia), to no wiesz... są też cudaki co se penisa ucinają, a inne cudaki chcą sobie dorobić - to dopiero są cudaki, czyż nie? :lol: hehe, takie to zabawne, tylko człowiek bez dystansu by się przejął.

... jakoś mi nie leży taka narracja :?
_________________
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2016-10-18, 23:42   

wendigo napisał/a:
W jaki sposób ten fragment Twojej wypowiedzi odnosi się do tego co ja napisałem? Ja tylko zapytałem czy my zamiast tłumaczyć, albo chociaż wskazać ludziom interpretację, musimy się pod nią podłączać?

Nie musimy się pod to podłączać, ale równocześnie nie możemy nawzajem się okłamywać, że w tym kraju będzie większa akceptacja, jeśli pewne działania pozostaną takie same. A ten fragment? Po prostu rozszerzyłem swoją wypowiedź na temat tego nieszczęsnego obrazka, by nie było już niedopowiedzeń.

wendigo napisał/a:
A po co robić takie marsze? Co to komu da że przejdzie grupa smutnych ludzi kompletnie się niczym nie wyróżniających? Nikt nawet nie zwróci uwagi.

Zobacz, jakoś ostatnio był Czarny Protest. Przyszła grupa smutnych, a równocześnie wkurzonych ludzi na obecną rzeczywistość polityczną i zwrócono na nich uwagę.

Jestem tego zdania, że nie można robić z marszu - poniekąd protestu dyskryminowanych mniejszości - karnawału. Paradami równości niczego się nie wywalczy: ani związków partnerskich, ani ustawy o uzgodnieniu płci czy refundacji leczenia TS. W takiej formie, zarówno osoby homoseksualne, jak i transseksualne mogą być nadal traktowane niepoważnie w przestrzeni politycznej.

wendigo napisał/a:
Skoro można TV jako grupę nazwać cudakami i jest wszystko ok (to przecież tylko opinia), to no wiesz... są też cudaki co se penisa ucinają, a inne cudaki chcą sobie dorobić - to dopiero są cudaki, czyż nie? :lol: hehe, takie to zabawne, tylko człowiek bez dystansu by się przejął.

Niekoniecznie TV jako grupę, ale poszczególne obscenicznie zachowujące się osoby, za które potem inne osoby z danej grupy się wstydzą. Pozwól, że Ci zacytuję wypowiedzi z pierwszej strony tego tematu. I to nie ja piszę o: klaunach, cudakach czy przebierańcach.

Cytat:
A na loveparadach i innych paradach i wiecach LGBT to kogo jest najwięcej potem w mediach? Tych malowanych kolorowych klaunów właśnie, i prze ten pryzmat się to całe towarzycho pokazuję od laaaat... I się dziwić że efekty marne jak to powagi w tym za grosz....jak cię widzą tak cię piszą.. :roll:

Cytat:
Mój znajomy który jest gejem powiedział że nigdy na taką paradę się nie wybierze bo nie będzie się ośmieszał idąc w towarzystwie przebierańców spod znaku drag quuen, i innych dziwnych "wyzwolonych" pomalowanych nagusów.


wendigo napisał/a:
... jakoś mi nie leży taka narracja :-?

Bo każdy ma inne zdanie w tej kwestii, jak widać po postach z pierwszej i drugiej strony. Ten spór był już kilkanaście lat temu i pewnie jeszcze będzie trwał tyle samo :D
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-20, 03:43   

Bruce napisał/a:
Zobacz, jakoś ostatnio był Czarny Protest. Przyszła grupa smutnych, a równocześnie wkurzonych ludzi na obecną rzeczywistość polityczną i zwrócono na nich uwagę.

Noo ale liczebnie to ich raczej nigdy nie dogonimy :P

Bruce napisał/a:
Paradami równości niczego się nie wywalczy: ani związków partnerskich, ani ustawy o uzgodnieniu płci czy refundacji leczenia TS.

Też tak myślę. I dlatego myślę, że w dzisiejszych czasach to właśnie powinien być bardziej karnawał, takie: popatrzcie! jesteśmy tu! żyjemy! cieszymy się życiem! potrafimy się bawić!

Bruce napisał/a:
I to nie ja piszę o: klaunach, cudakach czy przebierańcach.

Nie twierdzę, że Ty oczywiście :)
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 00:33   Re: Dlaczego osoby TV chcą podpiąć się pod TS?

ElżbietaFromage napisał/a:
Nie wiem jak inne osoby TS lub utożsamiające się jako TS podchodzą do osób TV, ale sama odkąd pamiętam mam z nimi pewien problem. Samo zjawisko jest mi obojętne, ani mnie ziębi, ani parzy, po prostu jest. Jest jednak coś, czego nie potrafię zaakceptować, wręcz przeszywa mnie to na wskroś. Tym czymś jest tendencja osób TV do głoszenia, że TS jest tylko i wyłącznie bardziej zaawansowanym transwestytyzmem - czy też transwestytyzm jest "lżejszym" transseksualizmem. Każda osoba TV i CD, którą spotkałam, w pewnym momencie zaczynała właśnie opowiadać takie - w mojej opinii - oczywiste bzdury.

Zastanawiam skąd się bierze to przekonanie? Czy wynika ono ze zwykłego niezrozumienia innych punktów widzenia? Czy może ja sama nie dostrzegam owego spektrum? I o ile rozumiem pojęcie transpłciowości jako spektrum, w którym odnajduję różne osoby, od agenderowych, przez bigenderowe, aż po transseksualne jako takie, to w ogóle w transpłciowości nie widzę miejsca dla transwestytyzmuczy też zjawiska drag queen/king" właśnie. To tak jakby wkładać plastikowe jabłko do koszyka "owoce", wraz z naturalnymi gruszkami, winogronami. Już bliższe owocom są korzonki, niż plastikowe jabuszka ;)

A jak wy myślicie?


Odkopie suchara. A co mi tam... ;)

"-Transwestytyzm o typie podwójnej roli (ICD-10 F64.1) - rodzaj zaburzenia identyfikacji płciowej - polega na ubieraniu się w stroje płci przeciwnej w celu uzyskania zadowolenia z chwilowego doświadczenia bycia osobą płci przeciwnej, bez pragnienia trwałej zmiany płci. Przebieranie obywa się bez satysfakcji seksualnej. Według DSM-IV tego typu stan nie należy do zaburzeń"

Więc nijak się nie mogę wpisać lub podpisać pod definicją transseksualizmu. Cóż... być tv fetyszystycznym łatwo...a takim jak ja...hm... Czasem facet czasem niby kobieta i robi to z dla siebie niewytłumaczalnych przyczyn. :D Ale żeby się podszywać? Tooo, niee e. Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi. :D Dziwne... A co do plastikowych jabłuszek...zauważ jakie śliczne potrafią być i jak...trwałe! ;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-01-09, 12:47   

Alone napisał/a:

"-Transwestytyzm o typie podwójnej roli (ICD-10 F64.1) - rodzaj zaburzenia identyfikacji płciowej - polega na ubieraniu się w stroje płci przeciwnej w celu uzyskania zadowolenia z chwilowego doświadczenia bycia osobą płci przeciwnej, bez pragnienia trwałej zmiany płci. Przebieranie obywa się bez satysfakcji seksualnej. Według DSM-IV tego typu stan nie należy do zaburzeń"


Większość tych postów nie precyzuje, że dotyczy transwestytyzmu fetyszystycznego i drag queen. A transwestytyzmów jest parę i mimo, że dzielą nazwę, to nie mają ze sobą nawzajem wiele wspólnego. Może to kwestia braku wyobraźni autorów nazw. Tak czy inaczej temat jest niezdefiniowany i oparty przez to na błędnych podstawach.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 19:11   

Alone napisał/a:
Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi.

czasem po prostu jestem alkoholikiem a potem mi przechodzi....
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 21:12   

DeadSally napisał/a:
Alone napisał/a:
Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi.

czasem po prostu jestem alkoholikiem a potem mi przechodzi....


Ale to nie grupa wsparcia AA - nie musisz zwierzać się nam ze swoich "ciągów". No ale współczuję. Naprawdę. :-*

Armand błyskotliwie napisał. Transwestytyzm jest trudny do zrozumienia i uważam że na pewno nie można wsadzić go do worka razem z transseksualizmem. Co do Drag Queens...to są pewnie sprytni faceci którzy chcą zarobić. Jest w tym odrobina seksualnego pieprzyku, niby skandal - komuś takie przerysowanie pewnie się podoba. ;) Autorce tematu jednak trudno jest zrozumieć transwestytów, takich jak ja - podwójnej roli. Być może przez moje "przechodzenie" po między płciami - bo wymykam się zupełnie dwupłciowemu spojrzeniu. Jednak czy chcemy czy nie ktoś nas wepchnął wszystkich w dumne pojęcie "transpłciowość". I tym optymistycznym podsumowaniem kończę "móżdżenie" w tym wątku. ;-)

p.s.

DeadSally
Wybacz mi tę odrobinę złośliwości ale nie mogłem się powstrzymać by na Twoją zaczepkę nie odpowiedzieć. ;) Czasem fajnie troszkę kogoś "kujnąć" szpileczką uszczypliwości. :)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 21:26   

Alone napisał/a:
Wybacz mi

 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 21:39   

DeadSally napisał/a:
Alone napisał/a:
Wybacz mi

Obrazek


 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-09, 21:41   

Alone napisał/a:
DeadSally
Wybacz mi tę odrobinę złośliwości ale nie mogłem się powstrzymać by na Twoją zaczepkę nie odpowiedzieć. Czasem fajnie troszkę kogoś "kujnąć" szpileczką uszczypliwości.

Kłucie szpileczką uszczypliwości lepiej zostawić dzieciom.

Alone napisał/a:
Czasem facet czasem niby kobieta i robi to z dla siebie niewytłumaczalnych przyczyn. Ale żeby się podszywać? Tooo, e. Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi. Dziwne..

Ostatnio oglądałam program o ludziach z uszkodzeniami mózgu. Uważali np. że ich sparaliżowana ręka nie należy do nich, tylko jest... ich rodziców (ponieważ jest duża i włochata). Albo ich prawa półkula jest wierząca, a lewa jest ateistyczna.
https://www.youtube.com/w...7beajpag&t=625s
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 21:48   

ElżbietaFromage napisał/a:
Alone napisał/a:
DeadSally
Wybacz mi tę odrobinę złośliwości ale nie mogłem się powstrzymać by na Twoją zaczepkę nie odpowiedzieć. Czasem fajnie troszkę kogoś "kujnąć" szpileczką uszczypliwości.

Kłucie szpileczką uszczypliwości lepiej zostawić dzieciom.

Alone napisał/a:
Czasem facet czasem niby kobieta i robi to z dla siebie niewytłumaczalnych przyczyn. Ale żeby się podszywać? Tooo, e. Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi. Dziwne..

Ostatnio oglądałam program o ludziach z uszkodzeniami mózgu. Uważali np. że ich sparaliżowana ręka nie należy do nich, tylko jest... ich rodziców (ponieważ jest duża i włochata). Albo ich prawa półkula jest wierząca, a lewa jest ateistyczna.
https://www.youtube.com/w...7beajpag&t=625s


Hm... nie wpadł bym na to - jestem świrem! To wiele upraszcza! Prawda? :)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-09, 21:53   

Alone napisał/a:
Hm... nie wpadł bym na to - jestem świrem! To wiele upraszcza! Prawda?

Skoro uważasz, że jesteś świrem...
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 22:02   

ElżbietaFromage napisał/a:
Alone napisał/a:
Hm... nie wpadł bym na to - jestem świrem! To wiele upraszcza! Prawda?

Skoro uważasz, że jesteś świrem...


To wiele ułatwi w komunikacji miedzy nami. (swój ze swoim zawsze się dogada!) :D
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-09, 22:03   

Alone napisał/a:
To wiele ułatwi w komunikacji miedzy nami. (swój ze swoim zawsze się dogada!)

To dlatego mam problemy komunikacyjne!!! Chyba muszę być zdrowo rąbnięta.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 22:18   

ElżbietaFromage napisał/a:
Alone napisał/a:
To wiele ułatwi w komunikacji miedzy nami. (swój ze swoim zawsze się dogada!)

To dlatego mam problemy komunikacyjne!!! Chyba muszę być zdrowo rąbnięta.


Ładna riposta! :) Wyzłośliwiamy się dalej czy dajemy spokój? :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-01-09, 22:28   

Dobre, dobre :]
Wrona, sierpowym go!
Alone, seria prostych w korpus!
Ole, ole, ole, ole - nie damy sie!
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-01-09, 22:32   

Wrona! Użyj listka po pigułkach! Można nim nieźle pociąć!
Alone peruką ją duś!

<Po cichu obstawia zwycięstwo Alone, bo Wrona jest na estro>
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-09, 22:39   

Alone napisał/a:
Ładna riposta! Wyzłośliwiamy się dalej czy dajemy spokój?

Wybacz, że zapytam, ale o jakie złośliwości Tobie chodzi?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 22:54   

ElżbietaFromage napisał/a:
Alone napisał/a:
Ładna riposta! Wyzłośliwiamy się dalej czy dajemy spokój?

Wybacz, że zapytam, ale o jakie złośliwości Tobie chodzi?


O.K. - Dziękuję wszystkim za miłą zabawę. :) Pani Elżbieto. Ma Pani wolną rękę - nie odpowiem już na żaden post w tym wątku.

Armandzie. Wypraszam sobię! Jestem "poważnym" transwestytą i mam swoje piękne i długie włosy. ;) Ale jakieś dziurawe rajstopy mogę znaleźć.... :->
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-10, 00:39   

DeadSally napisał/a:
Alone napisał/a:
Wybacz mi

Obrazek
Ooo Nie! na taka profanację to się nie zgadzam!!! :D
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-10, 03:07   

Gabi,
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-10, 04:53   

DeadSally napisał/a:
Alone napisał/a:
Czasem po prostu jestem transseksualny a później mi przechodzi.

czasem po prostu jestem alkoholikiem a potem mi przechodzi....

Się dałaś złapać... :P
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-10, 08:16   

Armand napisał/a:
<Po cichu obstawia zwycięstwo Alone, bo Wrona jest na estro>

Chyba przegrałeś. Dawaj szmal na SRS'a!!!

Alone napisał/a:
Pani Elżbieto. Ma Pani wolną rękę

Wolna była cały czas - nigdy o nią nie poprosiłeś.

Alone napisał/a:
nie odpowiem już na żaden post w tym wątku.

Proszę, masz chusteczkę i nie przejmuj się. Wrona jest wredną istotą, ale w swoim wnętrzu ma serce jastrzębie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-10, 08:32   

Łe czuję się jak po walce Gołoty w teleekspresie, taka wymiana ciosów i tylko z odtworzenia :D
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-10, 18:51   

ElżbietaFromage napisał/a:
Armand napisał/a:
<Po cichu obstawia zwycięstwo Alone, bo Wrona jest na estro>

Chyba przegrałeś. Dawaj szmal na SRS'a!!!

Alone napisał/a:
Pani Elżbieto. Ma Pani wolną rękę

Wolna była cały czas - nigdy o nią nie poprosiłeś.

Alone napisał/a:
nie odpowiem już na żaden post w tym wątku.

Proszę, masz chusteczkę i nie przejmuj się. Wrona jest wredną istotą, ale w swoim wnętrzu ma serce jastrzębie.


Nooo złamię dane słowo... :D Pani Elżbieto. Więc nasza wymiana zdań to były zaloty? Ale żeby czynić wyrzuty nowo poznanemu mężczyźnie że się nie oświadczył... nie śmiały jestem - może na początek "za rączkę" pochodzimy? Jakaś romantyczna kolacja...? I prezent! Chusteczka! Słodkie. :-*



p.s.
Ale garnitur na ślub wybieram sam! ;)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2017-01-10, 19:06   

Alone napisał/a:
Więc nasza wymiana zdań to były zaloty?

Wszystko w życiu jest tańcem.

Alone napisał/a:
Ale garnitur na ślub wybieram sam!

Garnitur... ale jaki garnitur?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 05:15   

Niektórzy Tv to zaburzeni ludzie sorry za takie określenie, niektórzy z nich uważają się za 100% kobiety jak się przebiorą i obrażają się jak im powiesz że dla ciebie nie będą nigdy Kobietą lub Kobietą Ts .

Sam trochę eksperymentuje i lubię wyrażać cząstkę mojej kobiecej strony poprzez przebieranie się,ale nigdy nie powiem że jestem kobietą acha i nie karze mówić o sobie Kasia i zwracać się do mnie na per Ona .

Transwestytyzm to nie jest Transseksualizm i nigdy nie będzie i dobrze żeby to sobie Tv niektórzy uświadomili .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-11-25, 09:54   

Cytat:
Niektórzy Tv to zaburzeni ludzie sorry za takie określenie, niektórzy z nich uważają się za 100% kobiety jak się przebiorą i obrażają się jak im powiesz że dla ciebie nie będą nigdy Kobietą lub Kobietą Ts.

A ty siedzisz w ich głowach, że wiesz lepiej, kim oni naprawdę są?
_________________
Freja Draco
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 13:51   

Alex700 napisał/a:
przytaczają jakiś Amerykańskich Psychiatrów co chcą wykreślić Tv jako chorobę psychiczną itp,


Tego już na prawdę zbyt wiele.

Transwestytyzm nigdy nie był, nie jest i nie będzie chorobą psychiczną.

Alex700 napisał/a:
Czyli dla mnie to są przypadki zaburzeń psychicznych i podwójnej osobowości, mam znajomego co jest Psychiatrą i on ma do czynienia z osobami Transwestytami studiuje na ostatnim roku, mial z takimi osobami do czynienia - od razu wystawił diagnoze podwójna osobowość zaburzenie -


Twój znajomy nie jest psychiatrą i nie może stawiać diagnozy.
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 13:51   

Arisa napisał/a:
Alex700, a wiesz czym jest niepoprawna diagnoza lub wypieranie z siebie przez osoby TS, że są TS?

większość przypadków, o których piszesz to prawdopodobnie mniej świadome sprawy, lub wypierające to - osoby transseksualne.



Wiesz jakoś nie przekonuje mnie twoja argumentacja że to wypieranie, ja np lubię u siebie cząstkę kobiecości we mnie, ale nie wypieram niczego nie jestem Transseksualistą

bo akceptuje swoją też męską naturę, natomiast gdybym był Ts M/K to nienawidziłbym u siebie swego ciała, penisa, nie mógłbym patrzeć na siebie w lustrze, dlatego też jak Transwestyta mi mówi że on jest w PEŁNI KOBIETĄ a zdarzają się tacy,to nie zgadzam się z tym, dla mnie nie jest kobietą , bo akceptuje swoje męskie ciało i tylko na moment przebiera się za kobietę, lub może i na stałe chodzi w damskiej odzieży ale nie będzie kobietą, nigdy nie będzie czuł jak genetyczna kobieta bo nią nie jest , a dorabianie do tego ideologii to naciąganie .

Dlatego nigdy nie postawie znaku równości między Tv a Ts, dla mnie Tv to nie kobiety i tyle w temacie - oczywiście oni mogą się uważać za kobiety ale ja ich nigdy nie uznam za kobiety, oczywiście będę takiej osobie mówił zwracał się do niej niego jako ONA jak sobie tego życzy, ale niech NIE WYWIERA NA MNIE PRESJI żebym uznał tą osobę w moim sposobie myślenia za KOBIETĘ, tu mam swoją granicę i mówie STOP to nie są jednak Kobiety i to się nie zmieni .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 14:09   

Zdarzają się i tacy psychiatrzy i psychologowie. Na forum czasem ktoś pisze, że się na takiego natknął.

Bycie kobietą psychicznie nie wyklucza bycia mężczyzną fizycznie/zewnętrznie. Myślę, że nie rozumiesz tego podziału. Wiele osób cis go nie rozumie, bo urodzili się bez takiej niespójności i płeć psychiki jest dla nich synonimem płci posiadanych narządów. Jeżeli masz jakąś męską naturę w psychice, to znaczy, że ją masz. Trans kobieta, która nie jest niebinarna, jej nie ma. A są i bardziej zawiłe przypadki niebinarnej płci.

Może są takie osoby ts, które wypierają fizyczną/zewnętrzną rzeczywistość, ale pogadaj tu z ludźmi i są osoby, które tak nie robią i decydują się na pełną tranzycję. Śmiem twierdzić, że tutaj nie widziałem takiej osoby, która nie zdaje sobie sprawy z fizyczności.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-25, 14:12   

A co z kobietami tv?
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 14:14   

Ada75 napisał/a:
Alex700 napisał/a:
przytaczają jakiś Amerykańskich Psychiatrów co chcą wykreślić Tv jako chorobę psychiczną itp,


Tego już na prawdę zbyt wiele.

Transwestytyzm nigdy nie był, nie jest i nie będzie chorobą psychiczną.

Alex700 napisał/a:
Czyli dla mnie to są przypadki zaburzeń psychicznych i podwójnej osobowości, mam znajomego co jest Psychiatrą i on ma do czynienia z osobami Transwestytami studiuje na ostatnim roku, mial z takimi osobami do czynienia - od razu wystawił diagnoze podwójna osobowość zaburzenie -


Twój znajomy nie jest psychiatrą i nie może stawiać diagnozy.


Ada75

definicja

Transwestytyzm o typie podwójnej roli (ICD-10 F64.1) – polega na ubieraniu się w stroje płci przeciwnej w celu uzyskania zadowolenia z chwilowego doświadczenia bycia osobą płci przeciwnej, bez pragnienia trwałej zmiany płci. Przebieranie obywa się bez satysfakcji seksualnej. Według DSM-IV tego typu stan nie należy do ZABURZEŃ. W obowiązującej obecnie klasyfikacji międzynarodowej ICD-10 zaburzenie to zalicza się do zaburzeń identyfikacji płciowej (F64.x).


Jest to ZABURZENIE i nie wmawiaj mi że nie jest, z całym szacunkiem dla twojej osoby .

Oczywiście to nie znaczy że taka osoba jest wariatem tak ? ale moje poczucie wewnętrzne i moje sumienie NIE POZWALA mi uznać takie osoby za KOBIETY rozumiesz, nawet jak przez moment czują się kobietami bo się przebiorą to nie są i nie będą KOBIETAMI .

A mówienie że no wiesz w wieku 30 lat odkryłam u siebe że chce być kobietą dla mnie to jest chore, nie ma czegoś takiego że Tv podwójnej roli nagle odkrywa że chce być kobietą i mówi teraz że jest kobietą - są takie przypadki wystarczy wejść na portal Crossdressing.pl tam aż roi się od takich osób co piszą tak o sobie, ok mają prawo, ale ja też mam prawo mieć swoje zdanie w tej kwestii czy tak?

To nie jest tak, to tak jakbym napisał byłem Hetero a teraz odkryłem że jestem Gejem w wieku 40 lat, Transseksulną osobą się człowiek rodzi, osoba taka NIENAWIDZI SWOJEGO CIALA, SWEJ PŁCI,i dokonuje korekty o ile mu na to pozwalają środki i zdrowie .

Natomiast Transwestyta nie zmienia płci, rozumiem jakby Tv mówili tak Alex czuję się w jakiejś części kobietą, ale równocześnie akceptuje swą męską stronę i jest mi obojętne jak się będziesz do mnie zwracał, ale spotakłem sie z takimi Transwestytami Ada że ci ludzie-niektórzy TV wręcz wymuszali na mnie żebym się zwracał do nich na per ONA bo uważają się za w 100% kobiety, no wybacz ci ludzie są pogubieni wg mnie, i jak im powiesz że nie są KOBIETAMI, lub KOBIETAMI Ts M/K to jest wielka OBRAZA wyzwią ciebie od najgorszych że trasfob z ciebie itp, czyli WYMAGAJĄ żeby ich tolerować akceptować, ale innej osoby co ma takie zdanie jak ja już nieakceptują a chyba Tolerancja / akceptacja powinna działać w obydwie strony nieprawdaż ?

Także tak to wygląda, dlatego nie przychodzę np na spotkania dla Transwestytów bo wiekszosć z tych ludzi jest tak fanatyczna z tym tak silnie się z tym utożsamiają że inne odmienne zdanie jest odczytywane jako ATAK a ja znów Ada nie będę wbrew sobie słodził tym ludziom, tylko dlatego żeby mnie zaakceptowali w grupie, nie zdradzę swoich przekonań i odczuć w tym temacie, co nie znaczy że nie szanuję tych ludzi Tv ale nie nie będą i nie są dla mnie kobietami, dla mnie to FACECI co wyrażają swą kobiecą cząstkę lub są gdzieś międzypłciami, ale nie są KOBIETAMI w 100% dla mnie
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 14:22   

Cytat:
- myślę, że piszą to po części w przenośni by pokazać jak chcą być w tym czasie traktowani. By się zwracać jak do kobiety itp. itd. Znałam kilka takich osób (TvDR) i wiem jak to z nimi jest.

Jak dla mnie TvDR jest to osoba niebinarna, która czasami funkcjonuje jak kobieta a czasami jak mężczyzna i tyle.

Też tak uważam.
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 14:29   

Swan napisałeś

Bycie kobietą psychicznie nie wyklucza bycia mężczyzną fizycznie/zewnętrznie.

Dla mnie to co tu wyraziłeś w tym zdaniu to osoba międzypłciowa, ale nie jest i nigdy nie będzie Kobietą, ani psychicznie ani fizycznie .

Porozmawiaj z normalnymi genetycznymi kobietami, żadna z nich nie uzna Traswestyty za kobietę, co innego Kobietę Ts tu już można dyskutować, ale Transwestyta dla mnie to Mężczyzna o jakiejś tam cząstce kobiecej - w moim rozumieniu, i ja im tego prawa nie odmawiam, ale nia jetem w stanie przyjąć że może się uważać Tv podwojnej roli za Kobietę, tj oczywiście muszę to tolerować, ale nie akceptuje jako 100% kobietę .

Nigdy nie zaakceptuje że to jest kobieta na równi z kobietą M/K Trans, lub Kobietą Genetyczną, choć on może się tak postrzegać że jest kobietą np Tv podwójnej roli

taki mam pogląd i takie jest moje wewnętrzne odczucie .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
Ostatnio zmieniony przez Alex700 2018-11-25, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-11-25, 14:36   

Alex700 napisał/a:
Oczywiście że nie siedzę, niemniej niektórzy sami piszą o sobie na niektórych portalach np tak - że jak się przebiorą to się stają kobietą na ten moment , pewnie mają prawo do takich odczuć, ale ja też mam prawo wyrazić o tym opinie czy tak ?

Czyli dla mnie to są przypadki zaburzeń psychicznych i podwójnej osobowości

No popatrz! Diagnozujesz przez forum nie tylko transseksualizm ale też schizofrenię ;)

Egzaltacja i ew. wygadywanie bzdur w stylu: "Jak założę szpileczki, to czuję się taka wrażliwa, kobieca i uduchowiona - ach! Bo jak jestem w glanach, to rozjeżdżam koty" to jeszcze nie zaburzenie psychiczne.
_________________
Freja Draco
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-25, 14:40   

Alex700, Czemu tak podchodzisz do tego z takim narwaniem? Samo definiowanie kobiecości i męskości zakracza o dyskusję z zakresu biologii, psychologii i filozofii, a Ty robisz z tego jakąś emocjonalną obronę swojej wizji świata. W tym wypadku mamy właśnie też to co wspomniała Arisa czyli różne indywidualne przypadki, gdzie wśród takich TV są też osoby ts czy niebinarne. Mogą i być osoby z różnymi zaburzeniami, czy dość ograniczone intelektualnie. Każdy przypadek inny.
Chodzi mi to że to jest złożony problem i takie spłycanie uniemożliwia rozumienie tego jak to faktycznie działa, o ile ktoś nie woli swoich poglądów od prawdy to powinien tego unikać.


Cytat:
nigdy nie będzie czuł jak genetyczna kobieta


A geny się jakoś specjalnie czuje? ;)
No ts m/k też mają gen SRY kodujący powstanie jąder, i ma to na tyle mocny wpływ na życie że doświadczenie takiej osoby będzie inne niż kobiety bez tego. A jednak nas uznajesz za kobiety.

Cytat:
bo akceptuje swoją też męską naturę, natomiast gdybym był Ts M/K to nienawidziłbym u siebie swego ciała, penisa, nie mógłbym patrzeć na siebie w lustrze,


ICD-10 nie wymaga takiej nienawiści do swojego ciała. Wymaga silnego pragnienia funkcjonowania i bycia odbieranym jako osoba płci przeciwnej do tej jej przypisanej(jak i trwałości i nie bycia skutkiem innych zaburzeń).
Nienawiść do swojego ciała pojawia się w jednym z punktów diagnostycznych na "gender dysphoria" w dsm-5, ale jest ich 6 a spełnić trzeba 2 by móc postawić te diagnozę. Wszystkie inne są o pragnieniu czego się nie ma, a nie niechęci do tego co ma.

Więc jakbyś był ts m/k to przede wszystkim pragnąłbyś stale funkcjonować jako kobieta, i tak bym rozpoznawanym. Reszta to już sposoby przejawiania się tego.
 
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 14:41   

Arisa

i cóż jesteś wyjątkiem wśrod kobiet genetycznych, ale większość kobiet nie uzna Tv podwojnej roli że są to 100% kobiety .

Co mam tobie odpisać ty ich uznjesz enfemme za kobiety, a ja ich nigdy nie uznam za kobiety na równi z kobietami genetycznymi lub Ts M/K .

i wcale nie muszę, bo sam nie chce żeby mnie uznano za kobietę nawet jakbym był en femme jestem tu konsekwentny .

Po za tym jaknajbardziej toleruje Tv, akceptuje i nie przeszkadzają mi takie osoby na ulicy, jakby tacy faceci się ubierali jak kobiety na ulicy, ale nie będę ich uważał jednak za kobiety nawet jak będą enfemme .

Z szacunkiem dla tych osób . Taki już jestem .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-11-25, 14:44   

Alex700 napisał/a:
Dlatego nigdy nie postawie znaku równości między Tv a Ts

Ja też nie stawiam. Chyba nikt tutaj nie stawia.

Alex700 napisał/a:
dlatego też jak Transwestyta mi mówi że on jest w PEŁNI KOBIETĄ a zdarzają się tacy,to nie zgadzam się z tym, dla mnie nie jest kobietą

No i OK. On tak o sobie może mówić, a ty go tak wcale nie musisz postrzegać. Ale nie rozumiem, dlaczego masz z tym problem. Jakiś egzaltowany TV odbił ci dziewczynę albo odebrał robotę?

Bo - wybacz - ale całe to twoje smęcenie wygląda trochę jak wielki ból d... prawilnych krzykaczy o to, że "Ci paskudni geje, to wie pan gdzie oni sobie wkładają?".
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 14:49   

Freja

napisałaś

No popatrz! Diagnozujesz przez forum nie tylko transseksualizm ale też schizofrenię

ja poruszam tu temat o TRANSWESTYTYZMIE a nie o TRANSSEKSULIZMIE i wyrażam swoje zdanie, OK Freja dla ciebie być może Tv - to jest KOBIETA , a dla mnie NIE JEST i niech tak zostanie, wyrażam tu swój poglad w tej sprawie i nikogo nie przekonuje żeby się ze mną zgodził OK, dla ciebie Transwestyci to Kobiety, a dla mnie to nie są Kobiety i tyle w temacie bo tak to będziemy dyskutować do skończenia świata, ani ty mnie nie przekonasz do zmiany zdania, ani ja ciebie - zresztą to nie jest moim zamiarem .

pozdr

jeden np uważa że muzyka REGGAE to super muza a inny że to zła muzyka, moze to zbyt proste porównanie i tak to jest .

Tak jest z tym pogladem jeden uzna że Tv to kobieta a inny nie uzna i jest LUZIK . :-D
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-11-25, 14:56   

Alex700 napisał/a:
A mówienie że no wiesz w wieku 30 lat odkryłam u siebe że chce być kobietą dla mnie to jest chore, nie ma czegoś takiego że Tv podwójnej roli nagle odkrywa że chce być kobietą

No popatrz, czyli - musi - chora jestem, bo jeszcze w wieku 33 lat byłam przekonana, że jestem TV. Jak się później okazało było to błędne przekonanie oparte na niewiedzy i strachu, niemniej tak właśnie wtedy uważałam.

No ale, że ty tak akurat nie miałeś, więc nikt NORMALNY nie ma prawa mieć nie?

Alex700 napisał/a:
To nie jest tak, to tak jakbym napisał byłem Hetero a teraz odkryłem że jestem Gejem w wieku 40 lat

Jeszcze w wieku 33 lat deklarowałam, że w sumie to jestem raczej heteroseksualnym facetem tylko trochę bi. I dopiero po powiedzeniu sobie, że jestem ts, miałam odwagę przyznać, że jestem zdecydowanie bi i (gdyby miało chodzić o sam seks) to łatwiej byłoby mi pewnie z facetem. Bo jeśli chodzi o związki emocjonalne to sprawa jest już bardziej złożona. Niemniej do mocno dorosłego wieku, udawało mi się przed samą sobą zaprzeczać swojej faktycznej orientacji.

Alex700 napisał/a:
Transseksulną osobą się człowiek rodzi, osoba taka NIENAWIDZI SWOJEGO CIALA, SWEJ PŁCI,i dokonuje korekty o ile mu na to pozwalają środki i zdrowie

Tak. A możesz mi np. pokrótce przytoczyć kilka historii znanych transseksualistów z XIX wieku? Albo nawet polskich przedwojennych.
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 15:00   

ARISA napisałaś

A kim wg tej rozpiski jest osoba, która od najmłodszych lat funkcjonuje jak kobieta, nie ma psiochy, bierze do końca życia hormony, ale o operacji genitaliów nawet nie chce myśleć?

O ile się nie mylę - to są osoby Transgender, TG M/K czyli biorę hormony ale z pewnych względów nie dokonują operacji korekty płci i zostawiają sobie penisa część z takich osób czuję się międzypłciowa a część czuję się kobietami - Shemale

Ale to nie jest Transwestytyzm .

krótko Kobiety Ts M/K - nie chcą mieć penisa i jak im na to pozwala zdrowie i finanse dokonują pełnej korekty i zamiast penisa wytwarzana jest vagina, po takiej korekcie takie osoby się już uważają za KOBIETY i nie chcą już być uważana za Kobiety Ts

Kobiety M/K TG - Transgender - biorą hormony ale nie decydują się na całkowitą operacje i zostawiają penisa, ale czują się kobietami i czuły się kobietami od dzieciństwa, tak jak kobiety Ts .

Większość wyraża się o Transwestytach żeby nie utożsamiać ich z ''przebierańcami''

To tak w skrócie, o ile czegoś tu nie zniekształciłem w tym opisie, jeżeli tak to sorrki .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-11-25, 15:02   

Freja napisał/a:
Alex700 napisał/a:
Dlatego nigdy nie postawie znaku równości między Tv a Ts
Ja też nie stawiam. Chyba nikt tutaj nie stawia.


Alex700 napisał/a:
OK Freja dla ciebie być może Tv - to jest KOBIETA , a dla mnie NIE JEST

Cóż Alex... trudno jest rozmawiać z kimś, kto nie czyta tego, co do niego piszesz i kłóci się z jakimiś upiorami z wnętrza swojej własnej głowy.

Osobiście uważam, że cały ten wątek i zamieszanie jest właśnie efektem twoich własnych wewnętrznych upiorów i sugeruję dać sobie spokój z dyscyplinowaniem innych TV odnośnie tego, co oni ew. mogą o sobie mówić a czego nie mogą. Tylko zastanowić się z czego wynikają twoje własne reakcje, co to oznacza i co możesz z tym zrobić, żeby podnieść swoją ogólną jakość życia.
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 15:20   

[quote="remick76"]
Alex700 napisał/a:
Porozmawiaj z normalnymi genetycznymi kobietami,

Remick już odpowiadam

Normalne - czyli urodzone jako kobiety biologiczne , bez zaburzeń zdrowotnych czyli nie chore na raka, schizofrenie . Zdrowe . Faktycznie może powinienem użyć tu słowa Zdrowa lub po prostu Kobieta .



Alex700 napisał/a:
A mówienie że no wiesz w wieku 30 lat odkryłam u siebie że chce być kobietą dla mnie to jest chore, nie ma czegoś takiego że Tv podwójnej roli nagle odkrywa że chce być kobietą i mówi teraz że jest kobietą - są takie przypadki wystarczy wejść na portal Crossdressing.pl tam aż roi się od takich osób co piszą tak o sobie, ok mają prawo, ale ja też mam prawo mieć swoje zdanie w tej kwestii czy tak?

Diagnozowanie zostaw raczej specjalistom, bo - jw. I pewnie byś takiej osobie, w wieku 30 lat,

odmówił prawa do tranzycji - bo za późno, prawda? Nie jestem lekarzem, ale wypytałbym się takiej osoby czy czuła się kobietą od dzieciństwa, czy czuje, czuła wstręt do swej płci np męskiej, czy czuła się od najwcześniejszych lat KOBIETĄ, nie w połowie facetem a w połowie kobietą, ale KOBIETĄ to oczywiście pomógłbym takiej osobie w Tranzycji,

Ale jakby zaczęła ''kręcić'' że no wie pan ja byłem facetem a teraz w wieku 30 lat poczułem w sobie kobiecość, ale akceptuje jednak też moją męską naturę, albo nie wiem kim jestem, to wiadomo że bym nie zgodził się na Tranzycje bo widziałbym że to człowiek z problemami psychicznymi, pogubiony, że może szuka swojej tożsamości w życiu. Ale wypowiadam się tu jak LAIK a nie lekarz oczywiście , ale podszedłbym do Tranzycji w Rozśądny sposób, nie wiem czy wiesz że były przypadki że osoby dokonały korekty płci a POTEM tego żałowały i na powrót chciały odwrócić ten proces były i są też takie przypadki .



Powinna to zrobić znacznie wcześniej by nie budzić wątpliwości u Alex700 :-? Sorry, ale to, co piszesz, kupy się nie trzyma..
A błędne diagnozy naprawdę się zdarzają, ludzie też mają wątpliwości, w różnym wieku odkrywają, że są albo i nie są TS - nie tobie to oceniać.


Tu nie o żadną ''kupe'' lub ''nie kupę'' tu chodzi, po prostu to jest poważna rzecz i raczej nie wierzę w to że przez 30 lat facet był facetem i nagle doznał Objawienia i chce zostać kobietą, Tranzycja to poważna rzecz, TAK odmówił bym Tranzycji takiej ''pomieszanej'' osobie, ale jakby mi mi taka 30 letnia osoba powiedziała że w dzieciństwie się ubierała za dziewczynkę i że czuję się i czuła zawsze KOBIETĄ, to bym jej pomógł w CIERPIENIU i pomogł i zgodziłbym się na Tranzycje, ale nie tak że jakiś facet przychodzi i ni z gruszki ni z pietruszki by mi powiedział ''no wiem pan chciałbym być kobietą i tyle '' to nie uznałbym że to osoba z zaburzeniami i jest pomieszany, i nie wie czego chce tak naprawdę, raczej dobry lekarz odrożniłby tak się mi wydaje, śfira od człowieka zdeterminowanego KTÓRY POWAŻNIE PODCHODZI do swej decyzji DOKONANIA KOREKTY PŁCI . Odpowiedziałem .

pozdr
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 15:50   

Freja

Tylko zastanowić się z czego wynikają twoje własne reakcje, co to oznacza i co możesz z tym zrobić, żeby podnieść swoją ogólną jakość życia.

Freja

O Reakcjach

Po prostu na chłodno przedstawiam tu swój punkt widzenia nie ma w tym żadnych REAKCJI I AKCJI ;-)


Otwarłem się przed wami co dlaczego tak myślę że nie uznaje Tv za pełne 100% kobiety .

Natomiast co do osób z historii oczywiście najgłośniejsza z osób która w dzieciństwie czuła się dziewczynką, kobietą, była osobą Trans ale w pózniejszym wieku się w niej ujawnił Transseksualizm na pewno znasz to IKONA dla osób TRANS

Gerda i Eneir Lili Wegener (Lili) koniec XIX i początek XX wieku na tej podstawie ich życia powieść Dziewczyna z Portretu lata 20-te, 30-te

XVII wiek pani De Guebriant osoba Transseksualna 1646 r

pani Christin Jorgesen rok 1950

W średniowieczu wśrod artystow były kobiety Transseksualne, podobnie już w czasach Rzymskich znane hetery - kurtyzany były też osobami Transeksualnymi

Zawsze występowali Trans M/K K/M w histroii ludzkości , wśród muzyków SOUL, FUNK, JAZZ, ALTERNATIVE ROCK, GRUNGE ROCK, HIP HOP są Artyści Trans M/K i K/M tj kobiety i mężczyzni po korekcie lub w trakcie korekty płci .

W Polsce już za PRL-u dokonywano korekty płci - operacji

znana artystka KIM PETRAS z niemiec kobieta Ts i wiele wiele innych artystek, artystow, aktorów, aktorek jest Trans, noi chyba IKONA muzyki klubowej Avant Disco, Pop

AMANDA LEAR - plotki chodzą że urodziła się mężczyzną, ale czuła się kobietą a operacje płci sfinansował jej mąż SALVADOR DALI .

Prywatnie ode mnie Freja, z kobietką Trans moglbym się związać i nie przeszkadzałoby mi to że przeszła w przeszłości korekte płci .

Oczywiście z Transwestytą bym się nie związał i o seksie też nie ma mowy,bo to jednak dla mnie jest Facet a ja nie jestem Homoseksualistą, pociągają mnie w 95% kobiety biologiczne i ładne (to nie znaczy że musi mieć urodę Miss Polonia) Trans Kobiety w trakcie lub po korekcie płci .

Ale musiałby się mi taka kobietka Ts podobać pod wieloma aspektami, a ja oczywiście jej .

(charakter, podobne zainteresowania, pasje, uroda też byłaby ważna) to tak na marginesie .





pozdr :-)
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
Ostatnio zmieniony przez Alex700 2018-11-25, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-25, 16:01   

remick76 napisał/a:
Alex700 napisał/a:
Tranzycja to poważna rzecz, TAK odmówił bym Tranzycji takiej ''pomieszanej'' osobie, ale jakby mi mi taka 30 letnia osoba powiedziała że w dzieciństwie się ubierała za dziewczynkę i że czuję się i czuła zawsze KOBIETĄ, to bym jej pomógł w CIERPIENIU i pomogł i zgodziłbym się na Tranzycje, ale nie tak że jakiś facet przychodzi i ni z gruszki ni z pietruszki by mi powiedział ''no wiem pan chciałbym być kobietą
Pomiędzy tymi dwiema sytuacjami jest jeszcze całe spektrum możliwości.. Są osoby non-binary w trakcie tranzycji i terapii hormonalnej - ciekawe, co o nich byś powiedział?

Na szczęście o tym, czy ktoś jest czy nie jest kobietą, decyduje seksuolog-psycholog-psychiatra a na koniec Sąd. Tyle w ramach komentarza.


Remick nie pytaj się mnie ja nie jestem lekarzem, na pewno każdy przypadek bym rozpatrzył i to nie tylko sam, ale z innymi specjalistami też, zawsze strałbym się pomóc, wiem że są też osoby nie-binarne, czytam na ten temat książki .

To są skomplikowane sprawy ale myślę ze zgodzisz się ze mną że dobry lekarz odrożni osobę ze schizofrenią że chciałby być kobietą, lub mężczyzną, od rzeczywistych przypadków poważnych , no chyba że w Polsce nie wiem jak na świecie, mamy też takich ''specjalistów'' że zamiast pomóc to utrudniają osobom Trans K/M, M/K w funkcjonowaniu .

Dlatego ja nie chciałbym być lekarzem coś ty, bo to odpowiedzialność i można kogoś niechcący skrzywdzić, tu najwyżej sobie na forum popiszemy tak, a w rzeczywistym życiu w ''real'' można skrzywdzić człowieka swoją opinią lekarską podawajac lub odmawiając terapii .

Chociaż w Polsce już różne ''cuda'' się dzieją i są też lekarze ''partacze'' np taki Dr Chazan, nie wiem czy słyszałaś o nim, albo ostatnio o. Rydzyk chce otworzyć Uczelnie Seksuologiczną coś slyszalem takiego zgodną z nauczaniem kosciola .

Ta w Polsce ''cuda'' się już dzieją .

pozdr
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 17:39   

Alex700 napisał/a:
Swan napisałeś

Bycie kobietą psychicznie nie wyklucza bycia mężczyzną fizycznie/zewnętrznie.

Dla mnie to co tu wyraziłeś w tym zdaniu to osoba międzypłciowa, ale nie jest i nigdy nie będzie Kobietą, ani psychicznie ani fizycznie .

Porozmawiaj z normalnymi genetycznymi kobietami, żadna z nich nie uzna Traswestyty za kobietę, co innego Kobietę Ts tu już można dyskutować, ale Transwestyta dla mnie to Mężczyzna o jakiejś tam cząstce kobiecej - w moim rozumieniu, i ja im tego prawa nie odmawiam, ale nia jetem w stanie przyjąć że może się uważać Tv podwojnej roli za Kobietę, tj oczywiście muszę to tolerować, ale nie akceptuje jako 100% kobietę .

Nigdy nie zaakceptuje że to jest kobieta na równi z kobietą M/K Trans, lub Kobietą Genetyczną, choć on może się tak postrzegać że jest kobietą np Tv podwójnej roli

taki mam pogląd i takie jest moje wewnętrzne odczucie .

Rozłóż sobie moje zdanie, które zacytowałeś/aś, na czynniki pierwsze, i odpowiedz sobie na pytanie, czy taka osoba jest kobietą w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu. Jak coś jest to jest, nie ma tu czego uznawać bądź nie. Każda osoba trans jest w jakiś sposób międzypłciowa, bo jest trans, nie rozumiem natomiast, czemu to tak podreślasz ani dlaczego to dla Ciebie takie ważne.

Oprócz tego nie masz racji, są takie osoby jak Ty, ale też są osoby, które uznają osoby trans. Chociaż osoby gender fluid muszą mieć w tym względzie trudniej. Wróć, takich osób ak Ty jest mniejszość, większości to zwisa i powiewa, czy jesteś kobietą, mężczyzną, gender fluidem, czy może zielonym kosmitą albo sztuczną inteligencją.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 18:43   

Pachnie tu trollem.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 19:23   

Katarzyna napisał/a:
Pachnie tu trollem.

Niedawno spotkałem taką osobę i mówił zupełnie na poważnie, jak to odrzucają go geje, niczym do tego nie sprowokowany :-)
 
 
Alex700
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 58
Wysłany: 2018-11-26, 14:41   

Arisa napisałaś

Nazwiska nie znam, ale w jednym mieście Polski większość to partacze, skoro nikt nie umiał mi pomóc. To je Polska.
_________________


Jeżeli to nie jest zbyt intymna sprawa to napisz o ile się zgodzisz o co poszło że tobie nie pomógł, jeżeli wyrazisz na to zgodę oczywiście, o ile tak to napisz coś o tym, dlaczego tobie nie pomógł .
_________________
Wszyscy jesteśmy aktorami w sztuce zwanej życiem
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-29, 20:31   

Alex700 napisał/a:
Jest to ZABURZENIE i nie wmawiaj mi że nie jest, z całym szacunkiem dla twojej osoby .

Transseksualizm też jest zaburzeniem. I czy to znaczy że jest chorobą psychiczną? Oczywiście że nie. Zaburzenie =/= choroba psychiczna.

Alex700 napisał/a:
To nie jest tak, to tak jakbym napisał byłem Hetero a teraz odkryłem że jestem Gejem w wieku 40 lat,

I co w tym widzisz takiego dziwnego? Ludzie nie wszystkiego od dziecka próbują, a czasem spróbują czegoś w wieku 40 lat i wtedy właśnie odkryją, że im bardziej pasuje. Ja jeszcze dwa lata temu też nie byłem pewien swojej orientacji, baa - nawet dzisiaj nie jestem. I wcale nie jestem pewien czy za 10 lat będę umiał ją określić.

Alex700 napisał/a:
z normalnymi genetycznymi (...)

Jedna uwaga: słowo "norma", "normalny" itp. na tym forum nic nie oznaczają same w sobie. Jak chcesz dyskutować o jakiejś normie, to musisz ją dokładnie nakreślić.

Alex700 napisał/a:
taki mam pogląd i takie jest moje wewnętrzne odczucie .

Wiemy już chyba wszyscy, bo podkreśliłeś to już co najmniej w kilku postach napisanych wcześniej. Ale jak jeszcze napiszesz to w 5 postach, to nic to nie zmieni - nie przekonasz nieprzekonanych tylko dlatego że napiszesz to jeszcze kilka razy.
_________________
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-22, 11:09   

Generalnie to myślę że transwestyta a osoba transplciowa nie mają ze sobą nic wspólnego i nie powinno się tych dwóch mylić.

transvestism / crossdresser to fetysz nie dysforia. Taka osoba nie ma pragnienia aby zmienić się fizycznie i życ aktywie w roli społecznej przeciwnej płci. Sam akt "przebierania się " w przeciwna płeć sprawia pobudzeniem seksualne.

Drag Queen - na pokaz , dla rozrywki czy entertainment. Tez nie ma z transgender za wiele wspólnego.

Osoba transplciowa- chyba każdy wie tutaj 😉😊
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-07-22, 16:37   

QueenK napisał/a:
Generalnie to myślę że transwestyta a osoba transplciowa nie mają ze sobą nic wspólnego i nie powinno się tych dwóch mylić.

transvestism / crossdresser to fetysz nie dysforia. Taka osoba nie ma pragnienia aby zmienić się fizycznie i życ aktywie w roli społecznej przeciwnej płci. Sam akt "przebierania się " w przeciwna płeć sprawia pobudzeniem seksualne.

Drag Queen - na pokaz , dla rozrywki czy entertainment. Tez nie ma z transgender za wiele wspólnego.

Osoba transplciowa- chyba każdy wie tutaj 😉😊

Nie tylko pobudzenie seksualne, jest też tv podwójnej roli.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-22, 17:05   

Cytat:
Nie tylko pobudzenie seksualne, jest też tv podwójnej roli.





Nadal mnie to nie przekonuje ze powinno się takie osoby zaliczać do osób transplciowych. Bez obrazy dla nikogo. Może i jest to ostra opinia ale jak dla mnie te wszystkie nowe formy gubią mnie okropnie. Każdy żyje jak chcę, daleko jestem od szufladkowanie ludzi ale niestety nasza trans rodzina nie jest taka sama. Wpadamy pod ten sam parasol LGBT ale na tym koniec.

WiktoriaJangmi napisał/a:
A co do draqu, mam ostatnio ciągoty by robić draq king show, tylko to kosztowna zabawa jest niestety więc odpada.


Teraz juz mnie rozwalasz totalnie. Nie wiem na jakiej zasadzie miało by to działać? Jestem kobietą która kiedyś była mężczyzną która teraz będzie udawać mężczyzne?Z tego co wiem draq king to cis kobiety w przebraniu mężczyzn?

<rotfl3> <rotfl3> Takie dyskusje z millenialnymy ludźmi wybijają resztki moich szarych komórek 🤣😂🤣
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-22, 18:21   

Nie wiem draq king, draq queen, tv czy mikrofalówka 😉 Szczerze to nie dla mnie te klimaty. Na zachodzie jeśli ktoś nazwie osobę transplciowa ze jest tranwestyta alb drag jest to odbierane jako obraza.

[ciach]

Poza tym rada na przyszłość. Nie musisz nikomu nic udowadniać czy jesteś taka czy inna. Nie musisz tez nikogo przekonywać bo sama znasz sie najlepiej. Sa ludzie i parapety. Szkoda czasu i energii na przepychanki w internecie.

/Tę uwagę kieruję do wszystkich: NIE sprowadzamy na forum afer z zewnątrz, jest to regulowane przez regulamin.
OneLotusPetal
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-07-23, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-22, 20:15   

Bruce napisał/a:
Jestem tego zdania, że nie można robić z marszu - poniekąd protestu dyskryminowanych mniejszości - karnawału. Paradami równości niczego się nie wywalczy: ani związków partnerskich, ani ustawy o uzgodnieniu płci czy refundacji leczenia TS. W takiej formie, zarówno osoby homoseksualne, jak i transseksualne mogą być nadal traktowane niepoważnie w przestrzeni politycznej.

Ja wiem, że twój post jest sprzed czterech lat, ale często słyszę ten argument, dlatego chcę się do niego całościowo odnieść.

Wiecie jak nazywa się marsz równości za granicą? "Pride". Duma. Bo po prostu maszerujesz dumnie, nie udając i nie starając się nikomu przypodobać. A ja widzę tu jakieś zapędy na "maszeruj sobie, ale nie tak, maszeruj tylko w ten sposób, w jaki ja chcę". Moim zdaniem to nie na nic wspólnego z dumą czy szacunkiem, takie dyktowane komuś warunków czy tego, jaki ma być. Marsze nie służą tylko do tego, by zdobyć równe prawa, ale też do celebrowania naszej seksualności i roznorodności.

Poza tym, marsze i parady są nawet w krajach bardzo otwartych, gdzie LGBT mają praktycznie identyczne prawa jak ludzie hetero (np. UK) i jakoś NIGDY nie zniechęciły społeczeństwa. To argument trochę ludzi PiS-u, w stylu "ci obrzydliwi geje znowu chodzą nago po ulicach, bo chcą łapać i porywać dzieci!". Wiesz, co zniechęca społeczeństwo? Nagonka w mediach i w rządzie, a nie to, że ktoś się przejdzie miastem raz w roku.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-03-31, 12:40   

Ale urwał, ale to było dobre.
 
 
Sonia70
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 16
Wysłany: 2023-07-08, 17:33   

Cześć

Sprawa związana z Tv to złożony problem, ostatnio zauważyłam że niektórzy Tv, próbują zacierać różnice między Ts a Tv a jednak różnice są, i nie można tych dwóch rzeczy mylić, i pisać że Transwestytyzm to łagodny Transseksualizm, jak dla mnie jest to zakłamywanie prawdy, owszem mogą być przypadki że ktoś będąc Ts od urodzenia rozpozna swój stan później i transwestytyzm, może być takim pomostem do Transseksualizmu już rozpoznanego, który był tłumiony wcześniej, i taka osoba dąży potem już świadomie do korekcji płci, ale myślę że są to sporadyczne przypadki, w większości przypadków Tv nie dąży do korekcji płci i tylko na jakiś czas przeistacza się w kobietę, a raczej naśladuje kobietę, a potem znów wraca do stanu męskiego, ja np tak mam bo jestem Tv, choć jako w swym en homme, męskim wcieleniu, zachowuje jakiś u mnie pierwiastek kobiecości, to jednak nie rezygnuje całkowicie z mojej męskości . Z drugiej strony są niektórzy Tv którzy psują opinię i wizerunek osobom Trans m/k, k/m przez swój zły wizerunek, złe zachowania, itp itd z tego co zauważyłam .
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2023-07-08, 19:39   

A jak teraz transwetytyzm wyglada w swietle icd11? Nie bardzo moge znalezc.

Kazdy siebie sobie jakos usiluje wyjasnic. Dla mnie po miedzy tv i ts wyraznej granicy nie ma. A czy potrzebuje takiego podzialu? Nie ale jesli ktos chce podkreslac ze jest tv - jego sprawa.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-07-08, 19:43   

Lęki
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2023-07-08, 20:04   

Jaga napisał/a:
Lęki


To znaczy?
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-07-08, 20:14   

Dookoła tego topiki z jednej i z drugiej strony z wierzchu i od spodu.

A jaśniej to ich personifikacja, w osobach, no wiesz, tych innych.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2023-07-08, 21:45   

Jaga napisał/a:
Dookoła tego topiki z jednej i z drugiej strony z wierzchu i od spodu.

A jaśniej to ich personifikacja, w osobach, no wiesz, tych innych.


"Bo polski trans nie ma luzu - rusza sie jak woz z weglem" :D
 
 
Sonia70
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 16
Wysłany: 2023-07-08, 22:50   

Cześć Coffecat

Wiesz na pewno tak jest że każdy sobie próbuje pewne rzeczy wyjaśnić, zgadzam się, ale ja uważam że ten podział nie jest zły wg mnie, bo ja wiem kim jestem, przecież nie będę sobie wmawiała (wmawiał) że jestem transpłciowa jak nią nie jestem, każdy potrzebuje jakiejś tożsamości, zamazywanie prawd też nie jest dobre moim zdaniem, kiedy piszę o różnicy to nie mówię o jakiejś walce Tv z Ts i odwrotnie, tylko pewnych różnic się nie da na siłę zamazać, no chyba że ktoś jest niebinarną osobą, co czuję się i facetem i kobietą w jednym, lub wogóle nie przywiązuje wagi do płci itd, itp, podział wcale nie musi być zły, tylko przy tych różnicach fajnie by było żeby ludzie nie skakali sobie do oczu, a się ze sobą przyjaźnili pomimo różnic płciowych, rasowych itd . A najważniejsze to żeby być człowiekiem i szanować drugiego człowieka i nie wytykać mu błędów, nie chełpić się tym że się wszystkie rozumy pozjadało i że ja wiem najlepiej . Ale tak to jest że każdy sobie sam próbuje wyjaśniać pewne sprawy, tak jak to postrzega obecnie na danym poziomie zrozumienia, stanu świadomości, poznania siebie .
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2023-07-08, 23:57   

Juz pisalam. Chcesz deklarowac sie jako tv. Prosze bardzo. Nie rozumiem nad czym ty sie zmozdzac. ;) Jakos te internetowe pisaniny o tym kto ma byc kim, kto sie podszywa i co powinien przestaly mnie obchodzic.
 
 
Sonia70
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 16
Wysłany: 2023-07-09, 08:40   

Coffecat

Po prostu podzieliłam się pewną refleksją, przemyśleniami, i ktoś może się z tym zgodzić, a ktoś inny nie, tak naprawdę to nie zależy mi czy się ktoś ze mną zgodzi, czy nie, to już problem tej osoby . Acha znalazłam tu link o icd 11
https://psychomedic.pl/icd-11-najwazniejsze-zmiany-w-klasyfikacji-chorob/

https://www.hellozdrowie....-co-sie-zmieni/

„Z ICD-11 zniknęły także diagnozy parafilii seksualnych w postaci sadomasochizmu, fetyszyzmu oraz transwestytyzmu fetyszystycznego – ponieważ uznano, że są to wszystko zachowania nieszkodliwe społecznie, a także niepowodujące krzywdy, czy cierpienia” – wymienia Haak. miłego weekendu życzę .

Tyle się mi udało znaleźć. O ile będziesz miała chęć to sobie poczytaj . Miłego weekendu życzę .
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-07-09, 18:55   

Alex?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2023-07-09, 20:50   

Jaga napisał/a:
Alex?

Prawdopodobnie.
_________________
Freja Draco
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-07-09, 21:38   

Freja napisał/a:
Jaga napisał/a:
Alex?

Prawdopodobnie.


Blogosławieni, którzy uwierzyli w intuicję ciotki Jagi.
 
 
Sonia70
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 16
Wysłany: 2023-07-10, 06:36   

Cześć Freja, Jaga

Nie na temat, ale odpowiadam

Tak to ja, nie widzę nic w tym dziwnego, w tym że sobie wróciłam z ciekawości co jest na forum, pisałam też do ciebie Freja o moich nickach na prive do ciebie w tej i w innych sprawach kilka dni temu o sobie, z drugiej strony, przecież nie będę za każdym razem jak piszę w postach, pisała że to ja Alex i że wróciłam, i robić z tego sensacje i że wszyscy o tym muszą wiedzieć, dla mnie byłoby to infaltywne i takie narcystyczne (dla mnie, może dla kogoś innego nie) . Tak jak pisałam tobie na prive, dla mnie nick, to nick nie przywiązuje takiej wagi do nazwy profilu czy się nazywam tak, czy tak, ale i tak miło wrócić po refleksjach i przemyśleniach, choć zdaje sobie sprawę że jest to forum bardziej przeznaczone dla osób Transseksualnych (i niebinary), w większości niż dla osób nie-trans, co nie znaczy oczywiście że osoba nie-trans k/m i m/k nie ma prawa tu być, o ile nie łamie regulaminu, aczkolwiek to to odbieram. pozdr
 
 
Sonia70
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 16
Wysłany: 2023-07-10, 07:19   

PS - końcówka miała być - aczkolwiek tak to rozumiem, odbieram to forum- . Niestety nie zdążyłam już edytować tekstu, bo minęło 30 minut, a jest tu tak ustawione na tym forum, że edytować tekst można tylko do 30 minut, szkoda że nie ma do 60 minut . Także tu poprawiłam moją wypowiedź . Jeszcze raz pozdrawiam :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13