Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Molestowanie u niektórych seksuologów (bez offtopów)

Czy podczas twojej diagnozy miały miejsce elementy, które można uznać za molestowanie?
Tak
16%
 16%  [ 2 ]
Nie
66%
 66%  [ 8 ]
Może (nie wiem czy praktyka spełnia definicję molestowania fizycznego)
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-11, 21:43   

Arisa,

Zacytuję tu fragment mojego postu:

"Uczciwość wymaga opisanie atmosfery gdy byłam naga. Nie trwało to dłużej niż wymagała tego sytuacja. Badanie genitaliów i prostaty per rectum. Nie dłużej niż (może) 30 sekund. Te ostatnie badanie może tłumaczyć mój wiek i jego zawahanie co do jego wykonania przez Pana dr. gdy myślał że jestem młodsza. Nie odczułam, nie zauważyłam też jakiegokolwiek niezdrowego błysku w jego oczach czy dotykania o seksualnym charakterze. Budzi tylko moje wątpliwości czy faktycznie te badania są potrzebne."

Dodam. Nie jest fajnie obnażać się przed obca osobą. I nie jestem tym zachwycona. Ale dużym, wielkim przerysowaniem by było określić tę sytuację jako molestowanie.

Informacje o sprawdzaniu erekcji (przyznasz mi rację) pochodzą z nie pewnego źródła.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-11, 23:34   

W takich przypadkach trzeba być ostrożnym. Skoro Tobie to piszą niech umieszczą tego potwierdzenie tutaj. Wiem że masz dobre intencje ale ludzie mają subiektywne odczucia to co dla mnie bylo lekko żenujące dla innych może być katastrofą. Z tego co piszesz badania genitaliów mają uzasadnienie w moim przypadku badanie prostaty nie bylo bez sensu. Mnie lekarz pytał czy mam erekcję i czy się masturbuję. Powiedziałam:tak. Może ktoś wstydził się przyznać bądź miał z tym kłopot i stąd te badanie?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-12, 01:01   

Arisa napisał/a:
część osób na prawdę ze szczegółami mi opisało jak badanie wyglądało, że prawie wymiotowałam.

Ale Ty z tego co wiem jesteś aseksualna, więc odrzuca Cię wiele z tego, co innym nie przeszkadza (a nawet się podoba).

Cytat:
O fotkach też słyszałam od kilku osób, podobno nie jeden lekarz je robił ale dwóch (w tym jeden krótko).

Noo tyle, że wszyscy, którym jakiś lekarz jakieś fotki zrobił wyrazili na nie zgodę - gdyby nie wyrazili, mogli po prostu opuścić gabinet.

Cytat:
Post napisałam ku przestrodze i ku informacji, bo by nagrać wizytę lekarską najpierw trzeba mieć na co i wiedzieć, że warto.

Czy faktycznie warto? Co nam da udupienie lekarza, który leczy ts? jednego lekarza dla ts mniej? Warto to wybrać takiego lekarza, jaki nam odpowiada, bo ukrócenie praktyk jednego (który nam akurat nie odpowiada) nie sprawi, że w jego miejsce pojawi się inny - lepszy.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-13, 00:41   

Arisa napisał/a:
Poza tym nie dostał zgody pisemnej pewnie od nikogo.

Bo o nią nie prosił, gdyby poprosił to bym mu podpisał.

Cytat:
z jakiegoś powodu jeden z lekarzy (i drugi też) przeestał robić fotki i dalej przyjmuje?

Może mu się znudziło po prostu. Może miał dość materiału i już sprawdził co miał sprawdzić. Może nic z nich nie wynikało.

Cytat:
Czy oby leczenie TS z molestowaniem jest dobrym rozwiązaniem?

No z pewnością nie. Ale nic nie umiem w temacie powiedzieć, bo mnie nikt nie molestował.
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-11-15, 02:46   

Zaznaczyłem "może" i nie była to diagnoza, tylko badanie u biegłego. Biegłym był Biela, który jak wiadomo kazał ludziom pokazywać genitalia, a był psychiatrą i wiadomo, że nie miał do tego prawa.
Ale nie wiem, czy to molestowanie, czy przekroczenie uprawnień, czy ki inszy czort, czy wszystko naraz.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-15, 22:07   

Arisa napisał/a:
Tak więc podsumowując - miał prawo, ale po co to robił?

Mam wrażenie że on może sprawdza czy ktoś go nie wkręca albo czy nie przyszła niewłaściwa osoba już danej płci biologicznej ;) Bo on się nie przygląda - rzuca tylko okiem, więc też nie wiem po co innego.
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-11-16, 00:47   

Dlatego zaznaczyłem, że "może" :-p Też miałem wrażenie, że po prostu sprawdzał, miałem wszak dobry passing, i fakt, on się jakoś z bliska nie przyglądał. Tylko, że mnie to latało. A co z osobami o bardzo silnej dysforii odnośnie genitaliów, z osobami, które były kiedyś molestowane/mają jakąś traumę związaną z obnażaniem się przed kimś?

Przekonany nie jestem, czy seksuolog może wymagać, żeby się rozebrać (jest na to jakiś przepis?) - p. Robacha również jest psychiatrą-seksuologiem i nie kazała mi się rozbierać...

Poza tym, kariotyp mam prawidłowy oraz do akt był załączony wynik badania ginekologicznego - i wydaje mi się, że właściwą osobą do oceny prawidłowo/nieprawidłowo wykształconych narządów byłby tu ginekolog, a nie on.
Osoby, które nie pokazały dostawały często niekorzystną opinię - czy taka opinia była konsekwencją odmowy: nie wiem; historie można poczytać na Niebieskim.

Plus jest taki, że Biela nie jest już biegłym :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-16, 23:26   

Karatajew napisał/a:
Plus jest taki, że Biela nie jest już biegłym :)

Nie wiem od kiedy, bo jeszcze niedawno ludzie go dostawali... (mówię o jeszcze nadal toczących się sprawach).

Arisa napisał/a:

Cytat:
które były kiedyś molestowane/mają jakąś traumę związaną z obnażaniem się przed kimś?
Przykro mi to powiedzieć - ale to oznacza, że mają najpierw do przepracowania problem natury psychologicznej.

Ciężko uwierzyć, że akurat Ty to piszesz ;) ale masz rację. To lekarze, więc trzeba wyluzować. A jak się jest k/m poniżej 25 lat, to warto jeszcze pamiętać o komisji wojskowej :P - czasem wystarczy sterta papierów i już nie trzeba się rozbierać, a czasem nie ;)
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-17, 01:19   

Arisa napisał/a:
idąc do Pani Robachy byłeś przed, mogła nie chcieć oglądać narządów płciowych

Oglądać nie chce, ale musiałem przynieść od ginekologa papierek, że pomiędzy nogami mam to, co mam ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11