Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Orchidektomia, formalności
Autor Wiadomość
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-07, 20:50   

Hej : )

W Polsce do wykonania zabiegu orchidektomii jest potrzebny prawomocny wyrok sądu, nowy dowód osobisty i dokument od lekarza prowadzącego czyli seksuologa o stwierdzonym zaburzeniu identyfikacji płciowej i prowadzonej w tym zakresie terapii hormonalnej. Dodatkowo mogą być wymagane badania krwi takie jak morfologia, krzepliwość i antygen hbs.
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-11, 00:38   

Oczywiście, naistotniejszy jest wyrok sądu i nowy dowód tożsamości, ale lekarze z reguły proszą o dokumentację medyczną, aby mieć pewność czy wykonują zabieg osobie poprawnie zdiagnozowanej. Osoby interseksualne po korekcie, przechodzą takie same procedury, nie ma zbytnio różnicy w tym zakresie : ) Co do samego dokumentu od lekarza seksuologa, wystarczy ten, który był składany jako zaświadczenie do sądu o zdiagnozowanej dysforii jak i rozpoczętej kuracji hormonalnej.
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-11, 08:07   

Może to i absurd, ale nic nie poradzisz, takie mamy procedury medyczne w Polsce. Żaden lekarz legalnie nie podejmie się zabiegu przed prawną korektą z obawy o ewentualne pociągnięcie do odpowiedzialności karnej z tytułu okaleczenia pacjenta. Mnie osobiście odmówili w 2 prywatnych klinikach. Plus jest taki, że po prawnej korekcie można udać się do kliniki jednego dnia, nie kosztuje to tak dużo jak w krajach zachodnich, przyjeżdża się przygotowanym na umówiony termin, podaje znieczulenie do miejscowe, a po godzinie można wracać bez obaw do domu, gdy zabieg odbył się bez żadnych komplikacji : )) Szybko, fachowo, konkretnie i bezboleśnie : ) Oszczędzasz dzięki temu czas i stres związany z zabiegiem, nie przytłaczają Cię szpitalne łóżka i chorzy pacjenci dookoła.
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-11, 11:14   

Zabieg wykonywałam w T & T Medical we Wrocławiu u dr. Tomasza Tuchendlera. Koszt w moim wypadku za usunięcie jednej posiadanej gonady wyniósł 2000 zł, nie wiem jak to wygląda w przypadku orchidektomii obustronnej. W internecie na portalu tourmedica.pl widnieje koszt określony w widełkach od 1800 zł do 2800 zł. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z doktorem w kwestii ustalenia ceny jak i terminu zabiegu : ) Osobiście jestem bardzo zadowolona, żadnych komplikacji, szybkie gojenie i pełna sprawność fizyczna bezpośrednio po zabiegu : )
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-11, 13:43   

Na stronie za obustronną jest koszt do 2800 zł : ) Ale najlepiej się dowiedzieć u źródła ^_*
Życzę powodzenia na rozprawie i potem już na samymna zabiegu : ) Pozdrawiam cieplutko ^_^
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-11, 23:58   

Możliwe, że podane dokumenty będą w pełni wystarczające, najważniejsze, aby były medyczne i potwierdzały zdiagnozowaną dysforię płciową ; ) Ale bez okazania wyroku sądu, wykonanie zabiegu legalnie może nie być moźliwe gdziekolwiek, sam dowód i dokument od endokrynologa to chyba za mało. U mnie lekarz zarządał 3 rzeczy : prawomocnego wyroku, nowego dowodu osobistego i opinię lekarza prowadzącego seksuologa, po ich otrzymaniu mogłam ustalić termin zabiegu : )
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-12, 00:50   

Arisa - po prostu zapytaj. Takie informacje są najczęściej podawane dla ludzi tuż po wyroku (a jeśli idzie o zagraniczne kliniki, to często dla tych jeszcze przed). A jak przyjdzie kobieta, która ma dowód już z pięć lat na kobietę, i chce usunąć jądra, to nie widzę problemów - przecież kobieta nie potrzebuje jąder :P Tak jak na stronie belgradzkiej kliniki - też są te informacje o listach od lekarzy itp., a ja napisałem, że jestem po wyroku i nic nie było więcej mi potrzebne poza dowodem osobistym.
_________________
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-12, 08:18   

Nie wiem jak wygląda kontakt drogą mailową, ja rozmawiałam z doktorem Tomaszem Tuchendlerem telefonicznie, kontaktujac się na jego prywatny numer. Tak jak pisze wendigo, najlepiej jest się zapytać osobiście u źródła, czyli lekarza wykonującego zabieg, nie ma wtedy żadnych wątpliwości i niedomówień : ) Nr. telefonu mogę udostępnić na priv : )
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
atmosphere
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 20
Posty: 45
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2018-11-12, 18:44   

Nie rozumiem o co Ci tak naprawdę chodzi. Zakładasz temat i zadajesz pytanie dotyczący zabiegu orchidektomii, dostajesz czytelną odpowiedź, a i tak widzisz problem na każdym kroku, musisz być głęboko nieszczęśliwą osobą skoro reagujesz tak emocjonalnie. Mimo wszystko życzę powodzenia i więcej optymizmu do otaczającego Cię świata : )
_________________
I'm colourful butterfly, everyday of your life })i({
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-11-12, 19:58   

Arisa napisał/a:

2. Napisałam maila, który nie działa (co jest niedopuszczalne, by udostępniony mail nie działał - w końcu mogę mieć komplikacje, a lekarze nie dają telefonów do siebie, a mój stan może być różny i może TŻ skrobnąć tego maila).


Arisa jesteśmy w Polsce i z doświadczenia zawodowego mogę Ci powiedzieć, że w wielu polskich instytucjach, a nawet firmach maile sprawdza się raz na tydzień, jak odbierają telefony to nic nie idzie się dowiedzieć i zawsze tylko gadają, że RODO srodo, a nawet nie wiedzą na czym RODO polega i jakie informacje można śmiało udostępniać i na jakich zasadach. Więc bym się nie podniecał.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-12, 22:28   

Arisa napisał/a:
na tego maila nigdy nie odpowiedzą

Może jak im strona zacznie działać, to i maile zaczną dochodzić?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-13, 00:58   

Arisa napisał/a:
- w końcu mogę mieć komplikacje, a lekarze nie dają telefonów do siebie,

czasami dają, maile prywatne też - ale po zabiegu. Więc bez przesady, ale mniejsza już o to...
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-11-15, 02:21   

Da się też na NFZ, jak ktoś chce. Tylko najpierw trzeba iść na prywatną wizytę do lekarza, także jest jakiś tam koszt, ale podejrzewam, że do dwóch stów, a nie dwóch tysięcy. Niedawno jedna dziewczyna się umówiła, inna też o tym wspominała, także da się i tak, jeśli ktoś nie ma kasy.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2018-11-17, 16:56   

Karatajew, W sensie jakieś skierowanie od gine/endo potrzebne, żeby na NFZ wykonać ten zabieg? Czy iść do nich na konsultacje - w tym sensie płatne?
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2018-12-26, 11:54   

Hej, mam pytanie. Jednak nie chciałabym żeby ono kogoś uraziło nie ma w nim żadnej dwuznaczności.
Chodzi mi o to czy po orchi nadal występuje wywód. Sorka za pytanie, ale jest to dla mnie dość istotna kwestia.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-26, 12:21   

Sugar napisał/a:
Hej, mam pytanie. Jednak nie chciałabym żeby ono kogoś uraziło nie ma w nim żadnej dwuznaczności.
Chodzi mi o to czy po orchi nadal występuje wywód. Sorka za pytanie, ale jest to dla mnie dość istotna kwestia.



Może występować. "Mechanizm" erekcji jest nie zależny od testosteronu. Testosteron ma wpływ na tzw spontaniczne erekcje które służą do utrzymywania członka w dobrej kondycji. Gdy zablokujemy testosteron ten proces zanika. No i w zasadzie nam się nie chce w męskim ujęciu tej sprawy. Członek zaczyna ulegać atrofii. Jeśli chcesz by działał musisz coś sama z tym robić. Jeśli nie. Zapomnij po prostu o tym organie.

Co do wytrysków to można o nich zapomnieć. Coś tam się pojawi ale symbolicznie.
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2018-12-26, 12:52   

Sorka, eng. Slownik. Nie chodzilo mi o wytrysk, ale o wzwòd. Czyli ze czĺonek/ prącie , nazwijmy to "stoi" w momencie podniecenia.
Testosteronu już dawno mam na niskich poziomach. Ale mam efekt że kiedy , powiedzmy to " jestem podniecona" to mam wzwód. A chodzi że wykonując orchi , nie chciałabym się tego efektu pozbyć. Sor ka za takie bezpośrednie pytanie, ale to dla mnie ważne.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-26, 12:56   

Sugar napisał/a:
Sorka, eng. Slownik. Nie chodzilo mi o wytrysk, ale o wzwòd. Czyli ze czĺonek/ prącie , nazwijmy to "stoi" w momencie podniecenia.
Testosteronu już dawno mam na niskich poziomach. Ale mam efekt że kiedy , powiedzmy to " jestem podniecona" to mam wzwód. A chodzi że wykonując orchi , nie chciałabym się tego efektu pozbyć. Sor ka za takie bezpośrednie pytanie, ale to dla mnie ważne.



Nie tylko dla Ciebie. ;)
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2018-12-26, 13:45   

Ja to testosteronu nawet w kobiecych normach już nie mam :D .

Bardziej chodzi że orchi chce zrobić jeśli to nie wpłynie na to co mówiłam, bo na srs nie zamierzam.sie decydować
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-26, 14:51   

Słowo klucz: kastracja chemiczna.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-12-26, 22:23   

Sugar napisał/a:
Ja to testosteronu nawet w kobiecych normach już nie mam :D .

Bardziej chodzi że orchi chce zrobić jeśli to nie wpłynie na to co mówiłam, bo na srs nie zamierzam.sie decydować
znałam dziewczynę po orchidektomii i mówiła że ma wzwody ale to 5 lat temu na grupie wsparcia mówiła.
Ale masturbacja po orchi jest możliwa i orgazm będzie
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2018-12-26, 22:34   

dezamorfina napisał/a:
Sugar napisał/a:
Ja to testosteronu nawet w kobiecych normach już nie mam :D .

Bardziej chodzi że orchi chce zrobić jeśli to nie wpłynie na to co mówiłam, bo na srs nie zamierzam.sie decydować
znałam dziewczynę po orchidektomii i mówiła że ma wzwody ale to 5 lat temu na grupie wsparcia mówiła.
Ale masturbacja po orchi jest możliwa i orgazm będzie


A to super
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10