Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy coming out IRL / nie wiem czego się spodziewać
Autor Wiadomość
wrongrealm
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-05, 13:11   Pierwszy coming out IRL / nie wiem czego się spodziewać

Long story short, idę na urodziny do mojej najbliższej przyjaciółki, jedynej osoby w "realu" która wie, że jestem trans i zaczynam planować żeby tam coming out zrobić. Będą tam 2 osoby które znam, i z kilka obcych. Mam zamiar przedstawić się jako on + męskie imię. Problem w tym, że mam absolutnie zero jakiegokolwiek passingu i boję się, że nikt mnie nie weżmie na poważnie, gdy zobaczy laskę, która mu każe mówic na siebie "on". Nigdy wcześniej poza środowiskami LGBT nikomu nie przyznawałem się że jestem transem, więc naprawdę nie wiem czego oczekiwać. Jak wyglądały wasze coming out bez passingu? Ludzie próbowali was kwestionować? Brali was na poważnie? Bo wiem, że znajac siebie na pewno to wyolbrzymiam ale nie wiem w jakim stopniu przesadzam.
_________________
they've always said that when you feel a random shiver, a rabbit has run across your future grave.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-11-05, 19:54   

wrongrealm, z reguły nie robi się outów na cudzych imprezach. To jest nie w porządku wobec solenizanta/ki, żeby tak zagarnąć uwagę.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-05, 21:17   

wrongrealm, myślę, że najlepiej będzie jak zapytasz przyjaciółkę co ona na temat sądzi i czy ewentualnie mogłaby pogadać z waszymi wspólnymi znajomymi i Cię wyoutować przed nimi.
_________________
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-11-05, 23:05   

Walić uwagę, ale pomysł wybitnie zły. Nikt nie przestawi ci się w ciągu kilku sekund od tak. To trzeba robić pojedynczo, bo rodzi pytania. No i jeśli wyglądasz jak laska i wyjedziesz z on to słabo po prostu dla normalsów na pierwszy ogień w towarzystwie.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-05, 23:11   

Mam taktykę małych kroków. Nic na siłę.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-05, 23:58   Re: Pierwszy coming out IRL / nie wiem czego się spodziewać

wrongrealm napisał/a:
Long story short, idę na urodziny do mojej najbliższej przyjaciółki, jedynej osoby w "realu" która wie, że jestem trans i zaczynam planować żeby tam coming out zrobić. Będą tam 2 osoby które znam, i z kilka obcych. Mam zamiar przedstawić się jako on + męskie imię. Problem w tym, że mam absolutnie zero jakiegokolwiek passingu i boję się, że nikt mnie nie weżmie na poważnie, gdy zobaczy laskę, która mu każe mówic na siebie "on". Nigdy wcześniej poza środowiskami LGBT nikomu nie przyznawałem się że jestem transem, więc naprawdę nie wiem czego oczekiwać. Jak wyglądały wasze coming out bez passingu? Ludzie próbowali was kwestionować? Brali was na poważnie? Bo wiem, że znajac siebie na pewno to wyolbrzymiam ale nie wiem w jakim stopniu przesadzam.

Nie wiem, na ile pocieszą cię doświadczenia innych, ale ja również passing mam bardzo znikomy, a mimo to po coming outcie przed przyjaciółmi (cis i hetero) zostałem zaakceptowany i respektowane są moje zaimki, choć na początku budziło to zdziwienie i nie bardzo wiedzieli, jak się zachować. Ale jeśli coś znaczysz dla tych ludzi, a przy okazji wiesz, że nie pozostali mentalnie w średniowieczu, to powinno być w porządku, tylko sam też musisz być wobec siebie konsekwentny i używać tych zaimków, żeby nie wysyłać ludziom sprzecznych sygnałów.
Co do obcych, to nie wiem, ale w sumie co cię na duższą metę obchodza obcy :P
EDIT: Też na imprezie bym raczej odradzał, nie wiesz, jak ci obcy mogą zareagować, a zdecydowanie kiepsko byłoby zniszczyć koleżance imprezę.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-11-06, 17:15   

Rockman napisał/a:
Nikt nie przestawi ci się w ciągu kilku sekund od tak.

A ja Ci powiem, że są wyjątki ;)
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10