Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs mycia włosów?
Autor Wiadomość
Karolina B
użytkownik
Kari_B


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 28
Posty: 134
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-11-02, 17:03   Kurs mycia włosów?

Szukam jakiegoś wartego polecenia kursu mycia włosów. Chodzi mi o to żeby je umyć i nie doprowadzić do skołtunienia...w sensie co pierwsze...szampon, odżywka czy na odwrót, są jakieś maski do włosów, olejki, humidanty, emolienty. To wszystko to jakaś czarna magia i w moich rękach staje się tym, czym brzytwa w rękach szaleńca. Nie chcę myć ciągle żelem pod prysznic. Tutoriale z YT skończyły się katastrofą dlatego szukam jakiegoś kursu w realu.
_________________
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-02, 18:10   

Nie wiem czy takie kursy istnieją poza byciem częścia kursów fryzjerskich, ale myślę że wszyscy na forum mogą jakoś od siebię pomóc.

Ja mam np. długie włosy i wiem o co Ci chodzi z kołtunami. Nie jestem pewien czy jest na to w 100% jakieś rozwiązanie, ale mogę Ci opisać co ja osobiście robię:

1. Rozczesuję włosy przed umyciem
2. Normalnie myję szamponem włosy. Zależy jaki mama kupi, ale np. TRESemme są dobre
3. Od czasu do czasu nakładam odżywkę. Ale odżywkę nakładam tylko tak do połowy włosów od dołu: nie na głowę gdyż wtedy szybciej mi się przetłuszczają i nie są puszyste
4. Zakładam ręcznik na głowę, żeby mi się trochę wysuszyły.
5. Gdy są tylko lekko wilgotne, zgrubsza jeszcze raz czeszę, i nakładam olejek arganowy. ylko na końcówki (i do połowy) i potrochu za jednym razem, nawet jeśli chcę trochę wiecej to poprostu po malutku kilka razu.

I tyle!
Jak byłem mały to tata mi też nakładał taką odżywkę bez spłukiwania z Body Shopu, migdałową, bardzo była dobra na rozczesywanie włosów. Nie wiem czy to samo jeszcze istnieje ale można poszukać
_________________

 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-02, 18:43   

Tu było coś nieco o włosach.
Najczęściej myję tylko szamponem. Czasem dodam po myciu odżywkę na włosy i/lub serum na skórę.
Wcześniej rozczesywałam włosy po myciu, ale zmieniłam nawyk i teraz najpierw suszę włosy, a dopiero potem rozczesuję.
Najpierw lekko palcami, żeby rozplątać, a później szczotką.
Najczęściej myję wieczorem, więc tylko lekko podsuszam suszarką, żeby nie kapały, a rano rozczesuję.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-02, 18:49   

M.in. w Rossmannie można kupić spray ułatwiający rozczesywanie włosów, do stosowania na mokre lub suche włosy.
_________________
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 19:57   

Karolina B,

Mój sposób to nie wycieranie włosów po myciu a owinięcie ich suchym ręcznikiem. Później rzadki grzebień, suszarka i rozczesuję szczotką.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9