Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
opinia psychologiczna a pobyt za granicą
Autor Wiadomość
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
  Wysłany: 2018-10-17, 10:36   opinia psychologiczna a pobyt za granicą

No właśnie - jak to jest z opinią w przypadku nie przebywania w sposób stały na terytorium RP?
Jakieś namiary na psychologów (najlepiej okolice Kato, Krk, lub ewentualnie Wawa) , którzy wystawią takową bez trzech milionów spotkań z częstotliwością co tydzień?
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-17, 19:01   

Gdzie przebywasz to raczej nie ma większego znaczenia :)
Żeby dostać opinię psychologiczną musisz się co najmniej kilka razy psychologowi pokazać (aczkolwiek można też online - to też jest spotkanie, ale mało psychologów tak diagnozuje i pewnie trochę kosztują ;) ) w jakimś pewnym odstępie czasu (przynajmniej mój diagnosta mi tak tłumaczył), chociaż jak zapłacisz, to może i znajdziesz takich co to nagną do 1-2 czy 3 spotkań ;) Ale u takiego przeciętnego diagnosty to powinno być minimum kilka spotkań i nie tak często jak co tydzień.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-17, 19:54   

Arisu napisał/a:
Musisz do kraju przyjechać niestety.

Na diagnostykę nie musi, jeśli np. wybierze diagnostę, który prowadzi spotkania online (np. przez Skype).
ALe wij raczej nie o to pytał, tylko o częstotliwość spotkań z diagnostą.
_________________
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-18, 08:35   

wendigo napisał/a:
Żeby dostać opinię psychologiczną musisz się co najmniej kilka razy psychologowi pokazać

Dlatego pytam o KONKRETNE namiary na konkretnych psychologów w zadanych miastach. Ten, do którego chodzę wymaga wizyt co tydzień, przynajmniej przez rok. Chodzę od kilku mcy i testów jakichkolwiek na oczy nie widziałem jak do tej pory. Pytany, co w takim wypadku usłyszałem, że i tak przynajmniej raz w miesiącu się muszę pokazać. Odpada. Nie jestem w stanie zza granicy dymać do Wawy co i rusz przez diabli wiedzą ile czasu :/


Arisu napisał/a:
Musisz do kraju przyjechać niestety.

Tyle to ja wiem. Szukam namiarów na konkretne osoby, które umówią się na konkretną ilość spotkań w jakimś sensownym odstępie. Alternatywnie - są w stanie zrobić opinię w ciągu maks półtora miesiąca.

wendigo napisał/a:
wybierze diagnostę, który prowadzi spotkania online

Pierwsze słyszę O.o
No i skąd niby wtedy testy?
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-18, 20:27   

wij napisał/a:
Szukam namiarów na konkretne osoby, które umówią się na konkretną ilość spotkań w jakimś sensownym odstępie. Alternatywnie - są w stanie zrobić opinię w ciągu maks półtora miesiąca.

No więc mój diagnosta (dr Jabłoński z Krakowa) zawsze planuje 7-9 wizyt w odstępie od 2 do 4 tygodni każda - aby było te kilka miesięcy obserwacji pacjenta (jak tłumaczył), żeby nikt nie podważył, że pacjent był faktycznie pod obserwacją. Czyli rzeczywiście najlepiej jest się pokazać co miesiąc (ja też chciałem to szybko zrobić dlatego czasem udało mi się z nim umówić co 2-3 tygodnie ale jednak jak mówiłem - teoretycznie musi być pewien okres obserwacji pacjenta).

Cytat:
wendigo napisał/a:
wybierze diagnostę, który prowadzi spotkania online

Pierwsze słyszę O.o

np.: http://poradnictwo-psychologiczne.pl/ (ale chyba jeszcze ktoś się zajmuje diagnostyką online...)

Cytat:
No i skąd niby wtedy testy?

A muszą być? Nie muszą. To na jakiej podstawie diagnosta postawi diagnozę to od niego zależy :) Ja miałem kilka testów ale innych i większości tych, które mają ts nie robił mój diagnosta.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10