Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 19:27   Samochody

Nie znam się na tym, ale miło by było sobie jakiś wymarzyć. Jakie marki samochodów są fajne? Jakie Wam się podobają?

Jaka jest Wasza opinia nt Mercedesów, BMW, Audi czy innych droższych, ale wciąż popularnych marek? (Nie np Porsche - rzadkość) Warte swojej ceny? Nie? Czemu?
 
 
Klara_Alarowna
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 12
Posty: 33
Wysłany: 2018-06-27, 19:32   

Też się nie znam :) Wiem tylko, że wybrałabym samochód elektryczny i w stylu starych amerykańskich. Po krótkich konsultacjach u wujka Google padło na Jaguar E-Type zero.
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-27, 19:48   

Nie bardzo da się powiedzieć coś konkretnego ogólnie na temat marki. Są różne modele, wersje silnikowe i wyposażeniowe...

Ja np. się jaram bardzo serią opc od opla 😊
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 19:57   

AUDI, linia po 2010 (mniej wiecej) jest po prostu mega. Z tego co kojarzę, audi szukając nowej linii ogłosiła konkurs na nowy design, Polak swoim E-tronem zapoczątkował całą nową linię.
ze staroci, to zawsze i wszędzie cobra shelby...
Ostatnio zmieniony przez 2018-06-27, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 20:01   

Volvo 242L i 245 q wersji USA. Przy nieograniczonym budżecie Lister Storm. W ostateczności Morgan Aero.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2018-06-27, 20:14   

Mercedes-Benz SLS AMG, Ferrari F12 i Porsche Macan - trzy wymarzone. Jak się dorobię chociaż jednego to będzie cud.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 20:56   

Renault 5GT turbo... ew następca clio Williams w wersji z centralną trzylitrówką.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-28, 07:30   

Ja tam na marki za bardzo nie patrzę - samochody są różne (jak już ktoś wyżej wspomniał), są ładne i brzydkie tej samej marki. Generalnie to wiadomo - najważniejsze, żeby był niezawodny i tani w użytkowaniu :)

Ale jeśli mamy pofantazjować...
W ogóle jak dla mnie ważniejsze jak samochód wygląda z tyłu, bo z przodu, to tam większość jest ładna :P A najładniejszy tył to tak chyba ma... Skoda Fabia (oczywiście sedan): https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Skoda_Fabia_Sedan_20090614_rear.JPG - tył musi być duży, raczej opływowy niż kanciasty (ale nie za bardzo!) - jak znacie podobnie wyglądające samochody, to dajcie znać, bo też mi ciężko coś wybrać ;)

Ogólnie podoba mi się jeszcze Volkswagen Amarok (i podobne): http://www.encyklopedia.m...amarok/zdjecia/ ale (pomijając cenę) już widzę jak udaje mi się zawsze znaleźć miejsce parkingowe dla takiego czegoś pod blokiem <rotfl> (a moje maleństwo to się przynajmniej mieści, jak trzeba to nawet między chodnik a ścieżkę rowerową się wciśnie :D ).

Ale kiedyś mnie ten Amarok zainspirował i zacząłem szukać czegoś o czym można by poważnie pomyśleć... co by było takie w typie jeepa, bo fajnie by było jeździć trochę wyżej jak się jest takim małym :D a poza tym wysokie zawieszenie się przydaje do geocachingu w lesie (tak, naderwałem kiedyś osłonę podwozia XD ), no i wszystkie te metalowe zderzaki (z przodu, tyłu, a najlepiej jeszcze po bokach XD no bo wiecie, zdarza się jakiś słupek zahaczyć :P a nawet jakby inny samochód - najwyżej OC podskoczy, ale przynajmniej odpadłaby naprawa swojego samochodu :D ) to bardzo praktyczna sprawa :D i znalazłem: Jeep Wrangler - zgrabny, fajny, ładny... chociaż trochę mnie wkurza, że nie ma żadnego samochodu z otwieranym dachem, który by był jednocześnie 4-drzwiowy (chociaż... https://www.autozeitung.d...gler-2018-2.jpg - wygląda bardzo obiecująco!)

Ale takie pytanie... ma ktoś doświadczenie może z jeepami? chodzi mi o to czy łatwo dostępne są do nich w Polsce części i czy nie kosztują fortunę (na to też bym patrzył kupując samochód).

A teeeraz przejdźmy do kolorów :D wszak to bardzo ważna sprawa! Ja bym chciał mieć najbardziej samochód takiego koloru jakiego jeszcze nie widziałem - żeby nikt nie miał takiego koloru jak ja :P (jak widzę wszystkie te czarne, srebrne, szare, granatowe... nuuuuda...), ale o to będzie trudno. Fajne dość są rażąco zielone (jak tutaj: http://www.auto-swiat.pl/...miejskie/dq3x9y ) ale też już trochę zbyt popularne... W ogóle to zbieram zdjęcia ciekawych kolorów samochodów :P (znaczy sam robię jak na jakiś trafię), ostatnio mi się udało uchwycić taki dość mocno różowy: https://www.dropbox.com/s...ovtq/autroz.jpg też niezły.

Crissy napisał/a:
AUDI, linia po 2010 (mniej wiecej) jest po prostu mega.

Dlaczego właściwie? słyszałem kilkukrotnie dobre opinie o nich, ale nie wiem co w nich takiego dobrego :P
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 11:25   

Wendigo żaden problem z kolorem, 5k i masz jaki chcesz 😁 a dla mnie auto musi być komfortowe, mieć elastyczny silnik, dobry układ hamulcowy i trzymać się drogi. Ze skody to tylko seria rs jest czegoś warta moim zdaniem. Reszta w awaryjnych sytuacjach nie daje rady (no chyba, że po stosownym tuningu podwozia) :)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-28, 15:45   

To sobie pomarzę: Land Rover Defender.
_________________
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 19:20   

wendigo napisał/a:
Dlaczego właściwie?

pierwsza rzecz to design karoserii - piątki są śliczne i łechcą mój zmysł estetyki
wnętrze jest klarowne, przejrzyste, nie przesadzone i nie wygląda tandetnie. ogólnie przestronne auto a siedząc za kółkiem można się poczuć jak "przytulonym" przez samochód... podparcia dla obu łokci, wszystko pod ręką i to co ważne znajduje się w polu widzenia, kiedy patrzy się na drogę.
skrzynia biegów chodzi bardzo lekko i precyzyjnie, układ kierowniczy też, jest cichy w środku i zawieszenie dobrze tłumi nierówności powierzchni. Promień skrętu jest dość duży nawet w kombiakach i gabaryt samochodu nie przeszkadza podczas manewrowania w ciasnych uliczkach.
co do silników, są ciche i mocne, nawet w tych wersjach 1.9 TDI 125km dobrze reagują na pedał gazu, a w benzynie to już szatan.
Po prostu - komfort jazdy jest mega.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 21:05   

Crissy napisał/a:
Promień skrętu jest dość duży
eeeeee ke???
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 21:49   

Ada75 napisał/a:
eeeeee ke???
... no ten tego, mały znaczy się.. .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-29, 17:22   

Crissy, dzięki (facet na którego lecę ma taki samochód, więc chciałem wiedzieć :D ).

andrzej napisał/a:
Wendigo żaden problem z kolorem, 5k i masz jaki chcesz 😁

Wezmę to pod uwagę :D (tylko czy nowy samochód nie straciłby gwarancji przy przemalowaniu? :P oczywiście wolałbym w salonie wybrać kolor ale no patrząc na toto wszystko co teraz jeździ po ulicach to bieda z wyborem ;) ).
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-29, 18:46   

A ja chcę jakiś czarny albo srebrny. Tylko z czarnym jest problem, że się nagrzewa latem. I kurzy się na szaro. Srebrny może bardziej praktyczny. No pięknie, znam się tylko na kolorze samochodu jak typowa baba :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-29, 18:56   

Swan napisał/a:
A ja chcę jakiś czarny albo srebrny. Tylko z czarnym jest problem, że się nagrzewa latem.

To chyba stereotyp jakiś :P miałem czarny i nagrzewał się, owszem, ale nie bardziej niż szary raczej ;)
Kurzy się - to też prawda, ale każdy samochód się brzydko kurzy :P
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-29, 19:13   

wendigo napisał/a:
tylko czy nowy samochód nie straciłby gwarancji przy przemalowaniu? :P oczywiście wolałbym w salonie wybrać kolor ale no patrząc na toto wszystko co teraz jeździ po ulicach to bieda z wyborem ;) ).

możesz zrobić sobie oklejkę, trwała, tania, dowolna grafika... w pl za dostawczaka koszt ok 1500 zł

i nikt do gwarancji Ci się nie przyczepi
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-29, 20:15   

wendigo napisał/a:

To chyba stereotyp jakiś :P miałem czarny i nagrzewał się, owszem, ale nie bardziej niż szary raczej ;)
Kurzy się - to też prawda, ale każdy samochód się brzydko kurzy :P

Na srebrnym jednak najmniej widać :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-01, 05:09   

Crissy napisał/a:

możesz zrobić sobie oklejkę, trwała, tania, dowolna grafika... w pl za dostawczaka koszt ok 1500 zł

Co Ty mówisz? gdzie tak tanio?! robię! :P
Nie no, poważnie - jak masz jakiegoś linka (też na temat techniki, bo ja oczywiście sporo czytałem o przemalowaniu, oklejaniu... tylko zawsze to było jak coś bardzo drogiego przedstawiane /czyli minimum kilka tysięcy/), to podrzuć :)
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 15:11   

wendigo, na privie
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-28, 17:46   

a ja jestem kobieta od zawsze odkad pamietam i jezdze tirem na codzien,a wczesniej autobusami.no taka praca,i temat niestety mechaniki mam w jednym palcu,niebylo innego wyjscia.najlepiej jak pojade na warsztat gdzies,to smiac mi sie chce jak niektorzy widza mnie kobiete i mysla ze jak babka przyjechala to sie niezna i mozna nawijac glupoty,ale jak uslysza ze ta baba sie zna z tego co mowi to miny maja smieszne.a na temat aut to wszysto co bylo prawdziwymi autami to sie skonczylo pod koniec lat 90 tych.byly auta n ie do zajechania,po dzis dzien jezdze juz 11 lat audi 80 b3 1.6td i niechce innego wiem co mam,mysle jeszcze o mercedesie w124 2.5td a te auta dzis to tylko plastiki owszem ladne i z bajerami ale to juz nie to,awaryjne skarbonki.jeszcze zapomnialam dodac ze jak jade tirem to miny kierowcow bezcenne,a w miastach na swiatlach slysze baba tirem jedzie.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-07-28, 22:41   

Oryginalny...takie samochody lubie..czyli nie za czeste na polskich drogach, ale tez w tanim przedziale cenowym - bo jednak samochod to traci na wartosci - wiec po co przeplacac :) lepiej poczekac pare lat az znajdzie sie w tym nizszym przedziale cenowym
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 13:46   

jak ktos ma malo kasy a chce jezdzic tanio to do 2tys,mozna kupic AUDI 80 b3 1.6td malo pali 4 5litr ropy czesci tanie jak barszcz rozrzad 100zl smiech,blachy ocynk wiec nie gnija a auto tak pancerne ze plastiki w trasie piekne i ladne stoja na awaryjnych a ja jezdze polske cala i wracam mroz czy upal jej nie straszne,tylko trafic na zadbany egzemplarz i dbac i jezdzic,ja w zeszlym roku sprzedalam taka za 1200zl ale kupilam taka sama z lepszym wyposazeniem i tym miodelem jezdze ponad 10lat i nic niechce innego choc moge naprawde polecam
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 14:36   

Ewcia76, fajnieżedzieliszsieznamiswojąwiedząidoświadczeniamialeproszęCięzlitujsięipiszgramatycznie.
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 14:43   

pisze jak mi wygodnie i nie mysle inaczej jak komus nie pasuje i przeszkadza to niech nie czyta mam gdzies poprawna gramatyke.zreszta wcwle nie musze wiecej pisac nic.

[My nie mamy tego "gdzieś".


Regulamin Forum:
9.6 Obowiązującym językiem forum jest język polski w jego odmianie literackiej. Teksty pisane językiem "polskawym”, prezentujące rażący brak szacunku dla poprawnej gramatyki, pisowni i interpunkcji, mogą stanowić podstawę do przyznawania ostrzeżeń. Wyjątek od powyższej zasady przewidziany jest dla osób deklarujących długoletnie zamieszkiwanie poza granicami Polski i brak codziennego kontaktu z polszczyzną. [1 pkt]


/Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2018-07-30, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 16:52   

Ewcia76 napisał/a:
pisze jak mi wygodnie i nie mysle inaczej jak komus nie pasuje i przeszkadza to niech nie czyta mam gdzies poprawna gramatyke.zreszta wcwle nie musze wiecej pisac nic.


Jak to sie dzieje ze dość porządne auto i marka przyciągają osoby o takim stanie swiadomosci? :D
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 17:25   

czepiasz się Alone, ja tam wszystko rozumiem :-)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 18:31   

remick76 napisał/a:
Alone 1,5 - zabrzmiało dość ofensywnie. ;)

A skąd! Zadumałem się tylko. ;)
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-07-30, 19:17   

Kiedyś marzyło mi się posiadanie auta, ale teraz... ? Mieszkam w miejscu z fantastyczną komunikacją publiczną. Rzadko kiedy ruszam się gdzieś poza to miasto i w większości celów podróży to dojadę pociągiem lub autokarem. A nie raz i jeździło się stopem :D
Auto jakby nie patrzeć to ogrom wydatków i zgadzam się na niego tylko ze względu na lubą, która chce swoje auto zostawić - i tak taniutko by go sprzedała, a razem jego utrzymanie wyjdzie taniej.

Jakbym już miała mieć jakieś wymarzone... hmm... Mercedes W123 dostosowany do dzisiejszych standardów, to by było coś :roll: A jak takie auto, to srebro lub czerwień, trudno mi widzieć takie auto w innych kolorach :-p

A co do tego, że dzisiejsze auta to nie to, co stare - trudno się nie zgodzić. Wiele awarii to błędy w komputerze pokładowym, który trzeba usuwać u mechanika, bo oczywiście samemu bez odpowiedniego sprzętu to błędu skasować się nie da. Poza tym Mercedes kiedyś stworzył samochód tak niskoawaryjny, że mieli przed sobą widmo bankructwa - i dziwnym trafem od tej pory auta są takie jakby mniej trwałe... :roll:
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 22:12   

Arisa, lipa, konwertuj na ciąg binarny.
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-07-31, 07:01   

remick76 napisał/a:
Kamko napisał/a:
Poza tym Mercedes kiedyś stworzył samochód tak niskoawaryjny, że mieli przed sobą widmo bankructwa - i dziwnym trafem od tej pory auta są takie jakby mniej trwałe...

Kamko, nowsze Mercedesy gniją na potęgę - zwłaszcza W210. Większość egzemplarzy, które widuję, ma przerdzewiałe nadkola, progi, błotniki, nawet drzwi. Niektóre na wylot. Niemiecka solidność :-)


No dokładnie, a myślisz, że z czego to wynika? Fabryka samochodów zarabia nie tylko na autach, ale przede wszystkim na autoryzowanych, firmowych serwisach i częściach zamiennych :P Tu prosta logika - jakby coraz więcej ludzi miało dobry samochód, to coraz mniej ludzi chciałoby kupić nowy, bo po co? Dlatego auta teraz celowo mają więcej bajerów niż wytrzymałości :P
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 09:35   

Arisu napisał/a:
Ewcia76 napisał/a:
AUDI 80 b3 1.6td
Kojarzy mi się z sebiksami z dzielni którzy robią dziwne przeróbki by zaszpanować przed kolegami <rotfl3>

Auta młodsze niż 2002 ogólnie są tańsze w ubezpieczeniu, są coraz bardziej bezpieczniejsze i nowocześniejsze. Moja matka w Mercedesie A160 przetrwała taki wypadek, że policjanci gdy przyjechali na miejsce zdarzenia stali w szoku i nie wiedzieli co zrobić. Mimo to kosztowało ją to złamaną rękę i problemy z kręgami szyjnymi, ale przeżyła a auto poszło na żyletki.


Fakt auta sa teraz pancerne. Część pasażerska jest skonstruowana z elementow ze stali o podwyższonej wytrzymałości.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 09:40   

Alone 1,5, ale wszystkie auta są pancerne czy tylko Mercedesy?
Ooo to idealnie jak się chce szarżować na drodze! :D W razie wypadku: pancerność.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 09:52   

Swan napisał/a:
Alone 1,5, ale wszystkie auta są pancerne czy tylko Mercedesy?
Ooo to idealnie jak się chce szarżować na drodze! :D W razie wypadku: pancerność.


Wg. moich "badań" auta z koncernu Volkswagen.
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 01:32   

Piszę wyraźnie po polsku, a jak nie widzisz to załóż se podwójne okulary, a mnie nie pouczaj, bo nauczycieli to mam głęboko.

No nie całkiem po polsku. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-08-01, 02:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 07:46   

tak w szkole tez i po dzi dzien bardzo gleboko i tak zostsnie na zawsze,gardze nimi
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 09:01   

Ewcia76 napisał/a:
tak w szkole tez i po dzi dzien bardzo gleboko i tak zostsnie na zawsze,gardze nimi

Jako do pewnego stopnia nauczyciel, uważam to za obraźliwe :|
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 11:00   

Just sayin'
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2018-08-01, 11:23   

Arisa napisał/a:
Ewcia76 napisał/a:
Piszę wyraźnie po polsku, a jak nie widzisz to załóż se podwójne okulary, a mnie nie pouczaj, bo nauczycieli to mam głęboko.

No nie całkiem po polsku. /Freja
Прошѧ, вжъучьче на огар. лудзе не маѭ поинсталованых полских клавятур, зашь чѧщь з нас не мешка на тэрэне полски луб з ней не походзи. Не ру́бмы собе на зўощь о полске знаки. Чы в ѯывах на форум тэж мамы мечь полске знаки? Хыба бы выпадаўо, не?

Dobra, ale co innego nawet, jak ktoś nie ma polskiej klawiatury (chociaż nie sądzę, żeby tak było w tym wypadku), a co innego, jak ktoś programowo pisze bez wielkich liter i przecinków, i jeszcze się oburza, że mu zwracają uwagę.

p.s. Swoją drogą: co to za alfabet? Najpierw myślałam, że piszesz w starocerkiewnym, ale wygląda, że po prostu zrobiłaś transliterację, ale to jakiś oficjalny koncept, czy po prostu prywatna innowacja alfabetyczna, jak tutaj:
http://jezykotw.webd.pl/f...c9d2&topic=98.0
?

p.s. Ewcia76 poprosiła o usunięcie swojego konta.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 14:13   

Przykro mi, ze przyczyniłam się do usunięcia konta użytkowniczki. Nie miałam takiego zamiaru.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 16:13   

Też nie miałem nic złego na myśli :-(
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-09, 22:11   

Aktualnie jeżdżę hyundaiem sonatą 2.4 180KM w LPG. Poprzednio miałam bmw 330Ci e46 i merola e240 w211. Gdybym miała hajs (a nie mam bo musze miec na ffs) to kupiłabym albo wylizingowała bmw 5 f10 - jeździłam kiedyś takim z wypożyczalni (w dizlu) i [zarąbista] fura:]
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-13, 06:53   

Aktualnie śmigam dość rzadką wersją Mazdy 6 (przynajmniej u nas).
Wersja MPS 2,3 litra 270KM z napędem AWD (4x4) w sedanie :mrgreen: Ogólnie rzecz biorąc super autko, ale od zawsze marzę o maluszku z pierwszych serii z metalowymi zderzakami, odrestaurować od zewnątrz, zmienić silnik na coś nowszego a wnętrze unowocześnić.... Ot marzenie :oops: :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12