Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Badanie bezpieczeństwa oraz efektywności leczenia osób trans
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-08, 11:59   Badanie bezpieczeństwa oraz efektywności leczenia osób trans

Chciałabym przedstawić Wam coś, nad czym pracowałam (po godzinach) przez ostatni miesiąc w ramach trans-research.pl. Jest to ankieta zbierająca wyniki do badania, które ma na celu zbadać bezpieczeństwo oraz efektywność leczenia osób transpłciowych (chodzi zwłaszcza o hormonoterapię ale nie tylko). O ile wiem, jest to pierwsze tego typu badanie w skali kraju (a może i świata, nie wiem), którego celem jest kompleksowe porównanie wyników dla poszczególnych metod prowadzenia hormonoterapii. Stworzenie ankiety to pierwszy krok (łatwiejszy). Teraz najważniejsze jest zebranie danych, do czego będę zachęcała osoby transpłciowe, a następnie przetworzenie oraz zinterpretowanie ich, tak aby utworzyć wiarygodne modele prowadzenia hormonoterapii bazujące na poszczególnych wskaźnikach :)

https://trans-research.pl/ankieta_htz.html
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-08, 12:18   

W skali świata - bardzo wątpliwe. Choćby we Francji mają wprowadzone jednakowe wytyczne dla wszystkich placówek, stworzone na podstawie doświadczeń i porównań. Dzięki czemu mają placówki interdyscyplinarne zajmujące się pacjentem od a do z. Od diagnozy, psychoterapii, wsparcia dla bliskich, po endokrynologów i chirurgów.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-08, 12:39   

Mam na myśli ogólnodostępne badania. Czy posiadasz linka do w/w?
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-08, 16:03   

Cytat:
Mam na myśli ogólnodostępne badania. Czy posiadasz linka do w/w?

Poszukaj, skoro Ci na tym zależy. Ja atm mam trochę innych zajęć.

Poza tym jakoś nie bardzo mnie przekonuje wizja "badań" w najlepszym razie na kilkuset użytkownikach (a wydaje mi się, że jak 100 osób Ci to wypełni to będzie już dużo) i nie na przestrzeni przynajmniej kilku, a najlepiej kilkunastu lat. Do tego tabela z wynikami badań nie mówi... nic. Bo nie mówi o poziomach sprzed, ani tym, jak się te zmieniają w trakcie terapii na przestrzeni (znów, sic!) kilku lat.

Szczerze - mocno średnio mnie całokształt przekonuje.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-08, 16:37   

wij napisał/a:
Poszukaj, skoro Ci na tym zależy. Ja atm mam trochę innych zajęć.

Ja swój research wykonałam. Myślałam, że skoro piszesz że są inne badania to je znasz;)

wij napisał/a:
Bo nie mówi o poziomach sprzed, ani tym, jak się te zmieniają w trakcie terapii na przestrzeni (znów, sic!) kilku lat.

Przy każdym wyniku jest pole do wprowadzenia daty.

PS dziękuję wam za słowa wsparcia. Normalnie wzruszyłam się xD
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-09, 19:37   

A wiecie co...

Weżcie sobie google tłumacza i poczytajcie to: http://transhealth.ucsf.e...inizing-therapy

i otwórzcie równocześnie to: http://trans-research.pl/podstawy.html

Tooo hm... jakies tłumaczenie?
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 13:02   

Katarzyna, zobacz pls pierwsze zdanie na stronie z t-r którą wkleiłaś (podstawy) ;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-10, 19:36   

sam, Arisa, a możecie się kłócić w jednym temacie?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 21:28   

Armand napisał/a:
sam, Arisa, a możecie się kłócić w jednym temacie?


Nie mogą, jeśli sam założy jakikolwiek temat na 100 % dojdzie w nim do kłótni.*

* Nie dotyczy postów atencyjnych.
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 21:54   

Podsumowując dyskusję z drugiego tematu:
1. Arisa nie przeczytała że tabelka z trans-research jest tylko tłumaczeniem a nie moją własną inwencją twórczą (i z tego co pisze przypuszczam że wielu innych rzeczy jeszcze też nie doczytała)
2. To co napisałam o bezpieczeństwie estrofemu dotyczyło sposobu jego stosowania (podjęzykowo bez połykania śliny przez minimum pół godziny) a nie dawki
3. Informacje o szkodliwości wysokich dawek estradiolu dotyczą estradiolu syntetycznego a nie bioidentycznego, przyjmowanego pozajelitowo

I na tym można zamknąć temat informacji nt HRT z trans-research bo szczerze mówiąc zaczynam już mieć dość wałkowania od nowa tego w każdym wątku, który założę.

Ada75 napisał/a:

Nie mogą, jeśli sam założy jakikolwiek temat na 100 % dojdzie w nim do kłótni.*

* Nie dotyczy postów atencyjnych.

Przyznam, że na tym forum dostaję dość dużo atencji... choć może nie do końca takiej, jakiej bym chciała :P
Ale chyba już mam takiego farta co do niechcianego zainteresowania - w realu muszę z kolei unikać kilku sztuk natrętnych stalkerek/ów :F
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 22:34   

Ulotka była robiona z myślą o ciskobietach podczas menopauzy, które biorą dawki rzędu 2mg/dzień. Nie ma to najmniejszego przełożenia na stosowanie estrofemu do tranzycji...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9