Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
czy odstawia antydepresanty
Autor Wiadomość
Ninde
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 28
Wysłany: 2018-10-03, 09:39   czy odstawia antydepresanty

Witam
kiedyś jeden psychiatra/seksuolog poradził mi żebym przed testami u psychologa odstawiła antydepresanty 2 tygodnie przed żeby nie zaburzały wyniku.
słyszeliście o czymś takim i czy warto się zastosować do tego?

pozdrawiam Paulina
_________________
BOŻE - POMÓŻ MI STAĆ SIĘ KOBIETĄ !! !!!
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-03, 10:49   

To brzmi jak BARDZO zły pomysł. Antydepresanty odstawia się stopniowo, zmniejszając dawki, a nie po prostu przestając je brać. Zaprzestanie przyjmowania może skończyć się okropnymi skutkami ubocznymi i syndromem odstawienia, który do przyjemnych nie należy.

Antydepresanty brane są z jakiegoś powodu. Zaprzestanie brania ich zaburza równowagę hormonów w mózgu, co może tym bardziej negatywnie wpłynąć na badania. I mówię to z doświadczenia, bo jak ostatni [terefere] kiedyś uznałem że hej, jestem zdrów, przestałem brać i niedługo później zamieniłem się w bezużyteczną kupę nieszczęścia. Nie polecam.

Na jakich lekach aktualnie jesteś?
 
 
Ninde
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 28
Wysłany: 2018-10-03, 11:07   

Dzięki za odpowiedz to co piszesz brzmi sensownie
a biorę:
escitalopram i tegretol
_________________
BOŻE - POMÓŻ MI STAĆ SIĘ KOBIETĄ !! !!!
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-03, 11:28   

Nie ma sprawy. A widząc co bierzesz, to zdecydowanie nie odstawiaj. Schodzenie z leków jakie Ty bierzesz powinno być pod czujnym okiem lekarza.
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-04, 22:08   

Nigdy, ale to nigdy nie odstawia się antydepresantów z dnia na dzień. Z doświadczenia powiem, że najkrócej około miesiąc by był potrzebny. Po zejściu z dawki i odstawieniu po 2-3 tygodniach u mnie faza taka, że oczy z orbit wychodziły, zespół odstawienia wszedł za mocno :lol:

Chociaż zależy to też od dawki, przy niewielkiej dawce szybko pójdzie.

Escitalopram to SSRI (wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny) jednym słowem to samo co ja miałam, ale inny związek. MOCNO odradzam nagłe przerywanie leczenia, przy braku leków nawet przez 2 dni niezłe cuda się dzieją, pierwszy objaw jaki u siebie zaobserwowałam przy zmniejszonej dawce (lub jeśli zapomniałam wziąć) to zawroty głowy z otępieniem, to samo odczuwałam po kilku kieliszkach czystej. Jednym słowem, nic przyjemnego :) Poza tym, leki te trzeba odstawiać powoli ponieważ przy nagłym spadku spada też poziom / długość działania serotoniny i organizm zwyczajnie nie nadąża się dostosować. Gwałtowne przerwanie leczenia to powrót do początku, no, może z niewielkim +.

No, to tyle :mrgreen: Jeśli coś źle napisane, proszę o poprawienie, bazowane w głównej mierze na informacjach od mojej byłej lekarki
 
 
Ninde
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 28
Wysłany: 2018-10-05, 10:24   

oki dzięki zarzuciłam pomysł odstawienia leków będzie co ma być, kiedyś jak odstawiłam inne antydepresanty to przez 2 tygodnie wzrok mi się pogorszył tak że na kompie używałam systemowej lupy na szczęście wróciło do względnej normy
_________________
BOŻE - POMÓŻ MI STAĆ SIĘ KOBIETĄ !! !!!
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-08, 12:48   

Escitalopramu się nie odstawia z dnia na dzień, jak pisali powyżej.

Do tego pragnę przypomnieć, że antydepresanty mają to do siebie, że zaczynają działać po 4-6 tygodniach. Więc miałabyś 6-8 tyg nasilonej deprechy. Głupota.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9