Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robić? Chciałbym mieć dziewczynę...
Autor Wiadomość
Alan
użytkownik
Alan

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 39
Skąd: Poznań, Gdańsk
Wysłany: 2018-09-25, 22:24   Co robić? Chciałbym mieć dziewczynę...

Witajcie. Mam osobiście dość duży problem... Chciałbym mieć dziewczynę, być z nią w normalnym związku, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniej kobiety i nie wiem co mam robić. Już bardzo długo jestem sam, ostatnia dziewczyna mnie zraniła i stwierdziłem potem, że już nie chcę następnej, pomimo że psychologowie wspominali, że powinienem sobie znaleźć dziewczynę... no tak, ale jak skoro nie miałem jeszcze odpowiedniego ciała i byłem dyskryminowany ze wszystkich stron, teraz aktualnie się do tego przyzwyczaiłem i z kolei (dziwnie to może zabrzmieć) ciężko mi jak ktoś tego nie robi. Czuję się samotny, chciałbym mieć do kogo się przytulić, ale wszyscy ze względu na to, że wiedzą (ponieważ gdyby nie wiedzieli, nie mogliby mnie dyskryminować), że nie przeszedłem jeszcze III operacji, bo nie mam kasy CISY niszczą mi możliwość spróbowania, bo czują się lepsi i mnie poniżają przy kobietach.
Co mam robić? Macie jakiś pomysł na to? Mam już myśli samobójcze, myślę że do końca życia będę sam i czuję, że potrzebuję kogoś, ale mimo wszystko jakbym się zakochał to bym odpuścił z góry wiedząc, że mnie odrzuci, więc nawet bym nie próbował...
Pomóżcie :(
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-25, 22:38   

Próbowałeś portali randkowych? Niby bycie w związku nie jest gwarancją szczęścia, ale jeśli tak bardzo cię to uwiera, to warto by było spróbować. Wtedy sytuacja jest o wiele prostrza, bo na profilu wyjaśniasz jak sprawa wygląda i nie ma niedopowiedzeń.

Poza tym trzymaj się z dala od ludzi, którzy cię publicznie poniżają. Wątpię żebyś chodził z transparentem, że nie masz 3 operacji zrobionej, więc zakładam że to znajomych masz takich 'życzliwych'. Zmień znajomych, bo to chore żeby być tak traktowanym, zwłaszcza gdy próbujesz sobie kogoś znaleźć. Potrzeba ci pewności siebie, a nie ludzi który będą tylko to podkopywać.
 
 
Alan
użytkownik
Alan

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 39
Skąd: Poznań, Gdańsk
Wysłany: 2018-09-25, 22:56   

Jangmi, niestety nie poznałem takiej kobiety.
 
 
Alan
użytkownik
Alan

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 39
Skąd: Poznań, Gdańsk
Wysłany: 2018-09-25, 22:57   

Discord, wiem, aktualnie jestem na tej drodze, zrywam kontakty z nimi powoli i na spokojnie. Próbuje portali randkowych, ale właśnie nie chcę się zdradzać z tym...
 
 
sklo
użytkownik
Samica Alfa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 82
Wysłany: 2018-09-25, 23:28   

Alan,
Napiszę tak, a czy to przyjmiesz, twoja sprawa.
Jeżeli ktoś ciebie obraża i tracisz pewność siebie, to zdecydowanie coś jest z tobą a nie z tymi, którzy ciebie obrażają, a jak jest to walka o samiczkę, to się nie dziw, że lecą wszystkie możliwe sposoby rywalizacji, a jak słowem razi ciebie dziewczyna, to na ogół sprawdza na ile jesteś pewny sam siebie, czy nie zjadają ciebie kompleksy. A zjada ciebie coś więcej, więc przy niej będziesz sztuczny, a taką bańkę łatwo przebić.
Gdyby jakaś się znalazła, to okey, możesz flirtować, zaczepiać, ćwiczyć w sobie to, by wzbudzać w dziewczynach zainteresowanie, ale posiadanie dziewczyny nie wyleczy ciebie z problemów psychicznych i raczej nimi nikogo nie wyrwiesz. Wydaje mi się, jestem tego pewna, że powinieneś zacząć od naprawy relacji, ale sam ze sobą. Zwrócić uwagę na to, ile działaś, a ile odkładasz wyzwana w nieskończoność.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 07:23   

Słuchaj, może ci koledzy tak się słownie przepychają? W męskim towarzystwie padają bardzo różne żarty.
https://i.pinimg.com/originals/8e/2a/a3/8e2aa393d7ae14b3b5df7f3515bf8803.jpg
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-26, 10:18   

Alan
Toksycznych ludzi się usuwa z życia od razu, a nie powoli. Nie ma sensu się męczyć w takim towarzystwie.
Zgodzę się tu ze sklo, że musisz też popracować nad relacją z samym sobą. Jeśli 'ciężko ci gdy ktoś cię nie dyskryminuje' to problem chyba już zaszedł odrobinę za daleko. Z doświadczenia wiem, że kobiety raczej nie polecą na wrak, który ma o sobie tak niską opinię.

A co do potrali randkowych, to polecałbym jednak nie ukrywać że jesteś ts. Ja wiem, że wszyscy tu mamy swoje idealne wyobrażenie siebie, jacy chcielibyśmy się urodzić. Ale nie da się uciec od prawdy, że nigdy nie będziemy cisami. Lepiej jest teraz zaakceptować to, że jesteśmy ts, niż całe życie starać się to ukryć jak jakiś wstydliwy sekret.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-26, 21:15   

Też polecam portale, albo ogólnie internet. Tylko tak jak pisze Arisa - w cierpliwość musisz się uzbroić, nie zniechęcać się jak się po miesiącu, dwóch czy nawet pół roku nie uda. No i samo poznawanie kobiety też może potrwać...

Discord napisał/a:
A co do potrali randkowych, to polecałbym jednak nie ukrywać że jesteś ts. Ja wiem, że wszyscy tu mamy swoje idealne wyobrażenie siebie, jacy chcielibyśmy się urodzić. Ale nie da się uciec od prawdy, że nigdy nie będziemy cisami. Lepiej jest teraz zaakceptować to, że jesteśmy ts, niż całe życie starać się to ukryć jak jakiś wstydliwy sekret.

Ale niekoniecznie trzeba o tym od razu a profilu pisać. Jak się nie szuka kontaktu na jedną noc, to warto najpierw się poznać...
_________________
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-26, 21:29   

wendigo - kolega wspominał, że chciałby kogoś na dłużej, do przytulania i bycia razem. Więc raczej w takim przypadku lepiej być otwartym i szczerym :) Jeśli ktoś nie jest ok z osobami ts, to lepiej wiedzieć na początku, niż potem mieć nieprzyjemność jak się człowiek przywiąże.
Może ja po prostu nie mam skali porównawczej, bo 12 rok nie muszę i mam nadzieję nie musieć szukać kogoś, z kim miałbym stworzyć związek. Ale jakby taka sytuacja się wydarzyła, to czy to przygoda na jedną noc (fanem nie jestem), czy nie to i tak bym tego nie ukrywał.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 22:07   

Zrobiłem zapiski kiedyś gdy szukałam partnerki. Napisałam do 500 kobiet odpowiedziało 5 - trzy szukały kochanków na "dochodząco", jedna pisała z nudów a jedna była osoba z którą jestem od siedmiu lat. Rok pisaniny i dwie randki po nic.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-27, 07:26   

Discord napisał/a:
wendigo - kolega wspominał, że chciałby kogoś na dłużej, do przytulania i bycia razem. Więc raczej w takim przypadku lepiej być otwartym i szczerym :) Jeśli ktoś nie jest ok z osobami ts, to lepiej wiedzieć na początku, niż potem mieć nieprzyjemność jak się człowiek przywiąże.

Ten temat już kiedyś mieliśmy na forum... i właśnie dlatego, że szuka na dłużej, nie ma sensu pisać tego np. w profilu czy pierwszej wiadomości. Wtedy masz metkę od początku i czy to jest naprawdę tak atrakcyjna cecha żeby pisać o niej w profilu? Widziałeś kiedyś profil w stylu: "Cześć, jestem Marek i żeby było jasne, to napiszę od razu że jestem impotentem."? ;) Osobiście skłaniam się ku tym, którzy uważają, że lepiej najpierw poznać dziewczynę i dać się polubić, wtedy wiadomość o ts ma szansę nic nie zmienić. Właśnie dlatego, że liczy się człowiek, a nie jego niedoskonałości, lepiej nie walić nimi prosto z mostu od razu ;) No chyba, że się szuka kogoś do łóżka - wtedy żeby było szybciej i wszystko jasne, to lepiej napisać od razu.
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-27, 09:15   

wendigo napisał/a:
Osobiście skłaniam się ku tym, którzy uważają, że lepiej najpierw poznać dziewczynę i dać się polubić, wtedy wiadomość o ts ma szansę nic nie zmienić.

A tłumacząc na ludzki:
Najpierw rozkochać dziewczynę w sobie, a później powiedzieć prawdę jak już będzie tak bardzo uzależniona emocjonalnie, że zgodzi się na wszystko.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-27, 09:42   

wendigo napisał/a:
Wtedy masz metkę od początku i czy to jest naprawdę tak atrakcyjna cecha żeby pisać o niej w profilu?

Właśnie tu myślę, że jest ogólny problem z postrzeganiem samego siebie. Bycia ts czy cis nie da się postrzegać w kategorii atrakcyjna cecha czy nie. To po prostu my. Jak już wspominałem, nie uważam że traktowanie tego jak wstydliwego sekretu komukolwiek pomoże.

Ale może to po prostu moje podejście do sprawy. Kwestia czy ktoś nas polubi czy nie może się diametralnie zmienić gdy nagle wtedy postanowimy im powiedzieć, że jesteśmyt ts. Ja sam miałem parę nieprzyjemnych sytuacji po wyjściu z szafy i chociaż wcześniej z tymi ludźmi byliśmy blisko, relacja posypała się momentalnie. Wolę usuwać potencjalnie toksycznych i negatywnych ludzi zanim sam się zainwestuję emocjonalnie w relację.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-27, 09:50   

Arisa, nie chodzi o wyskakiwanie - jestem Robert i jestem TRANS. Raczej o po prostu wspomnienie na profilu jako jednej z całej masy innych informacji na temat siebie. Problem ze stresem z wychodzeniem z szafy rozwiązany, osoby z uprzedzeniami odsiane. Wszyscy zadowoleni.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-27, 12:30   

Ludzieeee. Trzeba kogoś poznać, polubić i tamta strona też ma polubić i poznać. Czasem bez deklaracji mozna dowiedziec sie jakie ktos ma zdanie.
Transpłciowość nie czyni nas trendowatymi. Jednak jest mało znanym zjawiskiem. Ludzie nie lubia innosci ale nie zaczynajac od czesc jestem trans bedzie latwiej pogadac na luzie. Transpłciowość dla nas ts jest ważna ale czy ważna ale nie koniecznie dla cis'ow.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-27, 13:44   

Arisa, bardzo dobry plan z wysyłaniem wiadomości bez możliwości odpowiedzi. Szanuję. Ładne echo chamber się robi.

Ale żeby nie offtopować, nikt tu nie mówi o leceniu z pierwszym zdaniem do osoby jaką się interesujemy od razu się metkując. Nie wiem czemu jesteś taka przekonana, że wszyscy tu mamy wyobrażenie zawierania związków poprzez noszenie transparentów na temat bycia ts. O dziwo nie żyjemy transowaniem, ale jest to część naszego życia, którą raczej ciężko ukryć w bliższych relacjach na którymś etapie. Tak samo jak nie ukrywam, że jednym z moich głównym zainteresowań jest kolekcjonowanie kości i truchła :P

Ja jedynie wyrażam swoją opinię, że gdybym ja był w sytuacji szukania kogoś, to o wiele lepiej bym się czuł z kartami na stole, a nie że potem się zaangażuję i dostanę kosza jak wyjdę z szafy. A że Ty eliminujesz z puli osób z jakimi można stworzyć związek osoby ts tylko dlatego, że po prostu tego nie ukrywają, to już Twoja preferencja.

Generalnie, chill. To forum, wymieniamy się poglądami.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-09-27, 14:39   

Arisa napisał/a:

Discord napisał/a:
Ale żeby nie offtopować, nikt tu nie mówi o leceniu z pierwszym zdaniem do osoby jaką się interesujemy od razu się metkując.

Cytat:
Raczej o po prostu wspomnienie na profilu jako jednej z całej masy innych informacji na temat siebie.
Czy sobie przeczysz, czy mam problem jezykowy do rozwiązania? Ja rozumiem, że w jednym poście piszesz by od razu w profilu podać info o trans, a w drugim by od razu się nie metkować jako trans... Tak ja to rozumiem, ale nie jestem do końca Polką - więc może wyjaśnisz?


Wylewanie dziecka z kąpielą poziom master.
Czy istnieją dla Ciebie tylko dwie opcje: Ukrywanie bycia ts lub napisanie wielki, tłustym drukiem TYLKO tego na profilu, jakby to była jedyna cecha danej osoby? No proszę Cię, może jednak nie jest to problem językowy, a problem ze zrozumieniem? Zawarcie informacji na profilu nie znaczy od razu, że to jedyna informacja. Z tego co się orientuję, portale randkowe mają wybór płci jak się rejestrujesz i przynajmniej te, które pokazywała mi znajoma, miały do wyboru opcję ts. I to dosłownie tyle. Dać płeć i po robocie. Można wyżyć się artystycznie opisując w zainteresowaniach, jak to się fascynuje układaniem płaskich kamieni w stosy. A nie, że płeć ts, praca ts, zainteresowanie ts i wszystko inne ts. Zdrowy, złoty środek. Bez wywalania tego neonem jak na powitanie (stąd moje wspomnienie o metkowaniu).

Arisa napisał/a:

Karty na stole - To życie nie poker. W makao nie grasz wykładając wszystkie na raz.

A powiedzenia nie powinny brać dosłownie...
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-09-28, 10:25   

Hrhrhrhrhr. Czytam te przepychanki mówić "od razu" vs "jak już się zauroczy" i nachodzi mnie jedna, oczywista konkluzja:
Otóż - nie ma "lepiej" obiektywnego. Lepsze będzie to, co dla nas, jednostki jest bardziej odpowiednie, naturalne. I tak oto, co będzie działać dla Discorda, wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem dla wendigo :P
Czyli - jednym będzie bardziej pasować uprzedzić o stanie faktycznym na "dzień dobry",
a inni będą woleli odsiać jednostki nierokujące, nawiązać nic porozumienia, lub wręcz "złapać ofiare na wędkę" zanim im przejdzie przez gardło hasło ts.

Ja osobiście jestem zwolennikiem rozwiązań najprostszych z możliwych, czyli - jak pisze Discord - zawrzeć gdzieś takową informację, nie robiąc z niej jednakowoż głównej osi narracji dla całej reszty "własnego ja".
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Alan
użytkownik
Alan

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 39
Skąd: Poznań, Gdańsk
Wysłany: 2018-09-28, 10:35   

sklo, w sumie chyba się z Tobą zgodzę.
 
 
Alan
użytkownik
Alan

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 39
Skąd: Poznań, Gdańsk
Wysłany: 2018-09-28, 10:36   

Discord, w tym co piszesz też jest racja, w każdym razie ja to czaje i tak podchodzę do wszystkich, po prostu od razu wiadomo jaki cis jest jaki.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-09-28, 10:44   

@Alan
1. Toksycznych ludzi "dyskryminujących ze wszystkich stron" wypada się odciąć. Miotaczem płomieni najlepiej. Im szybciej, tym lepiej, skoro piszesz, że się to ciągnie od czasów kiedy "nie miałeś właściwego ciała". No coś jest chyba GRUBO do [terefere].

2. Rozglądałeś się może w środowisku lgbtq? A może jakaś m/ka okazałaby się tą pasującą połówką?

3. DObrze podpowiadają portale randkowe. Przy czym ja tam bym zaczął (jako jednostka, która nigdy po takich miejscach nie wędrowała) od lgbtq friendly miejsc. Jakiś trans-dating czy innych tstonight.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Soma
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2018-09-28, 21:52   

Alan, odpowiem Tobie z punktu widzenia nietransseksualnej kobiety, która dwa razy była w związku z mężczyznami, którzy byli transseksualni. W sumie ten drugi to takie bardziej spotykanie, ale na pierwszym bardzo mi zależało. Planowaliśmy wspólną przyszłość, ale poróżniła nas zbyt duża różnica charakterów i jego chorobliwa zazdrość, wynikająca w dużej mierze z dysforii. Bo największym problemem wielu transmężczyzn jest to, że WYDAJE im się, że nie będą wystarczająco męscy w związku. Ale coraz większej ilości mężczyzn (również cis) tak się wydaje. Coraz więcej ludzi nie ma czasu i energii na szukanie drugiej połówki, więc zakładają wirtualne konta, bo szybko można się wylogować, jakby co.
Kiedy zobaczyłam tego pierwszego chłopaka to była "miłość od pierwszego wejrzenia", ale do osoby, bo po wzroście i posturze wzięłam go za kobietę i tak się do niego zwróciłam, ale porozmawialiśmy, powiedział, że jest ts, na drugi dzień się spotkaliśmy i tak się zaczęło. Nie poznał zbyt wielu moich znajomych, a ci, z którymi miał okazję się spotkać i którzy wiedzieli, traktowali go po prostu jak mojego chłopaka. Także, jeśli Twoi znajomi nie są w porządku, pamiętaj, że możesz znaleźć dziewczynę z fajnymi znajomymi!
A co do miejsc, tak sobie myślę, jeżeli w Twoim miejscu zamieszkania są grupy wsparcia dla ts to tam mogą być kobiety i cis (np wolontariuszki), i emki, a i na imprezach LGBT się zdarzają, i wcale nie muszą być lesbijkami;) Powodzenia, "tego kwiatu jest pół światu" ;)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-30, 12:58   

Ja bym doradził spróbowanie strategii wręcz odwrotnej - rozejrzenie się za dziewczyną w tych miejscach/środowiskach, gdzie bywasz. Dzięki temu będziecie mieć coś wspólnego, co będzie Was łączyło.

Oraz być może wizytę u psychologa seksuologa w celu zmniejszenia kompleksów związanych z posiadanym sprzętem (widzę, że to nie Twój pierwszy wątek na ten temat).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-04, 22:28   

Jenny napisał/a:
wendigo napisał/a:
Osobiście skłaniam się ku tym, którzy uważają, że lepiej najpierw poznać dziewczynę i dać się polubić, wtedy wiadomość o ts ma szansę nic nie zmienić.

A tłumacząc na ludzki:
Najpierw rozkochać dziewczynę w sobie, a później powiedzieć prawdę jak już będzie tak bardzo uzależniona emocjonalnie, że zgodzi się na wszystko.

Nie. Tylko widzisz, jakbym przeczytał na profilu faceta, że ma żeńskie narządy płciowe, to nawet bym się nim nie zainteresował - po prostu. Bo to nie jest coś dla mnie atrakcyjnego, po prostu zgasiłbym profil, bo obok jest przecież pół tuzina innych - z których też na pewno są fajni faceci. Natomiast jakbym faceta lepiej poznał i polubił, to taka informacja nie byłaby już skreślająca (to nawet nie to, że taka informacja jest "skreślająca", po prostu portal randkowy jest trochę jak katalog... wiadomo, że wybierasz z katalogu to co najlepsze ;) ).

Discord napisał/a:
Problem ze stresem z wychodzeniem z szafy rozwiązany, osoby z uprzedzeniami odsiane. Wszyscy zadowoleni.

Rozumiem ten punkt widzenia też. Na seks-profilach piszę o tym od razu właśnie z takich powodów. Ale jednak towarzysza/towarzyszki życia bym tak nie szukał ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10