Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzór pozwu do sądu - Szczecin
Autor Wiadomość
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2017-11-11, 13:36   Wzór pozwu do sądu - Szczecin

Będę składał pozew w sądzie w Szczecinie i zauważyłem rozbieżność pomiędzy wzorami pism zamieszczanych w poradnikach prawnych o zmianie sądowej płci, a wzorach na stronię sądu okręgowego (jest tutaj link do strony ministerstwa - https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/).
Czy ktoś może mnie nakierować jak powinien wyglądać pozew?
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-11-11, 16:14   

Złożyłem wzór z niebieskiego i wszystko grało, nic nie dosyłałem.
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2017-11-12, 20:44   

Dzieki! Mam w sumie wszystko gotowe tylko musze przetlumaczyc dokumentacje medyczna. Czy do pozwu potrzebne sa badania polskich lekarzy czy wystarcza opinie psychiatrow z UK? Nie mam opinii psychologicznych z Polski, badan kariotypu etc.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-11-12, 20:51   

Pychiatra to psychiatra, ale problem jest w tym czy wymagania do sądu/ terapii w UK są takie same jak w PL, jeśli to się nie pokrywa może być problem. Niestety nie wiem czego potrzeba w tym celu w UK.
(kariotypu raczej potrzebujesz)
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 21:54   

Wersja minimum do sądu, to zaświadczenie od seksuologa i odpis zupełny aktu urodzenia.
Reszta u biegłych.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2017-11-12, 22:51   

Czy zrobi jakas roznice fakt, ze jestem na hormonach od paru lat, po mastektomii / histerektomii i mam zmienione imie w UK? Wolalbym nie robic dodatkowych badan/diagnoz wiec dla mnie jest kluczowe czy jest to absolutnie konieczne do pozytywnego rozpatrzenia sprawy.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 23:16   

Zależy od biegłego. Ode mnie biegli oczekują dostarczenia badania dna oka, choć nie wymagał go doktor Jakima (na szczęście w ogóle robiłem je w międzyczasie, więc tylko czekam na wydanie kopii dokumentacji medycznej).

Jeśli nie zależy Ci, żeby wyrok był "na już", to możesz ich nie robić i w sytuacji, gdy powołany biegły będzie je chciał, to powiesz, że je uzupełnisz, bo nikt tego nie wymagał ich w UK.

Jednak w SO w Szczecinie Rockman w ogóle nie miał biegłego (w sytuacji, gdy jego rodzice zgadzali się na zmianę), więc kto wie - może sąd nie będzie chciał wcale powoływać biegłego w Twojej sytuacji. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-13, 04:58   

Riff_Raff napisał/a:
Czy zrobi jakaś roznice fakt, ze jestem na hormonach od paru lat, po mastektomii / histerektomii i mam zmienione imie w UK? Wolalbym nie robic dodatkowych badan/diagnoz więc dla mnie jest kluczowe czy jest to absolutnie konieczne do pozytywnego rozpatrzenia sprawy.

Ja bym nic nie robił dodatkowo - przetłumacz co masz, fakt że jesteś po 2 operacjach i masz zmienione imię w UK i tak żyjesz też działa na Twoją korzyść. Jak coś będzie wymagał sąd czy ewentualnie biegli, to dorobisz. Tak będzie najprościej.
_________________
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2017-11-17, 23:23   

Dzięki - mam parę dodatkowych pytań, jakby ktoś znał odpowiedź to bardzo mi pomoże: :)

-Czy mogę upoważnić rodziców do odbioru listów z sądu (mieszkam w UK i podaje swój adres zamieszkania w Polsce, czyli adres rodziców)
-Czy tłumaczenie przysięgłe wykonane za granicą jest akceptowane przez sądy w Polsce
-Czy trzeba tłumaczyć takie dokumenty jak odcinek wypłaty czy kartę zdrowia NHS na nowe imię?
-Czy można pozew przesłać listownie z UK czy trzeba osobiście złożyć w sądzie
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-18, 00:55   

1. Rodziców nie za bardzo, bo są stroną w sprawie. Można kogoś innego.
2. Nie, musi być wykonane przez polskiego tlumacza przysięgłego.
3. Tak, bo polski jest językiem urzędowym w RP. Ale możesz zlecić tlumaczowi wykonanie tylko fragmentu jakiegoś dokumentu.
4. Można pocztą :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2017-11-19, 11:04   

W Szczecinie bardzo często na pierwszej rozprawie, jeśli rodzice nie mają nic przeciwko. Wzór z niebieskiego był spoko. Mi do pozytywnego rozpatrzenia sprawy wystarczyły opinie psychologa, seksuologa i psychiatry oraz odpis zupełny aktu urodzenia. Nic więcej. Chociaż ja miałam przed reformą sądownictwa. Nie wiem jak teraz będzie.
_________________
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2018-04-16, 21:12   

Mam parę nowych pytań:

-Kiedy wpłaca się opłatę sądową? Mam termin rozprawy, a nie dostałem żadnego zawiadomienia o zapłacie w związku ze złożeniem pozwu? Czy opłaty składa się po rozprawie?

-Czy można podróżować na starym paszporcie w okresie pomiędzy wymianą peselu w USC a dostaniem nowego dowodu i paszportu?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-16, 22:13   

O, to dziwne, bo bez tzw opłaty od pozwu nie nadaje się pismo dalszego biegu (chyba że sąd przyznał zwolnienie z kosztow).

Myślę, że mozesz, mając przy sobie dokumenty poświadczające, że Ty to Ty (kserokopia odpisu wyroku, decyzja o nadaniu nr PESEL).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-16, 22:20   

kicur napisał/a:

Myślę, że mozesz, mając przy sobie dokumenty poświadczające, że Ty to Ty (kserokopia odpisu wyroku, decyzja o nadaniu nr PESEL).

A czy nie jest tak, że stary dokument tożsamości jest ważny aż do odebrania nowego?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-17, 00:16   

Jenny napisał/a:
A czy nie jest tak, że stary dokument tożsamości jest ważny aż do odebrania nowego?

Tak, ale na wystąpienie o nowe dokumenty jest określony termin. Jest też określone po jakim czasie dotychczasowe dokumenty tracą ważność.
Np. zmiana nazwiska:
Wymiana dokumentów po zmianie nazwiska
_________________
 
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2018-04-20, 15:39   

Miałem dzisiaj rozprawę w Szczecinie, wyrok pozytywny! Bez biegłych, bez kosztów sądowych - jestem zadowolony! Za trzy tygodnie się uprawomocni i wtedy przylecę z UK załatwiać sprawy w USC.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-21, 10:35   

Gratsy!
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2018-04-21, 15:19   

Dzięki! Sędzią była Barbara Smolska jakby kogoś to interesowało! Sąd się zwracał do mnie w formie żeńskiej, ja odpowiadałem w męskiej i się tak zestresowałem na początku, że zapomniałem wstać odpowiadając na pytanie za co na mnie gromy spadły, ale wyrok pozytywny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-22, 03:56   

Riff_Raff napisał/a:
Miałem dzisiaj rozprawę w Szczecinie, wyrok pozytywny! Bez biegłych, bez kosztów sądowych - jestem zadowolony! Za trzy tygodnie się uprawomocni i wtedy przylecę z UK załatwiać sprawy w USC.

Super! I dobrze, że o tym piszesz, żeby ludzie mieli świadomość, że się da :)

Riff_Raff napisał/a:
i się tak zestresowałem na początku, że zapomniałem wstać odpowiadając na pytanie za co na mnie gromy spadły, ale wyrok pozytywny.

A wiedziałeś w ogóle, że trzeba? :P bo gdyby mnie sędzia nie powiedziała na samym początku rozprawy, to bym też nie wstał bo bym się nie domyślił :D (bo może nie tyle nie wiedziałem, bo to się niby wie z telewizji ale ja bym pewnie na swojej rozprawie też o tym nie pomyślał :D )
_________________
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2018-08-18, 19:03   

Hej. Aczy mozecie powiedziec czy sytuacja w Szczecinie jest nadal tak rozowa? Ja bede miec zaswiadczenie z kliniki od doktora prowadzacego, od mojego GP (lekarz rodzinny) oraz zaswiadczenia rodzicow ze sie zgadzaja i z calego serca popieraja. Nadmienie, ze przeprowadzam cala przemiane w UK i nic nie mam robione w PL. Czy polski sad wymagal jakis zaswiadczen czy czegokolwiek z PL? Oczywiscie to co z UK to przeltumacze na polski. No i jak zloze ten wniosek to jak dlugo sie czeka na sprawe.

Listy bedzie odbieral moj dziadek.

Czy problemem jest to ze moj sotatni adress byl w PL w Opolskiem?
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2018-09-13, 20:16   

JuicyLucy napisał/a:
Hej. Aczy mozecie powiedziec czy sytuacja w Szczecinie jest nadal tak rozowa? Ja bede miec zaswiadczenie z kliniki od doktora prowadzacego, od mojego GP (lekarz rodzinny) oraz zaswiadczenia rodzicow ze sie zgadzaja i z calego serca popieraja. Nadmienie, ze przeprowadzam cala przemiane w UK i nic nie mam robione w PL. Czy polski sad wymagal jakis zaswiadczen czy czegokolwiek z PL? Oczywiscie to co z UK to przeltumacze na polski. No i jak zloze ten wniosek to jak dlugo sie czeka na sprawe.

Listy bedzie odbieral moj dziadek.

Czy problemem jest to ze moj sotatni adress byl w PL w Opolskiem?


Ja miałem rozprawę w kwietniu - wszystkie diagnozy i dokumenty z UK oprócz jednej diagnozy z Polski (to była dosłownie jedna wizyta u psychiatry wieki temu i nikt ode mnie nie wymagał tego). List od rodziców też dołączyłem, ale oni i tak każdy osobno powinni wysłać później pismo w odpowiedzi na pozew.

Złożyłem pozew na początku stycznia, rozprawa była pod koniec kwietnia.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2018-09-13, 23:19   

Wielkie dzieki. Ja poki co sprobuje wykombinowac UK paszport na nowe imie a PL pozostawie stare. Moze sie uda. Warto miec dwa rozne paszporty na dwa rozne imienia. Nie mniej jednak musze zmienic zdjecie w dowodzie.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-17, 21:06   

Nie. Jeśli masz umowę prorogacyjna, to nie ma znaczenia gdzie kto mieszka.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9