Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Diuretyk jako anty androgen?
Autor Wiadomość
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-30, 00:00   Re: Diuretyk jako anty androgen?

Jangmi napisał/a:
Czy diuretyki sprawdzają sie jako antyandrogeny.


W Hameryce twierdza że niektóre tak...
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-30, 03:23   

Zwiększanie diurezy zbyt pomocne to raczej nie jest :)

Używa się glównie spironolaktonu do tego celu, ale czy warto to nie wiem :)

Zbiór badań o wpływie spiro na poziomy hormonów:
https://docs.google.com/document/d/1fphyAZ5-zWNseiLv9r2W3VVubygp102cQ8--TtcWgr0/edit

Generalnie wpływ spiro na produkcje TST jest bardzo zmienny i różniący pomiędzy ludźmi, często nie ma go w ogóle. Spiro blokuje też do pewnego stopnia receptory androgenowe i to jest tutaj najpewniejszy pomocny efekt, z tym że nie robi tego tak dobrze jak bikalutamid.

Problemem ze spiro są efekty uboczne, jak chociażby to że jest diuretykiem. Poza tym podnosi poziom kortyzolu, i pojawiają się raczej anegdotyczne doniesienia że też może mieć negatywny wpływ na nastrój. Ma mieszane działanie na receptory estrogenowe - na jedne działa agonistyczne na inne antagonistycznie, spotkałam się z obawami że te anty-estrogenowe aktywności mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój piersi.

Względem innych AA jak octan cyproteronu, bikalutamid, flutamid jest znacznie lżejszy dla wątroby.
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-30, 21:16   

Czy dutasteryd nie jest lepszy? Redukuje 90% DHT a dzięki temu, że nie eliminuje testosteronu nie trzeba martwić się aż tak o problemy zdrowotne. Do tego testosteron jest silniej aromatyzowany do estrogenu, co przyczynia się też do wzrostu SHBG, co przyczynia się z kolei do obniżenia poziomu wolnego testosteronu.
Rozwiązanie idealne nie jest, ale obecnie sama z racji problemów zdrowotnych, jestem właśnie na takich antyandrogenach.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-31, 01:51   

Arisa, w tej kwestii chyba lepiej sięgnąć do anglojęzycznej wikipedii, bo polska to ma takie zdawkowe i niekonkretne informacje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_bicalutamide_with_other_antiandrogens
https://en.wikipedia.org/wiki/Side_effects_of_bicalutamide

Jak liczymy że ginekomastia i tkliwość piersi to efekty uboczne to i tak dziwne że piszą tylko o 10% pacjentów. Skuteczna blokada receptorów androgenowych + lekki wzrost poziomu estradiolu dość często będzie tym skutkować.

A tak nie będę wklejać wszystkiego z wiki w skrócie:
- nowsza generacja względem flutamidu - bezpieczniejsza i co najmniej tak samo skuteczna.
- obciąża mniej wątrobę niż cypro
- mniej wpływa na funkcje seksualne niż cypro
- znacznie rzadziej notowane jest pogorszenie nastroju(depresja) niż po cypro, a to dość ważne może to być dla niektórych z nas

https://en.wikipedia.org/wiki/Cyproterone_acetate#Depression
https://en.wikipedia.org/wiki/Side_effects_of_bicalutamide#Psychological

- mniejsze ryzyko problemów z układem krążenia czy zakrzepicy
- blokuje receptory androgenowe skuteczniej niż cypro czy spiro
 
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-09-07, 22:06   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy dutasteryd nie jest lepszy? Redukuje 90% DHT a dzięki temu, że nie eliminuje testosteronu nie trzeba martwić się aż tak o problemy zdrowotne. Do tego testosteron jest silniej aromatyzowany do estrogenu, co przyczynia się też do wzrostu SHBG, co przyczynia się z kolei do obniżenia poziomu wolnego testosteronu.
Rozwiązanie idealne nie jest, ale obecnie sama z racji problemów zdrowotnych, jestem właśnie na takich antyandrogenach.


u mnie też najlepsze i najszybsze efekty były na dutasterydzie + estradiolu. i włosy odrosły, cera była ładna, owlosienie znikalo i twarz się zmieniała - efekty widoczne już po 1,5 miesiąca. poszłam do libera, teraz biorę 4x wiecej wszystkiego, a łysieję dalej, cerę mam taką sobie i tempo przemian pozostawia wiele do życzenia, a na brzuchu lekko ciemnieją mi włoski ;/

musiałam kupić ketokonazol 2% w kremie, żeby dodatkowo walczyć nim z łysieniem. ketokonazol wykazuje działanie anty-androgenne oprócz przeciwgrzybiczego. polecam poczytać dla zainteresowanych.

co do bikalutamidu to chętnie przeszłabym na niego z flutamidu. ma wiele plusów. jest mniej toksyczny niz flutamid, a dodatkowo ma długi czas półtrwania, co wpływa na komfort brania.nawet pominięcie jednej dawki nie zmienia wiele, a z flutamidem już tak. ale juz nie chce libera denerwowac prośbami, przynajmniej na razie. i tak muszę go poprosić o dutasteryd dodatkowo, bo to nie na moją kieszeń, by nielegalnie kupować 1 opakowanie w cenie 3. a póki nie zlokalizuję przyczyny moich problemów z maskulinizacją to muszę go brać.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-09-08, 07:37   

61-2 przy 178 cm. a o co chodzi?
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-09-08, 13:30   

Cytat:
owlosienie znikalo i twarz się zmieniała - efekty widoczne już po 1,5 miesiąca. poszłam do libera, teraz biorę 4x wiecej wszystkiego, a łysieję dalej, cerę mam taką sobie i tempo przemian pozostawia wiele do życzenia, a na brzuchu lekko ciemnieją mi włoski

Może masz wysoko DHT? Ja na HRT od Libera testosteron miałam w śladowych ilościach, a DHT tylko odrobinę niżej niż norma dla mężczyzn.
Też mam problem z łysieniem niestety. Teraz się trochę ustabilizowało, ale HRT pomogło mi tylko na początku, a potem problem znów wrócił. Na tyle się zagęściły, ale linia przednia jest gorsza niż była na początku. Bez HT się nie obędzie, tylko zastanawiam się czy zrobić je przed FFS czy dopiero po. Na ffs jeszcze trochę poczekam :(
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-09-11, 04:49   

Arisa napisał/a:
Alvena, polecam zrobić pomiar 17-OHP.


no ok, zrobię gdy zdobędę pieniądze, jest u mnie z tym ciężko póki co.

ElżbietaFromage napisał/a:
Może masz wysoko DHT? Ja na HRT od Libera testosteron miałam w śladowych ilościach, a DHT tylko odrobinę niżej niż norma dla mężczyzn.
Też mam problem z łysieniem niestety. Teraz się trochę ustabilizowało, ale HRT pomogło mi tylko na początku, a potem problem znów wrócił. Na tyle się zagęściły, ale linia przednia jest gorsza niż była na początku. Bez HT się nie obędzie, tylko zastanawiam się czy zrobić je przed FFS czy dopiero po. Na ffs jeszcze trochę poczekam


a to da się zbadać gdzieś dht? w luxmedzie niestety nie ma takiej opcji, nie widziałam przynajmniej.

poza tym masz mało testosteronu, a nadal dużo dht? jakim cudem? da się tak? przecież im mniej testosteronu tym mniej powinno być dht.

u mnie też hrt pomogło tylko na początku. co dziwne, na hrt moje wlosy wypadają z całej głowy, a najbardziej z potylicy (gdzie teoretycznie wlosy powinny być najsilniejsze) zamiast głównie z korony czy zakoli. póki co pomógł mi bardzo ten krem z ketokonazolem, ale jest zbyt wczesnie, by go polecic - lysienie moze wrocic.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-09-12, 06:54   

Jangmi napisał/a:
Alvena,
Ale jak to wogóle możliwe żeby łhsieć na HRT?


Dyskusję o włosach wydzieliłam do
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=5053
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9