Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
KARIOTYP
Autor Wiadomość
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-11, 22:24   KARIOTYP

Laski jutro idę na badanie ... Kariotypu .Na skierowaniu mam wpisane Badanie genetyczne kariotyp .Przez telefon rozmawiając z laborantem kazał mi wziąsc skierowania oraz dlaczego wykonuje badanie.Czy ja muszę tłumaczyć tą kwestie tym bardziej ,że robie badanie prywatnie ?Czy nie wystarczy samo skierowanie i tyle ? :)
A i jeszcze jedna kwestia po jakim czasie miałyście wynik mnie poinformowali ,że 4 tygodnie ...

Anka !

kariotyp.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 59,84 KB

 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-11, 22:40   

Anna28, z tego co pamiętam, to nic nie mówiłam. Nie miałam też skierowania.
Wypełniłam jakiś druczek z danymi, ale w punkcie dotyczącym lekarza i przyczyny nie napisałam nic.
Pani coś tam pytała, ale zbyłam ją jakoś krótko, że potrzebuję, czy coś.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-11, 22:43   

Jenny, Dzięki .Tak też zrobię a na wynik pamiętasz ile czekałaś ? ;-)
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-11, 23:28   

Anna28, oj, nie pamiętam.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-12, 00:24   

Mi pobrali krew do Kariotypu w grudniu 2014r. Trzeba było wypełnić obszerny formularz wyrażenia zgody na badanie, oraz podanie przyczyny. To napisałem " badanie w celu potwierdzenia Interseksualizmu. " ( w moim przypadku ). Pobranie w mojej przychodni ( Dolny Śląsk; Nowa Ruda ), cena, za wtedy - 350 zł. Ale w różnych miejscach w Pl, bardzo się ta opłata zmienia.

Jak mi pobrali w połowie grudnia 2014, tak wynik był w ostatnim tygodniu stycznia 2015.
 
 
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2018-02-12, 12:15   

Zastanawia mnie tylko dlaczego wszyscy boją się normalnie powiedzieć ,że są trans, ja zawsze u lekarzy, w szkole czy nawet u brafiterki mówię i od razu ludzie nie patrzą się dziwnie i wiedzą o co chodzi, jeszcze nie zdażyło mi się by u kogoś u kogo jest się właściwie klientem być potraktowaną źle, chyba że naprawdę macie jakieś złe doświadczenia, to co innego
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-12, 12:46   

Grewcia, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak ważne jest to co powiedziałaś.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-12, 12:54   

Grewcia, Niee, ja nie mam problemu z tym, że jestem Inter* i nie omijam / nie zbywam tego tematu. Więc zarzut nie do mnie. Otwarcie o tym mówię i mało tego :
- jestem jedyną tak otwartą osobą Interseksualną w Polsce
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-02-12, 13:51   

Ja niedawno robiłem i nie musiałem tłumaczyć po co mi to, takiej pani z okienka to nie powinno obchodzić, ale jak lekarz pyta to pewnie chce wiedzieć w jakim regionie szukać najpierw i tyle. 4 tygodnie to ponoć min, bo komórki muszą wyrosnąć.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-12, 20:38   

Grewcia, To nie jest kwestia ''bania się'' .Idę płace i wymagam ,proste.
Mam bardzo silną granice prywatności w życiu której nie przekraczam .I tak też stało się tym razem. :)
 
 
tearalicja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 34
Wysłany: 2018-02-13, 16:00   

ja robiłam w Warszawie, też mnie się pytano o przyczyny/cel badania, ja się nie krępuję, więc po prostu napisałam/powiedziałam, o co chodzi - ale nie wiem, czy to jest naprawdę wymagane - domyślam się, że ułatwia im pracę, jeśli wiedzą, pod jakim kątem ewentualnie patrzeć, albo może żeby poprawnie opisać wyniki.. ale zupełnie się nie znam, więc nie chcę też wprowadzać w błąd.

Zazwyczaj to trwa do 4 tygodni. Co najmniej 2 na pewno, a ja dostałam wyniki w niecałe 3 tygodnie, bo powiedziałam, że zależało mi na czasie.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-13, 17:33   

Tak sobie przypominam, że kariotyp zrobiłam jeszcze przed wizytą u seksuologa, więc lekarza nie mogłam podać.
Dziś pewnie podałabym chociaż przyczynę, ale wtedy wszystko co związane z tranzycją (i ogólnie ze społeczną aktywnością) było zbyt stresujące. Chciałam więc oddać krew jak najszybciej i uciekać.
Do tego na stronie jako przyczyny były podane tylko problemy z bezpłodnością. Mi tu nic nie pasowało...
Pamiętam jak pani zadzwoniła, że wyniki są już do odebrania i z taką radością dodała krótko, że wszystko jest ok. Albo coś podobnego.
Wcześniej miałam cichutką nadzieję, że będzie coś innego niż XY.
Dziś to wszystko mi lotto.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-13, 17:50   

Jenny, Też jestem ciekawa wyników, może fatalna reakcja na androcul zostanie wytłumaczona.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-13, 19:57   Re: KARIOTYP

Anna28 napisał/a:
Laski jutro idę na badanie ... Kariotypu .Na skierowaniu mam wpisane Badanie genetyczne kariotyp .Przez telefon rozmawiając z laborantem kazał mi wziąsc skierowania oraz dlaczego wykonuje badanie.Czy ja muszę tłumaczyć tą kwestie tym bardziej ,że robie badanie prywatnie ?Czy nie wystarczy samo skierowanie i tyle ? :)
A i jeszcze jedna kwestia po jakim czasie miałyście wynik mnie poinformowali ,że 4 tygodnie ...

Anka !

1. Nic się nie martw, lekarzy i personel medyczny obowiązuje tamejminca lekarska i nie mogą tego nigdzie wyciągać.
2. Czekałam 6 miesięcy, ale to już było bardzo dawno temu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-14, 21:29   

Anna28 napisał/a:
Grewcia, To nie jest kwestia ''bania się'' .Idę płace i wymagam ,proste.
Mam bardzo silną granice prywatności w życiu której nie przekraczam .I tak też stało się tym razem. :)

Tylko że idziesz do lekarza załatwić problem medyczny... a to trochę tak wygląda jakbyś poszła do lekarza z powodu bólu, lekarz pyta: "no to gdzie panią boli?" a Ty mówisz: "A nie powiem, to przekracza granicę mojej prywatności" ;)
_________________
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-14, 21:36   

wendigo, To nie jest problem medyczny.
Standardowe badanie w trakcie diagnostyki.
Między tymi przykładami jest zasadnicza różnica .Robiłam kariotyp .

Nie byłam z gorączką i bólem u lekarza. Także ta nadinterpretacja jest zbędne. :p :p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-14, 21:38   

No ale do lekarza się idzie w konkretnym celu, cokolwiek chcesz diagnozować (jakiekolwiek badanie diagnostyczne zrobić), to raczej mówisz po co i dlaczego je robisz...
_________________
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-14, 21:45   

wendigo, Mam inne zdanie na ten temat :)
Jak napisałeś ''raczej' 'W mojej ocenienie nie jest ''normą'' nie oznacza zawsze .
Pozdrawiam :) :-p
 
 
tearalicja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 34
Wysłany: 2018-02-15, 10:48   

Myślę, że warto wspomnieć, że w moim doświadczeniu, jeśli robisz badania krwi, to nie musisz nigdy podawać powodu. Ja jak mam pobieraną krew, żeby sprawdzić poziomy hormonów, to tylko mówię, że chcę testosteron i estradiol mieć sprawdzony, i tyle. Więc może pod tym kątem też warto spojrzeć. (ale oczywiście nie znam różnic pomiędzy bardziej standardowymi badaniami krwi a badaniem kariotypu, więc najlepiej by było, gdyby ktoś, kto zna się na szczegółach procesów tych badań by się wypowiedział)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 13:44   

teralicja: Do kariotypu muszą być jakieś konkretne powody by przeprowadzić takie badanie. To badanie genetyczne, nie hormonalne.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-16, 22:34   

Anna28, czekałem 1 miesiąc.
_________________
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-21, 14:44   

Arisu, Czekam już na wynik. Pobierali 2 raz po około tygodniu. Ponieważ coś jest nie tak... Jak twierdzą :-o
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-02-21, 14:49   

Ja wybieram się w poniedziałek do Łodzi, badanie kariotypu będę robić na NFZ - paliwo w obie strony wyjdzie o wiele taniej niż koszt prywatnego badania, a przy okazji obejrzę sobie Łódź ;)

Poszłam do mojej lekarki pierwszego kontaktu, która bez problemu wystawiła mi skierowanie. Jako powód na skierowaniu wpisała F64.0, zgodnie z moją sugestią. Zadzwoniłam do poradni, ustaliłam termin, wysłałam skierowanie, dziś potwierdziłam telefonicznie. Wynik ma być po maksimum 4 tygodniach. Oczywiście jadę w pełnym rynsztunku, zgodnie z tym, co widnieje na skierowaniu ;)
_________________
/ Mutter, der Mann mit dem Koks ist da
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-21, 15:08   

Liliana, Super bardzo szybki termin dostałaś. Ja też się dowiadywalam ile się czeka w mojej lokalizacji na NFZ, to około 8 miesięcy. Więc postanowiłam iść prywatnie. Ale faktycznie cena tego badania powala u mnie 480 zł :)
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-02-22, 07:08   

Anna28, na mnie nie ma co patrzeć, gdyż korzystam z uprawnień ZHDK i w zasadzie sama wybrałam sobie dogodny dla mnie termin. Jednak nawet dzwoniąc "prosto z drogi" termin oczekiwania z reguły nie przekracza tam trzech miesięcy.
_________________
/ Mutter, der Mann mit dem Koks ist da
 
 
Sindorei
użytkownik
Anar'alah belore


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 191
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-25, 16:50   

Odkopując delikatnie temat - czy skierowanie na kariotyp może wypisać lekarz rodzinny czy musi jakiejś konkretnej specjalizacji ?
_________________
"Bravissimo, hip hip hooray
What a glorious display
Melt our joyous hearts away
Under the mushroom cloud confetti"
- A Perfect Circle - So Long, And Thanks For All The Fish
 
 
 
Sindorei
użytkownik
Anar'alah belore


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 191
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-25, 21:22   

Tak gowili ścisłości - od Keli już dostałam odpowiedz (i to grubo pełniejszą niż zadane pytanie ;) )
W skrócie jakby ktoś się pytał kiedyś

Lekarz rodziny skierowanie do poradni genetycznej -> Genetyk skierowanie na kariotyp

Jeśli chodzi o robienie na NFZ
_________________
"Bravissimo, hip hip hooray
What a glorious display
Melt our joyous hearts away
Under the mushroom cloud confetti"
- A Perfect Circle - So Long, And Thanks For All The Fish
 
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2018-03-25, 22:19   

Sindorei, A czy można prosić o jakąś kopię tej odpowiedzi.

Zastanawia mnie na jakiej podstawie lekarz rodzinny wypisze mi skierowanie do poradni genetycznej i tak dalej. Muszę mu przedstawiać jakieś dokumenty o tym że jestem w trakcie terapii/leczenia czy jak ?
I jak z tym genetykiem ?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-25, 22:50   

Skierowanie do Poradni Genetycznej dostałem, co prawda, od lekarki prowadzącej, a nie od rodzinnego, ale przed pobraniem krwi musiałem wejść do gabinetu genetyka. Lekarka zrobiła krótki wywiad (powód badania, poważniejsze choroby w rodzinie itp.). Przy odbiorze wyniku również musiałem wejść do genetyka, który krótko podsumował wynik badania.
_________________
 
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2018-08-10, 12:50   

Odkopuję temat. Być może komuś się przyda. Oddałam krew do badania 26 lipca, wynik odebrałam 7 sierpnia. Badanie prywatne w Pabianicach, koszt 600 zł.
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-12, 18:02   

W moim przypadku (prywatnie) musiałam podać powód, po prostu wpisałam zalecenie seksuologa :) Równie dobrze możesz wpisać zalecenie endokrynologa i tyle. Co do czasu oczekiwania, czekałam ponad 6 tygodni bo długi weekend majowy i inne pierdoły ;/
 
 
Aaren
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 17
Wysłany: 2018-08-29, 19:44   

Mi Zdrojewicz wypisał odręcznie skierowanie? Jest ono ważne na NFZ? Jest niby pieczątka, ale nieco to dziwne dla mnie. A i jeśli jest ważne na NFZ to jak znaleźć placówkę? Bo wszystko prywatnie mi się wyświetla.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-29, 20:52   

A można napisać że „z ciekawości”?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-31, 01:47   

ElżbietaFromage napisał/a:
A można napisać że „z ciekawości”?


Zapewne tak :D Zapewne by przyjęli także "Bo tak". W końcu płacisz, to co się czepiać będą :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11