Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty
Autor Wiadomość
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 22:36   Koszty

Tak się zastanawiam czy mnie stać.
Jak jest z cenami wizyt u Libera, badań niezbędnych itp?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 22:40   

Jangmi napisał/a:
Liber da HRT na pierwszej wizycie a wizyta to chyba 350zł.


Ale to preludium do badań, leków, psychologów i to na okres... od teraz do...
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 23:04   

PaulinaWFT napisał/a:
250 cebulionów za pierwszą wizytę, później 100-150.


a co ile się "lata"?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 23:19   

a niezbędne badania endokrynologiczne?
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2018-08-28, 23:44   

Hormony przed HRT tak naprawdę tylko trzeba zrobić na drugą wizytę, a resztę można spokojnie odwlec w czasie - w tym psychologa, psychiatre i na kolejne wizyty załatwiać wszystko stopniowo.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-29, 01:06   

Alone 1,5 napisał/a:
Jangmi napisał/a:
Liber da HRT na pierwszej wizycie a wizyta to chyba 350zł.


Ale to preludium do badań, leków, psychologów i to na okres... od teraz do...

Część badań można na NFZ (nawet sporą część jak masz sporo czasu np. na kariotyp czekać), diagnozę psychologiczną jak się uprzesz, to też na NFZ gdzieś chyba zrobisz...

remick76 napisał/a:

Jangmi napisał/a:
A gdyby tak pokombinować potem z receptami wypisywanymi przez lekarza rodzinnego pokazując opakowanie?

Jangmi, tak się nie da na dłuższą metę bez papierów od Libera, to tylko rozwiązanie awaryjne.

A niby dlaczego miałoby się tak nie dać na dłuższą metę? W ogóle same wizyty u Libera nie muszą być aż tak częste. No a już tym bardziej po diagnozie... nawet już więcej do Libera nie pojechałem (yy, no ostatni raz pochwalić się wyrokiem /i dać mu kopię/).
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-29, 05:59   

PaulinaWFT napisał/a:
250 cebulionów za pierwszą wizytę, później 100-150.

Musiała dojść inflacja. 7 lat temu brał 200 na pierwszej i 100 na kolejnych.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2018-08-29, 06:35   Re: Koszty

Alone 1,5 napisał/a:
Tak się zastanawiam czy mnie stać.
Jak jest z cenami wizyt u Libera, badań niezbędnych itp?


Ja przy pierwszej wizycie zapłaciłam 250 zł (wrzesień 2015). Kolejne wizyty kosztowały mnie po 150, oprócz ostatniej kiedy zapłaciłam 200. Co do częstotliwości wizyt, to wszystko zależy jak się z nim dogadasz. Liber nie robi problemów jeśli chcesz więcej recept, ja mu powiedziałam podczas pierwszej wizyty, że mieszkam na stałe w UK i to wystarczyło aby za każdym razem wypisywał mi 2 albo 3 recepty (leki wypisuje w takich ilościach, że starcza na dość długi czas). W sumie byłam u niego 6 razy (wrzesień 2015, styczeń 2016, lipiec 2016, grudzień 2016, czerwiec 2017 i lipiec 2018).
Jeśli chodzi o badania to tak na prawdę on nie wymaga żadnych, daje co prawda listę do zrobienia, ale nie trzeba mu pokazywać wyników. Badania robisz dla siebie i z nimi idziesz do endokrynologa. Koszty leków możesz sprawdzić w internecie. Mnie zapas leków na około pół roku kosztuje zwykle ok 1200 zł (ja płacę 100%). Endokrynolog to koszt ok. 250 zł. Co jakiś czas powinno się wykonywać badania z krwi (morfologia, poziomy hormonów płciowych, kondycja wątroby, tarczyca, przysadka). Ceny różne, ja z reguły za komplet płacę ok. 300 zł. Jeśli interesuje Cię zmiana oznaczenia płci w akcie urodzenia będą Ci potrzebne dodatkowe badania i zaświadczenia/opinie. Opinia psychologiczna kosztowała mnie łącznie 1100, psychiatryczna 200. Kariotyp 600 zł. Do tego dochodzą dodatkowe badania, eeg, rtg czaszki, badanie dna oka i pola widzenia. Cen niestety już nie pamiętam.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2018-08-29, 12:16   

Odemnie wziął 300 za pierwszą wizytę 2 lata temu. Część badań zrobiłam na NFZ i m.in. psychologa i psychiatre. Kariotyp też dałoby się zrobić na NFZ, ale trzeba długo czekać i prywatnie mi wyszło ~400.

@anna82, Liber tych dodatkowych badań nie wymaga i do sądu też nie są potrzebne.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-29, 21:54   

To zależy. Biegły może powiedzieć, że jest mu dane badanie potrzebne i wtedy trzeba zrobić.

Ode mnie Jakima nie wymagał badania dna oka, a biegli chcieli.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2018-08-29, 22:39   

To już w sumie bardziej zależy od biegłego i nie zawsze. Jeśli komuś zależy żeby przejść tranzycje jak najtaniej to tylko w razie konieczności będzie musiał zrobić takie badanie.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-29, 23:46   

Dziękować! Dziękować! :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-30, 02:30   

remick76 napisał/a:
wendigo napisał/a:
A niby dlaczego miałoby się tak nie dać na dłuższą metę?

Mi rodzinny mówił, że wystawi mi receptę, nie ma problemu, ale jeśli leki mają być refundowane - musi mieć jakąś podkładkę dla NFZ. Może to być na 'teraz' skan recepty od Libera, ale w przyszłości musi wpiąć w kartę zaświadczenie z rozpoznaniem F64.0 Ja co prawda razem ze skanami pokazałam zaświadczenie od psychiatry z tym kodem i to pewnie wszystko ułatwiło.

Ok, ale to chyba nie aż taki problem - w końcu przecież dostaniesz opinię to będzie można mu donieść tą "podkładkę" :) A potem i tak zmienisz dane - w przychodni też, to już całkiem dobra podkładka będzie :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10