Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa lista leków refundowanych
Autor Wiadomość
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-01, 13:06   

Z tego co wiem (chociaż mogę się mylić) do końca roku osoby TS mają refundowane leki.
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-01, 15:48   

Wg informacji na stronie NFZ - do 1 września obowiązuje obecna decyzja. Szczegóły na screenie w załączniku.

Refudnacja_jest_czy_nie.PNG
Plik ściągnięto 2189 raz(y) 101,75 KB

 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-03, 18:55   

Od 3 lipca 2017 roku jest nowa lista refundowanych leków, a tutaj: refundowaneleki.pl
znalazłam wygodną wyszukiwarkę aktualnych cen leków, wystarczy do szukajki wpisać nazwę leku i wyskoczy jego cena detaliczna, po ewentualnej refundacji i opis.

Przykładowa liberowa recepta na 3 m-ce ;)
-----------------------------------------------------------------------------------
Estrofem 2g/28tab ............ (cena det. 15,55zł) 30% - 5,73zł x 9 = 53,73zł
Divigel 1mg/28sasz ........ (cena det. 42,59zł) 30% - 14,39zł x 6 = 86,34zł
Androcur 50mg/50tab ... (cena det. 166,14zł) 30% - 31,84zł x 4 = 127,36zł
................................................................................. do zapłaty - 267,43zł

:)
Znalazłam z dociekliwości, bo dziś w aptece przy składaniu zamówienia coś się miłemu panu źle policzyło i zamiast 267zł ceny urzędowej całej recepty wycenił mi "orientacyjnie" ok 350zł, więc jak się jutro przy tym będzie upierał, to wydrapię mu oczy! :p
_________________
 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-04, 10:32   

Ale to chyba ceny się nie zmieniły? Tak widzę na oko, ale mogę się mylić
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-07-04, 11:02   

To w końcu zostaje ref, czy dopiero we wrześniu się okaże? W tym 3lipcowym jest dalej icd 64
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-04, 12:45   

Z tego co mi wiadomo to uaktalnienia wychodza co 3msc, wiec wszystko moze sie zmienic. Ja tam sobie zrobilam zapas.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-04, 17:47   

No i miałam rację, wczorajszy pan się pomylił, dziś odebrałam leki i zapłaciłam cenę urzędową. Chwilę też porozmawiałam z dzisiejszym panem o ewentualnych zmianach cen leków i w ogóle, powiedział, że ceny mogą ale nie muszą się zmieniać wraz z aktualną listą leków, tak czy owak do września nic się nie zmienia ani w klasyfikacji, ani w cenach 8-)
_________________
 
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-04, 21:15   

Na początku czerwca byłam u Rachonia, jest endokrynologiem, przypisał mi Androcur i Diane-35 na wskazanie hirsutyzm u kobiet, a jeszcze nie mam zmienionych danych. Jak powiedział, ryzyko bierze na siebie. :)
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-27, 11:10   

Czy aptekarka mogła odmówić mi wydania estrofemu po refundowanej cenie? Dzień wcześniej jej koleżanka wydała mi połowę z refundacją bo nie miała więcej, a następnego dnia spotkałam się z odmową wydania drugiej połowy po cenie refundowanej i pani się mocno przy wszystkich dziwiła, że lekarz przepisał lek do kobiet "mężczyźnie". Zapytałam grzecznie: "czy jeśli widzi jakiś problem czy mogę pomóc wyjaśnić" ale nie chciała... Poprosiła mnie o nr telefonu i powiedziała, że zadzwoni do mnie gdy wyjaśni sprawę. Czy coś jest na rzeczy? Czy coś powinnam wiedzieć? Kto tu ma rację? Ja, która twierdzę , że mi się należy lek po zmniejszonej cenie, czy pani aptekarka wstrzymująca realizację recepty?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-08-27, 11:28   

Inari,Może odmówić jeżeli na recepcję nie ma zniżki. A To zależy od lekarza czy ma podpisaną umowę z NFZ. Ja miałam ostatnio sytuację gdzie farmaceutyki same z siebie chciały mi dać zniżkę mimo 100 procentowej odpłatności na recepcję kombinował strasznie z 20 minut... Ale nic nie wymyśliły. Dla kontrastu powiem, że jeden farmaceuta odmówił mi sprzedaży leków hormonalnych
. Ubawił mnie tym konkretnie jak w 21 wieku dalej można być zacofanym światopoglądowo. Pomijam jego oscentacyjny ton.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-27, 11:29   

Anna28 napisał/a:
Ubawił mnie tym konkretnie jak w 21 wieku dalej można być zacofanym światopoglądowo. Pomijam jego oscentacyjny ton.

Niestety, tacy farmaceuci nie są rzadkością.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-08-27, 11:33   

ElżbietaFromage, Tak ale zauważyłam, że częściej mężczyźni. Jak w tym przypadku. Kobiety z mojego doświadczenia naprawdę są miłe nie robią problemów. :-p
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-27, 11:45   

Anna28 napisał/a:
ElżbietaFromage, Tak ale zauważyłam, że częściej mężczyźni. Jak w tym przypadku. Kobiety z mojego doświadczenia naprawdę są miłe nie robią problemów. :-p

Nie zauważyłam różnicy pod względem płci. Choć kobiety pracujące w aptekach częściej są milsze „tak w ogóle”, bez względu na wypisane leki na recepcie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-27, 11:57   

Na recepcie była zaznaczona zniżka. O to się rozchodzi czy sprzedać za pełną stawkę czy ze zniżką. Tu jest opór czy się należy ta refundacja bo ona patrzy oczami i widzi klienta, a nie klientkę, a przecież najważniejszego nie widzi tj. tego co niewidoczne dla oczu... Aptekarka próbowała się dodzwonić do lekarza, który wystawił receptę. Nie dodzwoniła się więc dlatego poprosiła o telefon do mnie by mnie poinformować o wyniku tego dochodzenia. Jak dotąd, a upłynęło 5 dni telefonu nie było. Muszę się tam wybrać najpóźniej w środę. Nie odpuszczę, a w razie czego na siłę wyjaśnię dlaczego mi ten estrofem jest potrzebny i basta! No one will stand in my way! A już na pewno nie apteka.
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-27, 13:20   

Jestem cierpliwa. Poczekam do środy, a wtedy się zastanowię nad moją reakcją...
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2018-08-27, 17:04   

Jeśli na recepcie nie było wpisanego 100% (czyli odpłatność 100%) to ma obowiązek sprzedać Ci ten lek z refundacją. Sama refundacja jest dla osób transseksualnych (ICD F64.0).
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-28, 07:11   

...i dziękuję. Wszystko już dobrze. Apteka zadzwoniła i przeprosiła za wstrzymanie wdania leku. Mój lekarz uświadomił ich jak ma być. Być może, z uwag na wczorajszą miłą już obsługę, nie nacechowaną aurą podejrzliwości, warto będzie się tam zaopatrywać...
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-28, 08:28   

Tak z ciekawości. Czy informacja o F64 jest gdzieś dostępna dla apteki lub NFZ, czy to tylko w razie ewentualnej kontroli lekarza wychodzi?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 08:38   

Hirsutyzm? Z blokerem.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-28, 08:43   

Arisa, mi nie chodzi o to, że ktoś się dowie, tylko technicznie czy gdzieś to jest sprawdzane i czy istnieje możliwość sprawdzenia inna niż wjazd na chatę do lekarza seksuologa i przeszukanie jego zakurzonej szafy...
Pół biedy jak szybko zmieniamy dane, ale jeśli ktoś czeka długo, to ryzyko kontroli NFZ rośnie.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 09:06   

Nie każdy lekarz przepisuje leki sztampowo. Diane ma w sobie bloker:
https://www.doz.pl/leki/p4480-Diane-35
Ale lekarz może chcieć przepisać inny bloker lub bloker w innej dawce i czemu nie z estrogenami? Chciażby ze względu na powikłania Diane, może nie chcieć przepisać tego leku.
Też mi coś, to się zdarza. Nie chcę nakłamać wstawiając złą statystykę, bo nie mogę znaleźć nic, na co się mogę powołać, ale bywa.
No tak, szczegóły takie jak % refundacji pewnie się nie zgodzą, ale same leki tak.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 09:22   

Nie ma nic dziwnego w kobiecie z objawami androgenizacji, która bierze antyandrogeny.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 09:52   

Arisa, wyluzuj. To Ty zaczęłaś dywagacje o prywatności. I kontynuujesz. Więc nie zwracaj mi uwagi.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-28, 18:19   

Arisa napisał/a:
Mi jeżeli nie chcą jakiegoś leku wydać, bo to "R" im się nie podaoba ("07R" zamiast "07" - serio był taki przypadek!)

Swojego czasu lekarz wypisywał mi tylko recepty na 07R. Nigdy nie miałem problemów z tego tytułu przy realizacji recepty.

A poza tym - Arisa dobrze prawi. Wystarczy poczytać ulotki.
A jak to apteki zaczną ewidencjonować ...
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12