Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Trening głosu M/K - Video
Autor Wiadomość
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-03-02, 15:55   Trening głosu M/K - Video

Znalazłam ciekawe poradniki video dotyczące ćwiczenia głosu dla M/K autorstwa niejakiej Zoey Alexandrii a że nie widziałam ich wcześniej na forum, pragnę się z Wami podzielić. Może dla kogoś okażą się pomocne. :)

Uwaga! Wymagana znajomość angielskiego w stopniu przynajmniej dobrym (inaczej może być problem ze zrozumieniem pewnych niuansów o których mówi autorka).


Wstęp i trochę podstaw:
Male To Female - Voice Feminization

Jak brzmieć naturalne kobieco:
How To Achieve A Natural Female Voice

Krzyk i mówienie podniesionym głosem (technika zaawansowana):
Voice Feminization - Projection (Advanced)

Szeptanie (technika zaawansowana):
Voice Feminization - Whispering (Advanced)

Śmiech (technika zaawansowana):
Voice Feminization - Laughing (Advanced)

Jeśli ktoś uzna filmiki za przydatne polecam je sobie pobrać bo tego typu rzeczy lubią czasami znikać z sieci. Możecie to zrobić dowolną pobierajką YouTube, nawet taką online (ja osobiście używam strony DownVids).

Miłego ćwiczenia. :-)
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-02, 21:50   

Ja się tak wtrynię z przewrotnym pomysłem, szalonym chyba, ale chce o tym napisać bo mnie to pomogło i może nie tylko ja miałam taki problem związany z dysforią. Otóż nie potrafiłam ćwiczyć swojego głosu bo tak mnie dołował jego dźwięk, że zawsze sobie odpuszczałam systematyczność, po prostu nie miałam siły żeby się z tym mierzyć.
Zbiegiem okoliczności krótko przed rozpoczęciem tranzycji zaczęłam się uczyć i uczę się nadal języku tonalnego, chodzi mi tutaj o te azjatyckie. W ich wymowie robi się dokładnie to co w tych ćwiczeniach, tzn. jeździ głosem z góry na dół i odwrotnie. Niektórzy mówią że te języki są jak śpiewane bo jak ktoś potrafi dobrze mówić to słychać tą melodyczność.
Odpaliłam sobie dzisiaj nagranie sprzed roku w którym są moje pierwsze próby głosowe i brzmi to tragicznie, aż nie mogę w to uwierzyć jak paskudnie męsko. Świadomie nie mogłam nad nim pracować.
Nauka języka tonalnego pozwala obejść tą samoświadomość głosu i trenować nie dostając takiej dysforii (przynajmniej w moim przypadku). Nie ćwicząc świadomie głosu i tak potrafię wyciągać w całości kobiecą skalę, jeszcze nie super naturalną i nie na zbyt długo ale całkiem niezłą jak na całkowity "brak" typowego treningu.
Ciekawe jest też zaznajomienie się i osłuchanie z takimi językami, bo faceci tam wyciągają co chwila wysokie tony, ale percepcja tego jest zupełnie inna niż byłaby u nas. U nich to zupełnie normalne. To też jakby pomaga się przemóc żeby zacząć bo przez to, że oni wszyscy tak mówią szerszą skalą to uwalnia też nas bo dla nas to jest tak przynajmniej myślę big deal dopóki nie zmieni się postrzegania tego, robi się bardziej przystępne niekoniecznie naciskając na sam temat ts.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-03, 18:28   

Lea napisał/a:
i może nie tylko ja miałam taki problem związany z dysforią. Otóż nie potrafiłam ćwiczyć swojego głosu bo tak mnie dołował jego dźwięk, że zawsze sobie odpuszczałam systematyczność, po prostu nie miałam siły żeby się z tym mierzyć.

Po kilku próbach rok temu, tylko płakać mi się chciało, w silniejsze odczucia nie wnikając.
 
 
LaoTze
użytkownik
Tęczowy jednorożec


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-26, 02:35   

Mam problem. Nie chcę tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj. Udało mi się już jakieś pół roku temu ogarnąć głos, ale pojawił się problem. Mam uczucie jakby moje struny głosowe były bez przerwy drapane, gdy po przerwie próbuję coś powiedzieć nie mogę wydobyć głosu, mam "gule" w gardle, nie jestem w stanie mówić dość cicho bez uprzedniego przygotowania strun głosowych. Ktoś tak miał? Wiecie co można z tym zrobić?
Ps. Przepraszam za chaos wtym komentarzu ale powinnam już iść spać. Niestety spojrzałam w lustro i przeszła mi ochota na sen... Niestety zmęczenie zostało.
_________________
Dawno, dawno temu żył sobie pewien jednorożec. Jego piękna nie można było ująć słowami lecz spadło mu na głowę kowadło i umarł.
Koniec.
 
 
pokarm
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 24
Wysłany: 2018-05-09, 16:03   

LaoTze napisał/a:
Mam problem. Nie chcę tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj. Udało mi się już jakieś pół roku temu ogarnąć głos, ale pojawił się problem. Mam uczucie jakby moje struny głosowe były bez przerwy drapane, gdy po przerwie próbuję coś powiedzieć nie mogę wydobyć głosu, mam "gule" w gardle, nie jestem w stanie mówić dość cicho bez uprzedniego przygotowania strun głosowych. Ktoś tak miał?
Ja, mam jakieś zaburzenie głosu ale nie pamiętam nazwy

Cytat:
Wiecie co można z tym zrobić?
Isć do foniatry xD
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-08, 22:19   

Arisa napisał/a:
A przeglądałaś poradnik, który napisałam? Niestety filmu nie nagram, bo żyję stealth mode.


Sam głos też odpada?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-07-08, 22:26   

Arisa napisał/a:
A przeglądałaś poradnik, który napisałam? Niestety filmu nie nagram, bo żyję stealth mode.

Spróbuj tak:
https://www.youtube.com/watch?v=1_8Ua8o2Vgw
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 17:21   

Większość tych ćwiczeń się w moim przypadku nie sprawdziła. Udało mi się podnieść głos o jakieś 30Hz ale to za mało. O dziwo najlepsze okazały się ćwiczenia na „podniebienie miękkie”. W ciągu kilku dni codziennej praktyki (po kilka minut) głos dla wielu osób brzmi kobieco. Z pewnością jest to inny wymiar mówienia :oops:
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 19:28   

Jangmi napisał/a:
Ja osiągnęłam na razie głos ala pika pika.

Nie przejmuj się tylko to zaakceptuj ;)
Ja też brzmię jak pica pica (sroka zwyczajna) więc w sumie czuję się jak w domu :)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 20:50   

Arisa napisał/a:
Mieścicie się w zakresie 180-255 Hz?

Mieszczę się między 168-320Hz. Przed ćwiczeniami było trochę inaczej i było to między 132-192Hz.
Wszystko jednak rozchodzi się o dobry rezonans w głowie. Potrafię mówić na wysokości 160Hz a głos będzie brzmiał kobieco - ale jedynie po ćwiczeniach.
Moje obecne możliwości to:
https://soundcloud.com/user-663663031/kraina-marzen-001/s-caTyV
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 21:50   

Cytat:
Nie sztuka napisać rezonans w klatce czy w głowie, a nie napisać jak się to osiąga. Dla większości osób potrzebujących tej wiedzy - wystarczy napisać o uniesieniu krtani i tylko napisanie, że drgania odczuwalne na ręce położonej na dekolcie powinny się znacząco zmniejszyć.

Uniesienie krtani nie ma wiele z rezonansem wspólnego. W moim nagraniu w ogóle nie podnoszę jej, przeciwnie delikatnie obniżam i staran się napinać podniebienie miekkie, którego napinanie uwalnia rezonans w głowie właśnie. Unoszenie krtani prowadzi do napięcia podniebienia miekkiego, ale ogranicza płynność głosu, spłaszcza go i męczy.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 23:08   

Cytat:
O którym nagraniu mówisz? Nie załączyłaś linka

O tym:
https://soundcloud.com/user-663663031/kraina-marzen-001/s-caTyV
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 03:25   

Arisa, Jak czytam wątki nt ćwiczeń głosu, czuję się tak samo, jak mój Odbiorca, gdy tłumaczę mu cokolwiek elektrykę, lub IS :O

Co to jest ten "Twang" ? Bo parę razy się tu pojawia, a nie wiem, o co chodzi.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-19, 10:00   

Cytat:
Podniesienie podniebienia miękkiego ma sens tylko przy używaniu Twang i nie jest wtedy niezbędne.

Podniesienie może tak. Przy rezonansie głowowym istotne jest tylko napięcie podniebienia miękkiego oraz rozluźnienie innych części jak języka i żuchwy, w tym również i krtani. Jej ciągłe napinanie skutkuje pewną formą głosu, ale jest on zdecydowanie dysfoniczny, niepełny i płaski, podobny do falsetu.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-19, 10:53   

Cytat:
Właśnie te głosy powstałe metodą, którą opisujesz mają bardzo mało składowych (jak głos męski

Mam zdecydowanie inne wrażenia.

Cytat:
W wysłanej próbce największe uniesienie tonu do około 470 Hz, mowa przy blisko 300, czyli nienaturalnie wysoki ton podstawowy jak na zakres żeński (180-255 Hz).

Kobieca dynamika głosu nie mieści się w 180-255Hz. Głosy większości kobiet w trakcie normalnej rozmowy mają zakres 210-500 przy czym główny zakres wypada w okolicach 255 właśnie.

Cytat:
Fajnie, że wg Ciebie głos przedstawiony od 0:30 na linkowanym video jest płaski oraz, że przedstawione w załączniku spektrum przedstawia spektrum głosu falsetowego i płaskiego.

Możesz przywołać moją wypowiedź odnośnie zamieszczonego przez Ciebie filmiku z youtube? O ile mnie pamięć, oczy oraz poczucie rzeczywistości nie mylą, nic nie pisałam na temat tego filmu, a w szczególniści nic odnośnie tego, co znajduje się w nim od 0:30.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-19, 11:29   

Cytat:
No to może pochwaslisz się zrzutem z NVTS?

Masz przecież dostęp do mojego głosu w linku. Czego chcesz więcej?

Cytat:
Jakieś wyniki badań na to? 500 Hz to już jest super falset. D

Czy wiesz czym w ogóle jest falset? Z pewnością nie ma nic wspólnego z wysokością głosu. Falset może się pojawić przy 300, 500 jak i 1500Hz. To, że większość osób która przeszła pełną mutację, aby wydobyć z siebie wyższe tony niż 500Hz musi uciekać się do falsetu, to zupełnie inna sprawa.

Cytat:
Hmm. czyli wypowiadasz się bez odsłuchania tego co linkowałam na temat Twang, gdy tam właśnie pokazany jest Twang?

Czy napisałam gdzieś, że nie obejrzałam filmiku? Czy wypowiadam się gdzieś na temat „Twang”? Proszę, trzymajmy się faktów.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-19, 11:41   

Cytat:
Zaś widmo które widzę przy słuchaniu linkowanego głosu wskazuje na falset, dodatkowo ten głos się rwie.

Może tak być na widmie, ponieważ nagrałam to podczas choroby i totalnie zapchanych zatok. Jak w końcu wyzdrowieję opublikuję różnicę między „podnoszeniem krtani” a „napinaniem podniebienia bez unoszenia krtani”.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
Ostatnio zmieniony przez ElżbietaFromage 2018-08-19, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-20, 10:35   

Jangmi napisał/a:
Nie wiem czemu ale przy ludziach nagle się stresuję i tracę panowanie nad głosem przez co wychodzi znów niski.

Chyba naturalny odruch, wynikający z podświadomego przekonania, że niższy głos będzie dodawał nam pewności. Sama obecnie stosuję strategie odczuwania brzęczenia w głowie albo przesunięcia głosu na język. Po chwili znów wchodzi ten wyższy. Na dłuższą metę jednak męczy mnie to i jeżeli nie wejdzie po jednym zdaniu, unikam kontynuowania tej techniki.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-21, 13:26   

Możesz powiedzieć, że chcesz się nauczyć śpiewu. Czy śpiew jest nienormalny ;)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-21, 19:28   

Tak jak obiecałam, że po wyzdrowieniu wrzucę dwie próbki głosu. Są one nagrane z marszu. Wiem, że nie są idealne, ale chcę tylko pokazać różnicę w barwie głosu:

Technika wydobywania głosu z nauki emisji (napinanie podniebienia miękkiego i zwiększenie rezonansu w głowie - buzowanie) :
https://soundcloud.com/user-663663031/napinajac-i-buzujac/s-az9f3

Technika z internetów dotycząca podnszenia krtani (ale z racji nieużywania tego głosu i z faktu moich problemów głosowych ciągle faluje, po 25 sek jest na pewno ten )
https://soundcloud.com/user-663663031/podnoszac-krtan/s-2OPKL

P.S. Oftop poszedł do kosza. Ariso w skrzynce masz wiadomość.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-21, 22:25   

Pierwsza próbka wypisz, wymaluj głos mojej starszej siostry. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9