Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Emi kontra sąd - z offu Arisy
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 01:05   Emi kontra sąd - z offu Arisy

Arisa napisał/a:
2in1_inkarnacje - nie wiem czy zastrzyki są refundowane. Obecnie interseksualnych AMAB z dysforią się traktuje jak transseksualistów. Jeżeli znajdziesz polski odpowiednik Neofollinu (IIRC to bierzesz) to może w zastosowaniach off-label będzie wpisany transseksualizm. Jak się uprzesz, że mają Ci wpisać TH jako diagnozę - może być ciężko, chyba, że zastosowanie z ulotki będzie obejmowało twój przypadek (np. przedwczesna menopauza - myślałoś o tym?). Tylko by mówić o menopauzie - trzeba by papiery zmienić, więc lipa.

Podpowiem - imię już masz zmienione - możesz właściwie zrobić sąd, zdobyć K w dowodzie a imię pozostawić. Obywatela nie można zmuszać do zmiany imienia w obecnych przepisach prawnych.


No to po kolei :

Cytat:
nie wiem czy zastrzyki są refundowane.

Nie, ani te Cz, ani Pl
Cytat:
Obecnie interseksualnych AMAB z dysforią się traktuje jak transseksualistów.

To nie ja - podziękuję. Jestem GSP IS, w kierunku cis-owym
Cytat:
Jeżeli znajdziesz polski odpowiednik Neofollinu

Jest i nazywa się Gynodian Depot. Tylko nie opłaca mi się wydawać na jeden lek ok 200zł miesięcznie. Dlatego pozostanę przy tańszym i bardziej opłacalnym Neo.
Cytat:
(IIRC to bierzesz)

Nie rozumiem. Co to znaczy po naszemu ?

*

A teraz do rzeczy - sąd.

Cytat:
możesz właściwie zrobić sąd, zdobyć K w dowodzie a imię pozostawić.

Jak dla mnie - jedna z najgorszych możliwych opcji. Nie wiem, co pod tym względem jest gorsze : K, czy X - jeden pierun.
Na vlogach wielokrotnie wypowiadam się, dlaczego NIE MAM możliwoiści zmiany płci na K. Napiszę po raz kolejny, choć te argumenty są już znane Użytkownikom.

Jestem osobą z diagnozą Q99.1 - Obojnactwo prawdziwe z kariotypem XX-owym - jest to koniec procesu mojej diagnostyki. Korektę płci można zrobić w Pl wyłącznie z doagnozą F64.0 - zespół dezaprobaty płci fenotypowej. U mnie nie ma możliwości stwierdzenia tego zespołu, gdyż będę temu przeczyć całą mocą i stanowczością - nigdy takowego u mnie nie było.
Więc, teoretycznie, jeśli zależałoby mi ( a nie chcę nawet z milionowodolarową dopłatą ) na płci K, to musiałbym najpierw wygrać proces o możliwość korekty płci na podstawie diagnozy obojnactwa prawdziwego.
Nie zamierzam kłamać lekarzy i robić diagnozy 3ci raz, znów na F64.0 - bo to kłamstwo i oszustwo w tym konkretnym przypadku - ani nie byłem wcześniej mężczyzną, ani nie czuję się i nie zamiaruję być kobietą - sorry, ale to nie ja. Przymuszanie mnie do czegoś takiego wywołuje u mnie, właśnie wtedy wywołuje dysforię płciową i poważne lęki z ASD.

No dobrze : pójdę do sądu i będę kłamać, czy jak i co mam robić ? Nie ubiorę się jak kobieta, bo się takim strojem na sobie brzydzę . . . dość sporo mocno. Nie będę pisać jak bardzo mocno, bo zostanę posądzony o jakąśfobię. To pójdę powiedzmy w czarnych, męskich spodniach i koszulce aktywistycznej "Intersex Activist Poland" - i co dalej ? Jak mam zeznawać ? Czy to będzie poważne ? Czy jak powiem, że czuję się płci Interseksualnej, to aby mi uznają, że jestem ( bleh ) płci K ?

Nawet jeśli, to spowodowałoby szereg trudności bytowo - społecznych postsądownych - jak bym potem funkcjonował ? Jak najgorsza sierota, nie powiem jaka. Musiałbym na każdym kroku podkreślać np męski rodzaj i zachowanie, jeszcze bardziej męsko się ubierać i stylizować, aby zrobić sobie dysonansowy punkt odniesienia. Teraz ten punkt mam naturalnie i dzięki temu i tylko dzięki temu, nie mam dysforii płciowej.

Formalna płeć M, w odniesieniu do kiedyś, była bardzo h* . . . zła, bo niszczyła mi życie. Ale w obecnej sytuacji jest wybawieniem i darem niebios.

Wiesz, co bym zrobił, gdybym był IS FAAB ? To samo, co np @Aristocat, tyle, że bez testo i z imieniem neutralnym, ale bym dążył, żeby moja płeć formalna była M.

*

Gdyby opcja X była formalnie, kulturowo i społecznie lepszym rozwiązaniem od M, to o taką bym wnioskował. Ale K za żadne skarby nie chcę, bo się pogrążę i skompromituję w oczach wszystkich. Mało tego - wyjdę na kłamcę i oszusta.
Za składanie fałszywych zeznań w sądzie jest kryminał. To już wolę zeznać, że czuję się płci IS, jestem Interowym Cis-em i tak zależy mi mieć odnotowane w dowodzie. Przynajmniej bym zeznał prawdę.

*

Wgl - ze mnie żadna kobieta, bo wyglądam jak typowy chłopak. O delikatnej budowie, ale jak chłopak. To nie ma sensu.
Za brzydki jestem, by być formlanie płci K - stanowiłbym jawną obrazę dla wszystkich kobiet tegoż globu. Spaliłbym się ze wstydu :cry:


[/i]
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-08, 03:21   

Cytat:
Jest i nazywa się Gynodian Depot. Tylko nie opłaca mi się wydawać na jeden lek ok 200zł miesięcznie. Dlatego pozostanę przy tańszym i bardziej opłacalnym Neo.


Zawiera poza walerianem estradiolu enantan prasteronu, odpowiednikiem ciężko to nazwać.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-08, 10:33   

2in1_inkarnacje napisał/a:

Więc, teoretycznie, jeśli zależałoby mi ( a nie chcę nawet z milionowodolarową dopłatą ) na płci K, to musiałbym najpierw wygrać proces o możliwość korekty płci na podstawie diagnozy obojnactwa prawdziwego.


2in1_inkarnacje napisał/a:

No dobrze : pójdę do sądu i będę kłamać, czy jak i co mam robić ? Nie ubiorę się jak kobieta, bo się takim strojem na sobie brzydzę . . . dość sporo mocno. Nie będę pisać jak bardzo mocno, bo zostanę posądzony o jakąśfobię. To pójdę powiedzmy w czarnych, męskich spodniach i koszulce aktywistycznej "Intersex Activist Poland" - i co dalej ? Jak mam zeznawać ? Czy to będzie poważne ? Czy jak powiem, że czuję się płci Interseksualnej, to aby mi uznają, że jestem ( bleh ) płci K ?


Skoro nie chcesz, to po co w ogóle o tym myśleć? Daj se siana, nie chodź w kieckach, nie rób korekty m/k. Jest emancypacja.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 21:33   

Arisa napisał/a:
Co do cisów - już pisałam, że w samej biologii masz wpisane trans. Nie możesz być cis-em.

Ja też pisałem, ale widocznie nie czytasz - nie jestem TS, bo nie robię korekty płci, sorry. Odcinam się od swojej wersji TS, bo nigdy TS nie byłem. Jestem GSP (cis ) IS.


Były nawet oddzielne vlogi, co IPSO i GSP oznacza :roll:
Jest nawet temat na forum, co IPSO i GSP oznacza ( dział Interseksualizm ).

IPSO to odpowiednik osoby IS cisowej. Tylko, typowo, nie mówi się IS cis, tylko IPSO IS.

GSP IS - to forma IS pomiędzy IPSO a TS. Może być bardziej w stronę TS, albo Bardziej w stronę IPSO. Nie chce mi się produkować po raz enty, o tym samym. Napiszę krótko : całokształt mojej płciowej egzystencji to GSP IS w stronę cis.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 21:36   

Arisa napisał/a:

2in1_inkarnacje napisał/a:
Za składanie fałszywych zeznań w sądzie jest kryminał.
Czyli już mnie wsadzą, że poszły papiery na F64.0, a w częsci dokumentacj późniejszej przewija się jeszcze calkowicie błędnie błędnie F64.1? Lepiej nie walcz z Liberem o to, bo jednak odwalił kawał dobrej roboty i dał ludziom żyć, podczas, gdy państwo polskie daje nam rzyć (tu nie ma błędu ortograficznego).


Już pisałem 2in1 na priv, że kara pozbawienia wolności jest za składanie fałszywych zeznań przed sądem lub organem administracji publicznej jako świadek (a i tak bardzo rzadko ktokolwiek w Polsce zostaje skazany za złożenie fałszywych zeznań). W przeważającej ilości komentarzy do kodeksu karnego autorzy wyrażali pogląd, że podanie niezgodnych z prawdą informacji podczas przesłuchania w charakterze strony nie jest objęte zakresem tego artykułu.

Nie wspominając już o twierdzeniach podczas tzw. informacyjnych wyjaśnień albo w pismach procesowych. Tak jakby o to chodzi w postępowaniach sądowych, że... chcesz pozytywnego załatwienia swojej sprawy więc podajesz różne argumenty na swoją korzyść? ;>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 22:10   

Arisa napisał/a:
Czy interseksualizm zawiera się (i kiedy) w transpłciowości - było tematem ankiety bo sama nie wiem. Ale na pewno jest to osoba "trans [i tu jest koniec słowa]".

Jestem cierpliwy i mówię nie, nie jest to prawdą.
Ok, mi możesz nie wierzyć. Ale napisz do OII Europe, czy ILGI - jak ma się ogólnie bycie IS, do spraw transowych. Mi, podczas rozmowy z innymi działaczami IS z zagranicy, mówili oni, że tak, owszem, są ZA tym, aby nas umieszczać pod parasolem Interseksualizmu , ale są PRZECIW umieszczaniu nas, na siłę pod parasolem transpłciowości, co się obecnie czyni. Za granicą, działacze IS b o j k o t u j ą przymusowe umieszczanie nas pod parasolem transpłciowości - zrozum to.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 22:24   

Arisa napisał/a:
No i w Kodeksie Karnym też jest napisane, że można nie mówić tego co siebie lub osobę bliską pociągnie do odpowiedzialności karnej.


No nie, to trochę inaczej wygląda.

Odnosi się to do postępowania karnego, i na początku sędzia pyta Czy oskarżony chce składać zeznania? i można odpowiedzieć, że nie, i nic w ogóle nie mówić o całej sprawie. Albo też odmówić odpowiedzi na jakieś konkretne pytanie.

A w sytuacji 2in1, gdyby jego sprawa o ustalenie płci była w sądzie i ja bym dostał wezwanie do stawiennictwa jako świadek, to popełniłbym przestępstwo, gdybym na pytanie Czy powód identyfikuje się jako kobieta? odpowiedział cos innego niż Z moich informacji wynika, że uważa siebie za tró cis hermę.

No, ok - Nie wiem lub Nie pamiętam to jeszcze całkiem bezpieczne opcje :p
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 22:36   

kicur napisał/a:
popełniłbym przestępstwo, gdybym na pytanie Czy powód identyfikuje się jako kobieta? odpowiedział cos innego niż Z moich informacji wynika, że uważa siebie za tró cis hermę.

To jest prawda obiektywna. Tu nie można zeznać inaczej.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 00:12   

Jangmi, Słabo z tymi ślicznościami. Bardziej brzydkości.

Drugie 50% jest zmiennoczasowe i trudno ocenić, co wchodzi w skład. Bo to są czynniki ruchome.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-08-09, 08:32   

Arisa, to 50%KMa u Emiele pojawiło się, gdy dostał ostrzeżenie za udzielanie się w temacie, którego autor zaznaczył, że prosi o wypowiedzi wyłącznie osoby km. Emiele jako człowiek, który musi mówić o sobie zawsze i wszędzie, natychmiast ogłosił, że w połowie jest kmem, by zabezpieczyć swoje prawo do pisania w tego typu tematach. To niestety cała tajemnica jego identyfikacji płciowej i nie ma co tu szukać jakiejś logiki.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 09:58   

Merry, Niezbyt się zgodzę z tym stwierdzeniem. Fakt - wtedy pojawił się taki podpis, ale jest całkowicie adekwatny do stanu rzeczywistego. Nie raz ( i nie dwa ), pisałem dlaczego. Moje 50% z KMa jest faktem obiektywnym, logicznym i nie naciąganym.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-08-09, 11:42   

2in1_inkarnacje, także rozumiem, że przeżyłeś minimum połowę z niniejszych doświadczeń:
- w dzieciństwie w jakiś sposób ograniczano Twój dostęp do stereotypowo męskich zajęć, albo poprzez bezpośredni zakaz albo ośmieszanie ("kto to widział, by dziewczynka robiła x")
- spotykałeś się przez całe dzieciństwo i okres dojrzewania ze społecznymi wymaganiami wynikających z przypisywania Cię do grona kobiet, osoby z którymi się spotykałeś, zakładały, że będziesz realizować i chcesz realizować tradycyjne role kobiece w przyszłości ("gdy kiedyś urodzisz dziecko/jak już wyjdziesz za mąż, to...")
- odczuwałeś niechęć czy poczucie dyskomfortu w związku w posiadaniem kobiecych genitaliów
- od okresu dojrzewania czułeś niechęć do rozwijających się piersi, kobiecych kształtów pośladków, ud itp.
- przechodzenie menstruacji było dla Ciebie szczególnie bolesne psychicznie lub wręcz traumatyczne
- odczuwałeś chęć zmaskulinizowania swojego ciała, przyjmowania testosteronu, wykonania zabiegów chirurgicznych upodabniających Cię do mężczyzny
A może masz jakieś inne doświadczenia typowe dla kma?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 05:05   

Merry napisał/a:
A może masz jakieś inne doświadczenia typowe dla kma?

Z powyższych nie, ale owszem, mam inne. Były już wspomniane parę razy i nie ma co się powtażać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10