Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy tak ma być...? Początki na HRT.
Autor Wiadomość
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
  Wysłany: 2018-07-29, 12:14   Czy tak ma być...? Początki na HRT.

Jestem od połowy czerwca na HRT, a od półtora tygodnia pojawiło się uczucie drażliwości prawego sutka. Tzn. lekko boli przy dotknięciu i jest bardziej stożkowaty niż lewy oraz wyraźnie daje się wyczuć pogrubienie przy dotyku. Czy to normalne i czy to normalne, że tylko ten po prawej stronie. Lewy też coś "sygnalizuje" przy dotknięciu ale ledwo co. Być może jeszcze zacznie ale na razie nie wyczuwam tak wyraźnych sygnałów. A to jeszcze dodam, że jestem na estrofemie (2x1) przez dwanaście dni i progesteron 1x1 przez szesnaście dni (taki "cykl" 28 dniowy). No i... te odczucia pojawiły się pod koniec brania estro w drugim 28 dniowym cyklu, a po przyjęciu progesteronu czyli od 22.08 nadal się utrzymują...
Czy tak ma być?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Moni Sosnowska
użytkownik
Monia S


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 114
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-29, 12:33   

Jest ok, pamiętaj to dopiero początki i całość organizmu musi się przestawić do innej gospodarki hormonalnej.
Nie dostałaś blokerów?
_________________
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-07-29, 12:45   

Imho zaczynają się rozrastać gruczoły mlekowe. Potrafi to dawać efekt nadmiernej drażliwiści sutków i zgrubienia podskórne. Za jakiś czas powinno przejść. Jak się niepokoisz twardym - po skierowanie i na usg.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-07-29, 16:48   

Mała korekta. Estro 2x1 przez całe 28 dni, a tylko progesteron przez 16 dni tego cyklu. Nie, nie jestem po autokorekcie nie miałam srs, a blokerów mój endo nie daje ts. Chyba pójdę na badanie testosteronu i estrogenu ale po dwóch pełnych "cyklach". Czy jeszcze inne badanie czegoś mam zrobić by być spokojną? Dziękuję wszystkim za komentarze i będę wdzięczna za nowe. A tam gdzie jest coś czego tam nie powinno być też czasem coś lekko czuć ale wydaje się, że to normalne. Czy tak...?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 00:10   

Moźe po prostu wyzneje tę samą szkołę, która jest w poradniku Sam
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 01:27   

http://trans-research.pl
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 11:10   

Nie rozumiem czego się tak bulwersujesz tą stroną, przeczytaj czego dotyczyla cała odpowiedź. Przede wszystkim, żeby móc 'eksperymentować' ze swoimi lekami, to trz3ba najpierw na nich być. Poza tym kazdy ponosi opowiedzialność za siebie i owszem powinien trzymac się zalecen lekarza. Myślę, że blokowanie komu kolwiek wiedzy jest idiotyzmem, chyba kaźdy sam potrafi się stosunkowac do tego co czyta i do wiedzy, którą przyjmuje.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-07-30, 11:24   

A mi transresearch mocno pomógł i polecam!

Dzięki tej stronie wreszcie mam NORMALNE wyniki badań.
_________________
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-30, 14:00   

Arisa, polecasz lekarza endykronologa. Ale czy możesz wskazać jakiegoś konkretnego? Chociaż jednego w tym kraju który się w tym naprawdę specjalizuje?

Co do trans-research, nie mogłabyś założyć tematu osobnego w którym byś wykazała wszystkie swoje zarzuty? No ja sama mam pewne zastrzeżenia do treści tamtej strony, ale i tak powiedziałabym że jest to bezpieczniejsze niż słuchanie się wielu polskich lekarzy.


Inari, jak zrobisz sobie te badania i testosteron Ci znacząco nie spadnie od tych sprzed HRT, to się spytaj Zdrojewicza o jakiś bloker. Z tego co piszą na forach zdarza mu się jakiś przepisać, chociaż zwykle spirolactalone. Estradiol i progesteron też ograniczają wydzielanie gonadotropin(LH i FSh). Ale uzyskanie pełnej blokady może wymagać dość konkretnych form przyjmowania estradiolu.
 
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-07-30, 15:00   

remick76,

Podjęzykowo? Przecież autorka strony poleca pozajelitowe sposoby hormonoterapii XD

Nie jestem pewna czy ty i Arisa czytacie tą samą stronę czy jak XDD

Dziewczyna poleca branie progesteronu, estradiolu pozajelitowego i brak blokerów. Nie wiem o co wam chodzi i czemu dokładnie nie polecacie jej strony. Podała aktualne badania a nawet pokazuje, że warto suplementować się rutyną co działa przeciwzakrzepowo.

Z resztą pisałaś, że masz jakieś problemy z zakrzepicą ale nie każdy je ma więc wiadomo, że dawki u Ciebie (czy nawet leki) powinny być inne...

Jeżeli ktoś się decyduje na odstawienie blokerów i przejście na pozajelitową hormonoterapię (co dla mnie było zbawienne) to jego sprawa. Mi polecany endokrynolog na tym forum KOMPLETNIE nie pomógł a wręcz szkodził. EOT.

EDIT: Albo przeczytać stronę i zobaczyć, że da się bez blokerów mieć testosteron w normie kobiecej (jestem żywym przykładem)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Viera 2018-07-30, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-30, 15:01   

remick76, ale nie trzymałaś się zaleceń tamtej strony, bo tam jest napisane że sprawdzić czy nie masz problemów zakrzepowych przed rozpoczęciem HRT i co w takiej sytuacji można robić. Zalecone jest wtedy właśnie leczenie przeciw-zakrzepowe oraz stosowanie estradiolu przezskórnego(tu bym dyskutowała czy iniekcje też nie będą ok). Nie ma zalecenia by osoby z takimi problemami brały estradiol w duzych dawkach podjęzykowo.

Ja nikomu nie polecam dawkowania z tamtej strony, a szczególnie tej sławetnej tabelki z różnymi formami estradiolu:
http://trans-research.pl/tabelka.html
Niektóre dawki są zawyżone, dane słabo uźródłowione, wskaźnik względnej feminizacji to jakaś czysta spekulacja w ogóle nie uwzględniająca metabolizmu estronu i siarczanu estronu do estradiolu w tkankach.

edit
Cytat:
odjęzykowo? Przecież autorka strony poleca pozajelitowe sposoby hormonoterapii XD

Podjęzykowo to tak właściwie jest pozajelitowo jak się śliny nie połyka. Estradiol od razu dostaje się do krwiobiegu.
 
 
 
Moni Sosnowska
użytkownik
Monia S


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 114
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-30, 17:06   

Arisa napisał/a:
Co ja polecam:
- najmniejsza możliwa dawka ustalona przez lekarza, która trzyma w odpowiednich ryzach LH (inne dla kastrowanych i niekastrowanych osób) oraz zapewni poziomy hormonów odpowiednie dla płci a nie surge wysokości 2000 pg/dl. Takie piki mogą jedynie zaszkodzić. A ja jestem żywym przykładem, że na 3 estrofemach (bez blokera) można skończyć w grobie - dobrze, że wykonałam na czas badanie i zgłosiłam się pilnie do lekarza. Organizm nie nadążał tego metabolizować!!! Organizm organizmowi nierówny i dlatego potrzebny jest lekarz i nadzór laboratoryjny

Arisa napisał/a:
[SOH]3.2.2[STX]Niemile widziane są na forum "dobre rady" odnośnie leczenia hormonalnego. A tak poza tym to TWÓJ ENDOKRYNOLOG ponosi odpowiedzialność za twoją terapię. Znaj swoje prawa.[ETX]

ja chyba przestaję rozumieć język polski
_________________
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-07-30, 17:16   

Nim pójdę do swojego Endo to zrobię badania by mógł ocenić skuteczność metabolizmu i ewentualnie coś skorygować. Mam nadzieję że idzie dobrze. Czuję się właściwie dobrze pominąwszy te drobne górne i dolne dyskomfortowe odczucia. A skoro chodzi o dół to jeśli są tam odczucia pobolewania to chyba to co przyjmuję działa blokująco? W każdym bądź razie przyjmując estro i progesteron czuję się znacznie lepiej. Wolę te sterowniki niż testosteron. Spokój, wyciszenie, mniej agresji do tłumienia. Niemal ... anielskie samopoczucie. Tego mi było trzeba...😇
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 17:39   

Aristocat napisał/a:
Cycki są asymetryczne i to typowe, że rosną nierówno. Jak urosną, też jeden będzie nieco mniejszy od drugiego.

Zgadzam się z tym.
Rozmiar może się różnić nawet o miseczkę. To powszechnie wiadomo.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-30, 17:42   

Cytat:
A skoro chodzi o dół to jeśli są tam odczucia pobolewania to chyba to co przyjmuję działa blokująco?

O ile wzrost piersi się dość naturalnie wiąże ze wzrostem wrażliwości i pobolewaniem, to ten objaw nie jest aż tak typowy. Lekko może jak naprawdę występować, ale jak przestanie byc lekko lepiej to skonsultować z lekarzem. A używasz jakkolwiek tego narządu? Albo praktykujesz tucking czy noszenie bardzo ciasnej bielizny? Nie używanie, bądź to drugie tez może dawać jakaś dodatkowe odczucia w tej kwestii.

A skuteczność blokowania najlepiej oceniać po wynikach badań, wpływie na psychikę i libido i wpływie na ciało.

Arisa,
Cytat:
Tej strony nie należy czytać i ja jej nie czytam od dłuższego czasu

To czy na pewno wiesz w takiej sytuacji co krytykujesz? Jak naprawdę uważasz że treści tej strony zagrażają życiu to zamiast apelowania o cenzurę, przeczytaj co tam jest, i wypunktuj to w jakimś swoim podsumowaniu i je przedstaw. Metoda leczenia bez blokerów jest stosowana przez lekarzy, w tym jak widać w Polsce i działa na niektórych może i na większość. Trans research jest chyba jedynym polskojęzycznym źródłem na ten temat i przez to pomimo błędów te artykuły się roznoszą wśród emek w Polsce.
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-07-30, 18:19   

"Rozmiar może się różnić nawet o miseczkę". Ojjjj... nie chcę ja. Byłabym b. nieszczęśliwa.... Na razie widzę równo rosnące piersi - są już większe.
"A używasz jakkolwiek tego narządu? Albo praktykujesz tucking czy noszenie bardzo ciasnej bielizny? Nie używanie, bądź to drugie tez może dawać jakaś dodatkowe odczucia w tej kwestii.
A skuteczność blokowania najlepiej oceniać po wynikach badań, wpływie na psychikę i libido i wpływie na ciało".
Nie, nie używam tego narządu i nie chcę nawet o takim używaniu jak również jakimkolwiek jego używaniu myśleć. Mój stosunek do niego jest więcej niż ambiwalentny. Najtrafniej można by ten stan porównać do myślenia dziecka o tych sprawach. Poprostu nie czuję nic i to jest piękne. Ktoś powiedział mi, że "sex ryje mózg" i miał rację bo teraz jestem przeszczęśliwa nie czując jego wpływu. Wcześniej, tj. przed HRT, mogłabym o sobie mówić, że byłam oziębłą, dziś w tych sprawach... no chyba... właściwym określeniem jest... seksualnie lodowata😁 i tak ma być!
Tuckingu nie praktykuję, ciasnej bielizny nie używam zbyt często, a badania napewno przeprowadzę nim udam się na kolejną wizytę lekarską.
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 18:38   

Reaktancja, A muchomora sromotnikowego jadłaś? Zapewne nie i dajesz wiarę że na pewno jest trujący. Arisa podobnie wie że strona "truje" -- -
czytać nie musi. ;)
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-30, 21:15   

Cytat:
Po miesiącu hormonoterapii wyniki powinny być już w kobiecych normach.


Brzmi jak te medyczne "dobre rady", czas wejścia w żeńskie normy jest zależny od formy przyjętej terapii i dawek. Lekarz powinien o tym poinformować pacjenta jak to wygląda w jego przypadku. Branie terminów z innych podejść do terapii może wprowadzać w błąd.
Przy metodzie przyjętej przez Profesora Zdrojewicza mało prawdopodobny jest taki efekt, szczególnie jak poziomy gonadotropin nie są zbyt niskie. To nie Liberowie bombardowanie typu 2 androcury, 3 estrofemy, divigele i jeszcze danazol :]

Cytat:
Reaktancja, A muchomora sromotnikowego jadłaś? Zapewne nie i dajesz wiarę że na pewno jest trujący. Arisa podobnie wie że strona "truje" -- -
czytać nie musi. ;)

Ale jedną z tych opinii mogę poprzeć naukowymi źródłami , a drugą nie. Ba, wręcz widzę nie słuszne zarzuty to jest opieranie się na przypadkach osób które nie nie podążały bądź ignorowały część informacji z tej strony. Sama jak wyżej pisałam mam zastrzeżenia do informacji z tej strony, ale zjeźdżanie od razu podejścia do hormonoterapii (stosowanie bioidentycznego estradiolu i progesteronu)stosowanego przez wielu lekarzy w świecie, w tym i niektórych w Polsce bo strona na której są jakieś nieprawdziwe informacje o tym mówi jest dość niepoważne. Wymaga to szerszych uzasadnień. Robienie tego również w kontekście przypadku pacjentki lekarza tak leczącego może grozić nieuzasadnionym podważeniem jej zaufania do niego.
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-07-30, 21:59   

No i właśnie... Ja mam zaufanie do mojego lekarza. Prowadzi on terapię bardzo dużej ilości ts i tak bez powodu to nie brano by jego osoby na biegłego w sądzie gdyby nie wykonywał swej profesji rzetelnie.Trzeba by czegoś więcej niż luźne rozmowy by podważone zostało moje zaufanie. Więc jeśli chodzi np. o mnie to spokojnie nie będę wątpiła w wiedzę kogoś kto ma takie doświadczenie.
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 22:12   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
Reaktancja, A muchomora sromotnikowego jadłaś? Zapewne nie i dajesz wiarę że na pewno jest trujący. Arisa podobnie wie że strona "truje" -- -
czytać nie musi. ;)
Czytałam tą stronę dla twojej wiedzy, ale nabijać odsłon nie będę. Nie ma sensu czytać jej co miesiąc. Była czytana w przeciągu miesiąca, zaś dziś ktoś inny wskazał na szkodliwe dane. Mam ważniejsze rzeczy niż codziennie czytać stronę [RAK].pl.



Nie dla mojej wiedzy. Ooo nie. ;) Alone nie głupi. Wiedzy szukać umi w bardziej wiarygodnych miejscach.Ale przecież pokazywać nie powinno się takich rzeczy. Choć z drugiej strony lepiej znać "menu" koleżanki z forum niż zgadywać lub czerpać wiedzę z niepewnych źródeł.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 22:46   

Arisa napisał/a:
Alone 1.5 Jeżeli Inari jest pod opieką lekarza, który prowadzi wiele osób ts z powodzeniem, dodatkowo jest biegłym (na pewno nie jest to Liber), to ma raczej dobrze ułożone menu :) .

Zaś promowanie strony [RAK].pl nie powinno się odbywać na Wolnym Forum Traqnsowym, ponieważ jak trafnie zauważono 3 estrofemy to bombardowanie, a [RAK].pl w jakiejś tabelce ma wpisane 8mg, czyli 4 !! o ile umiem dobrze liczyć. Dodatkowo nieprawidłową drogą przyjęcia, która wywoła niebezpieczne piki oraz spowoduje nadmierną przyswajalność. To tak jakby wziąć w jeden dzień cały krążek estrofemu i zmusić organizm do czyszczenia się przy pomocy cyp3A4.

W co można wierzyć:
- NCBI itp. strony - linki mile widziane,
- artykuły napisane przez lekarzy z dyplomem,
- specjalizowani lekarze do leczenia transseksualizmu,
- doświadczenia innych osób tylko w celu skonsultowania ich z lekarzem.

Alone wiejski kowal - zaskoczy Arisę. On to wi. Różniaste uniwersytety we świecie badania publikują.Alone się nie struje oooo nie.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-31, 12:23   

IMO to jak roztrząsanie, czy wierzyć grupie osób, twierdzącej czy ziemia jest płaska czy kulista, tylko nie wiadomo czy i w jakim stopniu, ktoś ma racje, bo temat jest za mało zbadany, a wnioski mogą być co prawda zmierzające we właściwym kierunku, ale np twierdzące, że obraca odwrotnie, niż to ma miejsce.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 00:57   

Odnosiłam się do tego momentu/okresu, gdy jeszcze wszystko to raczkowało. :|
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2018-08-01, 01:56   

Aristocat napisał/a:
Dosłownie dysponujemy zdjęciami satelitarnymi Ziemi wykonanymi z kosmosu i jest kulista

No coś Ty! Wszyscy przecie wiedzo, że to jest ogólnoświatowy spisek i manipulacja NASA i w ogóle :p
_________________
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 10:16   

Martaa napisał/a:
Aristocat napisał/a:
Dosłownie dysponujemy zdjęciami satelitarnymi Ziemi wykonanymi z kosmosu i jest kulista

No coś Ty! Wszyscy przecie wiedzo, że to jest ogólnoświatowy spisek i manipulacja NASA i w ogóle :p

....okrągly obraz wynika tylko z zakrzywienia obrazu w okrągłej soczewce obiektywu. XD
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 10:35   

Aristocat napisał/a:
Vera-chan napisał/a:
IMO to jak roztrząsanie, czy wierzyć grupie osób, twierdzącej czy ziemia jest płaska czy kulista, tylko nie wiadomo czy i w jakim stopniu, ktoś ma racje, bo temat jest za mało zbadany, a wnioski mogą być co prawda zmierzające we właściwym kierunku, ale np twierdzące, że obraca odwrotnie, niż to ma miejsce.

Tyle że... Dosłownie dysponujemy zdjęciami satelitarnymi Ziemi wykonanymi z kosmosu i jest kulista (mniej więcej). To tak nie działa, zawsze ktoś ma rację w takich sprawach, tylko najwyżej jeszcze tego nie zweryfikowano.


To wszystko spisek i kłamstwa. Ziemia jest płaska a w jej centrum jest Radom.
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 19:28   

Jutro wyjeżdżam na urlop, a kiedy wrócę to akurat wizyta u lekarza wypadnie właśnie na, środę.która jest dniem wolnym od pracy wobec czego następna wizyta będzie możliwa dopiero 22.08, a zatem wtedy przez dwa dni nie będę miała estrofemu. Cóż zrobić? Braknie mi tylko 4 tabletek by dotrwać do wizyty i kolejnych recept. Czy jeśli nie wezmę to zaleje mnie testosteron czy jeszcze nie? A może brać przez 8 dni po połówce podjęzykowo i to by załatwiło niedobór zapasów estro, a dodatkowo jakiś sojfem? Jak uważacie? Nie chcę eksperymentów ale jeszcze bardziej nie chcę skomleć o dodatkowy krążek estrofemu jakiemuś lekarzowi pierwszego kontaktu bo kiedy się natknę na powiedzmy jakiegoś transfoba to może to być lekarz ostatniego z nim kontaktu..., a ja tak nie lubię zwiększać kręgu osób wtajemniczonych. Co zrobić doradźcie proszę.
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-01, 20:02   

Inari, spokojnie w ciągu dwóch dni bez estro zmiany się nie cofną.
_________________
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 20:05   

Dlaczego nie mam zapasu? Ano był ale przewidziany do 20.08. W sierpniu miałam mieć wizytę, a tu udało się załatwić wyjazd na wczasy, a powrót niestety wypada jak pisałam akurat tak, że kolejny dzień wizyt to środa 15.08 a ta jest wolna od pracy i trzeba czekać do 22.08. Pytanie tylko czy jeśli zmniejszę dawkę , a wezmę podjęzykowo to czy to wyrówna poziom estro do tego jaki byłby gdyby go brać tak jak lekarz zalecił. Jak to może wyglądać np. procentowo?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 20:15   

A to super! Czyli tryb przetrwania. Pół dawki co trzy dni wieczorem podjęzykowo i tak osiem razy powinno załatwić niedobór tabsów. Jakoś dotrwam. :-D
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-01, 20:16   

Inari, przez dwa dni Twój organizm może nawet nie zauważyć, że zmieniłaś sposób przyjmowania dawek.
_________________
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 20:18   

Oj kolejny post... Nie zauważyłam bo pisałam odpowiedź na wcześniejszy. Już nie super.. Troszkę zwalił mnie z nóg. Może rzeczywiście połknę tylko tę połówkę i tyle...?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 20:30   

Wiecie...? Właściwie to pierwsza poranna dawka estro byłaby pełna, a dopiero ta wieczorna od czasu do czasu, przez czas do kolejnej wizyty, byłaby zmniejszona. Takie planowanie, po rzetelnej rozkminie chyba załatwi problem?
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 20:39   

Dziękuję :-)
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 21:15   

W ostateczności tak zrobię o ile, ale tak zupełnie niespodziewanie, wizyty u mojego lekarza będą nie możliwe, np. w przypadku jego urlopu.

A poza tym, a poza tym czy po półtora miesiąca na HRT mógł mi się wyostrzyć zmysł węchu czy też jest to samosugestia? Inne zmysły też są takie jakieś bardziej sensitive...
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 22:29   

Aż chciałoby się zapytać: -A to już tak zostanie...? Ale to już chyba się nadaje do Kącika marudzenia. Więc się powstrzymam. ;)
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 07:43   

Mam tak samo, obie piersi pobolewają przy dotknięciu, powiększone i twarde gruczoły :f

Co do leków bo pytanie widziałam czy nie powinno być odwrotnie. Zdrojewicz mi zapisał tak samo, Estrogen + Spironolakton przez 28 dni a w 12 dniu dorzucamy Progesteron
 
 
Inari
użytkownik
Inari


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 85
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-08-03, 23:31   

Spiranolaktonu nie dostałam ale pozostałe dokładnie tak samo. W kolejnym poście napisałam korektę. A co do blokera to może z uwagi na moją wagę i kształty budowy uznał, że nie potrzeba. To jedno wiem napewno, że androkuru mi nie chciał przepisywać i wprost zaznaczył, że go nie stosuje do terapii bo jest szkodliwy.
Nadal jestem niespokojna o wzrost piersi. Prawa jest tak jak opisujesz ale lewa się nie co leni i daje tylko slabe sygnały aktywności przy dotykaniu. Czy to się wyrówna? Ciągle się zastanawiam...
_________________
"My spirit wild, heart of a child, yet gentle still and quiet and mild and I love it forever".
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-04, 16:37   

Przeważnie ciskobiety mają niesymetryczne piersi (zazwyczaj lewa jest większa). Jeśli różnica jest mniejsza niż jeden rozmiar, uznaje się to za normalne (i przy kupowaniu stanika u brafitterki różnice wyrównuje się dodając wypełnienie do miseczki na mniejszą pierś).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-05, 04:22   

Inari napisał/a:
A co do blokera to może z uwagi na moją wagę i kształty budowy uznał, że nie potrzeba. To jedno wiem napewno, że androkuru mi nie chciał przepisywać i wprost zaznaczył, że go nie stosuje do terapii bo jest szkodliwy.


Szczerze mówiąc bloker mi zapisał najprawdopodobniej tylko dlatego, że go pytałam wcześniej mailowo jak to z nimi wygląda. Moja waga i budowa zdecydowanie nie wskazuje na potrzebę :mrgreen: ambitne 50kg :-|
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-05, 14:13   

Produkcja testo nie jest zależna od wagi, no chyba, że przy skrajnym wygłodzeniu. Przy 1,72m i 45-46 kilogramach wagi miałam testosteron w normie męskiej i dostałam blokery od lekarza.
_________________
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-05, 18:19   

Jangmi, już, już, spokojnie zdążyłam trochę przytyć w międzyczasie. ;)
_________________
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-06, 00:53   

Jangmi napisał/a:
Majka napisał/a:
Moja waga i budowa zdecydowanie nie wskazuje na potrzebę ambitne 50kg

Ale co ma waga do testo które trzeba zbić?


Nawiązywałam do jednej z odpowiedzi Inari :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11