Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Binder z Underworks
Autor Wiadomość
Panicz
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Posty: 4
  Wysłany: 2015-06-06, 17:47   Binder z Underworks

Dzień dobry, cześć i czołem.
Od przeszło miesiąca zastanawiam się nad zakupem bindera. Wcześniej posiadałem tylko rajstopowy spłaszczak, który uległ zużyciu. Bywa.
Wybrałem firmę Underworks, ponieważ wiele osób Mi ją poleciło.
Teraz mam inny problem, który polega na dobraniu odpowiedniego bindera.
Myślałem o http://www.f2mbinders.com...op-chest-binder .
Wydaje się być w miarę dobry, solidny. Mój rozmiar to S, więc spokojnie zmieściłbym się w niego. Jest także jednym z tańszych, to dodatkowy plus.
Zastanawiałem się także nad tymi w formie podkoszulek, jednak niezbyt Mi odpowiada.
Proszę o opinie osób, które takowy binder posiadają i jaki polecają.
Dodatkowo chcę się dowiedzieć o formie przesyłki, jak długo będę musiał czekać. ;-)
_________________
Poczęstuj się herbatą, zanurz w niej swoje usta.
 
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-07, 08:39   

Hej Panicz, miło poznać ;-)

Właśnie też jestem na etapie decyzji cd spłaszczaka...i też myślałem o Tri-topie.
Ale w wątku poniżej koledzy mi zarekomendowali ten:
http://www.f2mbinders.com...est-binder-tank
I chyba się na niego zdecyduję. Też rozm. S...najprawdopodobniej choć jestem na granicy S/M:) Tylko ten akurat spłaszcza po całości, nie tylko klatę.

Jest w tej samej cenie. A zaraz Ci powiem dlaczego ten właśnie:) Tri-top (ten krótki) niby się wydaje lżejszy/mniej gorący whatever i mnie akurat to skusiło..ale nie wydaje mi się żeby było dużo lżejszy od tych długich, bo tak naprawdę jest prawie do pępka. poza tym on ma cienkie ramiona, i niektórzy narzekają, że po wielu godzinach noszenia mają otarcia na ramionach i pod pachami. ....chyba niefajnie. oczywiście zależy pewnie czy mieścisz się w widełkach czy nie. Zaletą długich bindery, o ile nie jesteś jakimś dryblasem, jest to że można je po prostu włożyć do spodni, i masz poczucie jakbyś miał na sobie podkoszulkę a nie jakiś długi top. i jeszcze ważnym argumentem dla mnie było (bo trochę oglądałem tych review na YT:)) że jeśli przyjdzie nam się przebrać w miejscu publicznym, na siłowni...no gdziekolwiek wśród cisów;p to zdecydowanie długie bindery bardziej przypominają koszulki niż Tri-top. Tri-top się w ogóle w dziwnym miejscu kończy i niektórzy go przycinają. ponadto wydaje mi się, że przez to jak się nachylisz, zawieje wiatr czy cokolwiek może się "odcinać" wizualnie pod koszulką. oczywiście zdecydujesz sam, bo to spora inwestycja:) większość z nas ma ograniczony budżet i nietrafione inwestycje nie wchodzą w rachubę także warto rozważyć wszystkie za i przeciw:)

Zwróć tylko uwagę na rozmiarówkę, bo różne modele mają inną.
Pozdro i powodzenia przy właściwym wyborze.

p.s. nie kupuj raczej białego, bo ponoć szybko wygląda jak ścierka do podłogi;p ja mam jeden czarny, a kolejny albo czarny albo w "skórzany" będzie

p.s.2 nie zauważyłem, że masz w profilu "k" :) i w sumie nie wiem czy jesteś kaemem. Wiem,że niektóre kobiety też się spłaszczają, ale jednak automatycznie mi się w głowie pojawia binder=k/m. ;-) jak coś to fragment z męskim szatniami wyciąć :-D
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-07, 08:59   

Misiek napisał/a:
p.s.2 nie zauważyłem, że masz w profilu "k" :) i w sumie nie wiem czy jesteś kaemem.


Z tekstu wynika, że jest. Raczej trudno byłoby spotkać m/k która by się binderowała.
Nowe osoby na forum, czasem się mylą i zamiast zaznaczyć płeć odczuwaną, zaznaczają tą niechcianą biologiczną.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-07, 12:27   

Misiek napisał/a:
p.s. nie kupuj raczej białego, bo ponoć szybko wygląda jak ścierka do podłogi;p ja mam jeden czarny, a kolejny albo czarny albo w "skórzany" będzie


Wygląda jak ścierka do podłogi, potwierdzam. Brudzi się, łapie kolory innych ubrań i nie daje się go doprać. Mój pod koniec był biało-szaro-różowo-niebieski.

Na przesyłkę z Underworks czekałem niecały tydzień. Pamiętam, bo byłem zaskoczony, że tak szybko.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Panicz
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-07, 14:06   

Rozumiem. Ja jednak wolę ten krótszy. Jeśli przesyłka będzie szybka, to raczej przed lipcem już będę go miał.
_________________
Poczęstuj się herbatą, zanurz w niej swoje usta.
 
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-06-08, 18:06   

Misiek napisał/a:
p.s.2 nie zauważyłem, że masz w profilu "k" :)


Przyjaciółka mówi, że mam w dowodzie "k" jak "koleś" i takiego myślenia się trzymam. :lol:

Przy binderach z underworks często pojawia się problem z źle dopasowanymi rozmiarami. Z góry ostrzegam.
Poza tym, czy mi się wydaje, czy przy tri-topie dekolt jest płytszy niż przy ultimate chest binder? Jeśli tak, to odradzałbym zakup, przy ultimate chest binderze spod wielu ciuchów spłaszczak mi wystawał.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-08, 20:09   

Czy taki binder na dłuższą metę jest zdrowy?
Czy łatwo się go ubiera?
Jak z noszeniem przez cały dzień?
Czy nadaje się do sportu?
Czy przy noszeniu dłużej nie zniekształca piersi?
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-08, 20:53   

Żadne spłaszczanie nie jest super ekstra zdrowe oraz każde spłaszczanie przez dłuższy czas zniekształca piersi (nawet źle dobrany stanik je zniekształca, bo tkanka tłuszczowa przemieszcza się pod pachy i w inne nieciekawe miejsca, a binder zamienia cycki w naleśniki). Najzdrowsze dla piersi, żeber, płuc etc. jest noszenie dobrze dopasowanego stanika, ale dobrze dobrany binder z underworks to nienajgorsza technika spłaszczania (te zbyt ciasne mogą uciskać na żebra i nerwy, powodować problemy z oddychaniem etc).

Zakładanie bindera wymaga trochę praktyki i kilka(naście) pierwszych razów może być trudne. Także dlatego, że dziewiczy binder jest mniej elastyczny. Na ogół w binder się wchodzi nogami, a potem podciąga się go do góry. Z początku zajmowało mi to 4 minuty (10 przy zbyt ciasnym), potem zszedłem do pół minuty.

O sporcie nie mogę się wypowiedzieć, moim rekordem były krótkie sprinty do autobusu. Piersi nie skakały i generalnie było mi komfortowo.

W ogóle lubiłem swój binder, nie zauważałem go na sobie i - kiedy przywykłem - był dla mnie dużo wygodniejszy od stanika. Spokojnie mogłem go nosić przez cały dzień, co najwyżej po iluś godzinach trzeba było dyskretnie wymodelować sylwetkę od nowa (na ogół mi się nie chciało).
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-08, 21:42   

eMily_Mae napisał/a:
Misiek napisał/a:
p.s.2 nie zauważyłem, że masz w profilu "k" :) i w sumie nie wiem czy jesteś kaemem.


Z tekstu wynika, że jest. Raczej trudno byłoby spotkać m/k która by się binderowała.
Nowe osoby na forum, czasem się mylą i zamiast zaznaczyć płeć odczuwaną, zaznaczają tą niechcianą biologiczną.


No tak emka to nie raczej....chociaż kto wie :mrgreen: kurde w ogóle zrobiłem zbytni skrót myślowy, bo powinienem powiedzieć tak: są osoby genderfluid, genderqueer, inne niebinarne, które się spłaszczają, a są kobiety, które chciałyby mieć mniejsze piersi i po części je "spłaszczają" np. do sportu. no bo niewygodnie, obciążenie kręgosłupa. jakoś z pośpiechu mi wyszło. z kobietami trochę dowaliłem ;-)
a w sumie też myślałem, że po prostu Panicz zaznaczył płeć biologiczną, no ale nigdy do końca nie wiadomo, więc wolę być ostrożny w tych kwestiach:)
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-08, 21:42   

Merry napisał/a:
Misiek napisał/a:
p.s.2 nie zauważyłem, że masz w profilu "k" :)


Przyjaciółka mówi, że mam w dowodzie "k" jak "koleś" i takiego myślenia się trzymam. :lol:

Przy binderach z underworks często pojawia się problem z źle dopasowanymi rozmiarami. Z góry ostrzegam.
Poza tym, czy mi się wydaje, czy przy tri-topie dekolt jest płytszy niż przy ultimate chest binder? Jeśli tak, to odradzałbym zakup, przy ultimate chest binderze spod wielu ciuchów spłaszczak mi wystawał.

to mi się pdooba! :mrgreen:
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-08, 21:47   

Ryu napisał/a:
Najzdrowsze dla piersi, żeber, płuc etc. jest noszenie dobrze dopasowanego stanika,

Tyle to wiem. :P

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się czy binder byłby dobrą opcją dla mk, kiedy chcą z jakiegoś powodu ukryć piersi.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-08, 21:52   

Średnią. Lepszy byłby jednoczęściowy kostium kąpielowy bez zarysowanych miseczek. Albo body. Coś, co spłaszcza, ale nie uciska tak mocno jak binder, który jest opcją hard. I do tego odpowiednio dobrane ubrania maskujące. Naprawdę szkoda piersi.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-08, 21:54   

Alpaka napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się czy binder byłby dobrą opcją dla mk, kiedy chcą z jakiegoś powodu ukryć piersi.

Już od dłuższej chwili, zastanawiam się, czemu zadałaś pytania powyżej... i nie przyszło by mi do głowy, by Cię o coś takiego podejrzewać :!: :shock:
Jeszcze w moim przypadku, to normalne, ale Ty :? : :shock:
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-08, 22:16   

eMily_Mae napisał/a:
Alpaka napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się czy binder byłby dobrą opcją dla mk, kiedy chcą z jakiegoś powodu ukryć piersi.

Już od dłuższej chwili, zastanawiam się, czemu zadałaś pytania powyżej... i nie przyszło by mi do głowy, by Cię o coś takiego podejrzewać :!: :shock:
Jeszcze w moim przypadku, to normalne, ale Ty :? : :shock:

ha, a jednak! no właśnie nie można myśleć stereotypowo. Jednak znalazła się emka poszukująca bindera :-D
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2015-06-08, 22:20   

Aby nie zakładać nowego tematu, przyłączę się tutaj :)
Mam kilka pytań:
Czy te bindery z Underworks które polecacie "ściskają" na całej swojej powierzchni czy tylko na klacie?
Czy znajdę gdzieś binder ala sportowy stanik, tyle że bez "wgłębień"? (kończy się jakby na cyckach a nie niżej na żebrach)
Niestety dla mnie wygoda przede wszystkim i nawet kiedyś przy pierwszych próbach normalne staniki były dla mnie katorgą. Nawet sportowe zdarza mi się dodatkowo obrzynąć pod pachami byleby nie uwierały. W zasadzie to potrzebuję jedynie lekkiego modelowania, by nie straszyć sutami pod koszulką, na szczęście tego towaru mam jak na lekarstwo. Co polecacie w tej sytuacji? :)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-08, 22:32   

To, gdzie ściska, zależy od Twojej budowy ciała. Binder, który ja miałem, był po całości uszyty z tego samego materiału, z przodu miał dwie warstwy, a z tyłu jedną, i miał anatomiczny kształt \_/ (noo, trochę bardziej prostokątny i podłużny). Po prostu wyobraź sobie, że wchodzisz w taką lekko elastyczną tubę - od tego, co Ci gdzie wystaje zależy, gdzie Cię będzie ściskało (i gdzie będzie luz). Mnie ściskał tylko na klacie, a spód był luźny, dosyć blisko ciała. Jeżeli mocno wypinałem brzuch, to czułem lekki opór bindera. No i po naprawdę sytym posiłku (ale takim mega) binder był nieco niewygodny.

Na resztę pytań nie znam odpowiedzi, zostawiam je innym :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Panicz
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Posty: 4
Wysłany: 2015-06-21, 10:48   

Nie będę tworzył nowego tematu, napiszę tu.
Czy przesyłka musi kosztować te 49$? Trochę dużo, więcej niż sam binder.
I jak ona się odbywa? Kurier?
_________________
Poczęstuj się herbatą, zanurz w niej swoje usta.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9