Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Strój do sądu
Autor Wiadomość
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-01, 17:19   Strój do sądu

Jak myślicie, mogę przyjechać na rozprawę motocyklem i mieć na sobie spodnie motocyklowe, a kurtkę i kask w ręce, czy koniecznie pociągiem? Co ubrać?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź

Wysłany: 2018-05-01, 17:58   

Myślę, że lepiej będzie, jeśli kurtkę i kask zostawisz w szatni sądu.
_________________
 
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-01, 18:00   

Wooow mają szatnie? jak tak to pewnie
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź

Wysłany: 2018-05-01, 18:14   

Szatnie czynne są cały rok i są bezpłatne.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 18:19   

A nie możesz przyjechać motocyklem z plecakiem i się przebrać w toalecie?
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-01, 18:55   

Ja bym zrobił tak, jak pisze wendigo. Ja też jestem osobą, która na wygląd nie zwraca uwagi, ale Sąd to było chyba jedyne miejsce, gdzie poszedłem naprawdę na "galowo".
Powodzenia. (Mam nadzieję, że nie ma sz sprawy w Legnicy).
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-02, 13:55   

Nie ma szans żeby 3 częściowe spodnie i kurtka się zmieściły do plecaka. Spodnie też mogę zostawić w szatni jeśli nie będą marudzić
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-02, 18:03   

lexel, nie możesz ubrać się normalnie?
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-02, 19:13   

Sally skąd wiedziałaś że tak się ubieram na co dzień? xD
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2018-06-27, 23:44   

Moim skromnym zdaniem - to jest Sąd i trochę powagi nie zaszkodzi. Zwłaszcza w chwili kiedy ważą się losy naszego Życia a nie losy jakiegoś przedmiotu nic nie wartego.
Osobiście ubrałam się klasycznie - żakiet, spódnica. I może niepotrzebnie na czarno-biało, bo wystarcza na szaro.
Jako "on" nie wyobrażałabym sobie wejścia w taki dzień na salę rozpraw inaczej niż w długich spodniach, w koszuli, w marynarce, ewentualnie z krawacikiem.

Pamiętajcie też - jak nas widzą - tak nas piszą. Im mniej cudacznie będziemy wyglądać - tym lepiej dla nas wszystkich. Nie tylko dla ciebie Lexel - ale i dla innych TS.
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 00:30   

Kanty, koszula i cwelki obowiązkowo. Opcjonalnie do tego krawat i marynarka (nie nosi się marynarki bez krawatu, tak samo jak krawatu bez marynarki). Pamiętaj, że marynarkę należy mieć zapiętą na górny guzik (nigdy na dwa!) jak się stoi i rozpinać do siedzenia. Chcesz żyć już pełnoprawnie jako facet, to zachowuj się jak facet z klasą :)
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 00:41   

klasa raczej wynika z elokwencji w tym przypadku niż z babcinego stylu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-28, 07:43   

Miałem jeansy i jakąś ładniejszą koszulę. Bez przesady z tą marynarką, krawatem itp. - można, ale to też nie ślub czy pogrzeb żeby się aż tak stroić - wyglądać porządnie po prostu.
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 11:10   

Crissy klasa to całokształt - ubiór + zachowanie. Temat mamy "strój do sądu", więc merytorycznie się go trzymam. Swoją drogą nie wiedziałem, że strój formalny lub biznesowy jest babciny. Jak ktoś źle się czuje "na sztywno", to na upartego smart casual też zawsze będzie lepiej wyglądał niż jeansy i koszula/sweter (w Warszawie styl nazywany "na wieśniaka"). Oczywiście Sąd was nie wyrzuci z sali ale swoje sobie pomyśli.

Podkreślam, że wypowiadam się na temat panów. Stosunek do ubioru pań jest bardziej liberalny.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź

Wysłany: 2018-06-28, 15:41   

andrzej napisał/a:
klasa to całokształt - ubiór + zachowanie.

Znam facetów z klasą - w dżinsach i znam też buraków w garniturach.
Na szczęście, nie muszę żyć w Warszawie, więc jako wieśniak mogę przed sądem wystąpić w dżinsowym ubranku, czyli w tym, w czym czuję się najbardziej naturalnie i co do mnie pasuje.
Uważam, że sąd jest ostatnim miejscem, gdzie można pozwolić sobie na stylizacyjne eksperymenty. Wszelka sztuczność jest bardziej widoczna niż brak garnituru. Ubiór na rozprawę powinien być schludny, cokolwiek to znaczy, i taki, w którym czujemy się dobrze.
_________________
 
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 15:57   

AwryBoy trochę przeinaczyłeś moją wypowiedź. Facet z klasą potrafi się ubrać stosownie do okoliczności - o to chodzi. Na codzień może zakładać nawet dres. Natomiast sąd jest miejscem, gdzie należy się ubrać z powagą i szacunkiem, szczególnie że w tym przypadku występujemy jako strona, a nie świadek. Na ślub z weselem też zakładasz jeansy? Jeśli ktoś się źle czuje w garniturze, to zawsze można postawić na smart casual, o czym już wcześniej wspomniałem.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź

Wysłany: 2018-06-28, 16:09   

Występowałem już przed sądem jako strona i mój ubiór zupełnie nie miał wpływu na postanowienie sądu. A na śluby i wesela nie chodzę, więc nie mam problemu. Własny ślub też już mi raczej "nie grozi" ;)
_________________
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-28, 17:07   

Jakie państwo taka klasa.

Edit:
Wychodzi na to, że w Polsce tylko Kościół ma siłę by wcisnąć kogoś w garnitur.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 17:19   

Cytat:

Jakie państwo taka klasa


Jenny, w punkt 👌

Edit:
Co do kościoła to zawsze przypominają mi się te szare "dziadkowe" kanty, które miałem okazję czasem obserwować w małych miejscowościach 😂
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 18:23   

Nie popadajmy w skrajności (co do jeansów) ale w kant i gajer to ostra przesada moim zdaniem.

też jest dobrze i stylowo i nie po wiejsku.

BTW, fajny kanał co do męskiego stylu eng.
https://www.youtube.com/user/RealMenRealStyle
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 19:24   

I to jest właśnie smart casual moja droga <spoko>
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 21:51   

Liza, nie wiem czy w przypadku akurat "naszych" pań lekki makijaż, tak samo jak jakieś nieordynarne kolczyki i delikatny manicure nie są wręcz wskazane aby dodać kobiecości... Co do reszty w pełni się zgadzam.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-28, 22:20   

Tak jak Kościół to nie ten ksiądz, który odprawia mszę, tak Sąd to nie ten sędzia, który prowadzi proces.
Tak jak idący do kościoła nie ubiera się dla księdza, tak idący do sądu nie ubiera się dla sędziego.
Tak jak kościół reprezentuje coś istotnego dla wiernych tego Kościoła, tak sąd reprezentuje, a przynajmniej powinien reprezentować, coś istotnego dla obywatela Państwa Polskiego.
Jeśli tak nie jest to należy rozważyć kwestię kluczową: po co istnieje Państwo? Po co przestrzegać Prawa? Po co zmieniać dokumenty?
Zróbmy anarchię!
Ale czy będzie lepiej?

Ubieramy się, bo idziemy przed oblicze Władzy Rzeczypospolitej, która na podstawie Prawa uchwalonego przez nas w demokratycznym systemie dla nas i naszego społeczeństwa, rozstrzyga ważne z punktu widzenia jednostek sprawy.
Sąd ma władzę. Sąd rostrzyga o naszym życiu. Możemy tego nie aprobować, ale tak jest.

Dlaczego idący do kościoła czuje, że dzieje się coś ważnego? Często nawet jeśli jest niewierzący?
A idący do sądu już nie czuje tego?

Czy na pewno chcemy Państwa laickiego?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-28, 22:28   

Jenny, po tym poście stałem się Twoim fanem 😁

Jenny napisał/a:
Czy na pewno chcemy Państwa laickiego?


Dla mnie to by było prawie jak spełnienie marzeń 😊
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź

Wysłany: 2018-06-29, 02:20   

Crissy napisał/a:
Nie popadajmy w skrajności

To żadna skrajność. Po prostu, to, co jest dobre dla kogoś, nie musi być dobre dla mnie i vice versa. A temat, zdaje się, powstał po to, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie, w oparciu o własne doświadczenia.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-29, 19:21   

andrzej napisał/a:
to zawsze można postawić na smart casual

"smart casual" wynik drugi z google: https://content.louisphilippe.com/uploads/smart-casual-denim-outfit-for-weekend.jpg - choć akurat takich jeansów to bym do sądu nie ubrał :P
a któryś z kolejnych wyników: https://i.dmarge.com/2016/05/trousers.jpg - i co jest złego w takim stroju do sądu?
Chyba nic, bo ten co co Crissy wkleiła powiedziałeś że ok. Więc może zejdźmy już z tych jeansów...

Jenny napisał/a:

Dlaczego idący do kościoła czuje, że dzieje się coś ważnego? Często nawet jeśli jest niewierzący?
A idący do sądu już nie czuje tego?

Jenny, przejdź się do sądu, przejdź korytarzem, zobacz jak ludzie są ubrani.
Moja sprawa była jedyną o ustalenie płci na 8-10 wyświetlonych na telebimie pomiędzy rozwodami. Inne sprawy to jakieś oszustwa itp. jakie się tam przewijały. Zapewne jest tak i w innych sądach na co dzień. Idź i popatrz jak ubrani są ludzie którzy przyszli na rozwód.
Właściwie dla Was kobiet to nie jest aż tak trudny temat - jakkolwiek się nie ubierzecie, zawsze będzie ok bo elegancko. To bardziej temat dla nas. Ja gdybym wkroczył do takiego sądu w garniturze, to czułbym się po prostu głupio - nikt inny tam nie był tak ubrany (a już na pewno nie w garnitur w stylu weselnym :D ). Ale, jak już ktoś wyżej napisał, jeśli ktoś chce się ubrać w garnitur, to na pewno nie zadziała to na minus i można tak zrobić.
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-06-29, 20:00   

Wendigo jeśli czujesz się głupio wyglądając najlepiej ze wszystkich to współczuję...

Moja koleżanka była protokolantką przez kilka lat i pracowała z jedną sędzią, która zawsze publicznie komentowała ignorancki ubiór. Głównie jeansy.

Na studiach niektórzy nawet nas na zajęcia nie wpuszczali w takich spodniach.

Bardzo specyficzny świat.

Każdy zrobi jak uważa.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-01, 05:06   

To jednak są te jeansy ok czy nie są? Wyżej napisałeś, że to smart casual i tak można...

andrzej napisał/a:
Wendigo jeśli czujesz się głupio wyglądając najlepiej ze wszystkich to współczuję...

Powiedzmy, że lubię występować przed szereg :P
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-07-01, 15:43   

Wendigo, podstawą stylu smart casual są chinosy. Jeansy ze zdjęcia wrzuconego przez Crissy na pierwszy rzut oka nie wyglądają na jeansy, dlatego są ok. Zasady stylu można łamać, tylko trzeba umieć. Co do tego, co znalazłeś w internecie... Ja też mogę zrobić sobie sesję np. w jakże modnych w tym roku pseudo dresach i marynarce i podpisać "smart casual", co nie zmieni faktu, że ów strój nie będzie miał z prawdziwym smart casualem nic wspólnego.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 16:09   

wendigo napisał/a:
To jednak są te jeansy ok czy nie są? Wyżej napisałeś, że to smart casual i tak można...

andrzej napisał/a:
Wendigo jeśli czujesz się głupio wyglądając najlepiej ze wszystkich to współczuję...

Powiedzmy, że lubię występować przed szereg :P


"Celebrowałem" kilka spraw w sądzie w jeansach i nie miało to wpływu na wyrok sądu...
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 16:16   

Ja bym poszedł w garniturze i tak chodzę jak mam do załatwienia coś bardziej oficjalnego lub ważnego. Wolę się ubrać zbyt elegancko niż żeby wyszło, że kogoś olewam. Zawsze jest to na plus.

No ale nie w ślubniaku przecież ani nie w smokingu, ludzie...
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-01, 16:26   

wendigo napisał/a:
Idź i popatrz jak ubrani są ludzie którzy przyszli na rozwód.

Skoro się rozwodzą, te nie miał im kto koszuli wyprać i wyprasować :-p
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 16:34   

Jenny napisał/a:
wendigo napisał/a:
Idź i popatrz jak ubrani są ludzie którzy przyszli na rozwód.

Skoro się rozwodzą, te nie miał im kto koszuli wyprać i wyprasować :-p


A "alimentacyjną" lepiej w drogim garniturze nie iść. :D
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-01, 16:44   

Alone 1,5, o tym nie pomyślalam. Dobre :mrgreen:
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 16:50   

Jenny napisał/a:
Alone 1,5, o tym nie pomyślalam. Dobre :mrgreen:


Ja swojego czasu też. :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-01, 19:32   

Wyżej w moim poście miało być "NIE lubię występować przed szereg", zjadłem "nie" :P
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-02, 21:47   

AwryBoy napisał/a:
Crissy napisał/a:
Nie popadajmy w skrajności

To żadna skrajność. Po prostu, to, co jest dobre dla kogoś, nie musi być dobre dla mnie i vice versa. A temat, zdaje się, powstał po to, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie, w oparciu o własne doświadczenia.

Miałam na myśli, że skrajność - wiejskie jeansy


 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2018-07-03, 01:03   

Crissy napisał/a:
Nie popadajmy w skrajności (co do jeansów) ale w kant i gajer to ostra przesada moim zdaniem.


Ale wiesz, że to 1-2 razy w Twoim życiu, gdzie dużo moze zadecydować o tym jak będzie ono dalej przebiegało? Chyba warto wyglądać możliwie jak najlepiej przed osobami, które będą o tym życiu dalej decydowały?

Jenny napisał/a:

Ubieramy się, bo idziemy przed oblicze Władzy Rzeczypospolitej, która na podstawie Prawa uchwalonego przez nas w demokratycznym systemie dla nas i naszego społeczeństwa, rozstrzyga ważne z punktu widzenia jednostek sprawy.
Sąd ma władzę. Sąd rostrzyga o naszym życiu. Możemy tego nie aprobować, ale tak jest.


Otóż TO. Idziemy tam aby pokazać się w jak najlepszym świetle.
Idziemy również tam po to - aby pokazać, że jako TS jesteśmy normalnymi ludźmi i zasługujemy na godne traktowanie.

Osobiście jako osoba absolutnie niepraktykująca nie śmiałabym wejść do kościoła w stroju "rowerowym" czy "kąpielowym".

Aristocat napisał/a:
Moim zdaniem wypada do sądu ubrać się jak człowiek, bo te zasady są po coś - tworzą atmosferę tego miejsca, zaznaczają, po co ono jest, pokazują pewien szacunek dla sprawy.


Właśnie.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-03, 01:24   

Nie wiem, może tylko dla mnie się tak zdarzyło, ale mam kilka różnych rozpraw za sobą, nigdy nie wciskałam się w garnitur, może też dlatego, że to by wymagało kupienia go na każdą okazję. bez sensu... Jednak co do ubioru, wystarczały jednolite spodnie ( jeansy też mogły być, byle jednolite ) w kroju klasycznym, koszula bez wzorów, cardigan i odpowiedni dobór kolorystyczny i dodatki - pasek, zegarek, perfumy. Wszystko stonowane i nie przesadzone.
Ale jak kto uważa, andrzej, jak róznież i inni dali dużo dobrych wskazówek co do dobrego gustu. Wybór jest oczywiście lexel, -a
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-04, 08:01   

marta napisał/a:
Idziemy również tam po to - aby pokazać, że jako TS jesteśmy normalnymi ludźmi i zasługujemy na godne traktowanie.

Dokładnie. Tym bardziej nie wybiegałbym przed szereg.
_________________
 
 
Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-28, 12:14   

najlepiiej ubrac sie tak,jak sie chce,ja mialam rurki,makijaz bluzke balerinki i kopertowke,dosc mocne mialam kreski czarne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9