Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnoza psychologiczna
Autor Wiadomość
Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 20
  Wysłany: 2018-06-11, 09:51   Diagnoza psychologiczna

W miarę blisko(około 100km) od swojego miejsca zamieszkania znalazłem psycholog, o której ktoś już pisał na jakimś transowym forum, ale okazało się, że najbliższy termin ma dopiero na przyszły miesiąc, a potem jeszcze urlop i ogólnie raczej nie miałbym szans na hormony do września. Umówiłem wizytę, ale oczywiście mogę jeszcze odwołać. Chciałbym jeszcze poszukać jakiegoś psychologa w moim mieście, może byłoby szybciej, ale nie wiem czy to ma sens. Znaczy, pewnie część od razu by powiedziała, że się nie podejmie czegoś takiego, ale czy w ogóle każdy psycholog ma uprawnienia, żeby wystawić diagnozę psychologiczną pod kątem ts? I czy to może stanowić problem, że będzie to robił pierwszy raz, jeśli będę jego pierwszym takim przypadkiem? Czy ktoś z Was załatwiał tę opinię u psychologa, który nie jest na listach trans-friendly lekarzy?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-11, 10:59   

Miesiąc oczekiwania to nie jest tragedia w naszym kraju.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-11, 17:08   

Na polskie standardy miesiąc to dobry termin, tacy którzy robią to po raz pierwszy mogą np naciągać cię na kase. Trzeba uważać sam robiłem 2-krotnie opinie i myślę że znacznie lepiej wybierać sprawdzonych diagnostów.
 
 
Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 20
Wysłany: 2018-06-12, 00:47   

No, chyba faktycznie zostanę przy tej sprawdzonej psycholog. Dzwoniłem do jednej z mojego miasta to powiedziała, że się nie zajmuje takimi rzeczami, pozostali nawet nie mają w ofertach na swoich stronach żadnej diagnostyki niczego, tylko samą terapię itp. Wycofuję się, jednak nie chcę robić za królika doświadczalnego :roll:
Zdaję sobie sprawę, że miesiąc to nie tak dużo u nas (chociaż u innych lekarzy jakoś zawsze miałem szczęście do terminów), ale chodziło mi też o to, że przez ten jej urlop się jeszcze bardziej przeciągnie. Ale chyba trochę mi się pochrzaniło z datami, kiedy ona wraca. :oops: Nieważne zresztą...Tyle lat czekałem, co te parę miesięcy zmieni.
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-28, 06:43   

Jangmi, jeżeli zależy ci na szybkim kontakcie z Tęczówka to pisz na maila trans@teczowka.org.pl bo to jest mail bezpośrednio do psychologów zajmujących się osobami trans. Mail psycholog@teczowka.org.pl jest natomiast mailem ogólnym i dopiero musi być przekierowany na psychologów "transowych"
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9