Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia czy praca
Autor Wiadomość
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 20:31   Terapia czy praca

Potrzebuję waszej rady. Jestem umówiony do dr Robachy na pierwszą wizytę w październiku. Zacząłem już sobie jako tako organizować życie, obmyślać, jak to wszystko przeprowadzić, ogólnie robić plany na najbliższe dwa lata, zanim dostanę hormony. Jednak życie jak zawsze lubi mnie negatywnie zaskakiwać, bo praktycznie z dnia na dzień straciłem grunt pod nogami. Zakończyłem wieloletni związek, straciłem jedyne źródło dochodu i bezskutecznie poszukuję pracy od dwóch miesięcy, mam długi i żadnych perspektyw przed sobą. Planowałem pójść do szkoły policealnej, zrobić sobie dodatkowy papierek, ale trochę czarno to widzę obecnie. I zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby właśnie w tym momencie mojego życia wyjechać za granicę, zarobić trochę i odłożyć, i poczekać z tranzycją jeszcze z rok. Myśl o rozpoczęciu diagnozy naprawdę trzymała mnie na duchu, ale w obecnej sytuacji jestem w kropce. Co byście zrobili na moim miejscu? Dodam, że i tak nie planowałem zaczynania hormonoterapii przez najbliższy rok.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-20, 20:42   

Jakiejś konkretnej pracy szukasz, czy jakiejkolwiek byleby na umowę o pracę?
_________________
 
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 21:02   

Najchętniej jakiejś biurowej, byle nie call-center.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-20, 21:12   

Do końca lipca jestem na urlopie, ale jak wrócę do pracy pomolestuję koleżankę, do której czasem spływają ciekawe oferty pracy.
_________________
 
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 21:18   

AwryBoy, dziękuję. To naprawdę miłe z Twojej strony.

Jangmi, zaznaczyłem, że jestem jeszcze przed hormonami, więc chcę czy nie chcę, w życiu publicznym wciąż funkcjonuję jako kobieta.
Ostatnio zmieniony przez 2018-07-20, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-20, 21:19   

Z czym jest łatwiej? Nie zauważyłem, żebym miał z czymkolwiek łatwiej.
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-20, 21:20   

<hahaha>
_________________
 
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 21:21   

W jaki sposób ta informacja odnosi się do treści mojego posta? Czy pytałem o to, gdzie mogę nielegalnie dostać testosteron?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-20, 21:26   

Jangmi, temat jest założony przez torjusa nie po to by gadać o kulturystach, a w dodatku to temat bez offtopów. A sytuacja kulturystów ma się nijak do sytuacji k/m-ów.
_________________
 
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-07-20, 21:36   

Hmmm a tak sobie myśle, z tego co wiem to u robachy wizyty nie są zbyt często (poprawcie mnie jak źle mówie), czy byłby to dla ciebie problem wyjechać zagranice, tam zarabiać trochę wiecej i odkładać, a na te wizyty raz na 3miesiace, robić lot do pl? Plus apropo niezaczynania hrt przez rok, to u robachy też znowu nie dostaje się go na ładną buzie, tylko po czasie
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 21:46   

jeszcze, kiedy pozostaje opcja wyjazd i lgalnej pracy w danym miejscu, może warto rozejżeć się za miejscowymi możliwościami
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-20, 21:47   

Cytat:
ogólnie robić plany na najbliższe dwa lata, zanim dostanę hormony

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Wiem dokładnie, jak przebiega diagnoza u Robachy i dlatego właśnie mi na niej zależy - chcę mieć kompletną diagnozę, zanim dostanę hormony. Jak pisałem - nie spieszy mi się, bo chcę się do tego dobrze przygotować. Opcja z przylotami do Polski wydaje mi się trochę niekorzystna - taniej by mi chyba wyszło załatwienie tego wszystkiego prywatnie po powrocie niż takie latanie na wizyty raz na trzy miesiące. I też pytanie, czy udałoby mi się znaleźć tak elastyczną pracę, która by mi na to pozwoliła.

Ogólnie przypomniało mi się, że w październiku czeka mnie jeszcze jedna ważna sprawa, która wymaga mojej obecności w Polsce, więc nawet jakbym chciał wyjechać, to i tak muszę przeczekać w kraju do tego czasu (co wiąże się ze znalezieniem pracy tutaj). Pytanie tylko, co potem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-22, 00:43   

Ja bym polecał opcję Hesti bądź Crissy.
Nie wiadomo za jaką granicę się wybierasz - może zamiast lotu wystarczy przyjazd a to jest dużo tańsza opcja. Co 3 miesiące to też nie jest aż tak często żeby pracodawca miał coś przeciwko - mówisz, że "musisz coś załatwić" i te 2-3 dni (choć co 3 miesiące to może i tydzień) wolnego może dostaniesz bez większych problemów.
Ale jeżeli mam być szczery, to brzmisz jakbyś już się zdecydował na odłożenie wszystkiego za rok i czekał tylko na nasze potwierdzenie, że to dobry pomysł... Ale nie wiem naprawdę co Ci powiedzieć - to zależy od Ciebie czy dysforia jest tak silna czy nie jest, jak nie jest to pewnie, że możesz sobie poczekać, ale ja bym nie mógł już na tym etapie.
_________________
 
 
Klara_Alarowna
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 12
Posty: 33
Wysłany: 2018-07-22, 00:54   

Jeżeli w PL ciężko o pracę to również polecam wyjazd. Dwa razy dane mi było wyskoczyć na wakacje popracować do Niemiec na magazynie Rossmanna i może jak na warunki niemieckie nie była to duża pensja, to solidna w przeliczeniu na złotówki. Jeżeli chcesz , mogę Cię polecić w Halle koło Lipska , mam tam jeszcze znajomego, który mieszka i pracuje od 3 lat. Mógłby Ci pomóc stanąć na nogi.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-07-22, 12:02   

Planujesz Australię?
Obecnie loty w Europie są śmiesznie tanie, o ile zabukowane w odpowiednim terminie.
Te 2 razy do roku na Święta to chyba i tak byś zjeżdżał jak wszyscy?
Przyjazd raz na kwartał przy zarobkach w ojro raczej nie jest problematyczny.
Zacząć Robachę teraz (ona jest na nfz chyba?) i lecieć za granicę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10