Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Psycholog
Autor Wiadomość
Feli
użytkownik
Hardcore Nerd


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-04-30, 14:42   Psycholog

Siema.

Rozglądam się za psychologiem i zależy mi żeby był blisko. Znalazłam jedną w Zielonej Górze. Jest psychologiem-seksuologiem. Ma też napisane na swojej stronie że pomaga osobom LGBT.

I teraz pytanie: O co ją spytać jak się z nią skontaktuję? Bo sama nie wiem co konkretnie mi jest potrzebne, a jest duża szansa że ta pani nie pomagała jeszcze osobie trans.

Domyślam się że docelowo psycholog ma mi stwierdzić transseksualizm? Czyli spytam się jej czy mogę potencjalnie dostać od niej taką opinię. Coś jeszcze?

Dr Liber kazał mi tylko iść do psychologa i nic więcej nie powiedział. Może ktoś wie czego on oczekuje na tej opinii? Albo czego oczekuje sąd?
_________________

Discord: Liska#0727
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-30, 17:05   

Nie dokońca. Ma za zadanie wykluczyć inne choroby i/lub zaburzenia, które mogłyby dawać podobny obraz do TS. Jak i potwierdzić, że nie jest to tylko stan chwilowy.

Co do mówienia, to najlepiej jest po prostu zapytać się wprost, stawiajając sprawę konkretnie i zwięźle bez wdawania się w zbędne szczegóły.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-30, 17:41   

Szkoda, że używanie skrótowca LGBT dosyć często odnosi się tylko do LGB, ale to T dorzuca się tylko z przyzwyczajenia
_________________
 
 
Feli
użytkownik
Hardcore Nerd


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-04-30, 21:58   

PaulinaWFT napisał/a:
sam polecił mi psycholog/seksuolog SĄDOWĄ, żeby mieć mocną opinię do rozprawy


Ta moja ma napisane na profilu że pracowała w sądzie rejonowym, więc chyba idealnie się nada :P

Arisa napisał/a:
więc przy dr L lepiej mieć znanego dobrego psychologa w tym temacie


No właśnie w tym problem że to nie jest znany psycholog tylko ktoś kto akurat przyjmuje blisko mnie i prawdopodobnie będę pierwszy takim przypadkiem u niej xD

PaulinaWFT napisał/a:
mając wszystko dostaniesz od Libera jego opinię i możesz składać papiery do sądu


Heh... jakby mi się udało uwinąć przed drugą wizytą u Libera to byłoby spoko, bo troche mi się nie widzi jechać tyle razy 400km w te i z powrotem :v

Ale też chcę jeszcze troche poćwiczyć głos i zadbać o wygląd zanim pierwszy raz pójdę do tej psycholog. Możliwe że jest nawiedzona i tylko mi powie że jestem zboczeńcem :P
_________________

Discord: Liska#0727
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 01:55   

Feli napisał/a:

PaulinaWFT napisał/a:
mając wszystko dostaniesz od Libera jego opinię i możesz składać papiery do sądu


Heh... jakby mi się udało uwinąć przed drugą wizytą u Libera to byłoby spoko, bo troche mi się nie widzi jechać tyle razy 400km w te i z powrotem :v

Ee no, opinię dostać na drugiej wizycie to chyba jednak trochę przesada nawet jak na Libera :P
_________________
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-05-02, 19:25   

Nie wiem jak gdzie indziej ale w moich rejonach (Katowice) jest w tej chwili dwu psychologów specjalizujących się stricte w "T", trzeci się szkoli.

Nie jest ważne by psycholog był znany bo nie wiemy czy danego psychologa zna dany sędzia. Ważne jest by opinia była napisana w takim formacie w jakim chcą sędzia, a to jest specyficzny rodzaj opinii różniący się tej ogólnej.

To czy jest to psycholog sądowy czy biegły sądowy jest mało ważne bo w tej konkretnej sprawie nie występuje w roli biegłego a tylko psychologa. Czyli jak to się mówi w mowie prawniczej nie został jako biegły powołany do tej konkretnej sprawy. Biegłym się jest w konkretnym sądzie i tylko w nim.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Feli
użytkownik
Hardcore Nerd


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-05-26, 10:20   

UPDATE (tl;dr Pani psycholog była bardzo miła, ale ostatecznie nie podjęła się badania)

Na początku skontaktowałam się z nią przez facebooka

Cytat:
Witam. Piszę w dość konkretnej sprawie. Jestem osobą transseksualną i potrzebuję opinii psychologa, między innymi jako dowód w rozprawie o zmianę płci metrykalnej. Konkretnie potrzebowałabym od Pani opinii, która potwierdzi mój transseksualizm i brak zaburzeń psychicznych oraz wykluczy przeciwskazania do korekty płci. Czy możemy umówić się na taką konsultację?


Potem troche gadałyśmy przez telefon i poszłam na jedną darmową wizytę. Było widać że dla niej też to jest dość stresujące.

Niby już zadawała pytania typowe do diagnozy TS, ale też się ciągle wykręcała że ona nie wie czy jest odpowiednią osobą i że jeszcze będzie musiała się zastanowić. Dostała nr tel do Libera, ale ostatecznie nie zadzwoniła.

Później przez FB napisała że nie podejmie się badania i poleciła tylko kogoś innego w Poznaniu. Próbowałam ją jeszcze przekonać przez tel ale nie dało się.
_________________

Discord: Liska#0727
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 10:37   

Czyli do grzebania w głowie i brania za to kasy wszyscy są chętni, ale do brania odpowiedzialności za to co się robi, to już nie.

Czy psycholodzy ze swoimi diagnozami ryzykują jakoś prawnie, czy to tylko ich własne niedasie/niechcemisie?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-26, 11:00   

Ale ta pani nigdzie nie deklarowała, że jest od TS. Nie wiem czemu psy wieszacie. Feli do niej poszła, bo miała blisko. Dobrze, że się pani przyznała, że nie ma doświadczenia i wiedzy, by się diagnostyki podjąć. To akurat o niej dobrze świadczy.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 11:45   

Armand, dobrze, że w ogóle. Ale czy na prawdę potrzebowała spotkania, aby eksperymentalnie przekonać się, że nie ma dość doświadczenia?
Dla niej spotkanie to pestka*, ale dla klienta to spory stres.

Edit:
*przez "pestkę" mam na myśli, to że jest to dla niej kolejny dzień w pracy i kolejny nowy klient.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-26, 13:04   

Jenny, kasy nie wzięła jakby co.

Feli, a kogo Ci poleciła w Poznaniu?
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 13:26   

Karatajew, umiem czytać jakby co.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-05-27, 09:54   

Jenny napisał/a:
Czyli do grzebania w głowie i brania za to kasy wszyscy są chętni, ale do brania odpowiedzialności za to co się robi, to już nie.

Czy psycholodzy ze swoimi diagnozami ryzykują jakoś prawnie, czy to tylko ich własne niedasie/niechcemisie?


W środowisku psychologicznym transseksualizm jest uważany za trudny temat bo większość z psychologów nie ma o tym pojęcia. Na studiach temat o ile się pojawia to jest załatwiany w 2 minuty wykładu, najczęściej poprzez dosłowne cytowanie klasyfikacji ICD. Wiec chwała tej Pani psycholog że miała na tyle odwagi cywilnej że przyznała się do nie wiedzy a nie próbowała na siłę bić kasę diagnozując nie wiadomo co i nie wiadomo jak. Czyli na przykład diagnozowanie testem z przed 70 lat jak to miało miejsce w przypadku jednej z osób na tym forum.

Jeżeli chodzi o odpowiedzialność psychologa to teoretycznie jest jeżeli poświadczy nieprawdę ale ... właśnie ... ale może się bronić, że niby Ts udawał/a tak by uzyskać odpowiedni papier a testu się wyuczyła na pamięć. Tak się zdarza i to wcale nie rzadko wiec dość często psycholodzy stosują w diagnozie tak zwany dupochron w postaci haseł typu "na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić" czy "wymaga dalszej obserwacji lub diagnozy. Po takim zdaniu w diagnozie praktycznie psycholog jest bezkarny.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-27, 12:55   

Arisa napisał/a:
Jakoś były już przypadki detranzycji i nie słyszałam, by psychologowi czy psychiatrze się dostało po 4 literach.


Ale to nie jest tak, że psycholog jest bogiem i może prześwietlić mózg badanego na wylot. Jak człowiek chce tranzycji to ją zrobi. I niekoniecznie jest to osoba, która ma jakiekolwiek wątpliwości i można domniemywać, że nie dokończy tranzycji. Poza tym ludzie przerywają tranzycję z różnych powodów. I bywa, że się jej znów podejmują.

Nie rozumiem bólu zadka. Nie wyobrażam sobie, żeby lekarze mieli we wszystkim za pacjenta decydować. To jest ubezwłasnowolnienie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Feli
użytkownik
Hardcore Nerd


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-05-27, 19:17   

Jenny napisał/a:
Dla niej spotkanie to pestka*, ale dla klienta to spory stres


Dla niej to było stresujące i to ja nalegałam na chociaż jedno spotkanie.

Karatajew napisał/a:
kogo Ci poleciła w Poznaniu?


To była jedna z pierwszych jej wiadomości zwrotnych do mnie:
Cytat:
Jeżeli moglabym w tym zakresie kogos polecic, to zajmuje się tym zespół psychologów do spraw orzekania przy PTS w Poznaniu pod kierunkiem pani profesor Beisert.


Jeszcze mam zamiar spróbować chociaż jednego innego psychologa na miejscu zanim zadzwonię do Poznania
_________________

Discord: Liska#0727
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-05-28, 19:56   

Arisa ten test to DKO.

Opinie z tekstami typu "na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić" czy "wymaga dalszej obserwacji lub diagnozy" bez problemu przechodzą w sądzie i wielu psychologów to stosuje.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-07-18, 17:57   

Zadzwoń. Przecież mają podany nr kontaktowy :)
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-07-18, 18:18   

No to wniosek - musisz poczekać cierpliwie.
Albo zadzwonić i zapytać, czy jakieś domeny im nie wpadają w spam, bo wysyłasz i cisza.
Z kolejnej strony weź pod uwagę, że to wolontariat i zazwyczaj ze 2-3 dni na odpowiedź spokojnie wypadałoby poczekać.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-18, 23:10   

Jangmi, jest sezon urlopowy - to również może powodować opóźnienia w odpowiedzi na Twojego maila.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9