Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaparcia
Autor Wiadomość
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-22, 19:28   Zaparcia

Witam mam problem nie mogę się wypróżnić po 7 dni.
Moje leki:Spironol,Estrofem,Avodart, Bunondol-opiat.

W żołnierskim skrócie dawno temu by ts zagłuszyć i problemy byłam uzależniona od opiatów. Głównie Tramadolu w ogromnych ilościach. Obecnie od ponad roku jestem na OTZ (opioidowa terapia zastępcza) zagłusza głód narkotyczny a nie daje haju. Jestem pod kontrolą psychiatry od uzależnień z Krakowa. I odkąd przyjmuje ten preparat nie wypróżnię się sama. Lewatywy nawet nie pomagają. Dopiero tabletki na przeczyszczenie i to w większych ilościach. Wsio zbadane nie ma problemów z jelitem tylko preparaty opiatowe zwalniają perystatykę jelit. Dzwoniłam do tego lekarza i endo oboje radzą kupić błonnik. Dietę mam która sprzyja wypróżnieniom. Miał ktoś podobny problem. Nie chce raz na tydzień w bólach wypróżniać się :-( :-(
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-11-22, 19:33   

Bierzesz łyżkę oleju tłoczonego na zimno na czczo rano?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-23, 09:23   

oczywiście że nie lepiej w aptece kupić czy zwykłym sklepie? w domu jest kokosowy olej to do kosmetyki.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-23, 21:14   

Stosuje się Metadon i Buprenorfine ja mam to drugie. Nie musisz być w programie i nie masz skutków ubocznych takich jak na Metadonie(tycie,nic się nie chce). Buprenorfina jest na llżejsze przypadki jak mój - sama lekomania bez kłucia się itp a na metadonie są osoby co od heroiny były uzależnione. Na tych programach są ludzie całymi latami czy w polsce,niemczech,holandii. Lekarz prowadzący każe tylko błonnik kupić sobie :-?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-11-23, 21:25   

Cytat:

oczywiście że nie lepiej w aptece kupić czy zwykłym sklepie? w domu jest kokosowy olej to do kosmetyki.


Nie musisz w aptece. Może być w sklepie ze zdrową żywnością. Tam jest zawsze większy wybór. Musi to być olej tłoczony na zimno( i to musi być napisane na etykiecie) , żeby zawierał jak najwięcej nienasyconych kwasów Omega, które zmniejszają stan zapalny w jelitach. Najlepszy będzie lniany według receptury Dr Budwig (zwracaj uwagę, czy w sklepie jest trzymany w lodówce. Zawsze musi być w niskiej temperaturze, nawet przed otwarciem), z wiesiołka, krokosza barwierskiego, lub ogórecznika. Z pestki dyni też spoko, a także olej z ostropestu, na wiele osób działa przeczyszczająco. Taką butelkę musisz zużyć w ciągu ok miesiąca, więc nie kupuj zbyt dużych, bo się zepsują. Po otwarciu obowiązkowo trzymaj w lodówce.
Jedna łyżka oleju rano, przed śniadaniem, i popij szklanką wody. Może minąć paręnaście dni zanim jelita dojdą do siebie. Możesz te oleje też potem z sałatkami w ciągu dnia jeść. Byle nie dawać ich do gorącego i nie podgrzewać.

Błonnik możesz włączyć do diety, ale nie mozna też przesadzać w drugą stronę. Dużo błonnika znajdziesz w surowych warzywach, pełnoziarnistych produktach, kaszach, ciemnym ryżu, orzechach. Możesz też stosować suplement w formie łusek babki jajowatej lub płesznik, mielonego ostropestu lub lnu.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-24, 11:29   

Zrobiłam dokładnie jak jest napisane- nie było parcia. Nic wzięłam 4 tab na przeczyszczenie bo ostatni stolec w tamtą sobotę 7 dni. a jadłam dużo to jak zatruwa ogranizm.
 
 
yaasco
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 19
Posty: 115
Wysłany: 2017-11-24, 12:26   

Blonnik to jedno ( otreby, siemie lniane, chia) to jedna drugie to nawodnienie organizmu
W momencie nieodpowiedniego nawodnienia organizmu a spozycia duzej ilosci blonnika jelita jeszcze bardziej sie zapychaja.
Konieczna jest odpowiednia ilosć picia.
 
 
 
pokarm
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 24
Wysłany: 2017-12-02, 15:03   Re: Zaparcia

dezamorfina napisał/a:
Dopiero tabletki na przeczyszczenie i to w większych ilościach.
Jakie bierzesz i jak często? Prawdopodobnie ci pogarszają sprawę tylko

Ja bym poszedł do gastrologa z tym

Natomiast też jest tak że opioidy mają po prostu ten skutek uboczny i możliwe że dopóki bierzesz bupre będziesz mieć problemy tylko po prostu mniejsze niż teraz
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-12-10, 19:53   

Znalazłam rozwiązanie w medycynie naturalnej
https://www.vismaya-maitr...zrobic_cz2.html
wszystko dobrze +oczyszczenie pełne. Normalnie czuje się jak nowonarodzona. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-12-13, 06:17   

No ok, ale lewatywa to też nie jest coś co powinnaś stosować stale, a tym bardziej zamiast wypróżnień naturalnych...
_________________
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-07-16, 17:11   

Zmieniłam diety i dodali mi nowy antydepresand Duklosetyne ona mi pobudziła układ trawienny. Zmniejszyłam dawki opoidów i regularnie się wypróźniam :]
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2019-12-16, 13:56   

Napiszę co dalej z tym problemem: zaparcia utrzymywały się, chodziłam do proktologów i gastrologów. Każdy mówił opiaty=zaparcia. Zmęczona męką i lewatywami, udałam się 31.05.19 na detoks w 16 dni odstawili Buprenorfine nawet bezboleśnie i zaczęłam chodzić do toalety po 2 razy dziennie. Potem był straszny okres bo bolało nawet nałożenie farby na włosy, było mi zimno +25 stopni a ja chodziłam w polarze. Obecnie dostałam od psychiatry effectin i baclofen i przeszło to zimno. Jeszcze po pół roku mam takie przykre objawy że pocę się szybciej. Ciężko mi żyć bez tej substytucji jestem dużo słabsza psychicznie ale ważniejsze są wypróżnienia i nadzieja na poprawę krocza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 10