Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Niski wzrost a garnitur
Autor Wiadomość
wawrzyniec
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 13
Wysłany: 2018-07-03, 10:06   Niski wzrost a garnitur

Mam 155 cm wzrostu i szukam garniaka. Męskie od razu odpadają, bo wzrost, a chłopięce wykluczają wymiary - dość szerokie biodra skutecznie utrudniają mi zakup kompletu. Jest gdziekolwiek w polsce/za granicą byle z opcją wysyłki bom leniwy możliwość kupienia czegoś sensownego? Może tanie szycie na miarę? Ktoś, coś?
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-07-03, 10:32   

Skąd jesteś?

Na miarę Ci nikt przez Internet nie uszyje
 
 
wawrzyniec
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 13
Wysłany: 2018-07-03, 11:24   

andrzej napisał/a:
Na miarę Ci nikt przez Internet nie uszyje

Wiem. Jeśli to okaże się jedyną opcją będę niestety zmuszony podjechać :P
Jestem z łomży
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-03, 11:44   

Cytat z innego forum.
"Witam.
W Białymstoku jest kilku krawców wartych polecenia. Osobiście korzystam z usług pani Ireny z ul. Wincentego Witosa 34. Nie można tam uszyć marynarki na miarę ("dawno już nie szyłam, mogłoby nie wyjść jak trzeba"), ale spodnie i kamizelki z powodzeniem. Przeróbki garniturów w bardzo dużym zakresie, rekordem było dopasowanie szarego garnituru z rozmiaru 52 do mojej sylwetki (ok. 46-48). Ceny nie są wysokie, szczerze mówiąc to zawsze się dziwiłem relacjom z innych miast (Warszawy, Krakowa) gdzie piszecie, że za przeróbki garnituru 200zł to rozsądna cena. Ostatnio zapłaciłem podobną kwotę w sumie za przeróbki czterech garniturów i płaszcza. Być może to kwestia "prowincjonalności" Białegostoku - wiadomo, cena życia, lokalu i pracownika w stolicy jest inna niż u nas.
Jeżeli zaś chodzi o zakup tkanin i szycie na miarę, ze szczerym sercem polecić mogę sklep przy ulicy Kilińskiego. Wchodząc tam, człowiek przenosi się do wczesnego PRLu. Wysoki sufit, bele tkanin, zapach kamienicy. No i oczywiście obsługa, rodem z przedwojnia (nie mam na myśli wieku :) ). Panie są bardzo kulturalne, sugerują i pomagają przy wyborze tkanin, służą informacją odnośnie krawców, dają adresy i telefony. W sprzedaży są same wełny (nie pytałem o specjalne gatunki, takie jak mohery czy kaszmiry, ale być może też są), nie ma elanowełen. Materiały, jak zrozumiałem, w dużej części pochodzą z Bielska. Ceny są różne, do tej pory kupowałem tam dwie tkaniny, czarną i ciemnogranatową wełnę czesankową po odpowiednio 100 i 150zł za metr bieżący.
Z czarnej wełny uszyłem kamizelkę smokingową (u pani Ireny właśnie) i jestem bardzo zadowolony z jakości.
Pozostałe sklepy nie mają za bardzo czem się szczycić - w środku pełno błyskotek i tandetnych tkanin, nie mówiąc już o klimacie przy wybieraniu i kupowaniu materiału. Zwłaszcza nie polecam Dortexu na Składowej.
Z kolei jeżeli chodzi o krawców, to dostałem namiary na dwóch wartych uwagi. Cóż, pierwszy to wspominany już na forum Stanisław Piasecki. Dostałem jednak ostrzeżenie, że bardzo luźno podchodzi do terminów i należy się liczyć ze sporymi opóźnieniami. Po wtóre - pani Raisa z ulicy Wyszyńskiego.
W najbliższym czasie zamierzam się wybrać do obu i przeprowadzić wywiad. Zastanawiam się nad uszyciem garnituru, ale muszę najpierw wybadać, jak to się ma od strony technicznej - czy jest stosowana włosianka, czy są ręcznie obszywane dziurki, czy w końcu da się dogadać z krawcem. Cena, to w obu przypadkach ok. 500zł za igłę.
Jak tylko zdobędę więcej informacji, dam znać.
Z pozdrowieniami,
JK"
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-03, 23:01   Re: Niski wzrost a garnitur

wawrzyniec napisał/a:
Mam 155 cm wzrostu i szukam garniaka. Męskie od razu odpadają, bo wzrost, a chłopięce wykluczają wymiary - dość szerokie biodra skutecznie utrudniają mi zakup kompletu. Jest gdziekolwiek w polsce/za granicą byle z opcją wysyłki bom leniwy możliwość kupienia czegoś sensownego? Może tanie szycie na miarę? Ktoś, coś?


A dokładnie jaki masz rozmiar? Najmniejszy rozmiar w męskiej rozmiarówce to 158cm wzrostu. W wzroście 164cm można szukać czasem 88cm w klatce i 74cm w pasie. przy tej klatce będzie w ramionach z 44cm ...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-04, 08:26   

H&M - mam podobny wzrost i tam kupiłem kiedyś fajny garnitur - fajny bo spodnie i marynarkę można było dobrać osobno :) Oczywiście spodnie trzeba było skrócić ale to drobiazg...
Chyba że to ma być coś jeszcze bardziej eleganckiego, ale mnie się ten wydaje ok.
_________________
 
 
wawrzyniec
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 13
Wysłany: 2018-07-04, 08:36   Re: Niski wzrost a garnitur

Alone 1,5 napisał/a:

A dokładnie jaki masz rozmiar? Najmniejszy rozmiar w męskiej rozmiarówce to 158cm wzrostu. W wzroście 164cm można szukać czasem 88cm w klatce i 74cm w pasie. przy tej klatce będzie w ramionach z 44cm ...

Mam 87 w klatce i 81 w pasie :') Mówiłem że biodra i klatkę mam zupełnie z innej parafii :(
Ostatnio zmieniony przez wawrzyniec 2018-07-04, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wawrzyniec
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 13
Wysłany: 2018-07-04, 08:39   

wendigo napisał/a:
H&M - mam podobny wzrost i tam kupiłem kiedyś fajny garnitur - fajny bo spodnie i marynarkę można było dobrać osobno :) Oczywiście spodnie trzeba było skrócić ale to drobiazg...
Chyba że to ma być coś jeszcze bardziej eleganckiego, ale mnie się ten wydaje ok.

Ale męski czy damski? Widziałem kiedyś w H&M damskie marynarki które nieźle na mnie leżały ale krój miało toto jakoś strasznie dziwny :/
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-07-04, 08:40   

Męski.
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-07-04, 11:12   

https://sklep.standar.pl/garnitury-mlodziezowe-158-182.php?pro_id=106&garnitur_mlodziezowy_martin_158-164#read
 
 
wawrzyniec
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 13
Wysłany: 2018-07-04, 13:41   

andrzej napisał/a:
https://sklep.standar.pl/garnitury-mlodziezowe-158-182.php?pro_id=106&garnitur_mlodziezowy_martin_158-164#read

Te nawet mierzyłem :P W sumie dopiero spojrzałem na stronie, że 158 to 80 cm w biodrach. W rzeczywistości były wyraźnie węższe :P
Ale dzięki że coś podrzuciłeś, chyba czas sprawdzić te z H&M :D
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-07-04, 14:24   

Tam są różne szerokości do wyboru, zapewne mierzyles mniejszy
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2018-07-04, 15:20   

158/88/80 przymierz. Mam tyle samo w pasie co Ty a wchodzę w 78, więc 80 powinno być swobodnie ok.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-07, 12:05   

andrzej napisał/a:
158/88/80 przymierz. Mam tyle samo w pasie co Ty a wchodzę w 78, więc 80 powinno być swobodnie ok.


Garniturowe spodnie można lekko poszerzyć w biodrach. Są też z zaszewkami (zakładkami) z przodu. Te będą szersze w pupie i biodrach. Można też szukać w "wyższych" rozmiarach (ale max jeden w górę) i skracać. Jeśli nosimy 158cm to szukamy też 164cm - będą tam inne wykroje mimo tej samej szerokości. Spodnie trochę głębsze, troszkę szersze itp. Osobiście zwróciłbym tez uwagę na dziecięce marynarki. Bywają w naprawdę fajnych krojach. Powinny w stosunku do męskich mieć węższe rękawy...
Pracowałem w firmach Wilvorst, Vistula i (św pamięci) Sunset Suits. Te dwie pierwsze mają usługe szycia na miarę a obsługa musi być profesjonalna (musi i nie ma miejsca na głupie uśmieszki). Miałem kilka klientek ubierających się u mnie i efekty poprawek krawieckich dostosowujących odzież do ich rozmiarów były dobre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10