Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko
Autor Wiadomość
AlexHere
użytkownik
Nergal


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-06-09, 15:38   Wojsko

Czy osoby tansseksualne przyjmowane są do wojska? Słyszałem, że nie są przyjmowani, ale z drugiej strony znalazłem na necie jakiś artykuł, że od tego roku są przyjmowani bez problemu. Aktualnie idę do lo wojskowego potem na studia wojskowe więc to zawsze jakiś stopień będzie. tylko czy mój transseksualizm nie będzie przeszkodą i czy nawet jeśli mnie przyjmą to nie będę siedzieć za biurkiem?


link -----> http://www.defence24.pl/z...-wojsku-polskim
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-09, 17:10   

Ale czy masz dokumentację medyczną która opisuje Twój transseksualizm?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-09, 19:21   

Lagertha - temat dla Ciebie :)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-09, 23:27   

AlexHere, to może być kiepski wybór - wojskowa kariera. Może w ogóle nie będziesz mógł pracować w zawodzie..?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-11, 00:13   

AlexHere, sprawa dość prosta: obczaj jakie problemy zdrowotne dają jaką kategorię (już abstrahując od problemów psychicznych). Sprawdź np. jaką kategorię daje brak penisa (bo nie pamiętam), a jak już go będziesz miał (przekalkuluj kiedy - to niestety kosztuje...), to sprawdź jeszcze brak jąder (bo tych nie będziesz miał nigdy, protezy się raczej nie liczą w tym przypadku). I dowiedz się czy taką kategorię można mieć na jakimś stanowisku wojskowym, które chciałbyś kiedyś dostać...
_________________
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-06-11, 11:54   

Dotychczas dopóki nie będziesz miał funkcjonalnych jaj raczej możesz się pożegnać z odpowiednią kategorią do tej pracy. Ale może warto pokrzyczeć, Lagerthcie się udało, to może w Polszy za x lat też się uda.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-11, 19:01   

Ale słuchajcie: kolega idzie do liceum. Nie bez powodu pytałem czy ma dokumentację medyczną pod kątem ts. Bo jeśli nie ma wygląda jak wygląda. To szansa jest. Pytanie tylko co w trakcie nauki wybierze.
 
 
AlexHere
użytkownik
Nergal


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-06-12, 16:24   

Dokumentów pod kątem ts nie mam. Jeśli przez te lata w liceum wytrzymam i wojsko mnie bardzo wkręci to trochę słabo z pracą póżniej. Badania i wszystko mam zamiar zacząć po 18 roku życia. Najwyżej jak będzie im przeszkadzało u mnie brak jajek to pójdę pracować do oddziału antyterrorystycznego pod warunkiem żeby oni nie mieli z tym problemu, jak nie to kryminalistyka lub straż pożarna
 
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-06-12, 16:46   

Jako kobieta teoretycznie mozesz, ale diagnoza ts już wyklucza, także byłby to wybór wiążący się z ogromnym wyrzeczeniem. Jak chodzi o to co przeczytałeś, to diagnoza f64.0 daje kategorie E. Za Macierewicza MON chciał to zmienić w projekcie, ale zrezygnowali. Tyle
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-12, 17:31   

Hestia napisał/a:
Jak chodzi o to co przeczytałeś, to diagnoza f64.0 daje kategorie E.

Tylko że nie każdy trans jest w ten sposób kategoryzowany (przynajmniej nie każdy k/m).

AlexHere napisał/a:
Najwyżej jak będzie im przeszkadzało u mnie brak jajek to pójdę pracować do oddziału antyterrorystycznego pod warunkiem żeby oni nie mieli z tym problemu, jak nie to kryminalistyka lub straż pożarna

Brzmi jak dobry plan :)
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-12, 18:09   

A czy nie ma ogólnie problemów z dostępem do broni dla TS? Coś mi się kojarzy, że takowe były. Sprawdź, bo nawet Policja w tym przypadku odpadnie :( .
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 03:49   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha - temat dla Ciebie :)
Ale mowa o Polskim. Ja nie należę do Polskiego wojska. Choć z drugiej strony u mnie się oficjalnie nie da a jestem i nie siedzę za biurkiem... ale no jak jest w Polsce to nie wiem.

AlexHere napisał/a:
Dokumentów pod kątem ts nie mam. Jeśli przez te lata w liceum wytrzymam i wojsko mnie bardzo wkręci to trochę słabo z pracą póżniej. Badania i wszystko mam zamiar zacząć po 18 roku życia. Najwyżej jak będzie im przeszkadzało u mnie brak jajek to pójdę pracować do oddziału antyterrorystycznego pod warunkiem żeby oni nie mieli z tym problemu, jak nie to kryminalistyka lub straż pożarna
Z trochę innego punktu widzenia. Ok, ja nie mam doświadczenia z Polską jak chodzi o wojsko, ale pewne rzeczy są podobne. Najpierw skończ pierwszy etap, jak Ci się będzie dalej podobać i dasz radę to dopiero bierz się za kolejny. Ogólnie wojsko nie jest takie jak to się może na początku wyglądać. To dosyć specyficzne środowisko, bardzo inne od tego co się normalnie zna. Przygotuj się na początek, że jeżeli się dostaniesz to przez czas bycia rekrutem będziesz cały czas sprawdzany pod każym kątem. Odpaść tam jest bardzo łatwo. Może się też okazać, że "to nie jest to".
Więc najpierw skończ jeden etap, potem się bierz za następny. Tutaj zwlaszcza na początku nie można mieć pewności jak to się dalej potoczy.

Do oddziału AT się tak po prostu nie dostaje. Tam biorą najlepszych. Jest ostra selekcja. Nie masz pewności, że się tam dostaniesz. Trzeba podchodzić realistycznie.

Ada75 napisał/a:
A czy nie ma ogólnie problemów z dostępem do broni dla TS? Coś mi się kojarzy, że takowe były. Sprawdź, bo nawet Policja w tym przypadku odpadnie :( .
Na marginesie zapytam... Czemu miałyby być? Przecież przy broni chodzi o to, że nie można stanowić zagrożenia dla siebie ani innych, trzeba umieć się nią posługiwać i trzeba mieć konkretny powód by ją mieć, jak i nie można być karanym. Bycie TS nie podchodzi, w każdym razie nie powinno podchodzić pod bycie zagrożeniem dla innych. Poza tym co z osobami IS? [oczywiście chodzi o Polskę, bo jak jest u mnie to wiem i bycie TS/IS nie jest przeszkodą]
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-13, 18:54   

Lagertha napisał/a:

Do oddziału AT się tak po prostu nie dostaje. Tam biorą najlepszych. Jest ostra selekcja. Nie masz pewności, że się tam dostaniesz. Trzeba podchodzić realistycznie.


Ogólnie też kiedyś interesowałem się wojskiem, ale dość dawno i nawet bez trans miałbym dość niską kategorię, gadałem o tym wówczas ze starszym znajomym, że zawsze wtedy pozostaje praca administracyjna. Zawsze coś o dodatki dla służb zostają. Tak się zastanawiam jeśli w Polsce jest problem z ts w wojsku to w oddziale antyterrorystycznym też mogą być, mają w wymaganiach napisane b. dobry stan zdrowia, a w Polsce transseksualizm sprawia że już nie masz w ich oczach dobrego stanu zdrowia.


Lagertha napisał/a:
Czemu miałyby być? Przecież przy broni chodzi o to, że nie można stanowić zagrożenia dla siebie ani innych

Chyba chodzi o tą upośledzoną kwalifikacje że transseksualizm jest zaburzeniem psychicznym :/ w Rosji wykorzystali to na całego ani broni ani nawet prawka. Ja sam mam słabą broń bez pozwolenia to nie wiem jak to wygląda w przypadku czegoś poważniejszego.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 02:06   

Wolfi napisał/a:
Chyba chodzi o tą upośledzoną kwalifikacje że transseksualizm jest zaburzeniem psychicznym :/ w Rosji wykorzystali to na całego ani broni ani nawet prawka. Ja sam mam słabą broń bez pozwolenia to nie wiem jak to wygląda w przypadku czegoś poważniejszego.
No to kiepsko.
Ale jak coś to w wojsku napewno są też i funkcje możłiwe do pełnienia bez broni. Np sanitariusze, żołnierze biurowi, kuchnia itd. Trzebaby się zorientować.

Arisa napisał/a:
Zaburzeń przychicznych, nie chorób - i nie tylko w Polsce - kategoria F, dokładniej - zaburzenia zachowania u dowosłych (F63 do F69).

Czekamy co da ICD-11.
Podałabyś źródło? Bo nie wiem o których innych krajach mówisz.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 16:45   

jatadosh napisał/a:
Ada75 napisał/a:
A czy nie ma ogólnie problemów z dostępem do broni dla TS? Coś mi się kojarzy, że takowe były. Sprawdź, bo nawet Policja w tym przypadku odpadnie :( .

Ja kojarzę tylko, że dostęp do broni uniemożliwia transwestytyzm. Kolega miał takie pytanie na badaniu psychiatrycznym przed wydaniem pozwolenia na broń.
Zaciekawił mnie ten temat i trochę poszukałam i znalazłam wykaz zaburzeń, które uniemożliwiają. O tansseksualiźmie nie ma tam mowy.

Cytat:
WYKAZ STANÓW CHOROBOWYCH I ZABURZE¡ FUNKCJONOWANIA PSYCHOLOGICZNEGO
WYKLUCZAJÑCYCH MO˚LIWOå WYDANIA POZWOLENIA NA BRO¡ I REJESTRACJI BRONI*:
1. organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi;
2. zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych, z wyłączeniem palenia tytoniu;
3. schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii (schizotypowe) i urojeniowe;
4. zaburzenia nastroju (afektywne);
5. zaburzenia nerwicowe lękowe, obsesyjno-kompulsyjne, dysocjacyjne, pod postacią somatyczną;
6. przewlekająca się reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne;
7. przewlekłe zaburzenia behawioralne związane z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi z wyłączeniem dysfunkcji seksualnych niespowodowanych zaburzeniem organicznym ani chorobą somatyczną;
8. zaburzenia osobowości;
9. zaburzenia nawyków i popędów;
10. zaburzenia preferencji seksualnych (transwestytyzm fetyszystyczny, ekshibicjonizm, oglądactwo, pedofilia, sadomasochizm)
11. upośledzenie umysłowe;
12. całościowe zaburzenia rozwojowe;
13. zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i wieku młodzieńczym


Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2005 r. w sprawie wykazu stanów chorobowych i zaburzeń funkcjonowania psychologicznego wykluczających możliwość wydania pozwolenia na broń i rejestracji broni<<
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-14, 20:28   

Lagertha, 6., 7., 8. i może 13. - pod każdy z tych punktów można podciągnąć transseksualizm. To nie jest (może niestety) tak, że idzie trans na komisję (od broni czy wojskową czy pewnie jakąkolwiek inną) i dostaje diagnozę: "transseksualizm". Nie. Ja mam (z komisji wojskowej): "zaburzenia psychiczne znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne nierokujące poprawy". Bo to zależy pod co tam sobie komisja podciągnie.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 22:24   

wendigo Może inaczej. Bezpośrednio nie ma. Jak ktoś będzie chciał komuś udowodnić na siłę że czegoś robić nie może to zawsze coś wynajdzie co mu w tym jednym momencie da władze i jakiś pretekst. Ale od takiej opini można się odwoływać, albo przynajmniej próbować (a jak myślisz w jaki sposób dotarłam tak daleko. Bo jak mi powiedzieli "nie bo jesteś TS/IS (wielu miesza), to dalej walczyłam i drżyłam temat co mogę zrobić. A jak potem na komisji się zorientowali, że jednak nie mam SRSu i, że to mnie od razu dyskwalikfikuje to też się nie poddałam i przekonałam ich, że dam sobie radę... i dałam.).
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 22:41   

wendigo napisał/a:
Lagertha, 6., 7., 8. i może 13. - pod każdy z tych punktów można podciągnąć transseksualizm. To nie jest (może niestety) tak, że idzie trans na komisję (od broni czy wojskową czy pewnie jakąkolwiek inną) i dostaje diagnozę: "transseksualizm". Nie. Ja mam (z komisji wojskowej): "zaburzenia psychiczne znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne nierokujące poprawy". Bo to zależy pod co tam sobie komisja podciągnie.


A co teraz obowiązuje? ICD10 Czy ICD11?

Z drugiej strony... Wojsko Polskie w dzisiejszych realiach różni się od sił zbrojnych Szwajcarii. Szwajcaria to kraj który utrzymuje armię do odstraszania (choć nie wiem kogo). Polska prowadzi realne działania zbrojne po za granicami kraju i mogą na komisjach chcieć odsyłać wszelkie osoby różniące się od "materiału na wzorowego żołnierza".
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-15, 00:08   

Arisa napisał/a:
Wiadomo, że obowiązuje ICD-10. Pytanie ile lat jeszcze.

Poza tym zastanawia mnie jedno - "po co się pchać tam gdzie Cię nie chcą". Jest tyle innych ciekawych rzeczy w życiu.


Nie gadaj! Samolotem to bym polatał ale czołg... "życie czołgisty jest trudne ale na szczęście krótkie,, :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-15, 00:28   

Alone 1,5 napisał/a:
Z drugiej strony... Wojsko Polskie w dzisiejszych realiach różni się od sił zbrojnych Szwajcarii. Szwajcaria to kraj który utrzymuje armię do odstraszania (choć nie wiem kogo). Polska prowadzi realne działania zbrojne po za granicami kraju i mogą na komisjach chcieć odsyłać wszelkie osoby różniące się od "materiału na wzorowego żołnierza".
Też są misje, choć inne. Ale mimo to wojsko to nie jest zabawa i jest jaknajbardziej na poważnie. Jakbym się nie nadawała to bym nie dała rady przejść szkolenia. Tam już chęci nie wystarczają i jak ktoś ma coś brzydko mówiąc z głową, to wychodzi dosyć szybko.
Poza tym ja moją pracę wykonuję dobrze "mimo", że jestem IS.

Armia jest do ochrony państwa i ludności cywilnej. Ma odstraszać potencjalnych agresorów ale też w razie potrzeby wspierać służby cywilne i to robi.

--
Nie chcę porównywać dwóch krajów. Pisałam o tym, że nawet jak się zostanie nieprzyjętym to można się starać i niewarto jest się od razu poddawać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10