Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
bardzo nie chcę, ale chyba jednak zrobię
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 07:02   bardzo nie chcę, ale chyba jednak zrobię

- - To nie trolling - -

Nie tylko Jurek B. mi w kółko o tym sądzie i alternatywnej płci, ale i parę innych osób. Dlatego się wkurzam i piszę po parę razy, że nie, nie mam takiej potrzeby. Ale nie dociera, że nie, nie chcę, nie jest mi potrzebny sąd i nic nie da.

Myślę zrobić tak : taką pokazówkę, żeby Jurek B. i towarzystwo dali mi spokój. Złożę papiery na diagnozę IS, którą mam, dołączę kariotyp, inne IS-owe wyniki, żem tru h.e.r.m.a, dołączę od psychiatry ( też mam ). Jak umiem dla innych pisać full dokumentację, to napiszę i dla siebie. Nawet już bulnę te 750zł, niech będzie moja strata. Rodzicom powiem, że robię eksperyment i nie chcę "zmieniać" płci, tylko pobódki aktywistyczne i żeby mi podpisali zgodę, bo " nie chcą słuchać tych farmazonów, które będę opowiadać w sądzie "'

Zrobię eksperyment, czy dokumenty na IS przejdą. Jak przejdą, dostanę wezwanie. Na rozprawę pójdę w czarnych spodniach i słonecznej koszulce aktywistycznej z napisem " Intersex Activist Poland " ( mam w planach zrobić taki wydruk na koszulce ). Jak i jeśli mnie w ogóle dopuszczą na salę ( też etap eksperymentu, w końcu będę robić coś pionierskiego ), to będę się oświadczać, że zależy mi, aby w dowodzie, moje pole z płcią zostało puste, a PESEL został skrócony o przedostatnią cyfrę. Jak sędzia zapyta, jak się identyfikuję, to powiem, zgodnie z prawdą obiektywną, że jestem IS i mam identyfikację IS.
Całość nagram i puszczę na publicznym.

Wiem, że pozew oddalą i nie będą się dalej bawić. Ale przynajmniej będę mógł powiedzieć, że próbowałem i niedowiarki dadzą spokój. Apelacji składać nie będę.

Ah i przypomniało mi się, że Jurek się zarzekał, że jako IS ally, mi zasponsoruje tą lewą rozprawę ( na którą nie mam ochoty i wiem, że to bez sensu ). Ale może będzie z tego jedyny pożytek, że w papierach sądowych we Wrocławiu odnotują, że powodem był facet " obojnak " ( przepraszam, tak myśli o nas większość, z którymi rozmawiam ), który się identyfikuje w " 3 płci " :/
Aż zadzwonię dziś do Jurka i powiem mu, że jak bardzo chce, to się podłożę, jak tylko ogarnę sytuację rodzinną.

:-(
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-05-21, 09:58   

2in1_inkarnacje napisał/a:
a PESEL został skrócony o przedostatnią cyfrę.

Tia... powodzenia życzę. Wszystkie druki, systemy komputerowe, walidatory PESEL-a w formularzach internetowych itp trzeba by było przerobić. Może lepiej zażądaj zmiany rozstawu szyn kolejowych albo coś ;)
_________________
Freja Draco
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-21, 10:31   

Freja napisał/a:
Może lepiej zażądaj zmiany rozstawu szyn kolejowych albo coś ;)

Jeśli Sąd Najwyższy jest pod kontrolą polityków to i nie takie rzeczy mogą przejść :-p
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 12:31   

Arisa napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
aby w dowodzie, moje pole z płcią zostało puste, a PESEL został skrócony o przedostatnią cyfrę.
Tego nie rób, bo to i tak nie przejdzie - chodzi o ustawy.

To i tak jest rozprawa pro - forma. Nie chce mi się tego ciągnąć latami ani nawet w ogóle, a dlaczego nie - wypowiadam się na vlogu.
Poza tym, jako osoba IS-IS, o co innego mogę zawnioskować ? Bo jak o płeć formalną K, to nie eeeeee <boisie> Bo już wolę się całkiem wycofać. W płci formalnej M czuję się komfortowo i jest dla mnie korzystna finansowo i pod każdym innym względem. I tego nie chcę zaprzepaścić.

Arisa napisał/a:
a jeszcze ryzyko, że Ci biegli wpiszą jakieś Bordeline czy Aspergera czy kurza twarz wie co jeszcze.

Aspergera już mam.
Nawet biegłych nie będzie, bo pozew oddalą na pierwszej rozprawie, nie ma szans pójść dalej. Choć . . . była taka jedna rozprawa płciowa, że sędzia słuchał 5te-przez 10te, a i tak zrobił swoje. Może być, że posłucha mnie jak zgaszonego radia i puści dalej, ale na opcję NIE bezpłciową, tylko K, " a bo tak się robi ". Wtedy to kilogram nerwosolu z lipomalem :|

Cytat:
Działaj raczej aktywistycznie w tym w połączeniu z Trans-Fuzją i innymi organizacjami o wprowadzenie trzeciej płci -

Z panią Baker nie chcemy mieć wzajemnie nic wspólnego. TF się tym nie zajmuje, znaczy sprawami IS-owymi. Nawet Kitty Anderson się wypowiada, że jak będzie wspólpracować z Baker, to wyłącznie w sprawach stricte transowych.
Ja nie chcę mieć z TF nic wspólnego, bo mam doświadczenia z Trans-Akcją. Podpisaliśmy akty u notariuszki i nikt tam działaniami w rl nie był zainteresowany, a jedyne listy do instytucji wszelakich były z mojej ręki. I jeszcze był za to opr, że nie " nie ma KRS -u , to nie wolno ". A odpowiedzi i tak poprzychodziły, mimo wszystko :->

Cytat:
dopiero będzie wtedy możliwe to o czym piszesz, a do tego czasu pozostaje Ci sprawę załatwić nierstety za granicą.

W tym stopniu, do zagranicy nic nie mam.

Cytat:
Najpierw trzeba stworzyć odpowiednie prawo dla osób nie mogących się określić w zakresie K lub M, a dopiero potem można będzie je zastosować.

Też o tym mówię i o edukacji, bo bez tego nie ma sensu. Ale mów do ręki, jak się uprze jeden z drugim . . .

Arisa napisał/a:
Warto też pomyśleć jak nazwać osobę płci trzeciej.
Płeć męska: mężczyzna
Płeć żeńska: kobieta
Płeć trzecia: ? (tu określenie należałoby pozostawić osobom niebinarnym - czyli takim które się nie identyfikaują jako K lub M i niekoniecznie są interseksualne).

Na grupie FB ( Inter Trans Connection https://www.facebook.com/...transconnexion/ ) u Dr Gosi Rećko padło takie pytanie z rok temu i odpowiedzi nie ma do dziś.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-21, 13:14   

Co do nagrywania rozpraw, to teraz wszystkie są nagrywane, nie musisz się martwić.

Skrócenie PESEL to słaby pomysł, wiadomo że nie przejdzie, ale o pozostawienie pustego pola płci na dowodzie w sumie można wnioskować.

A dlaczego nie złożysz apelacji? :-> Może sprawa dojdzie aż do SN i może nawet rozstrzygną ją na korzyść osób z hermafrodytyzmem... Może to jest właśnie szansa, żeby problem osób interseksualnych został zauważony, a w związku z tym "ruszony"?

2in1_inkarnacje napisał/a:
Z panią Baker nie chcemy mieć wzajemnie nic wspólnego. TF się tym nie zajmuje, znaczy sprawami IS-owymi.

Dlaczego? Może da się jakoś przełamać lody?
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 14:01   

Karatajew napisał/a:
A dlaczego nie złożysz apelacji? :->

A podaj mi podstawy prawne do takiej apelacji.
Jest tu wątek o SO w Świdnicy i tam na apelację poszło niechudo przepisów, na które można było się powołać w tamtej sprawie. Ale do nieistniejącej płci, to jaka podstawa prawna ?

Karatajew napisał/a:
Może sprawa dojdzie aż do SN i może nawet rozstrzygną ją na korzyść osób z hermafrodytyzmem...

No a jaka podstawa prawna ?

Cytat:
Może to jest właśnie szansa, żeby problem osób interseksualnych został zauważony, a w związku z tym "ruszony"?

Miło by było, ale powiem tak :
W Austrii kombinował coś podobnego Alex Jurgen. I to długimi latami. Na Konfie '17 mówili, że się starał, ale mu oddalili. Tła sprawy nie znam, muszę dopytać Tinou, pokrewnego Alex-owi działacza, o co tam chodziło. A Alex to nie był ciepłe kluchy, tylko rozpychał łokciami na wszystkie strony. A i tak mu się nie udało do końca. W 2017. A od niedawna zszedł z pozycji, na aktywistyczną, zasłużoną emeryturę.

Karatajew napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
Z panią Baker nie chcemy mieć wzajemnie nic wspólnego. TF się tym nie zajmuje, znaczy sprawami IS-owymi.

Dlaczego? Może da się jakoś przełamać lody?

Nie sądzę. Ale nie będę tu mówić czemu, bo nie chcę bana za of.
 
 
Madridista
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 19:57   

Cytat:
Bo jak o płeć formalną K

O zmianę płci formalnej na K mógłbyś/mogłabyś wnioskować nawet bez pozywania rodziców, jeśli naprawdę masz kariotyp XX, macicę i jajniki (ale jakoś w to nie wierzę - bierzesz estrogeny i nie masz okresu?)

Cytat:
Może sprawa dojdzie aż do SN i może nawet rozstrzygną ją na korzyść osób z hermafrodytyzmem... Może to jest właśnie szansa, żeby problem osób interseksualnych został zauważony, a w związku z tym "ruszony"?

Znajac życie rozstrzygną to w ten sposób, że wszystkie osoby interseksualne będą musiały mieć wpisany w akt urodzenia fakt, że urodziły się IS :/
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 21:02   

2in1_inkarnacje napisał/a:

- - To nie trolling - -
Jest i nie zmieni to na lepsze postrzegania osób IS.

 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-21, 21:25   

Lagertha, "Nie trolling" w kontekście postu samego w sobie
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 21:28   

Vera-chan napisał/a:
Lagertha, "Nie trolling" w kontekście postu samego w sobie
Miałam na myśli trolling w kontekście działalnośni poza forumowej. Sądu w tym przypadku i raczej napewno odbije się to negatywnie dla osób IS.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 22:24   

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-21, 22:37   

Zawsze można złożyć apelację powołując się na naruszenie procedury - że niewystarczajaco wnikliwie zbadano nasze dowody itp.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 22:44   

DeadSally napisał/a:
Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem


...bez offtopów....
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-22, 01:00   

kicur, właśnie to miałem na myśli. Sprawę pewnie chcieliby załatwić na odwal się, a wtedy można się przyczepić do błędów proceduralnych.

A czy osoby interseksualne pozywały już kogoś o operacje naprawcze i co z tego wynikło?
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-22, 01:04   

Madridista napisał/a:
jeśli naprawdę masz kariotyp XX, macicę i jajniki (ale jakoś w to nie wierzę - bierzesz estrogeny i nie masz okresu?)


Organy u osób is nie muszą być w pełni rozwinięte i funkcjonować jak u cis. Zwykle są w jakiś sposób obarczone wadą. Osoby is bywają tez bezpłodne.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 08:39   

Lagertha, A jak NIC NIE ROBIENIE w temacie IS i olewanie działa na ocieplenie wizerunku IS, w ogóle ? ;>
Podaj, proszę, jak Ty byś się angażowała i swoją linię aktywizmu, który wpłynie na poprawę sytuacji osób IS. Nie uznaję odpowiedzi : siedzę na ty* i nic nie robię.

Madridista napisał/a:
Cytat:
Bo jak o płeć formalną K

O zmianę płci formalnej na K mógłbyś/mogłabyś wnioskować nawet bez pozywania rodziców,

To już prędzej wolę sobie założyć pętelkę na szyję :/ :evil:

Madridista napisał/a:
jeśli naprawdę masz kariotyp XX, macicę i jajniki (ale jakoś w to nie wierzę - bierzesz estrogeny i nie masz okresu?)

Jak by się zagłębić bardziej, w to, co mówię, czy piszę, to tam jest, czy mam i w jakim stopniu.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 08:52   

Madridista, Specjalnie 4U ;P
https://imgur.com/a/bTyq1HB
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 12:41   

Arisa napisał/a:
No dobrze, ale po co tam oznaczenie osób interseksualnych?

Nie wiem, jak się takie coś nazywa po komputerowemu, ale tam była "plama", taki dynks, to jest zakryty flagą. Górna fotka, to tłumaczenie z oryginału.

Z Miriam takiej podobizny nie było, a na tej jest Emily Quinn ( moja imienniczka ^^ )
https://www.youtube.com/watch?v=FwnfOnUweew Brała udział w wielu akcjach na rzecz osób IS i chyba nadal działa aktywistycznie.
My, IS, to się znamy w naszym środowisku i to globalnie. Spotykamy się na międzynarodowych meetingach i konferencjach i omawiamy ważne tematy związane z IS.
https://imgur.com/a/9Xr5lD7

Arisa napisał/a:
Poza tym, 2in1 podpisany jesteś jako "50% KMa" :) No to więc jak?

Bo to prawda :P
- strój męski
- rodzajnik męski
- wykonywany zawód męski
- nadal, dość często, posługuję się swoim imieniem męskim
- nie mam nic przeciwko, by zwracać się do mnie w formie męskiej
- płeć formalna ( do której nic nie mam przeciwko ) męska
- podobno dłonie mam męskie ;>
- ORAZ : cieleśnie jestem bardziej K niż M

Dlatego 50% z KM-a
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 13:24   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha, A jak NIC NIE ROBIENIE w temacie IS i olewanie działa na ocieplenie wizerunku IS, w ogóle ? ;>
Podaj, proszę, jak Ty byś się angażowała i swoją linię aktywizmu, który wpłynie na poprawę sytuacji osób IS. Nie uznaję odpowiedzi : siedzę na ty* i nic nie robię.
Nie jestem aktywistką i nie chcę być. Mówienie na prawo i lewo, że jest się IS i domagania się na siłę innej kategorii w społeczeństwie jest moim zdaniem szkodliwe i nie przyniesie niczego dobrego, dlatego tego nie robię i się temu sprzeciwiam. Jeżeli coś trzeba by zrobić to pokazać, że osoby IS są takie jak wszyscy inni, po prostu normalne i też mają wartość dla społeczeństwa jako czałości. Ale domaganiem się innej kategorii tego nie osiągniesz, conajwyżej zrazisz do siebie.

A co robię? Prosze bardzo:
Żyję jako normalna kobieta, staram się żyć w społeczeństwie i to mimo mojej bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przeszłam prawna korektę danych, przy dokumentacji medycznej IS.
Jako pierwsza osoba IS (mimo, że większość myli mnie z TS) dostałam się do wojska i skończyłam podstawowe szkolenie (a miałam mocno pod górę i mimo wielu przeciwności dałam radę), odbyłam pierwszy przydział - gdzie wykonałam kawał dobrej roboty i nie jest to subiektywna opinia, a teraz staram się o możłiwość dostania do szkoły podoficerskiej.
Pomogłam w researchu jednej z reżyserek, która chce nakręcić film fabularny z interseksualną bohaterką.
Poza tym należę do związku strzeleckiego i drużyny airsoftowej i w obu tych miejscach mam solidną i bardzo dobrą opinię. Ale nigdzie nie chodzę z bluzką "I'm intersex", tylko po prostu jestem sobą i mimo pewnych ułomności daję z siebie wszystko.

Tak jak pisałam wyżej.. Swoim życiem staram się pokazać, że ja jako osoba interseksualna nie jestem gorsza od innych i mimo, że mam pod górkę to chcę i mogę być na równi z resztą społeczeństwa. Nie żyję też całkowicie "stealth" bo to jest po prostu nie wykonalne, bo cały czas wychodzi to, że jestem "inna". Ale nie nikogo nie witam na "na dzień dobry - jestem IS".

Wychodzi chyba na to, że zrobiłam już więcej niż Ty w całej swojej działalności samozwańćzego aktywizmu.
---
Vloga nie prowadzę. Bo w sumie o czym miałabym tam opowiadać?
- HRT - ale przecież 1. Nic ciekawego w tym nie ma, 2. Na internecie są tysiące takich filmików.
- Życiu jako IS? Ale niby co dokładnie? Tak samo jak każdy jem, śpię itd. Nic specjalnego nie ma, są ułomności fizyczne - ale nie chcę robić z siebie ofiary.
- Rozprawiać o swoim IS też nie chcę - tu naprawdę nie ma o czym rozprawiać. Po prostu urodziłam się taka, muszę z tym żyć i tyle.
- Ewentualnie o zainteresowaniach, ale to byłby normalny vlog o zainteresowaniach. Jedyną specjalną rzeczą byłoby, że jestem IS - co uważam szczerze mówiąc za bez sensu, poza tym nie chę się publicznie outować i nie mam parcia na szkło.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-22, 14:04   

Lagertha, a może spróbujesz rozdzielic swoj sposób na życie od sposobu na życie innych. Nie każdy is jest psychicznie kobietą lub mężczyzną. To tak jakby Tobie powiedzieć, żebyś nie robiła zamieszania i żyla dalej jako mężczyzna. Przecież słyszałas takie rzeczy i nie było to przyjemne. Dobrze o tym wiesz. Nie rozumiem jak możesz nie umiec postawić sie w sytuacji ludzi, którym odbiera sie prawo do decydowania o własnym życiu.
Gdyby taki aktywizm uskuteczniono wcześniej to może nigdy nie musiałabyś przechodzic przez takie cierpienie, bo nawet gdyby przy porodzie nadano Ci status is to mogłabyś się po czasie opowiedzieć. Bo ludzie po prostu nie mieliby takiego bolu zadka nt płci. Czy może po prostu musisz bronic swojego zdania z taką zaciekłoscia, bo inaczej okazałoby sie ze całe Twoje cierpienie i wysiłek moglby byc niepotrzebny..?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 14:37   

@ Lagertha normalność nad normalnościami i wszystko normalność.

A później się dym uskutecznia, że pod sformułowaniem "walka o tolerancję" to zawsze kryją się tęczowi aktywiści.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-22, 16:25   

Arisa, nie sugeruję, że is rowna sie niebinarnosc.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-22, 17:48   

2in1_inkarnacje napisał/a:
...

Aha. I co w związku z tym?


2in1_inkarnacje napisał/a:
Arisa napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:
aby w dowodzie, moje pole z płcią zostało puste, a PESEL został skrócony o przedostatnią cyfrę.
Tego nie rób, bo to i tak nie przejdzie - chodzi o ustawy.

To i tak jest rozprawa pro - forma. Nie chce mi się tego ciągnąć latami ani nawet w ogóle, a dlaczego nie - wypowiadam się na vlogu.

I nie ciągnij!! Na miłość boską, proszę, błagam, nie ciągnij! Nic nie rób, a przede wszystkim po raz dziesiąty nie pisz tego samego tylko innymi słowami...

Lagertha napisał/a:
2in1_inkarnacje napisał/a:

- - To nie trolling - -
Jest i nie zmieni to na lepsze postrzegania osób IS.

To nie trolling, to attention whoring.

DeadSally napisał/a:
Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem

Zgadzam się. Też to tak widzę.

Alone 1,5 napisał/a:
DeadSally napisał/a:
Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem


...bez offtopów....

Cały ten temat jest offtopem - zauważ, że w nim nie ma JAKIEJKOLWIEK zajawki do dyskusji, żadnego pytania, nic.

Armand napisał/a:
Lagertha, a może spróbujesz rozdzielic swoj sposób na życie od sposobu na życie innych. Nie każdy is jest psychicznie kobietą lub mężczyzną. To tak jakby Tobie powiedzieć, żebyś nie robiła zamieszania i żyla dalej jako mężczyzna. Przecież słyszałas takie rzeczy i nie było to przyjemne. Dobrze o tym wiesz. Nie rozumiem jak możesz nie umiec postawić sie w sytuacji ludzi, którym odbiera sie prawo do decydowania o własnym życiu.

Sądzę, że połowie ludzi na tym forum w ogóle nie o to chodzi... tylko no po prostu... jak widzę kolejny temat o tym samym i jak to bardzo 2in1 nie chce ale musi ale nie chce ale musi (ale nie chce... ale musi /chociaż nie chce, ale musi/), to mam ochotę walić głową w ścianę. Ty tak nie masz? Nie wiem jak innym ale mnie obrzydza a nie zachęca interesować się tematem IS :/
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 22:27   

wendigo, No bo jak pisałem kiedyś aktywizm 2in1 jest celem dla celu. A może jest inaczej, może my tu mamy przesyt? Może ten aktywizm jest co raz bardziej abstrakcyjny? A tak z ciekawości... jaka jest populacja osób IS na świecie?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-22, 22:28   

wendigo napisał/a:
Ty tak nie masz? Nie wiem jak innym ale mnie obrzydza a nie zachęca interesować się tematem IS


Na początku bywało, że mnie to drażniło. Ale sobie pomyślałem, że przecież Emiele ma prawo opowiadać o swoich sprawach jak każdy na tym forum. Ty ciągle marudzisz, Arisu ciągle wrzuca fotki, próbując nieumiejętnie ukryć zadowolenie, że będą komplementy, Arisa wszystkich poprawia, Lagertha w każdym poście opowiada jak to wstąpiła do wojska, być może nieświadomie robiąc to o co oskarża Emiele. Każdy na tym forum ma jakieś mniejsze lub większe fixum dyrdum. Jak się będziemy skupiać na tym, że inni nas czymś drażnią to się pozagryzamy.

Dodam jeszcze, że uważam, że Emiele ma coś co ma mało kto na tym forum. Cywilną odwagę. Nie wstydzi się za to kim jest. I to wzbudza mój autentyczny podziw i szacunek. Zwłaszcza, że jak wspomina w wywiadzie - nie zawsze tak było, że potrafił o sobie opowiadać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-22, 23:27   

Armand napisał/a:
wendigo napisał/a:
Ty tak nie masz? Nie wiem jak innym ale mnie obrzydza a nie zachęca interesować się tematem IS


Na początku bywało, że mnie to drażniło. Ale sobie pomyślałem, że przecież Emiele ma prawo opowiadać o swoich sprawach jak każdy na tym forum. Ty ciągle marudzisz, Arisu ciągle wrzuca fotki, próbując nieumiejętnie ukryć zadowolenie, że będą komplementy, Arisa wszystkich poprawia, Lagertha w każdym poście opowiada jak to wstąpiła do wojska, być może nieświadomie robiąc to o co oskarża Emiele. Każdy na tym forum ma jakieś mniejsze lub większe fixum dyrdum. Jak się będziemy skupiać na tym, że inni nas czymś drażnią to się pozagryzamy.

Wszystko to prawda, tylko zauważ, że chyba nikt z nas nie tworzy wciąż nowego tematu opisując tych swoich problemów. Jeśli ja marudzę (tak btw. większość moich marudzeń to są żarty :P ), to robię to w jednym temacie do tego przeznaczonym (kącik marudzenia). Na pewno nie zakładam wciąż nowego tematu żeby napisać o tym samym.

Armand napisał/a:
Dodam jeszcze, że uważam, że Emiele ma coś co ma mało kto na tym forum. Cywilną odwagę. Nie wstydzi się za to kim jest. I to wzbudza mój autentyczny podziw i szacunek. Zwłaszcza, że jak wspomina w wywiadzie - nie zawsze tak było, że potrafił o sobie opowiadać.

Ja to widzę trochę inaczej...
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-23, 03:13   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
jaka jest populacja osób IS na świecie?
Około 1%, podobnie jak w Polsce.

Aż tyle? To chyba optymistyczny szacunek.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-23, 09:34   

A podawanie hormonów? Chyba częstsze.
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2018-05-23, 12:57   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
jaka jest populacja osób IS na świecie?
Około 1%, podobnie jak w Polsce.

https://www.tandfonline.c...224490209552139
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-23, 22:07   

Swan napisał/a:
Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
jaka jest populacja osób IS na świecie?
Około 1%, podobnie jak w Polsce.

Aż tyle? To chyba optymistyczny szacunek.

Chyba nie. Nie raz słyszałem, że jedna na 100 osób rodzi się z jakimś problemem w sferze płciowym (czy to kariotyp niepoprawny czy narządy płciowe...).
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-23, 23:14   

Arisa napisał/a:
MagdaThePig napisał/a:
Arisa napisał/a:
Alone 1,5 napisał/a:
jaka jest populacja osób IS na świecie?
Około 1%, podobnie jak w Polsce.

https://www.tandfonline.c...224490209552139


Cytat:
Applying this more precise definition, the true prevalence of intersex is seen to be about 0.018%, almost 100 times lower than Fausto‐Sterling's estimate of 1.7%.
- brednie. Już osób z Zespołem Klinefeltera i Turnera jest znacznie więcej niż tych 0,018%. 0,018% to może być przypadków, kiedy genitalia są mocno zniekształcone lub występuje hermafrodytyzm, ale jako interseksualizm definiuje się jakąkolwiek niezgodność w płci biologicznej.

Stawiam, że gdyby przebadać naszą populację tu na forum to odsetek IS byłby większy niż wspomniany 1% czy 1,7%.


Co to znaczy jakakolwiek? Czym się to objawia? Albo inaczej kiedy te niezgodności są na tyle poważne że rzutują na wygląd zewnętrzny? Ile jest taki osób?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-23, 23:24   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5, interseksualizm to nie tylko "wygląd zewnętrzny".


Interesuje mnie ten tylko aspekt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10