Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Plenerowe Inter* Party - głosowanie / propozycja

Plenerowe Inter* Party - hot or not ?
1. Jestem jak najbardziej ZA.
0%
 0%  [ 0 ]
2. Raczej jestem za.
0%
 0%  [ 0 ]
3. Jestem PRZECIW.
33%
 33%  [ 2 ]
4. Raczej jestem przeciw.
16%
 16%  [ 1 ]
5. Nie mam zdania.
50%
 50%  [ 3 ]
6. Inna opcja, napiszę w komentarzu : . . . .
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 01:09   Plenerowe Inter* Party - głosowanie / propozycja

Zwracam się z zapytaniem do osób IS ( tak, wiem, że jest nas tu więcej ):

W kontrze do Plenerowego Trans Party mogę mieć możliwość zorganizowania Plenerowego Inter* Party. Na zasadzach zbliżonych do Transowego, tyle że dla IS.

Odpowiadając na pytania :
- TAK, ja mogę zorganizować oraz zasponsorować. Tylko pytaniem jest, że jeśli wcześniej się umówię ze znajomą, która ma agro - gospodarstwo, to byłoby super, jak byliby chętni.

Nie będę się zakładać, ale pewnie party byłoby l e t n i e. Prynajmniej w pierwszym, eksperymentalnym wydaniu.

Otwieram ankietę, proszę głosować, czy i kto się pisze na pomysł.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 09:41   

Z inter trochę jest taki problem, że o tym się po prostu nie chce mówić. W sensie, osoba inter nie chce. Jako ćwierć inter jakoś nie czuję się komfortowo mówiąc o tym komukolwiek z wyjątkiem partnera. Nawet rodzinie. Trans? Tak, okej. Bo to jest bardziej... dotyczy mnie jako osoby. A nie piątego palca u stopy :-p Mam ogólnie awersję do ludzi opowiadających o swoich ciałach. Czuję, że mówienie o ciele uprzedmiatawia mnie. Jakby to było coś, co ma mnie reprezentować. A poza gabinetem lekarskim tak naprawdę nic to nie znaczy. Płeć społeczna znaczy np. dużo więcej.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 10:52   

2in1_inkarnacje Nie.

Swan napisał/a:
Jako ćwierć inter jakoś nie czuję się komfortowo mówiąc o tym komukolwiek z wyjątkiem partnera. Nawet rodzinie.
Nie ma czegoś takiego jak "ćwierć inter". Albo jesteś, albo nie i jeżeli nie urodziłeś się IS, to nie staniesz się nim później.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 12:23   

Może trzeba zrobić oddzielnie dla każdego? Oddzielnie dla wierzących k/m z dziećmi, dla niebieskookich m/k z zamiłowaniem do górskich wędrówek. Nie rozdrabniajmy się na drobne. LGBT+ ma łączyć ludzi a nie tworzyć sztucznie kolejne podziały i kategorie... :-|
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 12:38   

Wstępnie miejscówkę i terminy i sponsoring mam ugadane.

Trans party, jako takiego, nie będę dublować, bo takie już jest. Skupię się na Inter* Party, jako że jestem aktywistą Interseksualnym. Ale nie znaczy to, że jestem przeciw zapraszaniu osób TS / IS. Choć, po cichu liczę na IPSO IS. A w założeniu IS ogólnie.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-05-01, 13:08   

Arisa napisał/a:
Majority, póki co mamy LGBT-, że tak to określę zamiast LGBT+. Warto podzielić na ALGB oraz TIQ.

Efekt będzie taki, że zniknie aktywizm trans :P Słaby pomysł i jeszcze do tego ma poparcie cześć lgb :/


Co do inter*party ogólnie urzeka mnie to jak bardzo chcesz działać w aktywizmie inter...ale zastanawiam się czy Ty aby dobrze określasz cele. Nie mam danych, ale myślę że sporo taki osób albo nie ma problemów z tożsamością albo załatwia sprawę i chce żyć normalnie...nikt z własnej woli nie wybiera sobie dodatkowych chromosomów albo zaburzeń hormonalnych. Problem jest podejście lekarzy nie społeczeństwa,to ze środowiskiem medycznym należy rozmawiać, a nie np mówić o tym randomowym ludziom na ulicy bo to absolutnie nic nie da.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 15:01   

Arisa napisał/a:
Nie wiem czy jest sens tracić na to pieniądze.

Jest, gdy widzę zainteresowanie tematem. Gorzej, jeśli faktycznie pozałatwiam, poopłacam i będę w pojedynkę. Wtedy całkiem stracę wiarę w ludzi.

Ok, wygadam się. Mam jeszcze inny powód dla realizacji PIP : szefostwo OII stawia, że budowanie Polskiego Aktywizmu Interseksualnego to dwa lata max, a postawienie pierwszej typowo Interowej Polskiej organizacji to 5 lat max. Po wynikach głosowania tu, lub po braku reakcji na mojej grupie facebookowej, myślę, że założenia powyższe OII, są trochę nad wyrost. Więc sprawdzam, czy potrafimy się jednoczyć w jakimś celu, bo za granicą to normalka. Nawet na wschodzie jest lepiej, pod tym względem, niż u nas. No, ale cały czas mam nadzieję, że słupki wykresu odwrócą się na korzyść. W końcu to pierwszy dzień głosowania.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 15:33   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Więc sprawdzam, czy potrafimy się jednoczyć w jakimś celu, bo za granicą to normalka. Nawet na wschodzie jest lepiej, pod tym względem, niż u nas.


W jakim celu?
Mogę się jednoczyć z kobietami, kiedy zabrania się im aborcji - to jest cel. Nie ma się co łudzić, że będziemy żyć w idealnie skrojonym dla siebie świecie - bo każdy musiałby żyć na inne planecie - nie dogodzi się wszystkim.
Co chcesz osiągnąć swoim aktywizmem?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 15:36   

Marjory napisał/a:
Co chcesz osiągnąć swoim aktywizmem?

Wystarczy spojrzeć na zagranicę - mi zależy osiągnąć przynajmniej tyle, jak nie więcej.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-01, 17:26   

2in1_inkarnacje, może z innych miejsc w sieci zgłosi Ci się więcej osób, trzymam kciuki :-p Marjory, trochę nie na miejscu to pytanie moim zdaniem, tak jakbyś uważał, że sytuacja osób interseksualnych w Polsce jest dobra...
Znalezienie ludzi, którzy mają/mieli podobne problemy i są niejako dowodem na to, że ta sytuacja jest zła, to chyba podstawa dla 2in1, jeśli chce żeby aktywizm przyniósł skutki.

Mnie to w zasadzie nie dotyczy, ale jeśli ma to przynieść kiedyś efekty, tzn. polepszenie sytuacji osób IS, to w sumie dlaczego nie?

Interseksualizm różni się tym, że w określonych przypadkach można go wykryć bardzo wcześnie i rodzice podejmują pewne decyzje na nieświadomym dziecku. Sam fakt, że właśnie się o tym dzieciom nie mówi, czy też próbuje ukryć, świadczy o tym, że to nie jest tylko "sprawa lekarzy", jak twierdzisz, Wolfi, ale również społeczeństwa.
Nawet jeśli jacyś ludzie IS sobie żyją w błogiej nieświadomości, to skąd wiesz, czy nie mają chorób/zaburzeń, które wynikają właśnie z IS, a które będą bezskutecznie leczyć jakimś syfem, podczas gdy przyczyna leży gdzie indziej?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Karatajew 2018-05-01, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 17:33   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Marjory napisał/a:
Co chcesz osiągnąć swoim aktywizmem?

Wystarczy spojrzeć na zagranicę - mi zależy osiągnąć przynajmniej tyle, jak nie więcej.
Wcale nie jest lepiej.
Tak się składa, że żyję na "zachodzie" i doświadczam to "lepiej" dosyć często na własnej skórze.
Do tego organizajce IS są bardzo niszowe, małopoularne i sprawiają wrażenie mocno oderwanych od rzeczywistości.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 20:18   

Lagertha, Tak, najlepiej siedźmy na 4 literach i nic nie róbmy - samo się poprawi ;>

Arisa, Sporo się wypowiadasz na forum i zdawało mi się, że z sensem. Ale tu wykazujesz się szczytowym igniranctwem. Zachęcam do zapoznania się z moim vlogiem i wypowiedzią, w której krytykuję ooeracje okaleczające ( naprawcze ) na IS.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-05-01, 20:19   

Arisa napisał/a:
A trans-fuzja, a wolni działacze trans? Grupy wsparcia? Czy na prawdę zniknie aktywizm i pomoc osobom trans? Czy lepiej wysłuchiwać w grupie LGBT transfobii tej części zwanej LGB wobec TIQ? Dlaczego nie uwzględnia się aseksualistów (A)? Oni rozpoznani jako aseksualni też potrafią dostać odzywki od osób seksualnych.

O trans-fuzji już parę razy słyszałem że nieco "dziwnie" się zachowują i nie do końca reprezentują interesy większości grupy :P Wypuścili nawet swego czasu filmik apel do nietrasnów i obejrzało go niewiele osób i obstawiam że 90% była trans. Co do grup wsparcia to zauważyłem że grupa która działa w moim mieście bardzo chciała działać niezależnie od transfuzji i teraz mają powiązania z grupą ogólną lgbt. A tak jako jedność można z nimi powędrować na marszach itp aseksualistów też tam widziałem :d
Karatajew napisał/a:

Interseksualizm różni się tym, że w określonych przypadkach można go wykryć bardzo wcześnie i rodzice podejmują pewne decyzje na nieświadomym dziecku. Sam fakt, że właśnie się o tym dzieciom nie mówi, czy też próbuje ukryć, świadczy o tym, że to nie jest tylko "sprawa lekarzy", jak twierdzisz, Wolfi, ale również społeczeństwa.
Nawet jeśli jacyś ludzie IS sobie żyją w błogiej nieświadomości, to skąd wiesz, czy nie mają chorób/zaburzeń, które wynikają właśnie z IS, a które będą bezskutecznie leczyć jakimś syfem, podczas gdy przyczyna leży gdzie indziej?

Jak nie mówią to pewnie lekarz ich olał nie uświadomił, że to bardzo istotne, po za tym dochodzi fakt że ludzie ogólnie nie lubią ze swoimi dziećmi rozmawiać na takie tematy... nie ważne czy chodzi o jak się robi dzieci czy że ktoś jest is.
Co do ludzi żyjących w błogiej nieświadomości z problemami to..też jest wina lekarzy ale to problem ogólnego oszczędzania na pacjencie i niestety dotyka to każdego Polaka, prócz braków funduszy dochodzi problem niekompetencji :P
2in1_inkarnacje napisał/a:
szefostwo OII stawia, że budowanie Polskiego Aktywizmu Interseksualnego to dwa lata max,
Tez mnie ciekawi czym jest OII? Ich przewidywania są dość...nierzeczywiste.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 20:49   

Wolfi napisał/a:
Tez mnie ciekawi czym jest OII? Ich przewidywania są dość...nierzeczywiste.

https://oiiinternational.com/
Tylko j. angielski

Międzynarodowa Organizacja Interseksualna. Może i nierzeczywiste, nie wiem, ale przynajmniej nie marudzą, że "nie ma sensu", tylko działają ostro. Moim osobistym marzeniem jest, aby powstał Polski oddział OII Poland.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 22:37   

2in1_inkarnacje napisał/a:
ale przynajmniej nie marudzą, że "nie ma sensu", tylko działają ostro.

I co np. robią? Tylko proszę o konkrety (wystarczy kilka punktów), a nie odsyłanie gdzieśtam.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12