Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wsparcie dla młodych osób transpłciowych na rynku pracy
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-01, 00:29   Wsparcie dla młodych osób transpłciowych na rynku pracy

Wiosenny Inkubator

„Trans-Akcja. Wsparcie dla młodych osób transpłciowych na rynku pracy”

W ramach Projektów Rynku Pracy nasza fundacja wdraża Innowację Społeczną poświęconą wsparciu młodych osób transpłciowych na rynku pracy.

- Opis Innowacji
- Rekrutacja

wiosennyinkubator@akceptacja.org.pl

Fundacja Akceptacja
Adres korespondencyjny
Szyperska 11A/25
61-754 Poznań
Siedziba fundacji (w planach uruchomienie w 2018)
Małachowskiego 13
Dane kontaktowe
kontakt@akceptacja.org.pl
+48/667863841

„Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI, realizowanego w ramach Osi IV Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działanie 4.1 „Innowacje społeczne”, przez Stowarzyszenie WIOSNA w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie”
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 00:41   

"W trakcie projektu uczestnicy wezmą udział w profesjonalnym coachingu grupowym"... temat jest wyczerpany
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 01:07   

DeadSally napisał/a:
"W trakcie projektu uczestnicy wezmą udział w profesjonalnym coachingu grupowym"... temat jest wyczerpany

no no, lepiej siedzieć i się umartwiać i narzekać jak jest źle.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 01:12   

wendigo, https://www.facebook.com/zdelegalizowaccoaching/
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 08:58   

Czy to jest skierowane tylko do osób z Poznania?
I jaki jest termin tego spotkania/spotkań?
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-05-01, 09:29   

Arisa, A nie chodzi o to, że starsze osoby na ogół mają już zmienione dane i jakieś doświadczenie. Natomiast młde osoby, ani doswiadczenia, ani wiedzy, ani danych, czesto sa dawno przed hrt. Starsze z racji wieku mają wieksza szanse byc po, lub w trakcie, posiadac wyksztalcenie, prace czy mieszkanie. Zwyczajnie statystyczne zalozenie, plus to cos z ue, to pewnie dofinansowanie z jakoegos programu dla mlodych
_________________
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 09:41   

Ja mam 27 - jestem młody czy już nie? Odkryłem się stosunkowo niedawno i jestem przed wszystkimi zmianami, a mimo tego nie chcę już dłużej żyć jako stary ja - bardzo trudno mi było znaleźć pracę - szczerze mówiąc nie jestem jeszcze zatrudniony i nie wiem jak to wszystko się ułoży. Zmagam się z takimi samymi trudnościami jak młoda osoba trans, która jest na początku swojej ścieżki. Z tym, że ja już 8 lat temu wyfrunąłem z gniazda i nie mogę liczyć na pomoc rodziny. Chętnie bym skorzystał z czegoś takiego.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-05-01, 10:18   

Arisa, sama masz bledne zalozenie. Mam 18lat, nie mam mieszkania, pracy. Gdybym nie miała passingu, to mogłabym mieć duże problemy. Nie mam wykształcenia ani doświadczenia. Wydaje mi się, że programy mające na celu nauczenie ludzi jak wejść na rynek i dostać pracę są z oczywistych powodów kierowane do ludzi młodych, ktorzy czesto nawet nie mieli jeszcze moliwości zdobyć jakiegoś doświadczenia. Ktoś kto ma 40lat, nie przecze, moe mieć dużo problemów, ale jakoś musiał przeżyć ostatnie 15-20lat życia. Jeśli mieszka z rodzicami, którzy go utrzymują mimo ts, to sytuacja nie jest wcale taka zła. Jeśli z nimi nie mieszka, to siłą rzeczy musi mieć jakiekolwiek doświadczenie rynkowe. A to, że ktoś myśli o samobójstwie, to wgl nie jest kryterium takich projektów. To tak jakby denerwować się, że istnieją darmowe szkoły angielskiego w polsce dla polskojęzycznych, a w takiej anglii, ich zabardzo nie ma. Mało kto się spodziewa, by ktoś mieszkając i żyjąc w obcym kraju już często kilka-kilkanaście lat nie umiał nawet podstaw języka (choć słyszałam, że polska emigracja tak potrafi). Nikt natomiast się nie zdziwi, że osoba planująca wyjazd dopiero się uczy. I tu i tu są ludzie, którzy sobie nie radzą. Ale dla osób z jakimś doświadczeniem, oferuje się raczej dokształcanie, niż nauke jak kupić mleko w sklepie.
_________________
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-05-01, 10:20   

Arisa, I nie kwestionuje, że fajnie by było pomoc tez jakoś nieradzacym sobie starszym niż te 2x lat osobom, natomiast dlaczego adresatami tego są ludzie młodzi, wydaje mi się dosyć oczywiste
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 16:46   

Tylko, że to nie Transfuzja.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 17:24   

DeadSally napisał/a:
wendigo, https://www.facebook.com/zdelegalizowaccoaching/

nie lubię fb.

Ogólnie uważam, że Arisa ma dużo racji, ale Hestia pewnie też z tym, że to pewnie dofinansowane z programu dla młodych... szkoda.
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-01, 20:31   

Z tego, co czytałem, to ograniczenie wiekowe było wymogiem grantodawcy, a nie wymysłem Fundacji.
Limit wynosi 24 lata.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 21:09   

Arisa, jestem przyzwyczajona do takich rzeczy. widuję to w kapitalizmie od 2000 roku.
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2018-05-01, 22:17   

Nie przesadzajcie, fajnie, że taki projekt jest, ma okreslone załozenia owszem, bowiem projektodawcy tego projektu okreslili grupę do której jest kierowana, z jakiś konkretnych powodów, na pewno, nie przypadkowych. To świetne, że młode osoby TS mogą znaleść na starcie, pracę. Gdyby tego projektu nie było, to byście go nie krytykowali/ły, a jak jest to trzeba krytykować. Bez sensu.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 22:22   

adatoproste, wszystko jest spoko. tip top
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 22:55   

adatoproste napisał/a:
Nie przesadzajcie, fajnie, że taki projekt jest, ma okreslone załozenia owszem, bowiem projektodawcy tego projektu okreslili grupę do której jest kierowana, z jakiś konkretnych powodów, na pewno, nie przypadkowych. To świetne, że młode osoby TS mogą znaleść na starcie, pracę. Gdyby tego projektu nie było, to byście go nie krytykowali/ły, a jak jest to trzeba krytykować. Bez sensu.

Nie podzielam Twojego zdania. W tym temacie podzielam punkt widzenia Arisy całkowicie - osoby które późno zaczynają tranzycję niestety często miewają gorszy passing. I to generalnie ogólnie ludziom starszym trudniej jest znaleźć pracę. A nie każdy może pozostać w starej, którą zaczął przed tranzycją. I nie, serio nie widzę dlaczego młodym osobom ts miałoby być trudniej. Tak po prawdzie, to młode osoby ts mogą jak każde inne młode osoby cis korzystać z ogólnych programów aktywizacji przeznaczonych dla wszystkich młodych.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 23:00   

wendigo, nie o to chodzi... osoby starsze są stare i umrą szybciej. system będzie mógł krócej się nimi zajmować. tak to wygląda. osoby młodsze też będą stare po jakimś czasie więc znajdzie się nowych młodych. i tak to się kręci.
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2018-05-02, 05:11   

wendigo napisał/a:
adatoproste napisał/a:
Nie przesadzajcie, fajnie, że taki projekt jest, ma okreslone załozenia owszem, bowiem projektodawcy tego projektu okreslili grupę do której jest kierowana, z jakiś konkretnych powodów, na pewno, nie przypadkowych. To świetne, że młode osoby TS mogą znaleść na starcie, pracę. Gdyby tego projektu nie było, to byście go nie krytykowali/ły, a jak jest to trzeba krytykować. Bez sensu.

Nie podzielam Twojego zdania. W tym temacie podzielam punkt widzenia Arisy całkowicie - osoby które późno zaczynają tranzycję niestety często miewają gorszy passing. I to generalnie ogólnie ludziom starszym trudniej jest znaleźć pracę. A nie każdy może pozostać w starej, którą zaczął przed tranzycją. I nie, serio nie widzę dlaczego młodym osobom ts miałoby być trudniej. Tak po prawdzie, to młode osoby ts mogą jak każde inne młode osoby cis korzystać z ogólnych programów aktywizacji przeznaczonych dla wszystkich młodych.


Nie piszę, że starsze osoby nie potrzebują pomocy, ale młode też, nie wiemy, może środki pozyskane na realizację tego programu, są z jakiegoś działu aktywizacji młodych i tylko dlatego mozna było je pozyskać. Nie mam nic przeciwko programom dla starszych, ale jest wiele grup potrzebujących pomocy nie tylko sa nimi TS, z dużym prawdopodobienstwem myśle mozna było zaprojektować taki program tylko dla młodych , jak znam realia, albo żaden, żeby pozyskać fundusze. To jest krok w dobrym kierunku, dlatego należy go chwalić, a nie krytykować. Zachowujecie się jak "pies ogrodnika" mnie nie dali, to krytykuję, że innym potrzebującym dali.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-02, 15:07   

Uwielbiam opisy projektów unijnych...
Co drugie zdanie musi zawierać słowo "innowacja" :-)
To opis dla urzędników.

Fajnie, że fundacja (stowarzyszenie?) dostała jakiekolwiek fundusze. Pozwoli to na prowadzenie tego projektu jak i zapewne innych pokrewnych.
Zbudowane kontakty z psychologami i coachami zaowocują. Przy okazji też fundacja kupi jakiś sprzęt dla siebie.
W samym opisie jest mowa o tym, że wypracowane metody pozwolą na późniejszą pomoc wszystkim osobom transpłciowym.

Edit:
Fundusze unijne to jest coś co trzeba brać póki dają i nie pytać o nic.

Edit:
Czy wiecie jak trudno znaleźć innowację w czymś nieinnowacyjnym?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-02, 17:08   

adatoproste napisał/a:
Zachowujecie się jak "pies ogrodnika" mnie nie dali, to krytykuję, że innym potrzebującym dali.
uspokój się
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-02, 17:34   

Jenny napisał/a:
Czy wiecie jak trudno znaleźć innowację w czymś nieinnowacyjnym?

Nietrudno. :-D
Jenny napisał/a:
Co drugie zdanie musi zawierać słowo "innowacja" :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-02, 19:48   

adatoproste napisał/a:
Zachowujecie się jak "pies ogrodnika" mnie nie dali, to krytykuję, że innym potrzebującym dali.

No ja raczej nie, bo mnie taki program nie jest potrzebny - nie mieszkam w Polsce. A chyba możemy wyrazić swoje zdanie.
Lepszy taki jak żaden - może i tak. Ale chyba jest sporo podobnych programów dla młodych, niekoniecznie ts.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9