Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
18 i do sądu?
Autor Wiadomość
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
  Wysłany: 2018-04-21, 16:14   18 i do sądu?

Witam. Za miesiąc mam 18 urodziny. W przyszłym tygodniu idę do p. Anny Miżowskiej, w celu wykonania diagnostyki i otrzymania opinii. Zaraz potem lecę do seksuologa, psychiatry, endokrynologa no i tego, jak mu tak, od kariotypu. Założywszy, że hormony zacznę za miesiąc, myślicie, że byłoby możliwe wytoczenie procesu o zmianę danych w wakacje? Słyszałem o przypadkach, kiedy ludzie wszystko w rok załatwiali, ale zastanawiam się na ile to możliwe, tym bardziej przy niskich finansach. Do większości lekarzy idę na NFZ, a wyskrobanie tysiąca na psychologa to był dla mnie koszmar. Jestem obecnie w sytuacji kryzysowej, ale z drugiej strony wolałbym już pod mostem żyć, niż z tymi danymi i ciałem.
Przeczytałem, że żeby móc zmienić dane muszą zajść 'nieodwracalne zmiany' (co jest totalną bzdurą jak dla mnie) oraz, że czasami tym bardziej kiedy dana osoba jest młoda każą wykonać 'in real life test'. Tylko po co, skoro już funkcjonuję w społeczeństwie jako mężczyzna? To tak jakby kazać kotu udowadniać, że jest kotem...
Myślicie, że mam szansę zrobić to w tym roku? Jeśli tak, co powinienem zrobić, żeby podwyższyć sobie szanse?
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-21, 17:07   

Mogłabyś, proszę, rozwinąć ten brak uchybień we wniosku? W sumie, największym problemem jest to rodzina, bo o tyle o ile matka powoli zaczyna się przekonywać (oczywiście, bez przyznawania się do mnie publicznie, bo przecież jestem 'dziwolągiem' :D ) i obiecała nie robić mi problemów w sądzie.. O tyle ojciec nic nie wie :D :D Serio, gość do mnie nie telefonuje, nie pisze nawet, fb mojego nie ma, znajomych żadnych nie zna, nawet nie wie do jakiej szkoły chodzę :roll: Czy w przypadku, kiedy rodzice są rozwiedzeni musi dostać w ogóle informację o rozprawie? To by było dziwne, gdybym teraz do niego poszedł i tak prosto z mostu 'no siema, tak w ogóle to jestem twoim dzieckiem i koryguję płeć właśnie, więc chodź na rozprawę' :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-21, 17:22   

Kurczę, to utrudni sprawę... Ale jakoś się załatwi :-|
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-21, 18:41   

To zależy od tego, kiedy lekarz seksuolog da Ci zaświadczenie do sądu. Raczej dostaje się je po zakończonej diagnostyce i rozpoczętym HRT.

Jeśli ojciec Cię nie zna, to właśnie bardzo dobrze. Idź do niego żeby Ci podpisał pismo, że zgadza się na korektę płci i wnosi o niewzywanie go na rozprawę, i załącz to do pozwu. Skoro Cię nie zna, to nie będzie miał interesu się sprzeciwiać.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-21, 21:08   

Hmmm... W zasadzie dobry pomysł :) dzięki!
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-22, 08:08   

Nawet gdyby dostał z obowiązkowym to by się nie stawił. Jest niepełnosprawny i nie wychodzi z domu, myślę że w takim przypadku sąd nie będzie nalegał na jego obecność :-?
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-04-22, 08:47   

Bloody King, jeśli są rozwiedzeni, to musisz załączyć jeszcze odpis wyroku w sprawie rozwodowej, żeby Ci go wydali potrzebujesz upoważnienia któregoś z rodziców, czyli pewnie matki. To może potrwać tydzień lub dłużej.
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-04-22, 09:03   

Czy już masz zarezerwowaną datę badania kariotypu? Bo mi NFZ wyznaczył na "za rok"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-22, 17:34   

Arisa napisał/a:

Masz jakieś podstawy prawne skąd to wynika? Przecież to byłaby najprostsza droga do odrzucenia każdego wniosku o korektę płci.

Może nie trzeba dołączać ale na pewno warto dołączyć jak się chce udowodnić że ojciec nie bierze udziału w życiu powoda.
_________________
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-24, 18:45   

lexel napisał/a:
Czy już masz zarezerwowaną datę badania kariotypu? Bo mi NFZ wyznaczył na "za rok"

Kurczę, nie mam... od kogo brałeś skierowanie? Jak mi tak zaśpiewają to pójdę prywatnie :/
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-24, 18:47   

wendigo napisał/a:
Może nie trzeba dołączać ale na pewno warto dołączyć jak się chce udowodnić że ojciec nie bierze udziału w życiu powoda.

Oj tego na pewno nie udowodnię - wciąż jestem u niego zameldowany :D specjalnie, żeby się z alimentów nie wykręcił :D
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-04-24, 23:54   

Mi skierowanie wypisała internistka: do genetyka (na niego czekałem rok), ale genetyczka załatwiła żeby sam kariotyp szybko mi zrobili. Nie wykluczone że trzeba będzie obejść kilku internistów zanim się trafi na takiego który skieruje.
 
 
Bloody King
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 59
Skąd: Piekło
Wysłany: 2018-04-26, 20:41   

lexel napisał/a:
Mi skierowanie wypisała internistka: do genetyka (na niego czekałem rok), ale genetyczka załatwiła żeby sam kariotyp szybko mi zrobili. Nie wykluczone że trzeba będzie obejść kilku internistów zanim się trafi na takiego który skieruje.

Dzięki za informacje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9