Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskazówki?
Autor Wiadomość
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-04-07, 21:28   Wskazówki?

Hejciaaa

Macie może jakieś wzkazówki, aby moi rodzicie sami sie domyślili ze jest ze mną "coś nie tak, że jestem trans" i chcieli ze mną porozmawiać?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-04-07, 21:43   

Nawet jeśli zaczną się domyślać, to najbardziej prawdopodobne jest, że będą sami przed sobą wypierać, że to trans. Moim zdaniem nie ma widoków.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-07, 21:50   

Prawdopodobnie sporo zależy od rodziców. Od tego czy są otwarci, czy zależy im na dziecku i na kontakcie z nim. Tym prawdziwym.
Na przykład, moi rodzice będą wypierać i mówić starym imieniem i starymi końcówkami nawet jak już będę po operacjach, będę dobrze wyglądać i brzmieć oraz będę miała poukładane życie.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-07, 21:51   

Ja starałam się tak zachowywać by sami się domyślili. Dziś skończyłam ze stwierdzeniem, że nigdy nic po mnie nie było widać i zawsze byłam 110% samcem. Także Armand, ma sporo racji z tym. Chyba, że przełamałabyś granicę, których ja nie miałam odwagi, coś ze strefy zarezerwowanej kulturowo tylko dla k. Ale tu też musisz ostrożnie.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-07, 21:53   

Hestia napisał/a:
coś ze strefy zarezerwowanej kulturowo tylko dla k
tzn. co?
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-04-07, 22:34   

Popieram Hestię i Armanda. Nie znamy tutaj wprawdzie ani ich, ani waszych relacji, może są empatyczni i dużo rozmawiacie, również na trudne tematy i się uda. Ale sporo rodziców jakoś to wypiera, poza tym może się okazać, że oni zupełnie inaczej odczytają te komunikaty. Mogą też pomyśleć, że np. jesteś gejem (nie wiem, na ile są zorientowani merytorycznie w temacie).

Derepe, a nie możesz się po prostu zachowywać swobodniej jako dziewczyna, przestać udawać w domu? :-p
_________________
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-04-07, 22:38   

Mama raz pytala czy mam dziewczyne, no i to było cos w stylu:
- Jak tam... masz juz którąś
- Nie mam dziewczyny
- Wolisz chłopców?
- Niee
- A, okej

I ona to mowila w takim tonie jakby jej było wszystko jedno. No ale byla rozbawiona. Nadal zakazuje mi zapuszczania włosów, chociaż ciągle mowie ze napewno nie zetne, to sie focha. Oglądając jakichś geji albo lesbijki w TV czasami, to ogląda, jak każdy normalny serial. No ale skąd mam wiedzieć co siedzi jej w głowie :/ . Nawet jakbym jej powiedziala to zostawilaby mnie z tym sama i zapomniala o tym (tak oczywiście przewiduje). Planuje powiedzieć jej to jednak w tym roku, bo chciałabym rozpoczac szybko terapie.

#Edit do wczesniejszej wypowiedzi

Boje sie ze mnie wysmieje i zabierze dostep do internetu...
I tak w domu jestem sobą, nie uzywam tylko końcówek damskich. Nawet ubieram sie lekko jak dziewczyna, to ona ma na to wywalone.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-07, 22:54   

DeadSally, np. sukienka. Jak byś nie chciała, by było. Załżenie sukienki przez osobę uważaną za m, nie jest zgodne z powszechna kulturą i to mocno. Chyba, że na jakimś performensie, ale to warunki specjalne.
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-04-08, 01:27   

Derepe, jak z nimi rozmawiać to zależy co chcesz osiągnąć i jakich masz rodziców. Sam mam takie poczucie płci że było to widać niczym słońce na bezchmurnym niebie w południe moja mama zapytała mnie pierwszy raz 1 gim bo pisałem na forach internetowych w jedynym słusznym dla mnie zaimku ale była wtedy nerwowa atmosfera i uznałem ze to zły czas. Potem zrobiła kilka sposobności do rozmowy na ten temat pod koniec liceum i na początku studiów uznałem jednak że to mój problem i nie chciałem by miała dodatkowe zmartwienia więc też po prostu zachowałem postawę neutralną takie "powrócimy do tej kwestii później" Powiedziałem wtedy kiedy szedłem na pierwszy zastrzyk ale dzięki temu że było baaardzo widać to wszystko wiele lat temu był czas żeby mama to sobie sama przetrawiła, najważniejsze to na pewno nie zaprzeczać, jeśli nie chcesz im na razie mówić/wyczuwasz że to niedobry moment można odpowiedzieć wymijająco , jeśli myślisz że jest dobra chwila i czujesz twardy grunt (ja mam ten problem że pewny grunt to czuje jak wkopie się w niego na 1km bo tak to pewnie bym powiedział wcześniej) to przyznaj że ich myśli podążają w dobrym kierunku :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-08, 05:57   

Derepe napisał/a:
Oglądając jakichś geji albo lesbijki w TV czasami, to ogląda, jak każdy normalny serial. No ale skąd mam wiedzieć co siedzi jej w głowie :/

Jak nie krzyczy że Sodoma i Gomora i zboczeńcy to już jest jakiś plus ;)
aczkolwiek niestety czasami rodzice z obcymi nie mają problemu, ale jak coś takiego dotyka dziecko, to jest gorzej... (chociaż częściej chyba jest odwrotnie).
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-04-11, 10:11   

W moim przypadku nie pomogło że najlepiej się czuję z zarostem i się nigdy nie golę xD więc już nie wiem co mogłoby pomóc
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-11, 16:25   

lexel, a jesteś po zmianie danych? czasem jak rodzice są w sądzie przeciwni, a potem za to przychodzi im płacić koszty postępowania, to to też bywa pewnym otrzeźwieniem :P
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-04-11, 17:36   

wendigo napisał/a:
lexel, a jesteś po zmianie danych?

Pisał niedawno, że dopiero złożył pozew, także jeszcze nie :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9