Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódzki sąd, a częstość powoływania biegłych
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-13, 07:06   

Sąd sam powołuje biegłego (tj podejmuje decyzję, kto to będzie). Kuratora też powołuje sam.

Słyszałem o sytuacjach, że postępowanie przyspieszalo, jeśli ktoś argumentował, że spotyka się z fizyczną przemocą ze względu na niezmienione dokumenty.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-14, 20:51   Re: Łódzki sąd, a częstość powoływania biegłych

Arisu napisał/a:

-Wyznaczona data SRSu (mogę wydrukować maila i dorzucić, choć nie ma to zapewne aż takiego znaczenia.

Z tym to bym się akurat nie wychylał przed sądem :P po co mają wiedzieć, że możesz to sobie załatwić nawet bez ich "zgody" ;) Niech myślą, że są ważniejsi :D Co innego gdybyś była już po - wtedy to jest dodatkowy argument, ale przed to bym się nie wychylał ;)
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 21:16   

Arisu napisał/a:
Cytat:
Przyszłość zależy od wyroku który dzisiaj zapadnie na tej sali sądowej. W przypadku pozytywnego wyroku zamierzam podejść do matury, kupić mieszkanie oraz po operacji wrócić do polski. W przypadku wyroku negatywnego wrócę do wielkiej Brytanii, gdzie mogę funkcjonować i mam dobrze płatną pracę, zrzeknę się polskiego obywatelstwa a moja noga nigdy nie postanie na terenie RP


wha ha ha

w najlepszym razie możesz liczyć na rozszerzone źrenice sądu.

To nie amerykański film o rozprawie sądowej poziomu youtuba i nie amerykański sąd.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-15, 21:20   

Skojarzyło mi się z filmem "Złap mnie, jeśli potrafisz" :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 21:31   

Arisu, nie można zrzec się polskiego obywatelstwa także...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-16, 00:03   

No i tak ostro bym też nie leciał, bo nie wiem co ma na celu pokazanie takiej arogancji... raczej wtedy nie pomyślą sobie: "ojej, to już pójdziemy na jej żądania" tylko bardziej: "to niech się zrzeka i niech spada" ;)
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 00:33   

Arisu napisał/a:
kicur, Nie zamierzam się szczerze płaszczyć przed sądem. Wiem że pytają o przyszłość, a tutaj zamierzam polecieć dość ostro:
Cytat:
Przyszłość zależy od wyroku który dzisiaj zapadnie na tej sali sądowej. W przypadku pozytywnego wyroku zamierzam podejść do matury, kupić mieszkanie oraz po operacji wrócić do polski. W przypadku wyroku negatywnego wrócę do wielkiej Brytanii, gdzie mogę funkcjonować i mam dobrze płatną pracę, zrzeknę się polskiego obywatelstwa a moja noga nigdy nie postanie na terenie RP


wendigo, Może i racja? Z tego co widzę to raczej loteria z tymi biegłymi, więc zobaczymy :-|


No tak, ale sądy cywilne działają na takiej zasadzie, że to tylko Twoja sprawa, czy wygrasz sprawę czy nie, i sędzia Cię nie będzie wyręczał ani wyciągał za uszy.

Najprawdopodobniej jak sędzia zobaczy takie pismo procesowe, to pomyśli: "Aha, jakby chciała wrócić do Polski, to mogła przygotować prawidłowe załączniki do pozwu. A jeśli tego nie zrobiła, to znaczy, że nie chce, no to niech sobie zostanie na zawsze w tej Anglii."

Co do wskazywania planowanej daty SRS to moim zdaniem to ani nie zaszkodzi, ani nie pomoże. Nie pomoże, bo przesłankami dopuszczalności zmiany płci metrykalnej są:
1. zdiagnozowany transseksualizm,
2. leczenie, wskutek którego zaszły nieodwracalne zmiany w organizmie.

Co do drugiego, to stabilna linia orzecznicza (pomijając absolutne wyjątki, jak sprawę atmosphere) jest taka, że kilka miesięcy HRT to już są te zmiany.

Nie zaszkodzi, bo sędzia sam bez problemu może się dowiedzieć, że coś takiego jest możliwe - czytając takie orzeczenie SN dotyczące transseksualizmu z 2013 r.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 06:47   

kicur napisał/a:

Nie zaszkodzi, bo sędzia sam bez problemu może się dowiedzieć, że coś takiego jest możliwe - czytając takie orzeczenie SN dotyczące transseksualizmu z 2013 r.

O czym mówi to orzeczenie?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-02-16, 08:26   

https://www.google.pl/url...OTBKpD2ALkf2ztk
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 09:20   

Hestia napisał/a:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/I%2520CSK%2520146-13-1.pdf&ved=2ahUKEwi07dzB8qnZAhUQ3qQKHTVVDY0QFjAAegQIDxAB&usg=AOvVaw3dcnjMTOTBKpD2ALkf2ztk

Strasznie to pokręcone i długie...
Jeśli dobrze czytam, to problem dotyczył braku rozwodu i ostatecznie sprawę uchylono.

Co to ma wspólnego z SRSem?
W Polsce nie ma możliwości zrobienia SRS przed zmianą danych i jest to jeden z naszych argumentów w sądzie, aby zmienić dane.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-16, 10:40   

Arisu napisał/a:
Wystarczy że uzyskasz obywatelstwo kraju w którym mieszkasz
tak, tylko wtedy
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 20:45   

Jenny, chodziło mi o sam stan faktyczny, na gruncie którego wynikła ta sprawa. Mianowicie pewna M/K wniosła pozew do sądu na zaawansowanym etapie leczenia, właściwie już po SRS wykonanym w Tajlandii. Stąd można się dowiedzieć, że w wielu krajach za granicą nowa płeć metrykalna nie jest wymaganiem warunkującym możliwość przejścia SRSu/histerektomii.

Napisałem o tym, bo wendigo odradzał podawanie w pozwie informacji, że SRS bez zmienionych dokumentów jest w ogóle możliwy. Tymczasem uważam, że sędzia, który dostaje taką sprawę, wie o TS mniej więcej tyle, co cis z ulicy, dlatego jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobi, będzie wyszukanie orzeczeń, komentarzy do kodeksu cywilnego i artykułów z branżowej prasy; tam natknie się na to orzeczenie (SN cieszył się dotąd dużym autorytetem ^^) i tak tego się dowie.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-17, 00:40   

kicur napisał/a:

Napisałem o tym, bo wendigo odradzał podawanie w pozwie informacji, że SRS bez zmienionych dokumentów jest w ogóle możliwy.

"Odradzał" to może niewłaściwe słowo ;) raczej po prostu również dość arogancko mi to wyglądało (tak jak to Arisu ujęła).
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-17, 04:02   

Arisu, szczerze to chyba będzie trudno do lipca wyrobić sobie dowód, choć nie jest to na pewno niemożliwe. Pozostaje trzymać kciuki za to, że sąd będzie stosunkowo mało zawalony sprawami. Jeśli złożysz pozew w marcu, to w czerwcu czy lipcu możesz mieć, moim zdaniem, co najwyżej pierwszą rozprawę. Wtedy musiałabyś dostać wyrok od razu, ale dolicz czas na uprawomocnienie, zmianę imienia w USC i oczekiwanie na dowód. U mnie pierwsza rozprawa wypadła 7 miesięcy po złożeniu pozwu. Jeśli to było standardowe tempo działania tego sądu, to nawet na te preliminacje możesz nie mieć dowodu. Nie wiem też, czy powołanie kuratora nie opóźni dodatkowo wszystkiego. W Piotrkowie byłoby pewnie szybciej...
Musiałabyś mieć dużo szczęścia, czego oczywiście Ci życzę :) Jednak jako realista zacząłbym szykować wymówkę.

Lepiej, aby się odezwali inni z Łodzi, może u mnie to się tylko tak rozwlekło.

Kurde, nie mogli Cię za rok zaprosić na te wakacje? :-p
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-17, 15:35   

Arisu, ale to wiesz, że musisz złożyć w tym sądzie, pod który podlegają Twoi rodzice zgodnie z miejscem zamieszkania? Czyli jeśli złożysz w Łodzi, to chyba adres zamieszkania mamy musisz podać w którymś z powiatów, które podlegają pod Łódź. Jeśli wpiszesz adres w pow. bełchatowskim, to i tak z Łodzi pewnie odeślą Cię do Piotrkowa (jeśli się mylę, to mnie poprawcie).
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-17, 16:15   

Można zawrzeć umowę określającą właściwość sądu odmiennie, jeśli matka Arisu się zgodzi.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-25, 17:49   

Arisu, To nie wystarczy dołączenie aktu zgonu?
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-02-25, 17:59   

W moim pozwie wstawilam wpis "z uwagi na fakt, ze moj ojciec zmarl tego i tego, wnosze o ustanowienie w jego miejsce kuratora" i dodalam odpis aktu zgonu. Chyba starczylo, choc ja nie w łódzkim
_________________
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 10:09   

Ja złożyłam akt zgonu mojego taty i wniosek w którym zgłosiłam osobę na kuratora. Można też złożyć wniosek by to sąd wyznaczył taką osobę. Dołączyłam to wszystko do pozwu. Pani która mnie obsługiwała w Biurze Obsługi mówiła że nie ma sensu tego robić oddzielnie.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 11:03   

Paushan, jestem w szoku mój tata też nie żyje i byłam pewna, że wystarczy sam odpis aktu zgonu i tyle. Nawet nie przyszło mi do głowy, że trzeba zgłosić wniosek o kuratora za osobę nie żyjącą. Cenne informacje tym bardziej, że za pół roku sama chce już składać pozew. :-o
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 11:32   

Arisu, a mogę wyznaczyć swoją mamę?
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 11:39   

Arisu, tak myślałam, dzięki za informację :)
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 11:41   

Anna28, ja przed złożeniem dokumentów korzystałam z informacji zawartych na Niebieskim Forum.
Tam, na stronie głównej, masz prosto i dokładnie opisane co najlepiej zrobić przy składaniu pozwu.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 11:47   

Paushan, Dziękuję jesteś już po rozprawie?
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 11:49   

Chciałabym, ale niestety ciągle oczekuję na wyznaczenie terminu.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 11:53   

Tak, II wydział - w połowie stycznia. Nie miałam za bardzo wyboru, po prostu podlegam pod ten wydział z racji miejsca zamieszkania oraz z powodu pierwszej litery nazwiska:)
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 11:54   

Paushan, No właśnie różne są informacje moja znajoma czekała 3 miesiące w zach-pom. Inna w innej części Pl 6 miesięcy a jak u Was. Ja się zastanawiam czy nie złożyć w małej miejscowości np Kalisz ito żeby szybciej poszło?
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 11:55   

Przy składaniu dokumentów od razu usłyszałam że muszę się liczyć z tym że będę czekała ok. 8-9 miesięcy, zwłaszcza jeśli sędzia zdecyduje się na powołanie biegłego.
Jak się dowiedziałam, w II wydziale mają najwięcej spraw, za to najmniej sędziów...stąd to opóźnienie...
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 12:01   

Paushan, a myślicie że Sądzia opiera decyzję również na naszym wyglądzie. Lekarka mi sugeruje, że jak odbiorę wyniki kariotypu będę już miała wszystko pod sąd i żeby Odrazu składać papiery. Na następnej wizycie dostanę receptę i zacznę hrt. Jeżeli złożę dokumenty i np za 3 miesiące będę miała rozprawę zmiany będą praktycznie zerowe i tego się boję. Ona Twierdzi za sąd opiera się na opinii badaniach nie obchodzi go wygląd. Chciałam złożyć za pół roku ślę teraz sobie myślę że faktycznie nie ma na co czekać. A jakie jest Wasze zdanie? :roll:
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 12:32   

Arisu, To chwila moment u Ciebie to będzie trwało.

Co do mojej sprawy no założę osobny temat na forum.
Bo jestem ciekawa jak to u innych wyglądało.?
Jak szybko składali papiery do sądu.?
Jak wówczas funkcjonowali.?
Czy to miało większy wpływ na decyzję. ? ;) ;)
Ostatnio zmieniony przez Anna28 2018-02-26, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-26, 12:34   

Anna28 myślę że przede wszystkim opiera się na dokumentacji, na załącznikach do pozwu...Przynajmniej w teorii to go powinno interesować najbardziej. Na pewno wpływ będzie miało też to co od nas usłyszy. Ja złożyłam pozew po ponad roku hrt i myślę że to dobry moment jest.
Sama osobiście nie złożyłabym wniosku przed rozpoczęciem hrt.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 12:41   

Paushan, loteria 50 na 50.
Jak wszędzie... Mysl, że jeszcze w tym roku mogę przejść SRS
Chyba przeważy moja dezyzje hehe
:p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10