Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziennik szkolny, sprawdziany
Autor Wiadomość
Hanadji
użytkownik
homotransowyrostek


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Wysłany: 2018-02-03, 02:08   Dziennik szkolny, sprawdziany

Siemka, to znowu ja. Mam takie dość krótkie pytanie.
Czy będąc niepełnoletnim, mogę mieć w dzienniku w szkole inne dane? Chodzi o to, że idę do nowej szkoły za półtora roku, a nie chcę podpisywać się damskim imieniem i damską formą nazwiska na sprawdzianach, kartkówkach. Problem byłby też na zgodach na wycieczki, zebraniach, przy sprawdzaniu listy obecności...
A więc czy jeśli moi rodzice uprzedziliby dyrektora szkoły o tym, że jestem transseksualny, czy mogliby mieć w dzienniku wpisane moje męskie, nieoficjalne dane?
Nauczyciele również wiedzieliby o transseksualizmie, tylko uczniowie nic by nie wiedzieli.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-02-03, 10:22   

Wiesz co, może uda Ci się dogadać, żeby zwracali się do Ciebie tak jak chcesz i aby w dzienniku czytali imię które sobie zażyczysz, ale oficjalnie na kartkówkach czy zwolnieniach musisz mieć oficjalne dane. To nie jest chamstwo ze strony dyrekcji tylko w razie gdyby wpadło im kuratorium to mieliby raban o to, że ta osoba (Ty) nie napisała żadnej kartkówki itp.

Chociaż to też zależy od dyrekcji i na jakim poziomie tranzycji jesteś. U mnie w szkole (ponoć) jest jeszcze jedna transseksualna osoba, ja już jestem w trakcie zmiany danych, 8 msc na hrt a druga osoba (k/m) nawet nie ma zdiagnozowanego transseksualizmu i szczerze - nie traktują nas równo. Mi nie robią problemów jak się podpisuję swoim wybranym imieniem na kartkówkach itp. Natomiast z tego co słyszałam to jemu robią problem bo jest niemiły dla nauczycieli jak zwracają się do niego w żeńskim imieniu, do dyrekcji chodził na skargi i finalnie jego matka wpadła do szkoły i powiedziała, żeby nie brać go na poważnie itp. - więc słabo rozegrane.

Wiesz co, nie chce Cię smucić ale pamiętaj - to tylko nauczyciele. Raz mogą zapomnieć jak mieli się do Ciebie zwracać i przeczytają Twoje prawne imię i czar prysł. Prędzej czy później też będą zbierać legitymacje do podbicia, WF itp. U mnie była też taka sytuacja, że poprawiałam kartkówkę i nagle wbija jakiś typo i pyta się czy jestem bo Pani z Polskiego chce mi oddać zeszyt. Moja klasa wiedziała, że ja to ja, mam długie włosy i 100% passing, ale ludzie z obcych klas patrzyli na mnie dość dziwnie, więc nie wyszło... (mówił do mnie w męskiej formie).
_________________
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-02-03, 23:42   

Aristocat,

Cytat:
To już offtopem, ale moja opinia jest taka, że osoba trans nie musi sobie zasłużyć na uznawanie jej płci (imienia, zaimków etc). Jeżeli cis wspiera tylko te trans osoby, które są dla niego miłe i zachowują się tak jak od nich tego oczekuje, to nie wspiera trans osób.


Mam takie samo zdanie. Z tego co słyszałam, to tylko część nauczycieli jakieś ma tam wąty tylko gdy się niechcący pomylą - bo wtedy skacze do nich z dość dużą agresją. Ale słyszałam, że wszyscy (nawet rówieśnicy) akceptują jego decyzję i zwracają się do niego jak sobie życzy.

Ale wiesz - życie jest jakie jest, nikt nikomu nie jest równy, tak samo sytuacje gdy - lesbijki ok ale geje już nie - trans k/m spoko ale m/k nie za bardzo - jest garstka osób które tak myślą niestety - nic nie jest czarno-białe...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-07, 20:49   Re: Dziennik szkolny, sprawdziany

Hanadji napisał/a:
Siemka, to znowu ja. Mam takie dość krótkie pytanie.
Czy będąc niepełnoletnim, mogę mieć w dzienniku w szkole inne dane?

Było co najmniej ze 3 razy... (więc warto przejrzeć forum dokładniej). Warto też zajrzeć na forum na: www.transseksualizm.pl - jest cały obszerny temat o szkole.

Aristocat napisał/a:

Viera napisał/a:
Natomiast z tego co słyszałam to jemu robią problem bo jest niemiły dla nauczycieli jak zwracają się do niego w żeńskim imieniu

To już offtopem, ale moja opinia jest taka, że osoba trans nie musi sobie zasłużyć na uznawanie jej płci (imienia, zaimków etc). Jeżeli cis wspiera tylko te trans osoby, które są dla niego miłe i zachowują się tak jak od nich tego oczekuje, to nie wspiera trans osób.

Ale z drugiej strony jak osoba trans ma z 13 lat i żadnej podkładki (typu opinia lekarza albo choćby stanowisko rodziców), a do tego jest chuliganem, to mogą wychodzić z założenia, że to nie na poważnie tylko jakiś bunt itp...
A poza tym uprzejmym zawsze warto być, można łatwiej wiele załatwić...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10