Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Makijaż do szkoły dla chłopaka
Autor Wiadomość
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-07, 19:45   Makijaż do szkoły dla chłopaka

Trochę clickbait z Jakuba Króla, ale w sumie zgodny z prawdą. Co polecacie do chociaż podstawowej "tapety", bym mógł czuć się swobodnie, ale bym mógł też wyjść na miasto czy na uniwerek bez zwiększonej szansy na kose w żebra w centrum Kato. Jakiś korektor? Ten mistyczny fluid matujący? Dla ekspertów dodam, że mam mocno przetłuszczającą się cerę ;/

A jak to u was wyglądało? :mrgreen:
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-07, 20:51   

Brwi zrobić. To dużo daje.
Bezbarwna pomadka do ust. Z lekko barwiącą też możesz się pobawić, ale to już kwestia wyczucia, czy widać. Podobnie z tuszem do rzęs, ale musisz zadbać, żeby nie było grudek!
Podkłady są też do różnych rodzajów cery. Ale to musisz znaleźć ten swój, nie jest łatwo.
Ewentualnie puder.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-07, 20:56   

MoonSpell, a jak dbasz o skórę?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-07, 21:26   

Armand, Mam tonik z barwy siarkowej i ziaji z liści manuka, plus jakiś piling. Awaryjnie mam jeszcze acnosan z apteki, 2 razy na tydzień robię maseczkę z glinki. Ostatnio spróbowałem na poważne wypryski tego reklamowanego Mediqskin +. Wypryski w sumie zmniejszył, ale ilość skóry też, bo zaczęła mi w tamtych miejscach schodzić :shock:
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-07, 21:30   

Zaczęła schodzić, bo pewnie uległa przesuszeniu.

Pytam o pielęgnację, bo z makijażem to jest tak, że na przesuszonej skórze widać, że został nałożony. Widać każdy por i każdą skórkę.
Wypadałoby, żebyś używał jakiegoś kremu lub żelu nawadniającego, przeznaczonego dla cery tłustej.
Tonik to trochę za mało. A im bardziej odwodniona skóra, tym bardziej się przetłuszcza.

Napisałeś

MoonSpell napisał/a:
Co polecacie do chociaż podstawowej "tapety", bym mógł czuć się swobodnie, ale bym mógł też wyjść na miasto czy na uniwerek bez zwiększonej szansy na kose w żebra w centrum Kato.


Co dla Ciebie oznacza "czuć się swobodnie" w tym kontekście?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-07, 21:56   

Armand, Czuć się swobodnie, czyli móc zrobić sobie podstawowy podkład lub coś podobnego bez paranoicznych myśli o tym, że ktoś mnie wyoutuje. Innymi słowy- coś na początek.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-07, 22:16   

Ok.
Jak z wypryskami sytuacja? Jakieś zasinienia pod oczami?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-07, 23:37   

Zależy jeszcze ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć.

Z opcji z wyższej półki poleciłbym podkład sypki Bare Minerals Matte. Podkład ma tę zaletę, że reguluje wydzielanie sebum (czyli łoju) i nie trzeba go pudrować.
Do tego pielęgnuje skórę i utrzymuje jej nawilżenie, oraz wygładza suche skórki. Ma działanie lecznicze na wszelkie stany zapalne łącznie z trądzikowymi zmianami. Jest niewidoczny na skórze, co jest jego niewątpliwą zaletą.

Inna opcja to matujący krem BB. Parę firm takie robi. Nawilżają skórę, matowią i wyrównują koloryt. Nie dają mocnego krycia więc na ewentualne wypryski możesz nałożyć korektor.
Możesz też użyć niewielkiej ilości podkładu matującego, wymieszanego z lekkim kremem.
Przy tych dwóch opcjach dobrze byłoby użyć pudru wykończeniowego, najlepiej transparentnego (czyli takiego, który nie daje krycia), ponieważ to przedłuży ich trwałość.

Następną opcją jest użycie pudru w kamieniu, który daje lekkie krycie. Czasem taki kosmetyk nosi nazwę podkładu w kamieniu. Nakładasz go pędzlem, lub wilgotną gąbką, ale musisz to zrobić umiejętnie, bo inaczej widać będzie teksturę pudru i dla otoczenia stanie się oczywiste, że masz coś na twarzy.

Z innych kosmetyków w wersji minimum dobrze jest się zaopatrzyć w żel do układania brwi, oraz w bezbarwną odżywkę do rzęs.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 10:33   

Armand,

Nawilżający i matujący jednocześnie? Pokaż skład... Skoro coś matuje - ma związki wysuszające/pochłaniające sebum. Jak coś jest matowe to nie jest nawilżone. Może ma np glicerynę ale jest zabijana przez alkohol. Bez sensu

Jeżeli chcesz lekki makijaż to polecam przede wszystkim nawodnić cerę - np. mgiełką z aloesu, gliceryny (czasami zapycha), lukrecji (napar) i jakiegoś hydrolatu. Na to serum (najlepiej jak będzie mieć kwas hialuronowy) i krem, lekki na dzień. Wklep to wszystko ładnie i poczekaj ok 10-20 minut aż się wchłonie, jeżeli nie to nadmiar usuń delikatnie chusteczką.
Jeżeli chodzi o naturalnie wyglądające i LECZĄCE podkłady to najlepsze byłyby mineralne.
Fajne firmy: Anabelle Minerals, Lili Lolo (mam z obu firm i są super) i jeszcze kilka innych.
Mają one średnie krycie, które możesz spokojnie dokładać do swojego ulubionego efektu, nie trzeba ich pudrować, masz protekcję przed słońcem (mechaniczną) no i super naturalnie wygląda i leczy poprzez minerały w nim zawarte. Cena czasami powala, ale są strasznie wydaje - wysypuje się tylko troszeczkę. Jest kilka technik nakładania takich podkładów, możesz sobie zobaczyć filmik Czarszki na ten temat.
Jeżeli chodzi o makijaż, to dobrze też robić brwi - delikatne podkreślenie łuku fajnie ożywia i wzmacnia twarz. Na rzęsy może to być kropla oleju np rycynowego lub kokosowego i tym maluj rzęsy. Czasami mogą się sklejać dlatego potrzebny jest umiar. Możesz aloesem tak 'malować' rzęsy, aloes je utwardzi i podniesie. Na ustach zawsze fajnie wygląda jakiś balsam. Więcej chyba nie potrzeba? :) .
_________________
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 10:55   

Poprawka! protekcja przed słońcem FIZYCZNA nie mechaniczna hahahahah
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-08, 12:50   

Viera napisał/a:

Nawilżający i matujący jednocześnie? Pokaż skład... Skoro coś matuje - ma związki wysuszające/pochłaniające sebum. Jak coś jest matowe to nie jest nawilżone. Może ma np glicerynę ale jest zabijana przez alkohol. Bez sensu


Musisz mi zacytować o co Ci chodzi. Bo nie jestem pewien do czego się odnosisz.
Podejrzewam, że o krem BB. Krem powinien zawierać substancje nawilżające, bo jest kremem (chyba, że kiepskim). BB przeznaczony dla cery mieszanej-tłustej powinien dawać efekt lekkiego zmatowienia. Zwykle nazywa się wtedy matującym. Chodzi o to żeby się nie świecił. Czepiasz się słówek.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 14:02   

Armand,

Nie może być jednoczesnego nawilżenia i matowienia.

Nie ważne, że będą tam substancje nawilżające, skoro jednocześnie matujące - wysuszające

Nie będzie wtedy efektu nawilżenia (chyba, że będą przeważać sub nawilżające od matujących).

Takie kremy nie mają najmniejszego sensu. Już lepiej zainwestować w puder który nakładamy już na warstwę serum, kremu i podkładu niż na skórę która jest nawilżona kremem i alkohol/talk itp wyciągnie całe nawilżenie ze skóry.

Nie czepiam się słówek, tylko to jest kluczowe. Jeżeli osoba już używa wysuszających rzeczy i jeszcze matujących kremów, to skóra będzie w tragicznym stanie, a makijaż będzie na niej bardzo widoczny)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-08, 14:07   

Viera, spoko.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 14:45   

Aristocat,

Również siedzę w tym zawodowo. Tworzę własne kosmetyki i zajmuję się tym kilka lat :)
_________________
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 14:58   

Aristocat,

Tak, mam za sobą szkolenia.

Z resztą, są osoby które mają zawód w życiu a gadają/robią głupoty, choćby lekarze - błędy lekarskie, brak wiedzy, nieudane operacje z ich winy.

Nie mówię, że Armand gada głupoty. Ale nie zgodzę się z nim w tym wypadku.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-08, 15:08   

Viera, nie uważam, że krem BB jest najlepszym pomysłem na świecie. Jest produktem, który daje lekką korektę i nie powinien być widoczny. Dlatego napisałem wcześniej, że trzeba zadbać o pielęgnację i nawilżenie skóry i wyjaśniłem dlaczego. Nie rozumiem czemu mi insynuujesz, że zaniedbałem przekazanie takiej informacji. Dla mnie krem BB nie jest kosmetykiem, którym można zastąpić pielęgnację.

Wygląda na to, że to są pierwsze kroki MoonSpell jeśli chodzi o makijaż i z doświadczenia wiem, że lepiej jest nie komplikować sprawy osobom początkującym. Niech poeksperymentuje na tańszych produktach, zaznajomi się z tematem.
Jeśli go stać na podkłady mineralne, to proszę bardzo, polecam tym bardziej.

Ale może sama mogłabyś mu przygotować odpowiedni kosmetyk, skoro potrafisz je robić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-08, 15:17   

Armand,

Chętnie zrobię! Ale nie mam firmy kosmetycznej JESZCZE - w trakcie realizacji. Więc nie będę obcym osobom wysyłała kosmetyków gdyż może się do mnie przyczepić sanepid i zus. W końcu są to nieprzetestowane i nie wprowadzone na rynek kosmetyki + jeżeli będę je sprzedawała i nie odprowadzę podatku to urzędy się do mnie przyczepią. A kapusiów jest dość sporo. Chętnie odsprzedam jak już będę działać na legalu.

Nie widzę sensu kremów bb (chyba, że prawdziwe, japońskie BB dobrej marki typu Skin 79 ale one są drogie bo koszt to ok 80 i często zdarzają się podróbki). Lepiej już kupić coś droższego ale o wiele lepszego, nie sądzisz? Tym bardziej, że polskie kremy bb, cc itp. mają okropne składy, parafina, alkohol (i to kilka różnych) dużo alergenów... Po co męczyć tym skórę. Lepiej chwile pozbierać i kupić mineralny podkład niż iść i kupić garnier czy under 20...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-08, 15:21   

Viera napisał/a:
Lepiej już kupić coś droższego ale o wiele lepszego, nie sądzisz?


Oczywiście. Ja bym tak zrobił. Ale wiem, że nie każdy będzie tego chciał. Ja tylko przedstawiam opcje.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-08, 22:33   

Ja osobiście używam podkłądów ważne by były bez drobinek, do tego korektor lekki pod oczy puder, bezbarwana maskara na brwi i rzesy balsam na usta fajny i nikt nic nie widzi a zdaża mi się nałożyć ciezkie podklady jak essence camouflage 2w1 czy revlon więc jak sie juz wyczuje odpowiednie ilosci nie ma problemów jak jeszcze chcesz urozmaicic troche to mozna dac bezowy cien na powieke od oczy odswiezy spojrzenie ;3 pozdrawiam c;
_________________
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2017-09-08, 23:07   

Grewcia, Chyba nie ogarnełaś xD Ty to masz dyskretny dla dziewczyny, tu chodzi o chłopaków, nwm czy bezbarwna maskara na brwii by ich interesowała
_________________
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2017-09-08, 23:35   

Dobra, faktycznie Aristocat, dzieki hahh

Edit) Przepraszam Grewciu, to ja nie ogarnełam, pomyliło mi się chyba z innym watkiem który gdzieś jakiś czas temu czytałam
_________________
 
 
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-10, 00:31   

Loretta, Spoko, każdej się czasem zdarza ;3
_________________
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-10, 11:59   

A skoro już mamy tutaj takie zaszczytne grono ekspertów, to stosował ktoś krem bb z under 20? Dosyć przystępna cena. Jakieś opinie. Tylko błagam. Już bez kłótni kochani xD
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-10, 15:51   

MoonSpell, swego czasu robiłem research w drogeriach sieciowych i składowo najlepiej wypadły kremy BB marki AA Oceanic. Ale najlepiej by było gdybyś w miarę możliwości mógł przetestować odrobinę na skórze, np. na rzu

Under 20 chyba nie sprawdzałem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-10, 15:53   

MoonSpell, swego czasu robiłem research w sieciówkach i składowo najlepiej wypadły kremy BB marki AA Oceanic.
Ale najlepiej jakbyś mógł przetestować odrobinę nakładając np. na żuchwę, żeby zobaczyć, czy dobrze stapia się ze skórą.
Under 20 chyba nie sprawdzałem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-09-10, 17:15   

MoonSpell,

Stosowałam kilka lat temu, nie polecam, jest okropny. Mocno mnie zapychał i dawał efekt takiej niezdrowej skóry... :/

Może się zmienił skład... oby...
_________________
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-10, 18:14   

Dziękuję wam bardzo za opinie :oops:
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2018-01-30, 00:29   

Kontynuuję wątek, bo nie widzę potrzeby zakładania nowego, a mam jeszcze parę pytań. O ile pierwsze przygody ze wspomnianym kremem BB mam za sobą, to chciałbym zobaczyć dla siebie, w domu, jak to wyglądałoby być normalnie pomalowanym. Od czego radzicie zacząć? :-)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-02-01, 22:56   

Co rozumiesz przez bycie normalnie pomalowanym?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
SweetVictory
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 4
Wysłany: 2018-02-02, 01:27   

Zgaduje, że chodzi o makijaż codzienny. Jeśli zgadłem to wpisz po prostu "makijaż codzienny" na youtube i wybierz który Ci pasuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9