Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
ipso gender ( link )
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 04:25   ipso gender ( link )

http://trans-fusion.blogs...gender.html?m=0

@Lagertha - to nie jest jeden z tych tematów, które nazywasz moim nudziarstwem, do zamknięcia, ok?

Dwa stwierdzenia : jednak jesteśmy 100 lat za cywilizacją. Ludzie z PRAWDZIWEGO Inter towarzystwa są jednak olbrzymią kopalnią wiedzy.
Do powyższego linku dotarem bardzo pośrednimi metodami, poprzez osobę publiczną https://anunnakiray.com/ Mx. Anunnaki Ray'a. Swoją drogą pogadaliśmy chwilę. Aż nie mogę uwierzyć, że tak szybko trafiłem na inną osobę z Aspergerem i Interseksualną jednocześnie :shock:
U Raya na blogu https://anunnakiray.com/2016/08/30/am-i-transgender-can-an-intersex-person-be-transgender/ jest taki wpis, autorstwa Dr. Cary Gabriel Costello i ten gość, w swoim artykule się wypowiada nt specyficznego nazewnictwa dla osób IS. http://trans-fusion.blogs...gender.html?m=0

Dr Costello sugeruje tu, aby osoby IS, nie dokonujące korekty, nazywać ipso gender. W odróżnieniu do osób cis.

Dodatkowo jest to dobre podsumowanie, a także odpowiedz na inny wątek "Cis IS", w którym spora część użytkowników albo wylewa na mnie tonę żułci, albo zarzuca mi że jestem transfobiczny, bo jestem Cis, albo wprost nazywa mnie transem :->

Więc oznacza to, że już i inne osoby "Cis IS" toczyły taki spór i został on wygrany na rzecz nazewnictwa ipso gender.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 04:34   

Jak nie "CiS IS" to "ipso gender"... <ściana>

Tego nawet nie da się brać na poważnie.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 04:42   

Lagertha, Tak, ale przynajmniej nie możesz mi zarzucić, że to mój kolejny wymysł :D
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-26, 12:57   

Independent Press Standards Organisation - Ipso ;-)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-26, 14:18   

Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Lagertha, to ze Ty nie identyfikujesz się z byciem is, tylko z kobietami w binarny sposob nie znaczy, że to dotyczy wszystkich osob is. Niektorzy z nich czuja sie kompletni tacy, jacy są. Okrutnym jest im tego odmawiać. Tacy się urodzili.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 14:22   

Armand napisał/a:
Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Lagertha, to ze Ty nie identyfikujesz się z byciem is, tylko z kobietami w binarny sposob nie znaczy, że to dotyczy wszystkich osob is. Niektorzy z nich czuja sie kompletni tacy, jacy są. Okrutnym jest im tego odmawiać. Tacy się urodzili.
Ale tu nie ma nic z identyfikacją. Ja cały czas jestem IS, bo taka się urodziłam i muszę z tym żyć. IS to nie sprawa identyfikacji.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-26, 14:24   

DLagertha, nieprecyzyjnie to okreslilem, bo nie znalem takiego okreslenia jak ipso gender, ale to jest wlasnie to o co mi chodzi. Kiedy osoba is czuje, ze jest w takim ciele w jakim powinna byc.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 15:02   

Ale IS to nie jest osobna płeć. To BŁĄD natury. To trochę tak jakby twierdzić, że osoby urodzone z fizyczną niepełnosprawnością są innej płci.
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-26, 15:19   

Dokładnie Lagertha, błąd natury. Napisałam w innym temacie, żeby nie robić z IS kosmitów, co 2in1 usilnie stara się zrobić.
Bo przecież jak normalna (cis/ lub nie cis) osoba usłyszy - Jestem interseksualistką - czyli urodziłam się z dwoma narządami - męskimi i żeńskimi, lub mam błędy genetyczne. To spoko, przypadki chodzą po ludziach.

Natomiast jeśli ta sama osoba usłyszy: Jestem ipso gender; True Hermafrodyta Interseksualna to pomyśli... chyba trzeba udać się do psychiatry.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-26, 15:19   

W takim razie jak wytłumaczyć fakt, że są osoby is, dla których ich ciało jest takie w jakim czują się dobrze? Czy uważacie, że u takich osób nie tylko cialo jest wadliwe, ale też psychika?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-26, 15:26   

Armand, to dalej sa IS tyle że nie poddający się korekcie. IS to nie płeć.
Dalej zapodam mój wpis w innym temacie:
Maxine napisał/a:
są normalnymi ludźmi tylko że z błędem natury, genetyki.
Ew. Przy urodzeniu koryguje się narządy albo do k lub m. Później jak osoba nie będzie ich chciała
Od tego jest korekta płci. M->K; K->M.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-26, 15:32   

Nie wytłumaczę, bo nie jestem lekarzem psychiatrą.

Ale to nie znaczy, że IS to osobna płeć. Bo IS to nie jest żadna płeć... Ale do niektórych chyba i tak to nie dociera. Z mojej strony EOT, bo nie mam chęci pisać poraz N-ty o tym samym.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-01-26, 18:18   

nadal czuje (a to że ja czuje nie znaczy że tak jest) że 2in1 masz konflikt co do twojego odnalezienia się. Tak bardzo szukasz odpowiedniego zaimka aby w końcu zadowolić się z wyboru że myślę że może przeoczasz sedno sprawy. A sednem sprawy jest twoja własna świadomość.
Sama manewrowałam stereotypem przez 40 lat aby niechcący nie nastąpić sobie na odcisk TS, było to dla mnie nie do przyjęcia że ja, ten fantastyczny supersamiec może tak naprawdę być kimś jak to w tamtych czasach nazywali "abominacją natury"

Bo to nie w etykietce zawarta prawda która może człowieka uwolnić
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-01-28, 15:50   

Lagertha napisał/a:
Ale IS to nie jest osobna płeć. To BŁĄD natury. To trochę tak jakby twierdzić, że osoby urodzone z fizyczną niepełnosprawnością są innej płci.

Nie, one są sprawne inaczej ;) ale przecież są sprawne, bo jak to tak, powiedzieć że ktoś jest niepełnosprawny to obraza!!11! ;) one są sprawne! tylko inaczej ;)

(mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony powyższym komentarzem, ale na tym forum to czasem już nie wiem jak pisać... chciałem po prostu pokazać, że bronienie się przed nazywaniem pewnych zjawisk przeznaczonymi dla nich nazwami bywa absurdalne, nie miałem na celu obrazić niepełnosprawnych bo to jest po prostu pewien stan, który nic poza tym nie mówi o człowieku - ale no właśnie tak się nazywa ten stan "niepełnosprawnością")

Armand napisał/a:
W takim razie jak wytłumaczyć fakt, że są osoby is, dla których ich ciało jest takie w jakim czują się dobrze?

Że nie są małostkowe i aż tak im nie zależy na przechodzeniu operacji i leczenia żeby je zmienić. Przecież my (ts) tak samo miewamy, a nawet osoby cis tak samo - to kwestia czasem priorytetów, czasem efekt nie jest warty wysiłku. Co do "czucia się dobrze w swoim ciele" to temat rzeka - nikt nie oceni czyjegoś czucia się dobrze, nie wiadomo na ile mówi prawdę, na ile sam siebie oszukuje. Ludzka psychika ma ogromne zdolności, wiesz nawet ja czasem "czuję się dobrze" z moimi genitaliami, bo zdołałem sobie wmówić, że przynajmniej to mnie wyróżnia i może by z tej cytryny zrobić lemoniadę ;) I w ogóle mnóstwo k/m-ów "czuje się dobrze" bez srs - wystarczy spojrzeć na tumblr... ale jakby dać nam czarodziejską różdżkę i wybór, to wolałbym jednak wyglądać inaczej i pewnie większość IS też.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-28, 19:36   

wendigo napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Ale IS to nie jest osobna płeć. To BŁĄD natury. To trochę tak jakby twierdzić, że osoby urodzone z fizyczną niepełnosprawnością są innej płci.

Nie, one są sprawne inaczej ;) ale przecież są sprawne, bo jak to tak, powiedzieć że ktoś jest niepełnosprawny to obraza!!11! ;) one są sprawne! tylko inaczej ;)

(mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony powyższym komentarzem, ale na tym forum to czasem już nie wiem jak pisać... chciałem po prostu pokazać, że bronienie się przed nazywaniem pewnych zjawisk przeznaczonymi dla nich nazwami bywa absurdalne, nie miałem na celu obrazić niepełnosprawnych bo to jest po prostu pewien stan, który nic poza tym nie mówi o człowieku - ale no właśnie tak się nazywa ten stan "niepełnosprawnością")
Bardzo mi miło. Dziękuję. :]

(Jakbyś zapomniał, to sama jestem IS)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-28, 19:42   

Wada rozwojowa o podłożu genetycznym. Tak bym to nazwała.

Niepełnosprawność sugeruje niemożliwość wykonania jakichś czynności. Często rozwijając inne sprawności by ją zastąpić.

To nie jest trudne, pisać i mówić wprost bez poniżania i fałszywej poprawności. Choć jak walę prosto z mostu, to czasem dostaję po uszach :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-01-28, 19:50   

Aristocat, nom, dobry post.
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-01-28, 20:53   

No dobra niehermafrodytywne true nazi-binary, to jaką w końcu płeć biologiczną ma hermafrodyta wg was? K czy M? Bo "niepełnosprawność", "wada genetyczna", "błąd natury" to nie płeć...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-01-29, 07:44   

Karatajew, przeczytaj post Aristocata.
Jaką płeć ma hermafrodyta? A jaką my mamy? Przecież to zależy o które kryterium pytasz.
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-01-29, 20:40   

wendigo, czytałem. Najbardziej podoba mi się to:
Aristocat napisał/a:
twierdzenie, że osoby IS są K albo M z "błędem" jest równie ignoranckie i krzywdzące jak twierdzenie, że są trzecią płcią, a osoby periseksualne (nie-inter) powinny zostawić identyfikację osób IS osobom IS i zejść z naszych pleców.

I proponuję, żeby się do tego stosować.
Zwłaszcza, że akurat w tym wątku 2in1 cytuje inne osoby IS, a znowu reakcją jest wyśmianie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9