Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię neutralne / Brak zmiany płci
Autor Wiadomość
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-14, 21:00   Imię neutralne / Brak zmiany płci

Siema.
Mam pytanie jak się ma sama zmiana imienia bez zmieniania płci w dokumentach? Dokładnie chodzi mi o imię "neutralne" płciowo. Skróciłem sobie męskie imię - sprawdzałem, że istnieje takie imię w języku fińskim i węgierskim (ten mój stworzony skrót). Pytanie jak to ugryźć. CZy powiedzieć przy zmianie danych, że to skrócone męskie imię i takie mi po prostu odpowiada (będąc w dokumentach kobietą), czy trzymać się wersji, że jest to imię z zagranicy? (btw, w fińskim jest to żeńskie imię, a w węgierskim męskie [lub na odwrót] :D ) HELP! :-p
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-14, 21:02   

Marjory, było coś takiego, czytałam o tym, ale żeby zmienić imię trzeba mieć naprawdę poważny powód do tego, ale wszystko zależny od tak lub nie naczelnika USC :)
 
 
g8sgs9_skasowane
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 24
Wysłany: 2018-01-14, 21:23   

Alex, Ariel, Sasza - jednak mało się na tym znam - tylko propozycje. Na "BehindTheName" (google) znajduje się też wiele imion niepolskich i polskich z określeniem jak często są dawane dziewczynkom i chłopcom.

Jednak pewnie satysfakcję OP osiągnie dopiero po zmianie płci metrykalnej.

I znów trochę prawa:
Cytat:
Art. 4. 1. Zmiany imienia lub nazwiska można dokonać wyłącznie z ważnych
powodów, w szczególności gdy dotyczą zmiany:
1) imienia lub nazwiska ośmieszającego albo nielicującego z godnością człowieka;
2) na imię lub nazwisko używane;
3) na imię lub nazwisko, które zostało bezprawnie zmienione;
4) na imię lub nazwisko noszone zgodnie z przepisami prawa państwa, którego
obywatelstwo również się posiada.
2. Zmiany imienia lub nazwiska cudzoziemca, który uzyskał w Rzeczypospolitej
Polskiej status uchodźcy, można dokonać wyłącznie ze szczególnie ważnych
powodów związanych z zagrożeniem jego prawa do życia, zdrowia, wolności lub
bezpieczeństwa osobistego.


Podstawa prawna:
http://prawo.sejm.gov.pl/...D20081414Lj.pdf

Dla M/K: Na drugie nawet mężczyzna może wziąć Maria.

1) Jak najprościej zmienić - tworzysz facebooka na swoje imię, którego chcesz używać, może być też portal randkowy itp.
2) Zbierasz znajomych
3) Piszesz maile i się tak podpisujesz
4) po kilku miesiącach wnosisz do wniosek do USC tam gdzie jesteś zameldowany (nie urodzony, ale odpis pełny aktu urodzenia trzeba załączyć) i piszesz że zmieniasz ponieważ takiego nazwiska/imienia używasz. Załączasz dowody.

Sporządzając wniosek nie piszesz że zmieniasz imię z X na Y, tylko wnioskować musisz jasno - wnoszę o zmianę imienia i nazwiska z "Jan Kowalski" na "Alex Kowalsky" (nawet jak nazwiska nie zmieniasz), ponieważ... jako dowody dołączam ..., jednak to sobie zostaw, jeżeli masz na prawdę duże problemy z uzyskaniem orzeczeń od lekarzy. Nie rób tego w trakcie otwartego przewodu sądowego o zmianę płci.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-16, 07:53   

Alicja napisał/a:
Sporządzając wniosek nie piszesz że zmieniasz imię z X na Y, tylko wnioskować musisz jasno - wnoszę o zmianę imienia i nazwiska z "Jan Kowalski" na "Alex Kowalsky" (nawet jak nazwiska nie zmieniasz), ponieważ... jako dowody dołączam ..., jednak to sobie zostaw, jeżeli masz na prawdę duże problemy z uzyskaniem orzeczeń od lekarzy. Nie rób tego w trakcie otwartego przewodu sądowego o zmianę płci.


Sęk w tym, że jako osoba niebinarna nie mogę zmienić dokumentów (płci w dokumentach). Diagnoza osoby niebinarnej to najczęściej "spektrum transpłciowości" a nie "transseksualizm". Stąd też mogę teoretycznie brać hormony i przejść operację usunięcia biustu, ale nie mogę zmienić płci w dokumentach (co mnie póki co nie martwi). Problem jest z imieniem - chciałbym mieć neutralne.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 08:13   

Marjory, nie to, żeby coś, ale nie byłoby Ci łatwiej jednak postarać się o tą diagnozę TS i zmienić płeć w dokumentach na M, jeżeli zamierzasz brać hormony na tyle, że będziesz wyglądać na M? No chyba że nie będziesz wyglądać na M... Just an idea. Nie wiem jak to się przedstawia w polskich kryteriach, bo nie czytałem, ale patrząc na "gender dysphoria", nie podchodzisz pod "chce uzyskać cechy płci przeciwnej", "nie chce cech swojej płci", "chce być traktowany jako płeć przeciwna"?
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-16, 21:56   

Najchętniej to chciałbym mieć nie "k" i nie "m" a "x". No ale, w Polsce i w Unii Europejskiej nie jest to możliwe. Diagnozę kończę jakoś w marcu, więc zobaczymy na co będę w ogóle mógł sobie pozwolić, o ile w ogóle będę mógł. Trzymta kciuki! :D
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-24, 19:49   

Marjory, spotkałem się z tym, że psycholodzy robią najpierw diagnostykę "na poważnie", a pod koniec jak wychodzi spektrum, to po prostu pytają czy zmienić na transseksualizm, żeby umożliwić korektę. To pewnie zależy od psychologa, ale z tego co wiem, to sporo tak robi. Więc diagnoza nie-ts nie ogranicza korekty.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-24, 20:14   

Marjory, polecam te vlogi https://www.youtube.com/w...i3caFWwlU&t=36s
Dla osoby non binary, w sam raz ;)
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-24, 23:41   

Armand napisał/a:
Marjory, spotkałem się z tym, że psycholodzy robią najpierw diagnostykę "na poważnie", a pod koniec jak wychodzi spektrum, to po prostu pytają czy zmienić na transseksualizm, żeby umożliwić korektę. To pewnie zależy od psychologa, ale z tego co wiem, to sporo tak robi. Więc diagnoza nie-ts nie ogranicza korekty.


Jestem prawie na mecie. Jestem w trakcie ostatniego badania, które może przeważyć szalę. Z wywiadu i innych testów wychodzi niebinarność, ale... boję się... :-| :-(
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-25, 11:35   

Trzymamy kciuki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 9