Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego właściwie IS tu nie piszą?
Autor Wiadomość
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-28, 20:39   Dlaczego właściwie IS tu nie piszą?

Z tego, co czytam, mamy na forum przynajmniej jeszcze dwie osoby IS, plus ja. A temat pusty :-?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 00:30   

Tja... Tez zastanawiam sie czemu jest pusty i co by mozna by bylo napisac. Ale tak by mialo to sens.. Bo przydalo by sie uzupelnic ten dzial. Tylko nie mam jakos pomyslow od czego zaczac.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 00:51   

O mnie już wszyscy wiedzą, a nie chcę pisać kolejny raz, by uniknąć "hejciarstwa" :roll:
 
 
Dalida
użytkownik
Dalida

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2015-05-29, 21:32   

jest wiele odmian interseksualizmu więc może temu nikt nic nie pisze?
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 00:40   

Ja nie wiem tak naprawdę kim jestem, dlatego ciężko mi się dopasować do konkretnego działu :D
Chyba transgender mi pasuje najbardziej, ale tam nikt nie pisze.
Fizycznie chłopak (nie lubię słowa mężczyzna - bleee). Baaardzo byłoby fajnie wejść na chwilę w ciało 100% dziewczyny i przekonać się jak to jest naprawdę i wtedy podjąć decyzję. Równie dobrze też mogę być androgynicznym chłopakiem z piersiami... serio, nie wiem... wiem tylko, że nie chcę się stawać kimś coraz bardziej męskim, z rysów twarzy chociażby - przeraża mnie męskie starzenie. I ubolewam, że orchidektomia nie jest przeprowadzana na życzenie ^^
Nie szaleję też za seksem, nie uważam tego za coś niezbędnego, jest przereklamowany, choć jest przyjemny z kimś, kogo się kocha... ale raczej z facetem.
W grę wchodziłyby też osoby z pogranicza płci... och, doprawdy, jedyna dziewczyna, która mi się podoba, jest też trans i jest tu:
https://www.youtube.com/watch?v=VPz7AI5MdMg
Ale z taką 100% cis-kobietą związku czy łóżka sobie nie wyobrażam ^^
I nawet nie wiem, czy chcę się określać.
Ciągle myślę o hormonach na próbę, ale wtedy albo muszę iść do Libera za 250zł i od razu przedstawić się jako TS, albo zrobić kariotyp za 400zł i jeśli będzie IS, to iść do Libera za 250zł xD
Albo kombinować na lewo, ale to z różnych powodów jest ryzykowne, więc nie chcę.
Jak nie stanąć, [terefere] z tyłu.
Boję się też trochę tycia (a jestem bardzo szczupłą osobą i dobrze, żeby tak zostało) no i tych wszystkich skutków ubocznych, jakichś zakrzepów krwi, łączenia tego antydepresantami.
Nie chce mi się też bawić w te dziwne diagnozy u psychologów.
Skomplikowana sprawa.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 06:10   

LubieżnaEwa napisał/a:
Równie dobrze też mogę być androgynicznym chłopakiem z piersiami...


Aż mam uśmiech na twarzy :mrgreen: Możemy sobie podać ręce, bo ja też :-P I nawet takowym jestem na co dzień. A jak chcę hormony, to się nie cykam i po prostu albo jadę do L albo do swojego endo i nie paczę na takie tam. Hmm... na tyle, że ja je bardziej biorę w celach zdrowotnych i dla mnie to po prostu jeden z wielu leków, więc się tym tak nie przejmuję :-P
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 08:44   

eMily_Mae napisał/a:
O mnie już wszyscy wiedzą, a nie chcę pisać kolejny raz, by uniknąć "hejciarstwa" :roll:


No ja tam nie wiem nic dokładnie, zbyt krótko cię znam :P

Co do samego IS, to fakt, jest wiele odmian. Ja sama mam np już serdecznie dosyć musieć po raz tyśęczny tłumaczyć jak to na przykład jsest ze mną, co mam i czego nie mam itd. Jakoś to najbardziej ludzi interesuje. Jak i brak wyczucia i traktowanie jako ciekawostkę a nie żywą istotę...

Po za tym, to z mojego doświadzczenia to właściwie poza lekami i przyczynami to musimy i tak przechodzić wszystko to co normalna mk. Jest comming out, jest proces "przemiany" trzeba skorygować dane - procesy raczej się nie różnią (poprawcie mnie jeżeli się mylę)... Więc też czemu pisać raz jeszcze to samo w nowym dziale, skoro to wszystko jest już, co prawda w innym ale jest.
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 12:12   

Nie do końca. Nie wszyscy muszą chcieć korygować dokumenty.

A jak chłopak chce sobie tylko sprawdzić piersi, albo tylko waginę, albo dziewczyna chce tylko usunąć piersi, lub w inny sposób modyfikować ciało, to dlaczego nie?
Można sobie wszczepiać jakieś dziwne implanty deformujące twarz np. (u fanów piercingu się zdarza), można sobie łykać różne specyfiki z apteki w chorych ilościach, o ile są bez recepty, można skoczyć z mostu, a nie można sobie po po prostu pójść do lekarza po receptę (zgodnie z prawem) czy do chirurga usunąć to i owo.
To prawie tak samo jak z aborcją...

Wystarczyłoby, żeby lekarz podsunął papierek, że to na żądanie i będzie jasność, że to nie jego pomysł. Ale po co, lepiej ludziom utrudniać życie ;)
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 18:15   

Lagertha napisał/a:
wszystko to co normalna mk


nie do końca uważam się za m/k



Lagertha napisał/a:
Jest comming out


Poza bardzo symbolicznymi przypadkami nie jest mi to potrzebne. A nawet w tych symbolicznych przypadkach mój c-o jest raczej w formie ciekawostki i wszystko pozostaje dalej bez zmian

Lagertha napisał/a:
jest proces "przemiany"


Mój proces przemiany polegał na dodaniu sobie kolczyków i zamianie bielizny męskiej na żeńską. Reszta po staremu, bez zmian.


Lagertha napisał/a:
trzeba skorygować dane


Obecnie planuję jedynie zmianę imienia i nazwiska na androgyniczne ( i jeśli mi się to uda, to na pewno o tym napiszę ) a reszta danych pozostanie bez zmian, nie są mi potrzebne inne zmiany. Choć... nie wiem czy w przyszłości nie strzelę z grubej rury i nie złożę wniosku o zmiany płci na jakąś z grupy nieokreślonych np IS-Ag. Bo takie coś mi już świta... 8-) Zmiana płci na żeńską mnie nie interesuje, bo nie jest dla mnie żadnym ratunkiem.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-06-03, 09:14   

eMily_Mae napisał/a:
Obecnie planuję jedynie zmianę imienia i nazwiska na androgyniczne ( i jeśli mi się to uda, to na pewno o tym napiszę )
Jeśli dobrze umotywujesz swoj wniosek, to mozesz nazywać się 'Batman Robin'. Powodzenia! Czekam na relacje z tego :D Kiedy zaczynasz?
P.S. Maria to tez męskie imie.

eMily_Mae napisał/a:
Choć... nie wiem czy w przyszłości nie strzelę z grubej rury i nie złożę wniosku o zmiany płci na jakąś z grupy nieokreślonych np IS-Ag. Bo takie coś mi już świta... 8-) Zmiana płci na żeńską mnie nie interesuje, bo nie jest dla mnie żadnym ratunkiem.
Nie ma płci 'is-ag'. W Polsce możesz mieć albo M albo K, wiec nic nie zrobisz ;)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 16:42   

A ja wam powiem, że jest mi naprawdę rybka, co jest w dokumentach. To służy i tak tylko do formalności. Równie dobrze mogę mieć w dowód wpisane "obojnaczy kosmita".

Pomysł w imieniem neutralnym płciowo jest bardzo dobry. Też o tym myślę :)

Tak btw... myślicie że jeden psik estrevy dziennie może coś dać w ogóle? I to w dodatku bez andro.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 17:10   

Nadiyah napisał/a:
Czekam na relacje z tego :D Kiedy zaczynasz?

Na razie mam fotki do dowodu. Dziś, z powodu zlecenia typu plus nie udała mi się wizyta u prawniczki w kwestii uzasadnienia wniosku.

Nadiyah napisał/a:
Maria to tez męskie imie.

Taak i już rok temu było w planie, by figurowało jako moje drugie

Nadiyah napisał/a:
wiec nic nie zrobisz ;)

Raban medialny, ostatecznie :evil: I tak samo pewnie mówili znajomi pewnego australijczyka/ australijki :-P
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 17:12   

LubieżnaEwa napisał/a:
Tak btw... myślicie że jeden psik estrevy dziennie może coś dać w ogóle? I to w dodatku bez andro.


To temat na inny dział. A odpowiedź jest prosta - nie, za mała dawka w dodatku przy typowej produkcji tst.
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 17:25   

Mi na razie szkoda zachodu i kasy na zmianę imienia. Dowód osobisty, paszport, karty płatnicze (poinformowanie banków, operatora komórkowego), itd.

Nie, nie chce mi się.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 17:28   

Mi też by się zbytnio nie chciało, ale teraz załatwiam bardzo dużo spraw formalnych w imieniu klientów ( np jako pełnomocnik ) i w dodatku mylą mnie bardziej niż kiedyś. I żeby nie było zonka w każdym z takich przypadków, to taka zmiana jest mi teraz raczej potrzebna.
I tak, rzeczywiście, robię to tylko dla celów stricte formalnych. Rodziny czy znajomych nie będę o tym informować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9