Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaimki
Autor Wiadomość
ann
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 21
Wysłany: 2017-12-16, 01:33   Zaimki

Zastanawiałam się nad tym od jakiegoś czasu - nie jestem pewna kiedy przesiąść się z z on na ona. Myślę nadal w męskim, bardziej przez to, że w roztrzepaniu bym zaczęła się mylić i mieszać w nieodpowiednich sytuacjach, odzywam się też w męskim, nawet z terapeutką (chociaż to planuję zmienić). Jak patrzę w lustro to nadal nie czuję tego, że mogłabym mówić na siebie 'ona' - no ale tutaj jest właśnie moje pytanie, jak u was było? Czy to była stopniowa zmiana?

Co prawda jestem na bardzo wczesnym etapie, ledwo 3 miesiące psychoterapii i dopiero idę do lekarza seksuologa, przy czym nie mam jakichś obaw z tym związanych bo mam wrażenie (po doświadczeniach z ostatnich paru miesięcy), że podobnie jak dużo rzeczy będzie to następować dosyć powoli i w miarę naturalnie - no ale może się mylę, dlatego chciałabym poznać historie z tym związane.
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-12-16, 01:54   

Hej, to spory problem, żeby tak z dnia na dzień się przestawić. Mam tak jak Ty, dalej myślę on/ona.
To się wyczuje moment, że tak, jestem gotowa/ jestem gotowy na już odpowiednie zaimki bez wewnętrznych przyhamowań . ;-)
Ostatnio zmieniony przez Maxine 2017-12-16, 01:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-12-16, 01:54   

Z uwagi na to, że nadal gram swoją życiową rolę mówię i staram się myśleć w formie męskiej na wszelki wypadek bo kilka razy mi się wyrwało, ale jak się zapomnę to myślę w formie żeńskiej i poprawiam potem siebie na formę męską, wszystko ma swój czas zacznę myśleć i mówić w formie żeńskiej dopiero wtedy kiedy nie będzie się to gryzło z tym co widzę ;-) to taki mój sposób.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-18, 00:13   

Jestem 6 lat na Estro i nie myślę o zmianie rodzajnika na żeński, bo bardziej swojo, w pewnych sytuacjach, czuję się ze swoim starym, męskim. A do sytuacji oficjalno - zawodowych, czy you tuba, używam form bezosobowych. Te ostatnie, dla ts, to raczej forma przejściowa, dla CisB IS - stała.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-18, 05:22   

ann: Jak będziesz czuć się gotowa by zacząć je używać. Każdy przerabia to indywidualnie.
A co do mylenia się to powiedziałabym, że na początku jest to normalne, bo w końcu całe życie wcześniej używało się inne i słyszało się też tamte inne pod swoim adresem.

---
2in1_inkarnacje: <śpię> Chyba rozważę jednak na poważnie specjalne uprawnienia ReadOnly :evil:

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-18, 08:19   

Mnie myślenie w żeńskim rodzajniku pomogło psychicznie. Werbalnie jakoś się ogarniam, choć wpadki się zdarzają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11